Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά 5g δεν το υποστηρίζει η cosmote το note μας;

Ειναι σε διαδικασία δοκιμών το note 20 ultra, απο τα δικτυα, για να ενταχθουν επισημα στη λιστα.

Θεμα χρονου....

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σε διαδικασία δοκιμών το note 20 ultra, απο τα δικτυα, για να ενταχθουν επισημα στη λιστα.

Θεμα χρονου....

 

Aν δεν το καταφέρουν θα τους πάρει και θα τους σηκώσει...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις η επιλογή για 5g σας εμφανίζεται ή οχι; Στο δικό μου πχ είναι έτσι: 42f2e76e28d702c1a16434ea17b8f319.jpg

...κι εμένα το ίδιο γράφει...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι αυτό γίνεται και σαν μια προσπάθεια να φύγει το στοκ στα S 20 ultra,μιας και σε ένα μήνα θα ανακοινωθεί η καινούργια S σειρά...Πολύ σύντομα θα προσθέσουν στην λίστα και το Note 20 ultra...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα της samsung αν οι εταιρείες δεν έχουν πιστοποιήσει ένα κινητό που ειναι στην αγορά πριν το λανσάρισμα των δικτύων τους. Απο την στιγμή που εισάγεται επίσημα, οτι εχει πουληθεί μέσω ελληνική αντιπροσωπείας θα υποστηριχθεί σιγά σιγά.

Το προβλημα θα το έχουν παραεισαγωγες που μπορεί να λειτουργούν σε άλλη μπάντα οπως κατι note 10+ απο amazon .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα της samsung αν οι εταιρείες δεν έχουν πιστοποιήσει ένα κινητό που ειναι στην αγορά πριν το λανσάρισμα των δικτύων τους. Απο την στιγμή που εισάγεται επίσημα, οτι εχει πουληθεί μέσω ελληνική αντιπροσωπείας θα υποστηριχθεί σιγά σιγά.

Το προβλημα θα το έχουν παραεισαγωγες που μπορεί να λειτουργούν σε άλλη μπάντα οπως κατι note 10+ απο amazon .

Επειδή δεν το έχω ψάξει καθόλου, υπάρχουν EU συσκευές της Samsung που μπορεί να μην έχουν όλες τις μπάντες που θα χρησιμοποιούν οι Ελληνικές εταιρίες κινητης τηλεφωνίας;;;

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι μας έχει κοροιδέψει,οπότε πρέπει να πάμε ομαδικά να κάνουμε αγωγή.

Δείτε εδώ,το λέει καθαρά,και μάλιστα πολύ καιρό πριν.Μόνον που δεν το πήραμε χαμπάρι. https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-note-20-ultra-to-5g-tha-einai-apenergopoiimeno-se-orismenes-ekdoseis/ .

Δημοσιεύτηκε την Παρασκευή, 17/07/2020.

Edit.

Πήρα τηλ. στη Samsung εδώ,και ο υπάλληλος έμεινε παγωτό όταν του είπα τα νέα για το 5G.Tου τόνισα μάλιστα ότι θα βάλω μπουρλότο εδώ,ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε ομαδική αγωγή στην Εταιρία ζητώντας να μας δώσει τηλέφωνα που να υποστηρίζουν το 5g,γιατί όταν τα αγοράσαμε μας τα πούλησαν ότι και καλά,υποστηρίζουν 5g.

Edit 2.

Δείτε εδώ τι γράφει https://www.samsung.com/gr/smartphones/galaxy-note20/ .Στο ultra,γράφει φαρδιά πλατιά 5G.

 

Προφανώς το άρθρο αναφέρεται όταν πρωτοηρθαν τα Note γιατί κι εγώ όταν το αγόρασα (Κωτσόβολος) αν θυμάμαι είχε επιλογή 4g 3g κλπ. Όχι 5g (στο s20u σίγουρα δεν είχε 5g επιλογή). Με κάποιο update εμφανίστηκε (όπως στο screenshot του φίλου πιο πάνω.

