Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φυσικά... αλλά δε νομίζω να σε βολέψει ιδιαίτερα!

(κι εγώ στα Χανιά είμαι ;))

 

ela re patrioti,an ginete me pio programa tote?

 

episis opios kserei, pos ginete otan laveneis apo to bluetooth arxeia na apothikevonte katefthian stin storage ?

 

apelpistika poli mikri einai i mnimi i eswteriki pou exei to 8310!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατέβασέ το από την adobe ;)

Μην βάζεις τα προγράμματα στη μνήμη του τηλεφώνου και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα! ;)

Είναι πολύ καλό τηλέφωνο! Το είχα για ένα μήνα και το είχα χαρεί πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

ela re patrioti,an ginete me pio programa tote?

 

episis opios kserei, pos ginete otan laveneis apo to bluetooth arxeia na apothikevonte katefthian stin storage ?

 

apelpistika poli mikri einai i mnimi i eswteriki pou exei to 8310!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1979244#post1979244

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία να αναφέρω ότι το Qtek 8310 είναι διαθέσιμο στα Media Markt έναντι 249 Euro...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη η ROM απλά είναι σε Alpha έκδοση.

 

Καλησπέρα , ευχαριστώ για την απάντηση, αυτό σημαίνει ότι σύντομα θα βγει και η τελική έκδοση?

Έχω fullάρει την συσκευή και βαριέμαι το στήσιμο ξανά και ξανά καταλαβαίνεις φαντάζομαι... :O

Αξίζει να βάλω την Alpha έκδοση ή να περιμένω καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

Δώθηκε νέα rom σήμερα και τα προβλήματα έχουν μειωθεί στο ελάχιστο. επίσης έχουμε πλέον xt9 ελληνικό (και λύση για 160/sms. ακούς Innersense?) καθώς και τις εφαρμογές της htc: clear storage, commanager, task manager.

μένουν μόνο τα mms, η εφαρμογή της htc για την κάμερα, και μια διόρθωση στον commanager να δουλεψει η εντολή για το bluetooth settings.

ελπίζω να τα φτιάξουν και αυτά σύντομα και μετά να αρχίσω να βάζω εφαρμογές

 

Mporeis mou doseis to cab gia to xT9 Greek????

euxaristw polu!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μετρά το χρόνο που μιλάμε και να τον αφαιρεί από ένα όριο που έχουμε καθορίσει εμείς; Κάπου είχε πάρει το μάτι μου (αλλά τώρα δεν το βρίσκω) ένα plugin για την homescreen στο οποίο έβαζες στα settings πχ 3 ώρες (αν τόσο χρόνο ομιλίας έχεις) και μετά από κάθε κλήση αυτός ο χρόνος είχε αφαιρεθεί. Έτσι, με μια απλή ματιά στη homescreen βλέπεις πόσο χρόνο ομιλίας έχεις ακόμα. Υποθέτω ότι δεν είναι και πολύ δύσκολο ακόμα και να το φτιάξει κάποιος και θα το θεωρούσα πολύ χρήσιμο...

 

Επίσης μια ερώτηση για όσους χρησιμοποιούν WM6: Επιτέλους υπάρχει δυνατότητα να λάβουμε μέσω BT αρχεία πάνω από 3MB? Υπάρχει δυνατότητα να τα αποθηκεύουμε απευθείας στην κάρτα μνήμης; Δε μιλάω για την alpha rom του tornado, αλλά για τα κανονικά wm6 που σε λίγο προφανώς θα είναι διαθέσιμα. Πάντως μέχρι και τα wm5, ότι έχει σχέση με BT είναι πολύ πίσω σε σχέση με τον ανταγωνισμό... Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Mετά απο έναμησι χρόνο 'σκληρής' χρήσης (πεσίματα κτλ) η οθόνη του 8310 μου παρέδωσε πνεύμα.

Προσπαθούσα να σηκώσω την μηχανή μου που είχε πέσει και πίεσα με το πόδι μου στο σημείο που είχα το τηλέφωνο στην τσέπη.

Εκείνη την στιγμή δεν το κατάλαβα γιατί δεν ήταν και ποιός ξέρει τι πίεση που άσκησα. Όταν πήγα να απαντήσω σε μία κλίση έπαθα σόκ.

Γνωρίζει κανείς το κόστος αλλαγής της οθόνης? Ή καλλύτερα να πάω να πάρω ένα καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

...prin ena xrono, paredwse pneyma kai h dikia mou othoni... 150€ peripoy to kostos...

kainourio to 8310 kanei 250€... prepei na to agapas poly gia na to ftoiakseis!! :)

 

Ναι δεν λέω. Είναι παράλογο. Όπως παράλογο είναι να έχεις ένα τηλέφωνο που λειτουργεί κανονικά πεταμένο σ' ένα συρτάρι λόγο οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να διαχειρίζεσαι το μενού του 8310 απο το pc? Θα με σώσει προς το παρόν.

 

Yparxei to jeyo mobile to opio kanei capture screen ti dixnei ekeinh th stigmh to kinhto sthn othonh tou.

