Jump to content

Sony Ericsson W550i


marios1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αποψη μου αρχικα ηταν πως προσπαθησε να περασει αρχεια αλλα δεν τα εβαλε στον σωστο φακελο και ετσι δεν τα <βλεπει> το κιν αλλα υπαρχουν στη μνημη. απο την στιγμη που μου λες πως δεν το εχει συνδεσει καθολου.....

(συγνωμη που αργισα να απαντησω αλλα ειχε κατι problem το pc).

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια δειτε εδω

εχει κανεις παρομοιο προβλημα?? :(

Εμενα με το w800 που ειχα μολις εβαλα το καλωδιο η μετα απο λιγο δεν θυμαμαι μου εκλεισε ο υπολογιστης.Αλλα μονο μια φορα!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να μάθουμε πότε θα βγεί νέα έκδοση λογισμικού; Μου την έχει δώσει αυτό το bug. Υπάρχει site που να λέει ποια είναι η τελευταία του κάθε στιγμή; Δοκίμασα το online update... κάπου σταματούσε χωρίς να καταλάβω αν χρειαζόταν update ή οχι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι που απο οτι βλεπω δεν το εχει ρωτησει καποιος αλλος.(εχω παραγγειλει το κινητο αλλα δεν ειναι ακομα στα χερια μου και δεν ξερω)

1)η μπαταρια του ειναι ιοντων-λιθιου ή πολυμερων-λιθιου?

 

η μπαταρια ειναι Li-Polymer 3.6V 900mAh

[sIGPIC][/sIGPIC]

My Youtube Channel

GreekTechstruction

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ηθελα να πω

α)οτι το ηχειο στο ακουστικο (αυτο που ακους τον συνομιλητη σου) δεν μου φαινεται να εχει και μεγαλη ενταση (σε σχεση με z600 που ειχα)

β)το χαντςφρι ειναι λιγο χαζο που δεν ειναι συμετρικα τα ακουστικα (πρακτικο δεν ειναι σιγουρα, δοκιμαστε να τα τυλιξετε γυρω απο το κινητο ολο μπεδευετε, χωρια αν βαλετε στο αυτι τον κοντο κλαδο το αλλο κρεμετε πολυ και ειναι ενοχλητικο)

αυτα κατα την γνωμη μου χωρις να σημαινει οτι συμφωνειτε μαζι μου, καποιον αλλο μπορει να τον βολευει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

My Youtube Channel

GreekTechstruction

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ηθελα να πω

β)το χαντςφρι ειναι λιγο χαζο που δεν ειναι συμετρικα τα ακουστικα (πρακτικο δεν ειναι σιγουρα, δοκιμαστε να τα τυλιξετε γυρω απο το κινητο ολο μπεδευετε, χωρια αν βαλετε στο αυτι τον κοντο κλαδο το αλλο κρεμετε πολυ και ειναι ενοχλητικο)

αυτα κατα την γνωμη μου χωρις να σημαινει οτι συμφωνειτε μαζι μου, καποιον αλλο μπορει να τον βολευει.

to makri kalodio apla to pernas piso apo ton laimo sou kai oxi na kremete mposta opos ta klasika akoustika kai na mperdevete me tous giakades.

Link to comment
Share on other sites

to makri kalodio apla to pernas piso apo ton laimo sou kai oxi na kremete mposta opos ta klasika akoustika kai na mperdevete me tous giakades.