Οι εταιρείες κινητής ειναι σε διαδικασία δοκιμών. Και οι 3 έχουν την ίδια λίστα συσκευών και αναφέρουν "σύντομα κι άλλες". Υπομονή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα πλήρη στοιχεία και για τα 2 τηλέφωνα.Και για τις μπάντες εννοείται.

Οι γνώστες ας τα κοιτάξουν και ας μας πουν.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note20_ultra_5g-10261.php

 

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s20_ultra_5g-10040.php

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει προς τι η τόση βιασύνη για 5G ή για android 11.

Χαρείτε την συσκευάρα σας και θα έρθει και το 5G.

Κανείς δεν σας/μας κοροϊδεύει.

όλα στην ώρα τους!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει προς τι η τόση βιασύνη για 5G ή για android 11.

Χαρείτε την συσκευάρα σας και θα έρθει και το 5G.

Κανείς δεν σας/μας κοροϊδεύει.

όλα στην ώρα τους!

 

Προσωπικά δεν έχω κάποια Λάουρα για Android 10, 11, 12 1000 αλλά το 5g είναι κάτι διαφορετικό και θέλω πολύ να το δοκιμάσω. Για την ώρα δεν έχει η περιοχή μου όποτε δεν καίγομαι για το πότε θα πάρει η συσκευή μου. Παρόλα αυτά θέλω πολύ να δοκιμάσω τις νέες ταχύτητες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ και εγώ και το περιμένω αλλά είτε αύριο το πρωί είτε σε ένα μήνα δεν αλλάζει η ζωή μας με τις όποιες συσκευές χρησιμοποιεί ο καθένας μας.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το έχω ψάξει καθόλου, υπάρχουν EU συσκευές της Samsung που μπορεί να μην έχουν όλες τις μπάντες που θα χρησιμοποιούν οι Ελληνικές εταιρίες κινητης τηλεφωνίας;;;
Ναι . Πχ αν η συσκευή έχει κωδικό SM-N986Β αντι για SM-N986U τοτε μπορει να χρησιμοποιεί μπάντα που δεν υποστηρίζεται από τα ελληνικά δίκτυα. Αυτές είναι συσκευές που μπορεί να έχουν αγοραστεί από το βρετανικο amazon πχ .

Εγω προσωπικά θεωρώ ότι είναι ειναι απλά θεμα πιστοποίησης και χρόνου να υποστηριχθεί το ultra. Εχει αρκετές μπάντες 5g και αν δεν υποστηρίζει μια στην χειρότερη θα εχει μειωμένη αποδοδη και όχι καθόλου 5g.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ και εγώ και το περιμένω αλλά είτε αύριο το πρωί είτε σε ένα μήνα δεν αλλάζει η ζωή μας με τις όποιες συσκευές χρησιμοποιεί ο καθένας μας.

 

Εννοείται πως όταν πεθαίνουν άνθρωποι γύρω μας είναι αστείο να μιλάμε για κινητά κλπ.

Απλά, ξέρεις τώρα, μας πιάνει μια ανυπομονησία για μικρά πραγματάκια που μας δίνουν χαρουλες. Πχ πότε θα έρθει το S21? Κι αν δεν έρθει Ιανουάριο και έρθει Φεβρουάριο τι θα γίνει? Θα πεθάνουμε?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω κάποια Λάουρα για Android 10, 11, 12 1000 αλλά το 5g είναι κάτι διαφορετικό και θέλω πολύ να το δοκιμάσω. Για την ώρα δεν έχει η περιοχή μου όποτε δεν καίγομαι για το πότε θα πάρει η συσκευή μου. Παρόλα αυτά θέλω πολύ να δοκιμάσω τις νέες ταχύτητες.
Προσωπικά το έχω απενεργοποίησει το 5g. Ας δοκιμαστεί πρώτα και μετά.

