Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο backup τι κανουμε με το 8310; Αν βγει ρομ και κανουμε αναβαθμιση, φτου κι' απ την αρχη το στησιμο;

δεν εχω τολμησει να κανω δοκιμες με κανενα!!

απο αυτα που εχω διαβασει παντως το sprite backup σιγουρα δε δουλευει και λογικα περιμενουνε νεα version συντομα. το sunnysoft backup manager ειπε καποιος οτι του δουλεψε(χωρις ομως να δοκιμασει restore:wacko: ). το δευτερο δεν το ειχα δοκιμασει ουτε στα 2003 και δεν το ξερω καθολου.

παντως μετα απο update στηνω το τηλεφωνο απο την αρχη ετσι κι αλλιως. το backup το παιρνω μονο για λογους ασφαλειας αν και ποτε δεν χρειαστηκα restore...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με αφορμη τη νεα version του paryrus που ειναι συμβατη με qvga και wm5 ειπα να δοκιμασω για πρωτη φορα και το facade και πραγματικα εχω ενθουσιαστει. αν βαλουμε και το homescreen που βρηκα χτες που ενσωματωνει και fizz traveller και facade νομιζω οτι εχω ενα πολυ ομορφο αλλα το σημαντικοτερο πολυ πρακτικο homescreen που ελαχιστα εχει να ζηλεψει απο το αντιστοιχο today screen του ppc μου.(δειτε screenshots).

εκανα και καποιες αλλαγες στο ετοιμο homescreen. αλλαξα τα μεγεθος των εικονιδιων στο launcher, αλλαξα τα προγραμματα που αυτος εχει επιλεξει με δικα μου.( το launcher δεν λειτουργει οπως το mru list. εδω τα προγραμματα που εμφανιζονται ειναι σταθερα.) και προσθεσα και το plugin για το wifi. προσθετω και ενα link που προσωπικα με βοηθησε να καταλαβω πως φτιαχνεται ενα homescreen. ακομα βεβαια δεν εχω καταφερει να φτιαξω κατι τελειως δικο μου, αλλα ειμαι στην προσπαθεια....

Link to comment
Share on other sites

Το 8310 που πουλάει το expansys έχει ελληνικά και υποστήριξη της ace-hellas?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

με αφορμη τη νεα version του paryrus που ειναι συμβατη με qvga και wm5 ειπα να δοκιμασω για πρωτη φορα και το facade και πραγματικα εχω ενθουσιαστει. αν βαλουμε και το homescreen που βρηκα χτες που ενσωματωνει και fizz traveller και facade νομιζω οτι εχω ενα πολυ ομορφο αλλα το σημαντικοτερο πολυ πρακτικο homescreen που ελαχιστα εχει να ζηλεψει απο το αντιστοιχο today screen του ppc μου.(δειτε screenshots).

εκανα και καποιες αλλαγες στο ετοιμο homescreen. αλλαξα τα μεγεθος των εικονιδιων στο launcher, αλλαξα τα προγραμματα που αυτος εχει επιλεξει με δικα μου.( το launcher δεν λειτουργει οπως το mru list. εδω τα προγραμματα που εμφανιζονται ειναι σταθερα.) και προσθεσα και το plugin για το wifi. προσθετω και ενα link που προσωπικα με βοηθησε να καταλαβω πως φτιαχνεται ενα homescreen. ακομα βεβαια δεν εχω καταφερει να φτιαξω κατι τελειως δικο μου, αλλα ειμαι στην προσπαθεια....

 

Πραγματι το facade ειναι κορυφη, εγω κρατησα τα μεγαλα εικονιδια, εβαλα και μερικα δικα μου progs και σουταρα το fizz traveller plug in, το papyrus επισεις καλο.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=7730&stc=1&d=1137088755

Link to comment
Share on other sites

Το 8310 που πουλάει το expansys έχει ελληνικά και υποστήριξη της ace-hellas?

 

Έχει Ελληνικά αλλά δεν έχει την υποστήριξη και την εγγύηση

από την Ace-Hellas.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια πραγματα εχετε κανει παιδια; Τι εφαρμογες εχετε βαλει; Αυτο με τα εικονιδια που λετε πως γινεται; Βοηθεια, ζηλευω!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια πραγματα εχετε κανει παιδια; Τι εφαρμογες εχετε βαλει; Αυτο με τα εικονιδια που λετε πως γινεται; Βοηθεια, ζηλευω!!!