αλλωστε το καναν ετσι για να χρησιμευει σαν κεραια.το περνας πισω απο το κεφαλι και καθετε "κουτι" στ'α αυτια σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω τελικα στα χερια μου το κινητακι και γεματος χαρα πρωτη

μερα κιολας αρχιζα να το ψαχνω για να το μαθω και παρατηρησα καποια πραγματακια τα οποια με απογοητευσαν :

1)Δεν θα αναφερω για το μηκος του μηνυματος που ειναι 60 γιατι το εχουν αναφερει αλλοι προηγουμενως(και στο κατω της γραφης με δυο πληκτρα να πατησεις παραπανω γραφεις στα κεφαλαια και με 160 και αρα δεν αποτελει το μεγαλο προβλημα αυτο)Αυτο ομως αρχικα που με νευριασε ηταν το γεγονος οτι η λιστα των αριθμων μου οταν τα περασα απο την καρτα sim στο κινητο δεν ηταν με την σειρα της αλφαβητου και οχι μονο αυτο αλλα οταν παταγα ενα πληκτρο πχ το Χ δεν με πηγαινε στα ονοματα που αρχιζουν απο Χ αλλα σε διαφορετικα ονοματα.Αυτο πρεπει να φταιει γιατι τους αριθμους και τα ονοματα στην καρτα τα ειχα περασει με κινητο siemens και πιθανον δεν ειναι απολυτα συμβατα μεταξυ τους.Αρα θα επρεπε στο καθενα αριθμο να παω στο ονομα του και να του σβησω το πρωτο γραμμα και μετα να το ξαναγραψω για να το βλεπω σωστα,πραγμα αρκετα εκνευριστικο :mad:ευτυχως που δεν το ειχαν ομως ολα τα γραμματα αυτο το προβλημα αλλα σχεδον τα μισα.(βεβαια δεν το καταλαβαινω πως γινεται αυτο αλλα και γιατι να υπαρχει ενα τετοιο προβλημα σε ενα σχετικα καινουριο μοντελο)Επειτα στα μικρα γραμματα βλεπω οτι απουσιαζει το τελικο 'ς' εκτος αν εγω μονο δεν το βλεπω αυτο (αν το εχει αναφερει κανεις αλλος αυτο το τελευταιο δεν το θυμαμαι)

2)Δεν υπαρχει η δυνατοτητα απο οτι ειδα να μπορεις να αλλαζεις τον ηχο κλησης σε ομαδες αλλα το αλλαζεις σε καθενα ξεχωριστο ατομο.Μα ειναι δυνατον να το εχουν ακομα μονο αυτο και να μην εχουν και την επιλογη των ομαδων!!!! :mad:Δηλαδη τωρα με τα mp3 που υποστηριζει και μπορεις να περνας συνεχεια καινουρια τραγουδια, για να αλλαξεις τον ηχο κλησης σε μια ομαδα ατομων θα πρεπει να πηγαινεις ξεχωριστα στον καθενα και να του αλλαζεις τον ηχο.Δεν θα ηταν πιο ευκολο και πιο πρακτικο να εχεις να αλλαζεις τον ηχο σε ομαδες και οχι σε καθενα αριθμο οπως συμβαινει στα siemens???? τουλαχιστον αυτο πιστευω εγω.και γιατι οχι να μην εχει και τις δυο επιλογες!Αυτο σε αναγκαζει να εχεις ενα ηχο κλησης για ολους τους αριθμους και αντε και κανα δυο διαφορετικα για τους πιο σημαντικους αριθμους, γιατι δεν μπορεις να τους αλλαζεις ολους!!!!!

Και οσον αφορα την εξωτερικη του εμφανιση, οταν το πιανεις στα χερια σου, σου αφηνει μια αισθηση του πολυ ευαισθητου κινητου θα ελεγα και χρειαζεται μεγαλυτερη προσοχη.Αυτα μεχρι της στιγμης...ελπιζω να μην βρω κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Το τελικο "ς" βρισκεται στην προσθηκη συμβολου στα προσθετα θα το δεις προς τα κατω.Ειναι οντως σπαστικο αλλα τι να κανουμε;

 

Thanks dbecks7 τωρα το ειδα :) Ειχα ανοιξει αυτο στην προσθηκη συμβολου και ειχα κατεβασει την μπαρα αλλα απο τα νευρα μου (που το εψαχνα) ουτε που το πηρα χαμπαρι. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι τα 256mb δεν εχουν καμια σχεση με το λειτουργικο του κινητου... Ειναι ολα στην διαθεση σου!!

