Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα DLL όπως είπα είναι από τη ROM του Andot. Τη λύση αυτή την βρήκα εδώ: http://forum.ppcgeeks.com/showthread.php?t=9298

 

OK, το επιβεβαιώνω. Το DLL δημιουργεί πρόβλημα με τον driver του WiFi. ΜΗΝ το εγκαθιστάτε!!!!

 

EDIT: Τελικά το πρόβλημα οφειλόταν σε λάθος signing του αρχείου. Επισυνάπτω το σωστό! Όπως είπα στο προηγούμενο post, το zip που επισυνάπτω περιέχει 2 DLLs. Δοκίμασε να αντιγράψεις πρώτα μόνο το wzcsvc.dll στον κατάλογο \Windows (overwrite το υπάρχον). Αν δε δουλέψει, αντέγραψε και το wzcsapi.dll στον ίδιο κατάλογο. Σε περίπτωση που δε δουλέψει ούτε τώρα, μπορείς να τα σβήσεις χωρίς πρόβλημα - θα επανέρθουν αυτόματα οι προηγούμενες εκδόσεις.

Λοιπόν το δοκίμασα και δουλεύει τέλεια:happy:. Έβαλα μόνο το πρώτο αρχείο. Το δουλεψα λίγο και δεν προς το παρόν δεν βλέπω άλλα προβληματα να δημιουργούνται. Ωραίος NItrogen!!
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα DLL όπως είπα είναι από τη ROM του Andot. Τη λύση αυτή την βρήκα εδώ: http://forum.ppcgeeks.com/showthread.php?t=9298

 

OK, το επιβεβαιώνω. Το DLL δημιουργεί πρόβλημα με τον driver του WiFi. ΜΗΝ το εγκαθιστάτε!!!!

 

EDIT: Τελικά το πρόβλημα οφειλόταν σε λάθος signing του αρχείου. Επισυνάπτω το σωστό! Όπως είπα στο προηγούμενο post, το zip που επισυνάπτω περιέχει 2 DLLs. Δοκίμασε να αντιγράψεις πρώτα μόνο το wzcsvc.dll στον κατάλογο \Windows (overwrite το υπάρχον). Αν δε δουλέψει, αντέγραψε και το wzcsapi.dll στον ίδιο κατάλογο. Σε περίπτωση που δε δουλέψει ούτε τώρα, μπορείς να τα σβήσεις χωρίς πρόβλημα - θα επανέρθουν αυτόματα οι προηγούμενες εκδόσεις.

Είσαι πρώτος ρε φίλε! Μακάρι να είχαμε κι άλλους στις ελληνικές κοινότητες σαν κι εσένα!!

Link to comment
Share on other sites

Η νέα ROM είναι διαθέσιμη. Για να μην επιβαρύνω όμως κι άλλο το θέμα αυτό, άνοιξα καινούργιο εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=186054

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλα τα παιδιά του forum,

Μια ερώτηση που θέλω να κάνω σε όποιον ξέρει είναι, πως έχω βάλει την rom wm6 στο κινητό μου και θέλω να στείλω το κινητό στην ACE γιατί το joystick μου κάνει νούμερα. Ξέρετε αν πρέπει να βάλω πάλι wm5 και να το στείλω ή δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και το πρόβλημα δεν σχετίζεται με το software του κινητού αλλά με το hardware?

Ευχαριστώ

 

Αυτή την απορία την έχω κι εγώ.

Που θα βρώ την WM5;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την απορία την έχω κι εγώ.

Που θα βρώ την WM5;

 

Απο το Site της Ace Hellas. στο forum χρηστών υπαρχει η τελευταια rom.

 

" emc2" Εγω παντως θα έβαζα οπωσδήποτε wm5

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Απο το Site της Ace Hellas. στο forum χρηστών υπαρχει η τελευταια rom.

 

" emc2" Εγω παντως θα έβαζα οπωσδήποτε wm5

thanks Pzapad θα βάλω wm5 και θα το στείλω

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλα τα παιδιά του forum,

Μια ερώτηση που θέλω να κάνω σε όποιον ξέρει είναι, πως έχω βάλει την rom wm6 στο κινητό μου και θέλω να στείλω το κινητό στην ACE γιατί το joystick μου κάνει νούμερα. Ξέρετε αν πρέπει να βάλω πάλι wm5 και να το στείλω ή δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και το πρόβλημα δεν σχετίζεται με το software του κινητού αλλά με το hardware?

Ευχαριστώ

Φίλε emc2 στο φόρουμ υποστήριξης λένε ότι αν το πρόβλημα δεν είναι software δεν σου βγάζουν εκτός εγγύησης το κινητό μόνο και μόνο επειδή έχει "παράνομη" ROM.

 

Εγώ επειδή δεν τους εμπιστεύομαι, θα έβαζα την αυθεντική ROM της ACE και θα το έστελνα. Αυτό είχα κάνει το καλοκαίρι(τότε είχα την wm5 iMate)

Link to comment
Share on other sites

Με το Qtek λειτουργεί οποιοδήποτε bluetooth hands free;

Θεωρητικά ναι. Δεν ξέρω αν κάποιος ξέρει για προβλήματα αλλά όλο και κάποιο δεν θα δουλεύει!

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια η καινουρια rom γινεται ομωσ να βαλουμε και το smartfilter?που θα το βρω?

