Jump to content

Sony Ericsson W550i


marios1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα έχει 4 και νομίζω πως μπορεις να κατεβάσεις και άλλα...

Στην αρχή χρησιμοποιησα αυτά τα πολύ όμορφα μενού, αλλά μετά ξαναγύρισα στο κλασσικό γιατί κάνεις τη δουλειά σου σαφώς πιο γρήγορα....

 

Να κάνω και γω μια ερώτηση. Αν κάνω upgrade, θα χαθούν τα δεδομένα μου?

Μπορώ να το κάνω μόνος μου, πχ από το site της SE?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω και εγω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα...

Σήμερα το πηρα...είναι σπαστικό αυτο !! Πρεπει να βρουμε λυση..

 

Κατα τα άλλα είναι μια χαρα !!!

www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αγόρασα χτες το κινητό και μπορώ να πω ότι οι εντυπώσεις μου μέχρι στιμής είναι άριστες.

Το μόνο μικρό (μεγάλο) πρόβλημα που έχω είναι ότι στα sms

δεν μπορώ να γράψω πάνω από 60 χαρακτήρες με Ελληνικά σαν γλώσσα,

με ή χωρίς Τ9.....:mad: Το έχει προσέξει κάποιος άλλος αυτό....;Δηλ. μετά τους 60 (όχι 160!!!) χαρακτήρες βγάζει sms 2.....

Δοκίμασα όλες τις δυνατές ρυθμίσεις (Γλώσσα, Τ9) αλλά είναι περίεργο- εκνευριστικό, το πρόβλημα να λύνεται μόνο αν πατήσω ξανά- ενώ είναι ήδη προεπιλεγμένη-

ως γλώσσα εισαγωγής τα Ελληνικά....:confused:

Ξέρει κανένας τι μπορεί να γίνει...;Οποιδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη...

Να σημειώσω ότι σε καμμιά 10αριά W800i και K750i

που είναι κατά 95% ίδιο software δεν υπάρχει κανένα τέτοιο πρόβλημα......:blink:

Να σημειώσω ότι οι ''Εθνικοί χαρακτήρες'' είναι μη ενεργοί ως προεπιλογή, και πρέπει να ξαναπατήσω σε κάθε νέο μήνυμα Μη ενεργό για να λυθεί το πρόβλημα-ακριβώς ότι κάνω και με τα Ελληνικά-.

 

 

 

Εχω και εγω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα...

Σήμερα το πηρα...είναι σπαστικό αυτο !! Πρεπει να βρουμε λυση..

 

Κατα τα άλλα είναι μια χαρα !!!

www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορούμε να αλλάξουμε το ψηφιακό ρολόι που εμφανίζεται μετα το screensaver στην οθόνη, να βάλουμε αναλογικό;:)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα κανα νεο για τα μηνύματα ???

 

Εγω οτι και να κανω μου βγαζει 60 χαρακτηρες..

www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

Τελικα κανα νεο για τα μηνύματα ???

 

Εγω οτι και να κανω μου βγαζει 60 χαρακτηρες..

Θα πάω σήμερα να κάνω αναβάθμιση σε κάποιο service να δω αν θα λυθεί το πρόβλημα...Θα ποστάρω εντυπώσεις αργότερα...

Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα....

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει μονο 60 χαρακτηρες στα μυνηματα;:mad: Ας απαντησει καποιος γιατι σε μιση ωρα παω να το παρω:confused:
Link to comment
Share on other sites

Noμιζω πως οχι.

Θα βρεθει λυση.Και καπου αλλου ειχε γινει αυτο και λυθηκε..

Να πας να το παρεις,ειναι μια χαρα

www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

Noμιζω πως οχι.

Θα βρεθει λυση.Και καπου αλλου ειχε γινει αυτο και λυθηκε..

Να πας να το παρεις,ειναι μια χαρα

Σιγουρα φιλε Giannis_L ;Δεν ειμαι για να τρεχω για αναβαθμισεις:cry:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,μπαινουμε στο νεο sms- προσθετα - Αθνικοι χαρακτηρες και του βάζουμε ΜΗ ΕΝΕΡΓΟ. Και ας ηταν μη ενεργο,το ξαναπαταμε και είμαστε οκ !!! :D
www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,μπαινουμε στο νεο sms- προσθετα - Αθνικοι χαρακτηρες και του βάζουμε ΜΗ ΕΝΕΡΓΟ. Και ας ηταν μη ενεργο,το ξαναπαταμε και είμαστε οκ !!! :D

Και αυτο φιλαρακι το κανουμε καθε φορα που θελουμε να γραψουμε μυνημα;

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ στη Sony-Ericsson και μου ειπανε. Βεβαια μετα εκανα μια επανεκκινηση και παλι ηταν εως 60.Θα το αφησω ετσι σημερα,θα στειλω μηνυματακια και μπορει να το αποθηκευσει αυτόματα..τι να πω. Στην ουσια,οταν γραφει μονο κεφαλαια γραμματα ειναι οκ. Αν δουμε μικρα,θα έιναι μικρό και το μήνυμα..
www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ στη Sony-Ericsson και μου ειπανε. Βεβαια μετα εκανα μια επανεκκινηση και παλι ηταν εως 60.Θα το αφησω ετσι σημερα,θα στειλω μηνυματακια και μπορει να το αποθηκευσει αυτόματα..τι να πω. Στην ουσια,οταν γραφει μονο κεφαλαια γραμματα ειναι οκ. Αν δουμε μικρα,θα έιναι μικρό και το μήνυμα..