ναι ετσι ακριβως ειναι.μπορεις να τα κανεις οτι θελεις.αλλωστε η μνημη ειναι εσωτερικη και δεν περιλαμβανεται "εξτρα" memory.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

angel123 η συσκευασια περιλαμβανει :τον φορτιστη του κινητου, στερεοφωνικο handsfree για να ακους τα mp3 και το ραδιοφωνο,καλωδιο συνδεσης usb με τον υπολογιστη , μια extra προσοψη (σε εμενα ειναι ασπρη), εγχειριδιο χρησης του κινητου και cd με τους drivers και τα προγραμματα
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει αναφερθει ποιο πριν αλλα μεσα στα χαρτιά τις συσκευασίας υπάρχει και ενα που λεει για επέκταση εγγύησης.

δηλαδη το κινητο εχει εγγύηση 2 χρονια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

My Youtube Channel

GreekTechstruction

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΩΣ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ W550 ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΥΠΟΔΟΧΗ? ΕΠΙΣΗΣ ΑΦΟΥ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ Η ΧΡΗΣΗ ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!:) :)
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω και γω για την ποιοτητα αναπαραγωγης μουσικης?Γενικα τι λεει?Ειχα ενα σ700 και ειχα μειενει ικανοποιημενος αλλα δεν εδινε υψηλες εντασεις.Ακομη θελω να ξερω αν εχει καθολου λευκο θορυβο(ενα σσσ) στο background οταν ακους μουσικη.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να συνδεθει σε οποιονδηποτε υπολογιστη διαθετει θυρα USB! Αρκει φυσικα να εχεις το καλωδιο...(περιλαμβανεται στην συσκευασια!!) Εναλλακτικα μπορει να συνδεθει σε οποιονδηποτε υπολογιστη διαθετει Bluetooth η και υπερυθρες! Η διαχειριση του ειναι αρκετα απλη μεσω των προγραμματων που συμπεριλαμβανονται στο Cd του!

 

Οσο για τον ηχο του κινητου ειναι νομιζω απο τους καλυτερους!! Ειτε μιλαμε για mp3 ειτε για ραδιοφωνο!! Λευκο θορυβος αν και δεν ξερω τι ακριβως ειναι δεν νομιζω οτι υπαρχει... :)

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω πρόβλημα με το bluetooth της συσκευής μου. έχω το w550i και για την ακρίβια το έχω 4 μέρες. Τώρα που άρχισα να το ανακαλύπτω, διαπύστωσα ότι το bluetooth κολλάει και ενώ μπορώ να δω μερικές φορές άλλες συσκευές, στέλνω αρχεία και περίπου στο 40 με 50% μου γράφει αδύνατη αποστολή. Το τηλέφωνο δεν κολλάει πουθενά αλλού, έχει κανείς καμία ιδέα για το πως μπορεί να διορθωθεί αυτό;
Είχα και 'γω το ίδιο πρόβλημα, μέχρι που έμεινε σε μια λευκή οθόνη, έβγαλα την μπαταρία και τώρα μένει στην λευκή οθόνη όποτε το ανοίγω :cry:

Τι να κάνω? :(

Link to comment
Share on other sites

ntaksei logika tha einai kalos san tou s700.Apo entaseis ti leei?sto dromo p.x tha to akous(akoustika) ?

Χαλαρά, ειδικά αν βάλεις και πιο "ποιοτικά" ακουστικά η ένταση είναι πολύ ικανοποιητική.....

Link to comment
Share on other sites

Α και όσο για τον Λευκό θόρυβο...... Υπάρχει αλλά τον καταλαβαίνεις μόνο αν σταματήσεις το τραγούδι και έχεις την ένταση στο τέρμα. Αλλιώς, μες το κομμάτι δεν το καταλαβαίνεις. (Και φυσικά μιλάμε μόνο για τα ακουστικά, έτσι;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W550i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...