Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περασα το WM6 αλλα δεν μπορω να βρω το αρχειο για να δουλευουν τα κουμπια των μυνηματων και επαφων.

Αν μπορει ας τα ανεβασει καποιος...:lol:

 

@NiTroGen

Thanks you are the f MAN!!!:up:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά δυστυχώς το τηλεφωνάκι μου έκανε φτερά και πέταξε.Το ξέχασα για μισή ώρα στο αυτοκίνητο και πάει.Μαζί με αυτό πάει και το παράθυρο του συνοδηγού.Το κακό είναι ότι έχει λήξει και η προσφορά του e-shop,αλλιώς θα το έπαιρνα ξανά.Το είχα βολευτεί αφάνταστα.(Ειδικά τώρα με το destinator).Τώρα οι επιλογές μου είναι :

 

1)να βρώ κανένα μεταχειρισμένο 8310 σε καλή κατάσταση (αν κάποιος που το πήρε με την προσφορά το έχει μετανιώσει ας μου πει)

2)htc s710

3)htc touch

 

Όποιος έχει μεταπηδήσει από το 8310 στο s710 ή στο touch ας μου πει την άποψή του.Με ενδιαφέρει οπωσδήποτε να παίζει το destinator.

Οποιαδήποτε άλλη άποψη/πρόταση καλοδεχούμενη.

 

Φιλε μου σε καταλαβαινω απολυτα και εγω τα ιδια επαθα, αλλα εμενα μπηκαν στο σπιτι και το πηραν...

Ειμαι απαρηγορητος

Carpe Diem

http://www.custominsight.com/services/bmw.gif

Link to comment
Share on other sites

Περασα το WM6 αλλα δεν μπορω να βρω το αρχειο για να δουλευουν τα κουμπια των μυνηματων και επαφων.

Αν μπορει ας τα ανεβασει καποιος...:lol:

 

@NiTroGen

Thanks you are the f MAN!!!:up:

 

Auto edw einai file mou!!!

Link to comment
Share on other sites

Auto edw einai file mou!!!

 

Ευχαριστω!!!!!!!!!!!:D

 

 

Εχω ενα προβλημα τωρα...

 

Εχω ενα wireless router και προσπαθω να δωσω απο κει internet στο κινητο. Ενω εχω τελειως ανοιχτο το δικτυο και χωρις encryption και παιρνει κανονικα ΙP, το σημα ειναι full.

 

Αλλα δεν μπορει να παρει Ιντερνετ απο το router δυστυχως...:mad:

 

Καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχώς το τηλεφωνάκι μου έκανε φτερά και πέταξε.Το ξέχασα για μισή ώρα στο αυτοκίνητο και πάει.Μαζί με αυτό πάει και το παράθυρο του συνοδηγού.Το κακό είναι ότι έχει λήξει και η προσφορά του e-shop,αλλιώς θα το έπαιρνα ξανά.Το είχα βολευτεί αφάνταστα.(Ειδικά τώρα με το destinator).Τώρα οι επιλογές μου είναι :

 

1)να βρώ κανένα μεταχειρισμένο 8310 σε καλή κατάσταση (αν κάποιος που το πήρε με την προσφορά το έχει μετανιώσει ας μου πει)

2)htc s710

3)htc touch

 

Όποιος έχει μεταπηδήσει από το 8310 στο s710 ή στο touch ας μου πει την άποψή του.Με ενδιαφέρει οπωσδήποτε να παίζει το destinator.

Οποιαδήποτε άλλη άποψη/πρόταση καλοδεχούμενη.

 

 

Ήμουν κάτοχος κατα σειρά s100 8310 και πρόσφατα s710.

Το πρώτο το ξέσκισα στην χρήση, πάλιωσε και ήρθε το 8310 το οποίο πραγματικά ήταν εντυπωσιακό. Το κρατάς στο χέρι και καταλαβαίνεις οτι κρατάς τηλέφωνο ρε παιδάκι μου.

Έσπασε η οθόνη του μετά από ένα χρόνο χρήσης και με μεγάλη επιφυλακτικότητα πήρα το s710. Δέν λέω...καλό τηλέφωνο, wm6, αλλά η πρώτη εντύπωση ήταν πιό χλιαρή απ' αυτή του 8310.

Τόσο που θα δώσω τα 120 ευρώ για να φτιάξω την οθόνη του 8310 και να το ξαναχρησιμοποιήσω.

Τώρα όσο αφορά το destinator νομίζω οτι υπάρχει πρόβλημα.

Μόλις κατέβασα το TomTom 5.2 γιατί κάπου διάβασα οτι παίζει. Μόλις δοκιμάσω θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους, δεν είμαι συχνός χρήστης, αλλά όταν υπάρχει ζήτημα, εδώ έρχομαι.

 

Λοιπόν, το Qtek 8310 έχει φάει σκάλωμα με το handsfree (το original του κουτιού) το οποίο παίζει τη μουσική σε mono και παραμορφωμένα. Ακούγεται ο ήχος και απο τα δυο ακουστικά αλλά μόνο το ένα κανάλι + παραμόρφωση...