 

Δεν ξέρω πόσοι χρησιμοποιείτε το Samsung explorer έναντι του chrome. Βλέπω μεγάλη διαφορά στην μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chris1984

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τον Opera και τον edge και θεωρώ λίγο καλύτερο τον δεύτερο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως αγόρασα domeglass γυαλί από mobilefun uk κυρίως για να έχει εγγύηση το γυαλί από την Dome.

Πολύ καλοί οι τύποι το στείλανε και express.

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως αγόρασα domeglass γυαλί από mobilefun uk κυρίως για να έχει εγγύηση το γυαλί από την Dome.

Πολύ καλοί οι τύποι το στείλανε και express.

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δουλεύει το δαχτυλικο?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το δαχτυλικο?
Ναι πολύ καλά

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το έχω απενεργοποίησει το 5g. Ας δοκιμαστεί πρώτα και μετά.

 

Δεν ξέρω πόσοι χρησιμοποιείτε το Samsung explorer έναντι του chrome. Βλέπω μεγάλη διαφορά στην μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο chrome έχει χαλάσει τα τελευταία χρόνια σε επιδόσεις και απόδοση αλλά προσφέρει πολλά. Θεωρω οτι ειναι το λογικό τίμημα του να έχει πολλές δυνατότητες. Προσωπικά δεν τον αλλάζω λόγω συγχρονισμού με πολλές συσκευές κάθε στιγμή που με βοηθάει τρομερά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ο chrome έχει χαλάσει τα τελευταία χρόνια σε επιδόσεις και απόδοση αλλά προσφέρει πολλά. Θεωρω οτι ειναι το λογικό τίμημα του να έχει πολλές δυνατότητες. Προσωπικά δεν τον αλλάζω λόγω συγχρονισμού με πολλές συσκευές κάθε στιγμή που με βοηθάει τρομερά
Ειμουν διατεθειμένος για αυτό το τίμημα αλλά εκτός από αυτό, έχει πολλά σπασίματα στο scroll και λαγκ που είναι μη φιλικό στα μάτια και στην εμπειρία χρήσης. Προέρχομαι από pixel 4 XL και έκανε ακριβώς τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το δαχτυλικο?

Eμένα όχι πολύ καλά,μερικές φορές με παιδεύει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι . Πχ αν η συσκευή έχει κωδικό SM-N986Β αντι για SM-N986U τοτε μπορει να χρησιμοποιεί μπάντα που δεν υποστηρίζεται από τα ελληνικά δίκτυα. Αυτές είναι συσκευές που μπορεί να έχουν αγοραστεί από το βρετανικο amazon πχ .

Εγω προσωπικά θεωρώ ότι είναι ειναι απλά θεμα πιστοποίησης και χρόνου να υποστηριχθεί το ultra. Εχει αρκετές μπάντες 5g και αν δεν υποστηρίζει μια στην χειρότερη θα εχει μειωμένη αποδοδη και όχι καθόλου 5g.

Δες αυτά.

https://www.gsmchoice.com/en/catalogue/samsung/galaxynote20ultra/

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα βάζεις τα αποτυπώματα και μετά τοποθετείς το γυαλι

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Ο chrome έχει χαλάσει τα τελευταία χρόνια σε επιδόσεις και απόδοση αλλά προσφέρει πολλά. Θεωρω οτι ειναι το λογικό τίμημα του να έχει πολλές δυνατότητες. Προσωπικά δεν τον αλλάζω λόγω συγχρονισμού με πολλές συσκευές κάθε στιγμή που με βοηθάει τρομερά

 

Δοκίμασε τον edge Νίκο. Σίγουρα θα σε κερδίσει και βέβαια υπάρχει παντού, σε όλες τις συσκευές. Εγώ τον έχω βασικό και στο pc του γραφείου και πραγματικά φυσάει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...