 

Edw einai!!!:D

http://rapidshare.com/files/62222278/SMARTFilter_PRO_by_WiMax.rar

Link to comment
Share on other sites

Paidia, mallon ta ekana thalassa...Yparhei kapio link yia epistrofi sto original rom wm5?Dokimazo egrafi sto qtek.com alla mou vgazei panta lathos imei kai den mporo na katevaso rom xoris eggrafi.Please voeithia.:(

 

Exeis pm......

Link to comment
Share on other sites

:χιλια ευχαριστω για το smartfilter!!!δεν την παλευω χωρις αυτο:D

wimax εισαι κορυφη:lol:αλλα δεν μου δουλευει....εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Το Smartfilter ΔΕΝ δουλεύει στα WM6, λόγω διαφοράς στη βάση δεδομένων του τηλ. καταλόγου! Δοκίμασε κάποιο άλλο πρόγραμμα, πχ. Call Firewall.

 

Για επιστροφή στην παλιά WM5 ROM της ACE: http://rapidshare.com/files/61470291/TO_BP_EUR_2090_253221_020900_Ship.exe_GR1.0.5.exe

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

 

kati den paei kala :confused: . to trexo kai leei

SMARTFILTER IS NOT CONFIGURED PROPERLY. PLEASE RUN >>SETUP_SMARTFILTER.EXE<< FROM YOUR DESKTOP PC AGAIN.

ABORTING

mhpos lypei kamia timh sthn registry?

 

rom: phil beta

Ψάχνω ελληνική ROM για HTC Touch Dual.
Link to comment
Share on other sites

Το Smartfilter ΔΕΝ δουλεύει στα WM6, λόγω διαφοράς στη βάση δεδομένων του τηλ. καταλόγου!

 

Μη λέμε τα ίδια και τα ίδια συνέχεια! ;)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Μιάς που αναφέρθηκε και αφού το smartfilter δεν δουλεύει, ξέρει κανείς κανένα αλλο προγραμμα σίγουρο που να δουλεύει καλά; Όταν λέω να δουλεύει καλά εννοώ να πηγαίνει στον τηλεφωνητή σχετικά γρήγορα. Όχι πχ να χτυπάει πρώτα 1,2 φορές και μετά να το γυρνάει στον τηλεφωνητή. Ευχαριστώ.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Το Efficasoft SmartBlock φαίνεται να κάνει "γρήγορα" τη δουλειά, αλλά δεν βρήκα πουθενά ...ράγισμα!

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Το Efficasoft SmartBlock φαίνεται να κάνει "γρήγορα" τη δουλειά, αλλά δεν βρήκα πουθενά ...ράγισμα!
Σωστά. στο μαγαζάκι υπάρχει και υπάρχει και το "magicall" που λένε πως είναι καλο αλλα τα ραγίσματα δουλεύουν καλά μονο σε ppc και όχι σε smartphone. Ίσως σε κάνα p2p
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι βοηθεια! Ειμαι εξωτερικο και τα επαιξε το πληκτρο "*" του κινητου. Οπερ σημαινει δεν μπορω να κανω διαφορα πραγματα (including unlock, αλλαγη ελληνικων-αγγλικων κ.α.) και τα χω παρει. Εναν τροπο σκεφτομαι να σωθω μεχρι να γυρισω Ελλαδα αλλα δεν ξερω αν γινεται: Ξερει κανεις αν μπορω να αλλαξω το mapping του πληκτρολογιου και πχ να κανω το "*" να αντιστοιχει σε καποιο αλλο πληκτρο λιγοτερο χρησιμο; Ας πουμε στο πληκτρο των sms ή εστω σε αυτο του τηλεφωνικου καταλογου...

Γινεται με καποια αλλαγη στη registry;

Θα με σωσετε αν μου βρειτε λυση....

 

Ευχαριστω,

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι βοηθεια! Ειμαι εξωτερικο και τα επαιξε το πληκτρο "*" του κινητου. Οπερ σημαινει δεν μπορω να κανω διαφορα πραγματα (including unlock, αλλαγη ελληνικων-αγγλικων κ.α.) και τα χω παρει. Εναν τροπο σκεφτομαι να σωθω μεχρι να γυρισω Ελλαδα αλλα δεν ξερω αν γινεται: Ξερει κανεις αν μπορω να αλλαξω το mapping του πληκτρολογιου και πχ να κανω το "*" να αντιστοιχει σε καποιο αλλο πληκτρο λιγοτερο χρησιμο; Ας πουμε στο πληκτρο των sms ή εστω σε αυτο του τηλεφωνικου καταλογου...

Γινεται με καποια αλλαγη στη registry;

Θα με σωσετε αν μου βρειτε λυση....

 

Ευχαριστω,

Δημητρης

Εδώ ο NiTrogen μάλλον θα μπορέσει να βοηθήσει...
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε μπορώ να βοηθήσω. Θα τό'χα κάνει ήδη αν μπορούσα! Το πρόβλημα δεν είναι στην αντιστοίχιση χαρακτήρων, αλλά στη γενική χρήση του πλήκτρου * στο τηλέφωνο. Μιλάμε δηλαδή για "patch" στον driver του πληκτρολογίου κι όχι αλλαγές στη registry.

 

Λυπάμαι, Δημήτρη, αλλά δε νομίζω ότι μπορεί να γίνει τίποτα! :(

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...