 

Περιστρέφω το jack μήπως και "κάτσει" πιο σωστά, αλλά δεν αλλάζει τίποτα.

 

Έχει άλλος ενας γνωστός μου το ίδιο πρόβλημα, δεν το έχει λύσει.

 

Γνωρίζει κανείς για το τι θα μπορούσα να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

otan eixa destinator sp, sto xarti edixne kai tis trapezes. tora pou evala ton 7, eno perasa olo to fakelo agapimena apo to sp sto 7, ta exei ola ta alla ektos apo tis trapezes. kserei kanenas pou mporo na tis vro?
Link to comment
Share on other sites

paidia , exo perasei kai ego tin ROM me ta wm6. Exei paratirisei kaneis na tou diarkei ligotero i bataria? Ego den to xrisimopoio gia kirios kinito. Opote to afino anoixto me mia karta sim alli mesa sto spiti. kai exo paratirisei na peftei i bataria. Alles fores stin 1 mera kai alles fores stis 3 px i 4 meres. Kaneis allos?
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

paidia , exo perasei kai ego tin ROM me ta wm6. Exei paratirisei kaneis na tou diarkei ligotero i bataria? Ego den to xrisimopoio gia kirios kinito. Opote to afino anoixto me mia karta sim alli mesa sto spiti. kai exo paratirisei na peftei i bataria. Alles fores stin 1 mera kai alles fores stis 3 px i 4 meres. Kaneis allos?

 

Gia na pw thn alhtheia file mou to exw paratirisei kai egw alla den eimoun kai toso sigouros !!! den kserw ti na pw!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help!!! :help: :shock:

 

Ξαφνικά το μεγάφωνο νέκρωσε, δεν ακούγετε τίποτε , ούτε και μπορώ να ακούσω τον συνομιλιτή ούτε το κουδούνι (όταν καλώ εγω), τίποτε!!

 

Μόνο το μεγάλο μεγάφωνο ακούγετε , αυτό που είναι πίσω στο πλάι.

 

αλλα και πάλι δεν ακούγετε για να ακούσω τον συνομιλητη ούτε σε ανοιχτή ακρόαση. Οταν με καλούν το ακούω (το κουδούνισμα) κανονικά (γιατι είναι το πισω)

 

 

Αυτό έγινε μετα από επανηλλημένες δοκιμές SIP (VoIP) προγραμμάτων

 

Σημείωση: Στο handsfree και στο bluetooth ακούγετε κανονικά

 

Τι να κάνω :blink: :wacko: :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help!!! :help: :shock:

 

Ξαφνικά το μεγάφωνο νέκρωσε, δεν ακούγετε τίποτε , ούτε και μπορώ να ακούσω τον συνομιλιτή ούτε το κουδούνι (όταν καλώ εγω), τίποτε!!

 

Μόνο το μεγάλο μεγάφωνο ακούγετε , αυτό που είναι πίσω στο πλάι.

 

αλλα και πάλι δεν ακούγετε για να ακούσω τον συνομιλητη ούτε σε ανοιχτή ακρόαση. Οταν με καλούν το ακούω (το κουδούνισμα) κανονικά (γιατι είναι το πισω)

 

 

Αυτό έγινε μετα από επανηλλημένες δοκιμές SIP (VoIP) προγραμμάτων

 

Σημείωση: Στο handsfree και στο bluetooth ακούγετε κανονικά

 

Τι να κάνω :blink: :wacko: :(

μήπως έχεις και εσύ το χιλιοειπωμένο πρόβλημα την υποδοχή των ακουστικών? δοκίμασε το και αν δεν φτιάξει δοκίμασε να κάνεις και hard reset μήπως το πρόβλημα προήλθε από τις δοκιμές σου...

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις και εσύ το χιλιοειπωμένο πρόβλημα την υποδοχή των ακουστικών? δοκίμασε το και αν δεν φτιάξει δοκίμασε να κάνεις και hard reset μήπως το πρόβλημα προήλθε από τις δοκιμές σου...

 

Μετα από μερικά βάλε βγάλε των handsfree συνήλθε.

Είχα κατατρομάξει και πήγε το μυαλό μου στα χειρότερα :blink:

Γλίτωσα το hard-reset...

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια :D

 

Και με την ευκαιρία επειδή τα έχω παίξει με τις πολλές δοκιμές μήπως έχει κανείς να μου προτείνει κάτι που να δουλεύει σωστά (για χρήση SIP server p.x. to i-call).

