Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Και μια τελευταία ερώτηση. SMS υποστηρίζονται μέσω WiFi ή όχι;

 

Εμφανίζεται και εικονίδιο στην πάνω μπάρα για το Vowifi 1bd4a5a79397d20785076f07fc206b9f.jpg

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Κανονικά και sms μπορείς να στείλεις...Το VoWifi είναι το σύστημα που αντί να παίρνεις σήμα απο κεραία 4G παίρνεις απο το router(το οποίο αντικαθιστά την κεραία 4G) γι'αυτό και χρεώνεσαι κανονικά όπως κάθε κλήση..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γνωρίζεις εαν μπορούν να δουλεύουν και τα δυο ταυτόχρονα;

 

Έχω cosmote, και έτσι δεν έχω τη δυνατότητα για wifi calling, για να μπορώ να κάνω τη δοκιμή. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις εσύ αφού δε μπορώ εγώ, το να κόβεις τις διαφημίσεις μέσω των dns του adguard (εάν δε γνωρίζεις μπορώ να σου πω πώς γίνεται), και να δούμε εάν δουλεύει.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι στην εφαρμογή υποθέτω.

Στις ρυθμίσεις της Sim δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

sorry φίλε εγώ είμαι με cosmote και πιθανόν είναι διαφορετικά γιατί εμείς(με cosmote) το έχουμε διαφορετικά στο μενού των ρυθμίσεων οπότε δεν ξέρω πώς είναι στην εφαρμογή της vodafone..πάντως κάπου θα λέει για προτίμηση δικτύου..:confused:

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά και sms μπορείς να στείλεις...Το VoWifi είναι το σύστημα που αντί να παίρνεις σήμα απο κεραία 4G παίρνεις απο το router(το οποίο αντικαθιστά την κεραία 4G) γι'αυτό και χρεώνεσαι κανονικά όπως κάθε κλήση..
Γνωρίζω την λειτουργία του σαν σύστημα. Απλά η Vodafone δεν έχει ενεργοποιήσει ακόμα αυτή την δυνατότητα διαπίστωσα. Σε Cosmote και Wind υπάρχει αυτή η δυνατότητα;

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω την λειτουργία του σαν σύστημα. Απλά η Vodafone δεν έχει ενεργοποιήσει ακόμα αυτή την δυνατότητα διαπίστωσα. Σε Cosmote και Wind υπάρχει αυτή η δυνατότητα;

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Δυστυχώς δεν έχουν περάσει στη λίστα των συμβατών συσκευών στη cosmote τη δική μας, επειδή όμως έχουν αρκετά redmi του παρελθόντος, ελπίζω να το κάνουν και στο δικό μας, καινούρια συσκευή είναι, φαντάζομαι ότι θα γίνει.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

sorry φίλε εγώ είμαι με cosmote και πιθανόν είναι διαφορετικά γιατί εμείς(με cosmote) το έχουμε διαφορετικά στο μενού των ρυθμίσεων οπότε δεν ξέρω πώς είναι στην εφαρμογή της vodafone..πάντως κάπου θα λέει για προτίμηση δικτύου..:confused:
Χρησιμοποιώ την δυνατότητα Vowifi της συσκευής και όχι την εφαρμογή της Vodafone Wifi Calling. Στις ρυθμίσεις τηλεφώνου δεν βρήκα κάποια ρύθμιση για προτεινόμενη χρήση Vowifi.

Στην προηγούμενη συσκευή που χρησιμοποιούσα την εφαρμογή της. Vf όντως είχε αυτή την επιλογή.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω την λειτουργία του σαν σύστημα. Απλά η Vodafone δεν έχει ενεργοποιήσει ακόμα αυτή την δυνατότητα διαπίστωσα. Σε Cosmote και Wind υπάρχει αυτή η δυνατότητα;

