Jump to content

Νέο πρόγραμμα Vodafone Giga WiFi on the spot


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι τύπου συμβόλαιο, αφού αν δεν είσαι ήδη πελάτης Vodafone σου ζητάνε εκκαθαριστικό και ΔΕΚΟ....:ninja::X

 

Η πληρωμή γίνεται μετά την αποδοχή του πακέτου με έκδοση μηνιαιου λογαριασμού (άρα δεν μιλάμε για προπληρωμένη κάρτα).

ο λογαριασμός σύμφωνα με την πωλήτρια αν δεν αποδεχτείς τη χρέωση ειναι μηδενικός... (μεταξύ μας δεν την είδα και πολύ σίγουρη για αυτο)

Επίσης από τα συμφραζομενα κατάλαβα οτι η μισή τιμή θα παίξει μόνο για τον Αύγουστο.

 

Κι επειδή εγώ πάντα είμαι επιφυλακτικος σε κάτι τέτοιο γιατί κατόπιν εορτής μπορεί να ανακαλύψεις πολλά πράγματα όπως κοστος υπαναχωρησης ή κοστος διατηρησης γραμμής ή αύξηση τιμών ή οτιδήποτε σκεφτούν.... κι επειδη για 5-10 μερες εξοχη δεν γουστάρω και πολλά πολλά με υπογραφές συμβόλαια κλπ κλπ πήρα το κλασικό καρτοκινητο και αντε γειά!

Δεν ξέρω αν το ξαναεγραψα εδω,καθε υπογραφή σε συμβόλαιο δεσμεύει την εταιρεία στο να διατηρήσει τους ιδιους όρους για την διάρκεια του. Για 12 ή 24 μήνες ή όσο είναι. Άρα αν ανακοινωθεί αλλαγή π.χ. στο πάγιο ή κάποιο επιπλέον τέλος αποδέσμευσης ή διατήρησης,δεν αφορά τους υπάρχοντες αλλα τους νέους πελάτες. Αν κάτι ανακοινωθεί που σε επηρεάζει,σου δίνει άμεσα δικαίωμα διακοπής αζημίως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα που τυπικά δεν είμαι πελάτης, μουζήτησαν μόνο ταυτότητα.

 

Ποσο τυπικά??:lol:

Δηλαδή η πωλητρια στη Vodafone που με εξυπηρετησε ειναι εντελως άσχετη? Ζητάει επιπλέον χαρτια που δεν χρειάζονται?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω αν το ξαναεγραψα εδω,καθε υπογραφή σε συμβόλαιο δεσμεύει την εταιρεία στο να διατηρήσει τους ιδιους όρους για την διάρκεια του. Για 12 ή 24 μήνες ή όσο είναι. Άρα αν ανακοινωθεί αλλαγή π.χ. στο πάγιο ή κάποιο επιπλέον τέλος αποδέσμευσης ή διατήρησης,δεν αφορά τους υπάρχοντες αλλα τους νέους πελάτες. Αν κάτι ανακοινωθεί που σε επηρεάζει,σου δίνει άμεσα δικαίωμα διακοπής αζημίως.

 

Αρκεί να το πάρεις ΕΓΚΑΙΡΑ χαμπάρι γιατί συνήθως σου δινου 30 ή το πολύ 60 μερες από τηβ ανακοινωση. Την έχω πάθει πριν 3 χρόνια έτσι και μόλις τα εχωσα στη Wind μαζεύτηκαν και δώσανε νεα έκπτωση.

 

οπως ειπα και παραπάνω, προσωπικά για 5-10 μερες δεν θα κάτσω να μπλέξω με συμβολαια και χαρτουρα.

Link to comment
Share on other sites

Και θα είχαμε πολλαπλή γκρίνια για το όριο των καρτοκινητών. Μια χαρά είναι το πρόγραμμα, για αυτόν που το χρειάζεται ειδικά τώρα το καλοκαίρι. Είναι η καλύτερη λύση για να κάνεις τους μικρότερους συμβιβασμούς για να έχεις internet στις διακοπές σου, ή οπουδήποτε αλλού το έχεις ανάγκη. Όποιος φοβάται για το παραμικρό, ας προσπαθήσει με τα καρτοκινητά, κάθε άποψη σεβαστή είναι. Αλλά αντικειμενικά δεν είναι καν κοντά στο αποτέλεσμα.

 

Sent from my Galaxy A40

Link to comment
Share on other sites

Και το όριο να μην υπάρχει, η διαφορά στην τιμή εξακολουθεί να είναι τεράστια.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Με υποθέσεις θα μπορούσε να κάνει καθένας οτιδήποτε, αλλά μικρή σημασία θα είχε αν δεν είναι κάτι πραγματοποιήσιμο. Αν θέλουμε να μιλάμε ρεαλιστικά, κοιτάς τι υπάρχει και μπορείς να εκμεταλλευτείς και πορεύεσαι. Και το συγκεκριμένο, είναι μακράν το πιο συμφέρον για δεδομένα, την συγκεκριμένη χρονική περίοδο.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Πιο ευκολο για την εταιρία θα ήταν να το δώσει στην καρτοκινητο παρά να έχει διαδικασίες συμβολαίου. Ειδικά όταν ο κόσμος που έφυγε από τα συμβόλαια δεν ξαναγυρίζει πισω.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ξαναγυρίζει αν του γίνει καλή προσφορά.

Μην κρίνετε μόνο με βάση τις δικές σας ανάγκες.

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα όπως ειναι αυτή τη στιγμή ειναι το απόλυτο value for money για mobile internet...