 

 

Filika WiMax......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ wimax.

Ήταν αυτό που έψαχνα.

 

ΥΣ. Είναι κάποια προγράμματα σαν το παραπάνω που τα έχεις δουλέψει πολλές φορές αλλά τα έχεις εγκαταλήψει λόγω της μή χρήσης τους (είναι και εκατοντάδες πανάθεμά τα).

Link to comment
Share on other sites

Yparxei to jeyo mobile to opio kanei capture screen ti dixnei ekeinh th stigmh to kinhto sthn othonh tou.

 

 

Filika WiMax......

 

Γιατί ενώ είναι συνδεδεμένο κανονικά το τηλ. στο pc το jayo mobile μου δείχνει οτι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενώ είναι συνδεδεμένο κανονικά το τηλ. στο pc το jayo mobile μου δείχνει οτι δεν είναι?

 

Όταν το συνδέω στο PC, και αφού ανοίξει το ActiveSync, τρέχοντας το JeyoMobileCompanion μου βγάζει μήνυμα-σφάλμα το τηλ:

"CallLog ModuleInit failed :

0x8007002"

Πατώντας ΟΚ συνδέεται κανονικά με το JeyoMobileCompanion.

Δεν ξέρω αν κάτι τέτοιο συμβαίνει και με σένα και αν αυτό είναι γενικότερο Bug, πάντως δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν συμβαίνει κάτι τέτειο. Δέν έχω κανένα μύνημα. Γενικά δεν συμβαίνει τίποτα στο jayo mobile. Ενώ είναι κανονικά συνδεδεμένο στο active synch
Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω στο PC, και αφού ανοίξει το ActiveSync, τρέχοντας το JeyoMobileCompanion μου βγάζει μήνυμα-σφάλμα το τηλ:

"CallLog ModuleInit failed :

0x8007002"

Πατώντας ΟΚ συνδέεται κανονικά με το JeyoMobileCompanion.

Δεν ξέρω αν κάτι τέτοιο συμβαίνει και με σένα και αν αυτό είναι γενικότερο Bug, πάντως δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα.

 

oxi file mou den exw kanena problima kai egw alla afou se douleuei mh kolas kai polu!!!!

 

Filika WiMax...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος ποιες είναι οι τελευταίες συμβατές εκδόσεις του Resco Explorer και του Resco Photo Viewer για το κινητό μας; Απ ότι βλέπω η έκδοση 2007 του Explorer και η έκδοση 6.30 του Photo Viewer είναι μόνο για PPC σωστά;

 

Απο το Resco Explorer έχω ξεμείνει στην έκδοση 5.30 και το Photo Viewer θέλω να το δοκιμάσω γιατί το ClearVue Image 3 κατά τη γνώμη μου έχει αρκετές ελλείψεις...

 

Έχω ζαλιστεί...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος ποιες είναι οι τελευταίες συμβατές εκδόσεις του Resco Explorer και του Resco Photo Viewer για το κινητό μας; Απ ότι βλέπω η έκδοση 2007 του Explorer και η έκδοση 6.30 του Photo Viewer είναι μόνο για PPC σωστά;

 

Απο το Resco Explorer έχω ξεμείνει στην έκδοση 5.30 και το Photo Viewer θέλω να το δοκιμάσω γιατί το ClearVue Image 3 κατά τη γνώμη μου έχει αρκετές ελλείψεις...

 

Έχω ζαλιστεί...

 

Egw file mou apo oti kserw kai exw, oi teleutaies ekdoseis einai resco explorer 2005 v5.32 kai resco foto viewer v 5.33!!!

 

 

Filika WiMax...

Link to comment
Share on other sites

όπως τα λες είναι φίλε, δεν έχει βγεί τίποτα πιο καινούργιο

 

πάντως έβαλα για δοκιμή και τον Smart Explorer 2.1.4.553 για τον οποίο διάβασα καλά λόγια.

 

Όσο για το Resco Photo Viewer απλά μούτζωνα τον εαυτό μου που μετά το τελευταίο ROM Upgrate δεν τον είχα ξαναεγκαταστήσει για να μην έχω πολλά προγράμματα.

 

Τώρα έχω φτιάξει ένα φάκελο έτοιμο με τα προγράμματα που θα μπούνε μετά την αναβάθμιση σε WM6 ;)

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Κατά φωνή έσκασε και η beta... μούμπλε μούμπλε...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Κατά φωνή έσκασε και η beta... μούμπλε μούμπλε...

 

Υπάρχουν κάποια μικρά προβλήματα με τη ram στη beta έκδοση. Θα περιμενοθμε στο τέλος της εβδομάδας την beta2!!!

 

Φιλικά WiMax...

Link to comment
Share on other sites

Egw file mou apo oti kserw kai exw, oi teleutaies ekdoseis einai resco explorer 2005 v5.32 kai resco foto viewer v 5.33!!!

 

 

Filika WiMax...

 

Φιλε WiMax μηπως θα μπορουσες να μου τα στειλεις με PM γιατι δεν μπορω να βρω σωστα c***k...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...