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Στην cosmote που είμαι εγώ έχει επιλογή εάν θέλεις να έχει προτίμηση σε δίκτυο 4G ή σε wifi..εάν το έχω προτίμηση σε δίκτυο 4G τότε πρέπει να μείνω με μία γραμμή σήματος για να πάει σε Vowifi και να βγάλει το ανάλογο σηματάκι...εάν το έχω κατα προτίμηση VoWiFi τότε με το που έχω το wifi ανοιχτό και βρεθώ κοντά σε router τότε και με 2-3 γραμμές σήματος υπάρχει περίπτωση να συνδεθεί πιο εύκολα σε VoWiFi ΟΜΩΣ σε αυτήν την περίπτωση εάν πραγματοποιήσεις κλήση με VoWiFi(το οποίο στο δείχνει με το ανάλογο σηματάκι δίπλα απο τον καλούντα)θα πρέπει να προσέξεις να μην γίνει αυτό που είπα πιο πάνω δηλαδή να μην βγείς εκτός εμβέλειας router κατα την διάρκεια της κλήσης γιατί τότε ή θα κοπεί η κλήση ή θα κάνει διακοπές και μετά θα κλέισει

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχουν περάσει στη λίστα των συμβατών συσκευών στη cosmote τη δική μας, επειδή όμως έχουν αρκετά redmi του παρελθόντος, ελπίζω να το κάνουν και στο δικό μας, καινούρια συσκευή είναι, φαντάζομαι ότι θα γίνει.
Το εύχομαι να ενεργοποιηθεί η δυνατότητα για SMS. Σπάνια τα χρησιμοποιώ, αλλά πάντα χρειάζονται. Είτε από διαφορες υπηρεσίες ή τράπεζες ή από γνωστούς που δεν έχουν μάθει ακόμα το viber.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Το εύχομαι να ενεργοποιηθεί η δυνατότητα για SMS. Σπάνια τα χρησιμοποιώ, αλλά πάντα χρειάζονται. Είτε από διαφορες υπηρεσίες ή τράπεζες ή από γνωστούς που δεν έχουν μάθει ακόμα το viber.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Δεν υπάρχει καν η δυνατότητα για vowifi.. Βέβαια δεν τους πήρα τηλέφωνο. Το sms έστειλα, και πήρα το ακόλουθο:

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ COSMOTE WiFi Calling ΔΕΝ ΕIΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ. ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΜΒΑΤΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ, ΠAPAKAΛΟΥΜΕ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ cosmote.gr/wificalling

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην cosmote που είμαι εγώ έχει επιλογή εάν θέλεις να έχει προτίμηση σε δίκτυο 4G ή σε wifi..εάν το έχω προτίμηση σε δίκτυο 4G τότε πρέπει να μείνω με μία γραμμή σήματος για να πάει σε Vowifi και να βγάλει το ανάλογο σηματάκι...εάν το έχω κατα προτίμηση VoWiFi τότε με το που έχω το wifi ανοιχτό και βρεθώ κοντά σε router τότε και με 2-3 γραμμές σήματος υπάρχει περίπτωση να συνδεθεί πιο εύκολα σε VoWiFi ΟΜΩΣ σε αυτήν την περίπτωση εάν πραγματοποιήσεις κλήση με VoWiFi(το οποίο στο δείχνει με το ανάλογο σηματάκι δίπλα απο τον καλούντα)θα πρέπει να προσέξεις να μην γίνει αυτό που είπα πιο πάνω δηλαδή να μην βγείς εκτός εμβέλειας router κατα την διάρκεια της κλήσης γιατί τότε ή θα κοπεί η κλήση ή θα κάνει διακοπές και μετά θα κλέισει
Κατάλαβα απόλυτα. Έχω βάλει και ένα Wifi repeater για κάλυψη της οικίας ώστε να λύσω το πρόβλημα του μειωμένου σηματος της κινητής τηλεφωνίας. Απλά έως τώρα νομίζα ότι ήταν πρόβλημα της συσκευής που δεν έπαιζε το. Vowifi αλλά τελικά έφταιγε ΤΟ Adguard.

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή με dns, εάν γνωρίζει ας αναφέρει κάποιος τις ρυθμίσεις για να μην κόβει τα data στο Vowifi.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχει καν η δυνατότητα για vowifi.. Βέβαια δεν τους πήρα τηλέφωνο. Το sms έστειλα, και πήρα το ακόλουθο:

 

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ COSMOTE WiFi Calling ΔΕΝ ΕIΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ. ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΜΒΑΤΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ, ΠAPAKAΛΟΥΜΕ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ cosmote.gr/wificalling

Τόσο καλά. Είχα την εντύπωση ότι θα έπαιζε σε Cosmote.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Καλυπτουν ολη την επιφανεια της οθονης, γιατι πηρα κατι απο ebay και εχει 1mm περιθωριο περιμετρικα και δεν μου αρεσει.