ριξ΄ το στο διαβασμα αποστολε!! δεν γινεται αλλιως:p

παντως το δικο μου δεν ειναι και τιποτα το ιδιαιτερο. εχω δωσει link για οτι χρειαζεσαι. κατεβασε το paryrus κατ αρχιν να δεις αν σε βολευει να το χρησημοποιεις αντι του outlook. βαλε και το facade και επελεξε το απο το settings home να δεις τι εχουν βαλει αυτοι ως default. αν θελεις να εχεις και fizz κατεβασε αυτο που εχω βαλει και γω.

μετα συζηταμε και για τις αλλαγες που μπορεις να κανεις....

Link to comment
Share on other sites

ριξ΄ το στο διαβασμα αποστολε!! δεν γινεται αλλιως:p

παντως το δικο μου δεν ειναι και τιποτα το ιδιαιτερο. εχω δωσει link για οτι χρειαζεσαι. κατεβασε το paryrus κατ αρχιν να δεις αν σε βολευει να το χρησημοποιεις αντι του outlook. βαλε και το facade και επελεξε το απο το settings home να δεις τι εχουν βαλει αυτοι ως default. αν θελεις να εχεις και fizz κατεβασε αυτο που εχω βαλει και γω.

μετα συζηταμε και για τις αλλαγες που μπορεις να κανεις....

 

Λοιπον Βασιλη μελετησα. Εβαλα Fizz, facade και skin Juni. Ειναι πολυ ωραιο, καμμια σχεση με πριν. Με τα fonts και τα shortcuts να υποθεσω οτι θελει κατεβασμα το xml αρχειο του skin, edit και ξανα-ανεβασμα;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Βασιλη μελετησα. Εβαλα Fizz, facade και skin Juni. Ειναι πολυ ωραιο, καμμια σχεση με πριν. Με τα fonts και τα shortcuts να υποθεσω οτι θελει κατεβασμα το xml αρχειο του skin, edit και ξανα-ανεβασμα;

ακριβως!!:)

οι αλλαγες που εκανα εγω ειναι στα εικονιδια αλλαξα την τιμη απο 1 σε 0, αλλαξα βεβαια το path να μου εμφανιζει αυτα που θελω εγω και εκανα και ενα copy paste απο το xml του wifi μονο τις γραμμες που αφορουν το συγκεκριμενο plugin που υπαρχει μεσα στο κινητο στο xml του juni. ανεβασε το ξανα στο κινητο και κανε μια αλλαγη στο homescreen για να ενεργοποιηθει..

Link to comment
Share on other sites

ακριβως!!:)

οι αλλαγες που εκανα εγω ειναι στα εικονιδια αλλαξα την τιμη απο 1 σε 0, αλλαξα βεβαια το path να μου εμφανιζει αυτα που θελω εγω και εκανα και ενα copy paste απο το xml του wifi μονο τις γραμμες που αφορουν το συγκεκριμενο plugin που υπαρχει μεσα στο κινητο στο xml του juni. ανεβασε το ξανα στο κινητο και κανε μια αλλαγη στο homescreen για να ενεργοποιηθει..

 

Ειδες που στα γεραματα διαβαζω; :) Τωρα θα κανω και τα δυσκολα.

Τελευταιο τα xml με τι sw τα κανουμε edit;

Link to comment
Share on other sites

Ειδες που στα γεραματα διαβαζω; :) Τωρα θα κανω και τα δυσκολα.

Τελευταιο τα xml με τι sw τα κανουμε edit;

καλα μη νομιζεις οτι και γω μπορω να μαθαινω καινουρια πραγματα ευκολα. γερασα και γω:O

με ενα notepad - wordpad θα κανεις τη δουλεια σου μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως!!:)

οι αλλαγες που εκανα εγω ειναι στα εικονιδια αλλαξα την τιμη απο 1 σε 0, αλλαξα βεβαια το path να μου εμφανιζει αυτα που θελω εγω και εκανα και ενα copy paste απο το xml του wifi μονο τις γραμμες που αφορουν το συγκεκριμενο plugin που υπαρχει μεσα στο κινητο στο xml του juni. ανεβασε το ξανα στο κινητο και κανε μια αλλαγη στο homescreen για να ενεργοποιηθει..

 

Ο ορισμος του copy/paste. ;)

Ετσι δουλευουμε με τα wm, σε ολα βαζουμε χερι. :p

Link to comment
Share on other sites

με αφορμη τη νεα version του paryrus που ειναι συμβατη με qvga και wm5 ειπα να δοκιμασω για πρωτη φορα και το facade και πραγματικα εχω ενθουσιαστει. αν βαλουμε και το homescreen που βρηκα χτες που ενσωματωνει και fizz traveller και facade νομιζω οτι εχω ενα πολυ ομορφο αλλα το σημαντικοτερο πολυ πρακτικο homescreen που ελαχιστα εχει να ζηλεψει απο το αντιστοιχο today screen του ppc μου.(δειτε screenshots).