Τωρα με προβληματισες για τα καλα:confused: Δεν ξερω τι να κανω:O

Link to comment
Share on other sites

παρτο ρε. Αφου φτιαχνεται για λιγο θα φτιαχνεται κανονικα..

 

Εγω τουλαχιστον ειμαι πολυ :D

www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

παρτο ρε. Αφου φτιαχνεται για λιγο θα φτιαχνεται κανονικα..

 

Εγω τουλαχιστον ειμαι πολυ :D

Παω να το παρω ελπιζω να μην σε βριζω:p Θα γραψω εντυπωσεις;)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με προβληματισες για τα καλα:confused: Δεν ξερω τι να κανω:O

Μίλησα με το customer care και μου είπε η κοπέλα ότι δν είναι λογικό να συμβαίνει αυτό και θα πρέπει λογικά να στέλνει 160 χαρακτήρες κανονικά....

Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι ''φοράει'' το τελευταίο firmware το κινητό οπότε αν είναι αστοχία του λογισμικού το συγκεκριμένο πρόβλημα θα πρέπει να περιμένουμε...

Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να βρεθεί μια κανονική λύση στο πρόβλημα και όχι μπακαλίστικες τύπου:''Απενεργοποιήστε το Τ9 (που μου είπανε σήμερα σε ένα service point!!!:mad: ) '', ή ''Κάθε φορά που γράφουμε μήνυμα πατάμε πάλι μη εθνικοί χαρακτήρες...''

Το συγκεκριμένο πρόβλημα το έχουν όλα τα w550i;

Μπορούν να ποστάρουν τα παιδιά που το έχουν αγοράσει, να δούμε αν είναι γενικευμένο το πρόβλημα....

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Και μενα,λυθηκε προσωρινα,πηγα στην αντιπροσωπεια και μου ελεγε μλκιες..."δεν εχετε τη σωστη γραμματοσειρα κλπ" μου εβαλε τυπικο abc,και της λεω,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΥΤΟ,ΘΕΛΩ Τ9.. και μου λεει δεν γίνεται.. Μα της λεω γινεται,να,ετσι. Απλα της λεω μετα,δεν λειτουργει και θελει να το ξαναπατησω..και μου κουνησε το κεφαλι...οτι να ναι...Αναμενουμε λοιπον..
www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε και επίσημα πλέον για bug το οποίο πρέπει να λυθεί σε επόμενη αναβάθμιση.

Είχα το τελευταίο firmware και πήγα σε service point ο οποίο μου το πέρασε πρώτα από πάνω και μετά σε format, σβήνοντας όλα τα αρχεία...Τα ίδια και στις 2 περιπτώσεις, δεν γίνεται τίποτα....

Οπότε ξεκινάτε να στέλνετε στη SE μπας και γίνει καμμιά αναβάθμιση....

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω,η μόνη λύση που έχω δει να πιάνει είναι σε ΚΑΘΕ μνμ να απενεργοποιώ τους εθνικούς χαρακτήρες,πράγμα καθόλου πρακτικό,όπως καταλαβαίνετε..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.Τελικα το πηρα και εγω το κινητο και οι πρωτες εντυπωσεις θα ελεγα πως ειναι πολυ θετικες.Ξεκιναω με τα αρνητικα.

1.Δεν μου αρεσει αυτο που γινεται με τα μυνηματα αλλα εγω στελνω με κεφαλαια οποτε λιγο το κακο.2.Δεν μου αρεσει που δεν εχει ζοομ στην καμερα.3.Την καμερα μπορουσαν να την ειχαν 2 μεγαπιξελ,αν και 1,3 ειναι καλη, και παροτι που το φλας ειναι δυνατο μπορουσαν να το ειχαν διπλο σαν το κ750.Αυτα ειναι για μενα τα αρνητικα.Τα θετικα τωρα.