Πιο πολυ με ενδιαφερει αυτο που ειναι χωρις "κορνιζα" γυρο-γυρο, το σκετο γυαλι.

 

Όλη την οθόνη, όπως το είπες!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφου εχει ηδη προστατευτικο τζαμι απο την εταιρεια xiaomi γιατι να βαλεις κι αλλο απο επανω

Γιατί δεν είναι τζαμακι, είναι φίλμ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Στον stock καιρό γιατί δε μου δίνει τη δυνατότητα widget;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω cosmote, και έτσι δεν έχω τη δυνατότητα για wifi calling, για να μπορώ να κάνω τη δοκιμή. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις εσύ αφού δε μπορώ εγώ, το να κόβεις τις διαφημίσεις μέσω των dns του adguard (εάν δε γνωρίζεις μπορώ να σου πω πώς γίνεται), και να δούμε εάν δουλεύει.

 

Δεν γνωρίζω για το dns, εάν μπορείς καλοδεχουμενη η βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το Vowifi σε Vodafone CU και ενώ έλαβα SMS ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή μετά την επανεκκίνηση δούλεψε κανονικά. Θα δούμε στην συνέχεια! Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα! Βρε τι μαθαίνει κανείς εδώ μέσα!:):)

Ξέρει κανείς αν το καλώδιο που έρχεται με τον φορτιστή είναι USB 2 ή USB 3 σε type C;

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το Vowifi σε Vodafone CU και ενώ έλαβα SMS ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή μετά την επανεκκίνηση δούλεψε κανονικά. Θα δούμε στην συνέχεια! Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα! Βρε τι μαθαίνει κανείς εδώ μέσα!:):)

Ξέρει κανείς αν το καλώδιο που έρχεται με τον φορτιστή είναι USB 2 ή USB 3 σε type C;

 

USB 2. (Δέκα χαρακτήρες).

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θέλω ένα οικονομικό τηλέφωνο όσο πιο πλήρες γίνεται και κατέληξα στο συγκεκριμένο.

Δεν έχω ιδέα από ρουτ, φλασαρισματα ή ότι άλλο έχει σχέση με πείραγμα.

Θέλω κάτι που να δουλεύει out of the box οσο πιο καλά γίνεται.

Η infoquest ποιά έκδοση διανέμει στα "μεγάλα" μαγαζιά, γνωρίζουμε; υπάρχει περίπτωση να βρω σε σκρουτζομαγαζο την έκδοση αυτή; κάποια προβλήματα που διαβάζω που έχουν να κάνουν με το WiFi μπορεί να σχετίζονται με την έκδοση ή είναι γενικό το πρόβλημα ανεξαρτήτως έκδοσης;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω για το dns, εάν μπορείς καλοδεχουμενη η βοήθεια

 

Ρυθμίσεις-> Σύνδεση και κοινοποίηση -> Προσωπικό DNS -> Προσωπικό όνομα παροχέα DNS και γράφεις: dns.adguard.com

Και αρχικά πες μου εάν σου κόβει τις διαφημίσεις (δεν μπορώ να κάνω τη δοκιμή γιατί είμαι με root και adaway). Ίσως χρειαστεί να κάνεις και μια επανεκκίνηση εάν δεν σου κόβει τις διαφημίσεις. Και το βλέπουμε για το Vowifi έπειτα.

Edit: Και φυσικά μόλις κάνεις αυτό, απενεργοποίησε το adguard απο την εφαρμογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά. Θέλω ένα οικονομικό τηλέφωνο όσο πιο πλήρες γίνεται και κατέληξα στο συγκεκριμένο.

Δεν έχω ιδέα από ρουτ, φλασαρισματα ή ότι άλλο έχει σχέση με πείραγμα.

Θέλω κάτι που να δουλεύει out of the box οσο πιο καλά γίνεται.