εκανα και καποιες αλλαγες στο ετοιμο homescreen. αλλαξα τα μεγεθος των εικονιδιων στο launcher, αλλαξα τα προγραμματα που αυτος εχει επιλεξει με δικα μου.( το launcher δεν λειτουργει οπως το mru list. εδω τα προγραμματα που εμφανιζονται ειναι σταθερα.) και προσθεσα και το plugin για το wifi. προσθετω και ενα link που προσωπικα με βοηθησε να καταλαβω πως φτιαχνεται ενα homescreen. ακομα βεβαια δεν εχω καταφερει να φτιαξω κατι τελειως δικο μου, αλλα ειμαι στην προσπαθεια....

 

 

Πραγματι κορυφαιο ρε συ psybill.. :)

Link to comment
Share on other sites

Επισης με LauncherArrows="0" αντι για 1 φευγουν οι πλαινες μπαρες απο τα εικονιδια και ετσι φαινονται ολα μαζι.. :happy:
Link to comment
Share on other sites

Επισης με LauncherArrows="0" αντι για 1 φευγουν οι πλαινες μπαρες απο τα εικονιδια και ετσι φαινονται ολα μαζι.. :happy:

καλο και αυτο!!!

παντως μ' αρεσει που ξαναπηρε λιγη ζωη το thread!! με αυτα που κανει η ace μας βλεπω 5-6 ατομα να περιφερομαστε εδω μεσα και ειναι κριμα γιατι το τηλεφωνακι ειναι πολυ καλο και η τιμη του εξαιρετικη(handit) για αυτα που κανει.

ουτε "επισημασμενοι" δεν ειμαστε...

Link to comment
Share on other sites

To hardware είναι ίδιο και στις 2 συσκευές απλά αλλάζει

το brand name! Να το πάρεις από το expansys δεν υπάρχει

κανένα πρόβλημα, θα έχει και Ελληνικά κιόλας!

:)

 

Μιλάμε πάντα, για τις συσκευές I-mate SP5, I-mate SP5m, Qtek 8310 και Qtek 8300.

Οι άλλες δεν έχουν Ελληνικά!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω οτι το imate βγαζει και πιο γρηγορα νεες εκδοσεις και τις βαζει στο imate club. Εμεις με τα qtek δεν ξερω τι θα κανουμε. Πιο φαντασμα εταιρεια απο την qtek δεν εχω δει. Ουτε site ουτε τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το handit.de τι μεταφορικά έχει; Και κάτι που θέλω να μου επιβεβαιώσετε: Υποστήριξη ελληνικών εκτός του μενού υπάρχει και στα SMS (ελληνικό Τ9 κλπ) ε;
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει και Ελληνικό Τ9 από ότι αναφέρουν τα παιδιά!

Το handit.com έχει μεταφορικά για Ελλάδα 23 ευρώ νομίζω!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... ελληνικό μενού έχει, ελληνικό Τ9 έχει.

160 ελληνικούς χαρακτήρες σε 1 SMS στέλνει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... ελληνικό μενού έχει, ελληνικό Τ9 έχει.

160 ελληνικούς χαρακτήρες σε 1 SMS στέλνει?

Οχι το εισαγώμενο (handit,expansys) θα έχει σίγουρα της ace hellas αλλά θα πρέπει να δώσεις από 150 εως 200 ευρουδάκια παραπάνω για να το πάρεις σε κανα μήνα και βάλε........

Αν δεν στέλνεις πολλά μηνύματα χτύπα το....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οποτε,αν καταλαβα καλα, η μονη διαφορα του ελληνικου με το εισαγωμενο ειναι το Τ9;;;

και με τις αναβαθμισεις του λογισμικου τι γινεται;;;

η κατασταση με την ace hellas ειναι εκνευριστικη...και ειναι κριμα γιατι τα κινητα που φερνει ειναι αψογα...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Tornado Low Light

 

Προγραμματακι που μειωνει στο μισο την ενταση φωτεινοτητας της οθονης για εξοικονομηση ενεργειας.(θελουν εγγραφη πριν το download)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όσοι το έχετε (το 8310) γράφετε με 70 χαρακτήρες;;;
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...