 

Έχω δοκιμάσει τα Fring, Go-Sip, SpeaQ. To καθένα έχει και το δικό του πρόβλημα. Επειδή φεύγω αύριο εξωτερικό και θέλω να έχω μαζί μου το σταθερό μου νούμερο έχει κανείς καμιά άμεση λύση (p.x κανένα EscSoftphone ή ότι καλό υπάρχει ? :D

Link to comment
Share on other sites

Gia na pw thn alhtheia file mou to exw paratirisei kai egw alla den eimoun kai toso sigouros !!! den kserw ti na pw!!!:confused:
Mallon me vlepo gia na exo kati sigouro kai stathero na xanavazo ta wm5. etsi tha exo ena kalo backup til. Elpizo na min exei pathei kati to kikloma fortisis i i bataria meta apo afto kai na sinelthei me ta wm5
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Gia na pw thn alhtheia file mou to exw paratirisei kai egw alla den eimoun kai toso sigouros !!! den kserw ti na pw!!!:confused:
Είμαστε οι μόνοι που έχουμε αυτό το πρόβλημα μαζι με τον WiMax; και αν όχι και έχει μπορέσει κάποιος να λύσει το πρόβλημα ας μας πει πώς. Ποιά version δουλεύει καλύτερα; εγώ έχω περάσει το εξής αρχείο: 'wm6-for-tornado-perfect-english-edition-20070810.zip' από τους xda-devs. Υπάρχει καμια καλύτερη version;
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε οι μόνοι που έχουμε αυτό το πρόβλημα μαζι με τον WiMax; και αν όχι και έχει μπορέσει κάποιος να λύσει το πρόβλημα ας μας πει πώς. Ποιά version δουλεύει καλύτερα; εγώ έχω περάσει το εξής αρχείο: 'wm6-for-tornado-perfect-english-edition-20070810.zip' από τους xda-devs. Υπάρχει καμια καλύτερη version;

 

Και σε μενα το ιδιο συμβαίνει συν και το προβλημα της καμερας.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

κανα προγραμμα για voip παιδια υπαρχει για αυτο το τηλεφωνακι???????

 

Αυτό ρώτησα και και λίγο πιο πάνω αλλά δεν πήρα καμιά απάντηση.

 

Ή δεν ενδιαφέρει κανέναν αυτό το θέμα ή κανείς δεν ξέρει. Ας μας φάει η Νοκια... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα έχω για όσους θέλουν να χρησιμοποιήσουν το 8310 σαν SIP τηλέφωνο (και έτσι να πάρουν το σταθερό τους νούμερο μαζί τους)

Θέλω να σας διαβεβαιώσω ότι μόλις δοκίμασα ξανα 3 προγράμματα SIP τηλεφωνίας και λειτουργούν όλα!

Είναι τα παρακάτω:

 

Go-Sip

Fring

SpeaQ

 

Τελικά λειτούργησαν όλα μετά την αναβάθμιση του firmware του Fritz! 7050

Ίσως να έπεξε ρόλο και η επιλογή για το port forward του Internet Telephony (Προσοχή λοιπόν στις ρυθμίσεις του modem)

Θα επανέλθω για να σας πω εντυπώσεις σε θέματα ποιότητας. Μέχρι τότε όποιος ενδιαφέρεται ας τα δοκιμάσει και ας πει εντυπώσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν με ενδιαφέρει προς το παρόν το voip αλλά δοκίμασα για πλάκα τον ενσωματομένο voip client των wm6 στο 8310.

με τον voipdiscount λογαριασμό μου κατάφερα και συνδέθηκα κανονικά. αυτό που δεν έχω καταφέρει να κάνω είναι να συνδεθώ με το i-call και δεν ξέρω αν είναι θέμα δικών μου ρυθμίσεων ή αν δεν γίνεται καθόλου. είναι έυκολο να πει κάποιος αν τα παρακάτω στοιχεία είναι σωστά?

User: ****

pass ***

sip address: sip:xxx@i-call.gr

sip proxy: sip.i-call.gr

registar: stun.i-call.gr:5060

όλα αυτά σύμφωνα με τον παρακάτω οδηγό από το xda-developers

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν με ενδιαφέρει προς το παρόν το voip αλλά δοκίμασα για πλάκα τον ενσωματομένο voip client των wm6 στο 8310.

με τον voipdiscount λογαριασμό μου κατάφερα και συνδέθηκα κανονικά. αυτό που δεν έχω καταφέρει να κάνω είναι να συνδεθώ με το i-call και δεν ξέρω αν είναι θέμα δικών μου ρυθμίσεων ή αν δεν γίνεται καθόλου. είναι έυκολο να πει κάποιος αν τα παρακάτω στοιχεία είναι σωστά?

User: ****

pass ***

sip address: sip:xxx@i-call.gr

sip proxy: sip.i-call.gr

registar: stun.i-call.gr:5060

όλα αυτά σύμφωνα με τον παρακάτω οδηγό από το xda-developers

 

 

το θεμα με το voip με ενδιαφερει και εμενα ...psybill..

 

και επειδη εχω λογαριασμο στημ i-call προσπαθω και εγω να κανω της ρυθμισεις και δεν τα καταφερα .

βαζω τα ποιο πανω προγραμματα αλλα τιποτα δεν γινεται . συσκευη που εχω ειναι hp ipaq 514με wm6 .

Tελικα με το voipdiscount που εχεις συνδεεσε κανονικα .......το προγραμμα αυτο που μπορω να το βρω ??????? και αν θελει καποια εξτρα ρυθμιση ????????.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...