Η infoquest ποιά έκδοση διανέμει στα "μεγάλα" μαγαζιά, γνωρίζουμε; υπάρχει περίπτωση να βρω σε σκρουτζομαγαζο την έκδοση αυτή; κάποια προβλήματα που διαβάζω που έχουν να κάνουν με το WiFi μπορεί να σχετίζονται με την έκδοση ή είναι γενικό το πρόβλημα ανεξαρτήτως έκδοσης;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αφού κατέληξες σε αυτό του νήματος, τότε ναι η infoquest το διαθέτει στα γνωστά μαγαζιά, και δίνει 2 έτη εγγύηση απο αυτά, ενώ απο skroutz θα βρεις την ίδια ποιοτικά συσκευή, αλλά με 1 έτος εγγύηση καταστήματος και όχι απο infoquest. Όπερ σημαίνει ότι εάν το skroutz-ομάγαζο βαρέσει κανόνι, τότε χάνεις την εγγύηση. Αυτό δε θα πρέπει να σε ανησυχεί ιδιαίτερα, καθότι πάντα οφείλουμε να αγοράζουμε συσκευές απο skroutz απο καταστήματα με πολλές αξιολογήσεις και καλές βέβαια.

 

Το πρόβλημα με το WiFi εδώ μέσα κάποια παιδιά είχαν υποψίες αυτού, και όχι κάτι έντονο και παρατεταμένο πρόβλημα. Και πάλι αυτή η υποψία λύθηκε με update, θέμα λογισμικού ήταν. Το update το κάνουμε και χειροκίνητα, ώστε να μη περιμένουμε πότε θα το δώσει αυτόματα η xiaomi που λύνει ακόμα και την υποψία που σου έγραψα παραπάνω.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το Vowifi σε Vodafone CU και ενώ έλαβα SMS ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή μετά την επανεκκίνηση δούλεψε κανονικά. Θα δούμε στην συνέχεια! Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα! Βρε τι μαθαίνει κανείς εδώ μέσα!:):)

 

Ξέρει κανείς αν το καλώδιο που έρχεται με τον φορτιστή είναι USB 2 ή USB 3 σε type C;

Να ξέρεις ότι SMS δεν δουλεύουν μέσω WiFi. Ούτε μπορείς να στείλεις ούτε να λάβεις.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

 

Η infoquest ποιά έκδοση διανέμει στα "μεγάλα" μαγαζιά, γνωρίζουμε; υπάρχει περίπτωση να βρω σε σκρουτζομαγαζο την έκδοση αυτή; κάποια προβλήματα που διαβάζω που έχουν να κάνουν με το WiFi μπορεί να σχετίζονται με την έκδοση ή είναι γενικό το πρόβλημα ανεξαρτήτως έκδοσης;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Υπάρχουν και κάποια καταστήματα που δίνουν διετή εγγύηση δική τους εκτός αντιπροσωπείας. Το ένα από αυτά είναι και το γνωστό κίτρινο κατάστημα. Δες μέσω skroutz και ποια άλλα καταστήματα προσφέρουν διετή εγγύηση.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

 

Αφού κατέληξες σε αυτό του νήματος, τότε ναι η infoquest το διαθέτει στα γνωστά μαγαζιά, και δίνει 2 έτη εγγύηση απο αυτά, ενώ απο skroutz θα βρεις την ίδια ποιοτικά συσκευή, αλλά με 1 έτος εγγύηση καταστήματος και όχι απο infoquest. Όπερ σημαίνει ότι εάν το skroutz-ομάγαζο βαρέσει κανόνι, τότε χάνεις την εγγύηση. Αυτό δε θα πρέπει να σε ανησυχεί ιδιαίτερα, καθότι πάντα οφείλουμε να αγοράζουμε συσκευές απο skroutz απο καταστήματα με πολλές αξιολογήσεις και καλές βέβαια.

 

Το πρόβλημα με το WiFi εδώ μέσα κάποια παιδιά είχαν υποψίες αυτού, και όχι κάτι έντονο και παρατεταμένο πρόβλημα. Και πάλι αυτή η υποψία λύθηκε με update, θέμα λογισμικού ήταν. Το update το κάνουμε και χειροκίνητα, ώστε να μη περιμένουμε πότε θα το δώσει αυτόματα η xiaomi που λύνει ακόμα και την υποψία που σου έγραψα παραπάνω.