Link to comment
Share on other sites

Η (οποιαδήποτε) εταιρία, έχει ειδικά τμήματα που αποφασίζουν ποια θα είναι η εμπορική της πολιτική. Αυτοί έχουν κοστολογήσει τα υπέρ και τα κατά της κάθε υλοποίησης, και καθορίζουν πως θα διατεθεί το οτιδήποτε στην αγορά. Προφανώς για να το βγάλουν έτσι, εκτίμησαν ότι είναι καλύτερο. Όπως συμβαίνει με όλα τα προϊόντα, δεν καλύπτουν όλους τους καταναλωτές, έτσι και με αυτό σε όποιον δεν αρέσει μπορεί να στραφεί αλλού. Απόψεις ότι δεν είναι καλό γιατί είναι συμβόλαιο, γιατί θα σου αλλάξουν τους όρους μετά και θα πληρώνεις παραπάνω, την πατήσαμε με αυτούς στο παρελθόν και δεν το ξανακάνω κλπ, σεβαστές αλλά στερούνται ρεαλισμού, καθώς ο κίνδυνος με βάσει τους όρους του συγκεκριμένου είναι μηδαμινός. Αυτό που είναι δεδομένο, και δεν αλλάζει, είναι ότι προς το παρόν κάτι καλύτερο και χωρίς καμία δέσμευση, δεν θα βρεις.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα πως βλέπει ο καθένας το συμφέρον του. Πολλοί προτιμουν να δώσουν κάτι παραπανω και να έχουν ήσυχο το κεφάλι τους στο καρτοκινητο. Όταν βλέπεις μια εταιρία να προτιμαει λιγότερες πωλησεις με τον Β τρόπο προωθησης, να περιμενετε εκπλήξεις...
Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι ότι δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος, όπως προσπαθείς να πείσεις. Και θες πολύ περισσότερα χρήματα στο καρτοκινητό.

Αυτό για τις λιγότερες πωλήσεις, μόνο ως ανέκδοτο μπορώ να το εκλάβω. Μόνο και μόνο εδώ μέσα, που είναι ένα πολύ μικρό δείγμα σε σχέση με το σύνολο των πελατών, αν μετρήσει κανείς πόσοι το πήραμε, διαψεύδεσαι αυτομάτως.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά γράφω την άποψη μου με λογική και με την επαγγελματικη εμπειρία που έχω. Δεν θέλει πολυ μυαλό να καταλάβει κάποιος ότι δεν την συμφέρει την εταιρία αυτό που κάνει, εκτός εάν έχει άλλους σκοπούς...
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι το ότι δεν την συμφέρει είναι δικό σου συμπέρασμα, και δεν σημαίνει ότι είναι έτσι. Όσο εξισώνεις το καρτοκινητό με τη χρήση που θα κάνει αυτός που θα αγοράσει το πακέτο, πάντα θα βλέπεις δράκους και κινδύνους. Μπορεί να σε βόλευε να σου δίνει 40gb με 10€ στο καρτοκινητό σου, αλλά είναι προφανές ότι αυτοί δεν θέλουν να κάνουν κάτι τέτοιο. Όποιος και να είναι ο σκοπός που το έχουν κάνει έτσι, ακόμα και να θέλουν να δείξουν μεγάλο αριθμό συμβολαίων πχ, αυτό που δεν αλλάζει είναι πως πρόκειται για ότι πιο βολικό για τον καταναλωτή, με κανέναν κίνδυνο και καμιά δέσμευση. Το αν δεν είναι καλό για αυτούς, ποσώς μας απασχολεί, και από ότι φαίνεται ούτε και τους ίδιους.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πιστευεις οτι στο επόμενο 12μηνο δεν θα πεσουν οι τιμές στο ίντερνετ στην καρτοκινητη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υ.Γ. Και βέβαια δεν συμφέρει την εταιρία να έχει λιγότερους πελάτες σε μηδενικό συμβόλαιο, παρα περισσοτερους σε καρτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με απασχολεί καν τι θα γίνει στο επόμενο δωδεκάμηνο. Εγώ ξέρω ότι τώρα που τα είχα ανάγκη, μου έδωσε 80gb με 20€, και αυτό δεν το έβρισκα άλλου με τίποτα. Χωρίς να έχω την παραμικρή δέσμευση, εκτός του να πληρώσω έναν λογαριασμό όταν εκδοθεί.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κομμάτι του ότι δεν έχεις δέσμευση και πάγιο, και το κόβεις οπότε θέλεις αν δεν το χρειάζεσαι δεν κατάλαβες;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας ενδιαφέρει και ούτε μας απασχολεί τι θέλει. Μόνο τι μας δίνει, σε τι τιμή και με τι προϋποθέσεις και δεσμεύσεις. Περί αυτού, έχεις τίποτα άλλο να μας πεις;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Εάν όταν τα βρίσκεις δυσκολα κάθε φορά απαντας ότι δεν σε απασχολεί και δεν σε ενδιαφέρει, τότε κανε εσυ 12μηνο συμβόλαιο για 1 μήνα φτηνό ιντερνετ και άσε εμάς να ξέρουμε κάτι περισσοτερο που εσυ προφανως δεν μπορείς να κατανοήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα βρήκα δύσκολα; Ή εσύ που παρουσιάζεις ως αρνητικό ότι έκανα 12μηνο συμβόλαιο που αν θέλω το διακόπτω τώρα χωρίς να πληρώσω τίποτα; Γελάει ο κόσμος...

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ποσο τυπικά??:lol:

Δηλαδή η πωλητρια στη Vodafone που με εξυπηρετησε ειναι εντελως άσχετη? Ζητάει επιπλέον χαρτια που δεν χρειάζονται?

 

 

Χρησιμοποιώ cu αριθμό που δεν είναι στο όνομά μου και δεν έχω κάποιο άλλο προϊόν της. ΑΦΜ, διεύθυνση, email τα έδωσα προφορικά.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...