Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

agorasa prosfata qtek 8310 metaxirismeno.

 

1> den mporo na vro kai na katevaso rom update mou vgazi oti to imei einai lathos pou mporo na katevaso tin rom xoris imei???

 

-------------

 

http://dl24l3.rapidshare.de/files/18882685/1091812041/200624819AKU2_8310_2090_253221_020900_Ship.rar

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά, τεικά υπάρχει κάποιο GPS software που να παίζει με τα Win Mob 5.0?

Φϊλος αγόρασε πρόσφατα κάποιο Mio (νομίζω ότι λέγεται 710 ή 701) το οποίο τρέχει Win Mob 5.0, και το οποίο΄είναι φυσικά και τηλέφωνο μαζί. Το software που χρησιμοποιεί το GPS του είναι το Destinator PN.

 

Σε προηγούμενες σελίδες είχε αναφερθεί το DestinatorSP για το 8310.

 

Τελικά έχει κάποιος χρησιμοποιήσει επιτυχώς κάποιο software? :confused:

 

Το σίγουρο είναι ότι αν επιβεβαιωθεί απο κάποιον ότι το 8310 μπορεί να λειτουργήσει και σαν GPS, θα είναι ένα πολύ ολοκληρωμένο πακέτο για τις ανάγκες μου.

 

Οι εφαρμογές που είναι συμβατές με την συσκευή αναφέρονται στο topic: Εφαρμογές και παιχνίδια, συμβατά με Windows Mobile 5 + QVGA

 

Όπως θα δεις το DestinatorSP δεν υποστηρίζεται για το λειτουργικό μας, μόνο για προηγούμενες εκδόσεις.

 

Το tomtom navigator είναι συμβατό όπως αναφέρω στην τελευταία σελίδα του topic χωρίς όμως πολύ λεπτομερείς χάρτες. Πάντως τη δουλειά του πάνω κάτω την κάνει.:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η ελληνική της ACE;;;

 

An to thlefwno sou den einai apo thn ace hellas den mporeis na peraseis th rom ths.

 

diabase prohgoumena post's pws xekleidwnoume to thl gia na perasoume rom , alla oxi ths ace . An to thl einai ths ace pes mou na sou thn anebasw.

 

Kai mia Edited Homescreen apo mena, opoios 8elei na toy anebasw to xml

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

An to thlefwno sou den einai apo thn ace hellas den mporeis na peraseis th rom ths.

 

diabase prohgoumena post's pws xekleidwnoume to thl gia na perasoume rom , alla oxi ths ace . An to thl einai ths ace pes mou na sou thn anebasw.

 

Kai mia Edited Homescreen apo mena, opoios 8elei na toy anebasw to xml

Της ACE είναι το τηλέφωνό μου φίλε μου.

Θα μπορούσες να μου την ανεβάσεις; Αν υπάρχει πρόβλημα για δημόσιο λινκ, στείλτο μου με πμ..

Να 'σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Της ACE είναι το τηλέφωνό μου φίλε μου.

Θα μπορούσες να μου την ανεβάσεις; Αν υπάρχει πρόβλημα για δημόσιο λινκ, στείλτο μου με πμ..

Να 'σαι καλά!

 

Sou esteila pm me link. 32 mb arxeio.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Με την επιδότηση που έχω μου δίνουν από την Vodafone το

α) HTC 1240/HBD/mobile e-mail 126.18€ και

β) HTC 1240/HBD//QB/GPRS 245.18€

από ότι έχω διαβάσει στο forum αυτό αντιστοιχεί στο Qtek 8310

Τώρα πια η διαφορά μεταξύ (α) και (β) παραλλαγής δεν είχαν ιδέα οι πωλήτριες στην Vodafone αλλά ούτε και εγώ.

Τους παραπάνω κωδικούς δεν του βρήκα πουθενά παρά μόνο στον υπολογιστή του καταστήματος της Vodafone και χωρίς άλλες επεξηγήσεις.

Η τιμή είναι ιδιαίτερα ελκυστική για το εν λόγω μοντέλο και σκοπεύω να το πάρω, αλλά προτού κάνω καμιά χαζομάρα είπα να απευθυνθώ στους ειδικούς.

Εχω λοιπών τις εξείς ερωτήσεις.

1. Γνωρίζει κανείς ή έχει στην κατοχή του μια από τις παραπάνω παραλλαγές made in Vodafone και ποιες οι διαφορές;

2. Είναι κλειδωμένες κάποιες λειτουργίες, και τα δύο είναι Vodafone Live κινητά, στο site της Vodafone http://http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=mobilePhoneDetails&pid=prod2460005&tid= δεν αναφέρει τίποτα για mp3 ή κάποιο player

3. Μπορώ να βάλω κανονικά win 2005 (εννοείτε ότι θα χάσω την εγγύηση) με όλες τις δυνατότητες του Qtek 8310, αν ναι από πού (κάποιο κατάστημα στην Θες/νικη)

4. ότι παρατηρήσεις έχετε είναι ευπρόσδεκτες μιας και θα είναι το πρώτο μου smart phone και είμαι άσχετος.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι προσφορά σε διαφορετικά προγράμματα της Vodafone;

Τα πάγια στη σύνδεση είναι τα ίδια;

 

Δεν κάνω νέα σύνδεση απλά νέο συμβόλαιο με το ίδιο πρόγραμμα, είμαι στο Vodafone 120, και απλά δικαιούμαι επιδότηση.

Μου ζήτησε η πωλήτρια της Vodafone το ΑΦΜ μου της είπα την συσκευή και μου είπε τις παραπάνω δύο τιμές, τις δύο παραλλαγές τις είδα εγώ από τον Η/Υ της πωλήτριας και τις σημείωσα.

Και εμένα παντός μου φάνηκε πολύ παράξενο αλλά η κοπέλα δεν ήξερε να μου δώσει εξηγήσεις, ξέρετε κουρτίνα 1 ή 2 :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι προσφορά σε διαφορετικά προγράμματα της Vodafone;

Τα πάγια στη σύνδεση είναι τα ίδια;

 

Johner είχες απόλυτο δίκιο αφού τους έγινα τσιμπούρι στην Vodafone χθες και σήμερα μου σκάσανε το παραμύθι ότι για το α) HTC 1240/HBD/mobile e-mail 126.18€ πρέπει να γραφτώ στην υπηρεσία mobile e-mail με πάγιο περίπου 27€ και φυσικά ακύρωσα την παραγγελία, γιατί δεν μου δίνονται 245.18€ για κλειδωμένο μενού Vodafone Live.

Link to comment
Share on other sites

Johner είχες απόλυτο δίκιο αφού τους έγινα τσιμπούρι στην Vodafone χθες και σήμερα μου σκάσανε το παραμύθι ότι για το α) HTC 1240/HBD/mobile e-mail 126.18€ πρέπει να γραφτώ στην υπηρεσία mobile e-mail με πάγιο περίπου 27€ και φυσικά ακύρωσα την παραγγελία, γιατί δεν μου δίνονται 245.18€ για κλειδωμένο μενού Vodafone Live.

 

Δεν ειναι κλειδωμενο vodafone live.;)

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

kalimera perasa tin rom tis ace se 8310 kai tora to kinito anavi mexri tin arxiki othoni tis atek kai svini voithia ti na kano.............

 

 

Tote den einai ths ace to kinhto sou , h rom pou exw anebasei egw einai mono gia ths ace, mpes ston bootloader kai perna th rom pou exei anebasei o filos Johner.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...