 

Το θέμα της έκδοσης με ενδιαφέρει περισσότερο γιατί βλέπω πως η xiaomi κυκλοφορεί συσκευές με global stable βλέπω αλλού λέει EU με ελληνικό μενού, ένα μπέρδεμα. Η infoquest γνωρίζεις μήπως ποια έκδοση φέρνει για να ψάξω για τη συγκεκριμένη; όπως έγραψα και πριν δεν ασχολούμαι με φλασαρισματα για να περάσω εγώ μετά τη ρομ που θέλω.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

USB 2. (Δέκα χαρακτήρες).

Ευχαριστώ πολύ Βασίλη

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ξέρεις ότι SMS δεν δουλεύουν μέσω WiFi. Ούτε μπορείς να στείλεις ούτε να λάβεις.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Το κατάλαβα αλλά δεν το πολυχρειάζομαι, έχω την εφαρμογή Web2sms που δουλεύει αρκετά καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θεματάκι με το κινητό το οποίο παρέλαβα χθες.

Δεν βρίσκω την επιλογή για να αλλάξω τη σειρά των items στο quick settings (όταν κατεβάζουμε το notification bar), και ήθελα να βάλω ένα toggle για το NFC αλλά δεν υπάρχει πουθενά η επιλογή.

 

Έχει κανείς ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και κάποια καταστήματα που δίνουν διετή εγγύηση δική τους εκτός αντιπροσωπείας. Το ένα από αυτά είναι και το γνωστό κίτρινο κατάστημα. Δες μέσω skroutz και ποια άλλα καταστήματα προσφέρουν διετή εγγύηση.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Και στο Bestprice υπάρχουν κάποια πολύ καλά μαγαζιά Εγώ το πήρα από ένα σχεδόν 100€ κάτω και αποστολή σε λιγότερο από 24 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της έκδοσης με ενδιαφέρει περισσότερο γιατί βλέπω πως η xiaomi κυκλοφορεί συσκευές με global stable βλέπω αλλού λέει EU με ελληνικό μενού, ένα μπέρδεμα. Η infoquest γνωρίζεις μήπως ποια έκδοση φέρνει για να ψάξω για τη συγκεκριμένη; όπως έγραψα και πριν δεν ασχολούμαι με φλασαρισματα για να περάσω εγώ μετά τη ρομ που θέλω.

 

Εάν το πάρεις απο κατάστημα που το έχει στην εγγύηση της η infoquest, τότε είτε την Global rom έχει, είτε την Ευρωπαϊκή EEA, για εσένα είναι το ίδιο και το αυτό.

Οι rom είναι 4 παγκοσμίως γενικά, στην Ελλάδα και την Ευρώπη κυκλοφορούν οι δύο, αυτές που έγραψα παραπάνω.

Και οι δύο αυτές rom έχουν Ελληνικά, και αφού μιλάμε για infoquest, σίγουρα όποια κι απο τις 2 εκδόσεις rom φέρουν, θα έχουν Ελληνικά. Δε γνωρίζω ακριβώς ποια απο τις 2 εκδόσεις rom φέρνει η infoquest, αλλά έχει τόσο μικρή σημασία. Απλά δεν υπάρχει περίπτωση να πας πχ Κωτσοβολο, και να πάρεις το κινητό χωρίς Ελληνικά.

Την EEA το πιθανότερο ότι συνήθως τη βρίσκεις απο Amazon.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχω ένα θεματάκι με το κινητό το οποίο παρέλαβα χθες.

Δεν βρίσκω την επιλογή για να αλλάξω τη σειρά των items στο quick settings (όταν κατεβάζουμε το notification bar), και ήθελα να βάλω ένα toggle για το NFC αλλά δεν υπάρχει πουθενά η επιλογή.

 

Έχει κανείς ιδέα;

 

Είμαι σίγουρος ότι είσαι με την ΕΕΑ rom. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις εάν επιθυμείς; Εάν δε γνωρίζεις πώς το βρίσκεις, μπορούμε να σε βοηθήσουμε εάν επιθυμείς.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...