1.Πολυ καλα ηχεια πραγματικα δυνατα.2.Πολυ καλο ακουστικο πραγματικα επιτελους ακους σωστα[Δεν μπορουσαν να το βαλουν και στο κ750;:mad: ]3.Το μεγεθος του ειναι καλο και εκτος του οτι ανοιγει δεν ειναι μεγαλο στο χερι.4.Η ποιοτητα κατασκευης ειναι πολυ καλη θα ελεγα καλυτερη απο το κ750 και τα πληκτρα ειναι πολυ καλα στο πατημα και στη αφη του χεριου.5.Το σημα του ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει.Γενικα το κινητακι ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του και η μνημη του παροτι ειναι 256 ειναι μια χαρα πιστευω.Φυσικα η μπαταρια του ειναι απο την πολυ καλη γενια του κ750 δηλαδη μ@μ@ει.Αφησα στο τελος τα ακουστικα γιατι ειναι απο τα ποιο δυνατα και καθαρα που εχω ακουσει.Υ.Γ. Εχω παρει και k750i,W800;) Α και κατι αλλο εχει μεσα στο μενου μια επιλογη που λεει update service.Ξερει κανεις τι κανει αυτο το φορτωσα και μου λεει πως η μνημη ειναι πληρης:confused: ΑΥΤΑ:p ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ Gianni_L γλυτωσες το βρισιμο:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω,η μόνη λύση που έχω δει να πιάνει είναι σε ΚΑΘΕ μνμ να απενεργοποιώ τους εθνικούς χαρακτήρες,πράγμα καθόλου πρακτικό,όπως καταλαβαίνετε..

 

+1 σωστη κινηση

www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.Τελικα το πηρα και εγω το κινητο και οι πρωτες εντυπωσεις θα ελεγα πως ειναι πολυ θετικες.Ξεκιναω με τα αρνητικα.

1.Δεν μου αρεσει αυτο που γινεται με τα μυνηματα αλλα εγω στελνω με κεφαλαια οποτε λιγο το κακο.2.Δεν μου αρεσει που δεν εχει ζοομ στην καμερα.3.Την καμερα μπορουσαν να την ειχαν 2 μεγαπιξελ,αν και 1,3 ειναι καλη, και παροτι που το φλας ειναι δυνατο μπορουσαν να το ειχαν διπλο σαν το κ750.Αυτα ειναι για μενα τα αρνητικα.Τα θετικα τωρα.

1.Πολυ καλα ηχεια πραγματικα δυνατα.2.Πολυ καλο ακουστικο πραγματικα επιτελους ακους σωστα[Δεν μπορουσαν να το βαλουν και στο κ750;:mad: ]3.Το μεγεθος του ειναι καλο και εκτος του οτι ανοιγει δεν ειναι μεγαλο στο χερι.4.Η ποιοτητα κατασκευης ειναι πολυ καλη θα ελεγα καλυτερη απο το κ750 και τα πληκτρα ειναι πολυ καλα στο πατημα και στη αφη του χεριου.5.Το σημα του ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει.Γενικα το κινητακι ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του και η μνημη του παροτι ειναι 256 ειναι μια χαρα πιστευω.Φυσικα η μπαταρια του ειναι απο την πολυ καλη γενια του κ750 δηλαδη μ@μ@ει.Αφησα στο τελος τα ακουστικα γιατι ειναι απο τα ποιο δυνατα και καθαρα που εχω ακουσει.Υ.Γ. Εχω παρει και k750i,W800;) Α και κατι αλλο εχει μεσα στο μενου μια επιλογη που λεει update service.Ξερει κανεις τι κανει αυτο το φορτωσα και μου λεει πως η μνημη ειναι πληρης:confused: ΑΥΤΑ:p ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ Gianni_L γλυτωσες το βρισιμο:p

Και κεφαλαία να γράφεις πάλι μέχρι 60 χαρακτήρες είναι κάθε μήνυμα...κοιταξέ το...

Για τα ακουστικά διαφωνώ κάθετα...Πηγαίνετε αγοράστε τα Senheiser των 9 Ευρώ από το Νάκα, και πείτε μου μετά....Για ποιότητα ;ήχου δεν το συζητώ...Για μια λύση all-in-ne είναι άριστο, αλλά σε σύγκριση με ένα καλό mp3 player είναι πολύ μέτριο. Το update service λέει και σε μένα τα ίδια!

Καλή χρονιά σε όλους!:lol:

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε και επίσημα πλέον για bug το οποίο πρέπει να λυθεί σε επόμενη αναβάθμιση.

Είχα το τελευταίο firmware και πήγα σε service point ο οποίο μου το πέρασε πρώτα από πάνω και μετά σε format, σβήνοντας όλα τα αρχεία...Τα ίδια και στις 2 περιπτώσεις, δεν γίνεται τίποτα....

Οπότε ξεκινάτε να στέλνετε στη SE μπας και γίνει καμμιά αναβάθμιση....

 

Εδω πηγαινε το +1 !!

www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

Και κεφαλαία να γράφεις πάλι μέχρι 60 χαρακτήρες είναι κάθε μήνυμα...κοιταξέ το...

Για τα ακουστικά διαφωνώ κάθετα...Πηγαίνετε αγοράστε τα Senheiser των 9 Ευρώ από το Νάκα, και πείτε μου μετά....Για ποιότητα ;ήχου δεν το συζητώ...Για μια λύση all-in-ne είναι άριστο, αλλά σε σύγκριση με ένα καλό mp3 player είναι πολύ μέτριο. Το update service λέει και σε μένα τα ίδια!

Καλή χρονιά σε όλους!:lol:

Eμενα με κεφαλαια γραφει 160 κανονικα.Και με τ9 και χωρις;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W550i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...