Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Και για να είμαστε ακριβείς όχι 2.1.5 αλλά 2.0.15 :lol::lol::lol::lol:

Σωστός

:lol::lol:

Άμα θες μπορώ να την κάνω να λέει 2.1.5

:lol::lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα είχες την καλοσύνη να μου περιγράψεις πως γίνεται αυτό και πρακτικά? Ευχαριστώ.

Εδώ το δείχνει αναλυτικά:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/settings09/

Link to comment
Share on other sites

Σωστός

:lol::lol:

Άμα θες μπορώ να την κάνω να λέει 2.1.5

:lol::lol:

Ας είναι καλά το AndroidManifest.xml..

android:versionName="2.0.15"

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω, ξέρει κανείς πως μπορώ να επαναφέρω τη συσκευη σε stock rom & recovery?

Εχω TWRP και xiaomi.eu rom, σκεφτόμουν αν γίνεται να κουμπώσω Indonesian ή Russian rom που εχει παρει MIUI12 για δοκιμή, αλλά δεν το χω ψάξει και πολύ με το android 10 κ φοβαμαι για brick είναι η αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω, ξέρει κανείς πως μπορώ να επαναφέρω τη συσκευη σε stock rom & recovery?

Εχω TWRP και xiaomi.eu rom, σκεφτόμουν αν γίνεται να κουμπώσω Indonesian ή Russian rom που εχει παρει MIUI12 για δοκιμή, αλλά δεν το χω ψάξει και πολύ με το android 10 κ φοβαμαι για brick είναι η αλήθεια.

Εγώ θα έλεγα μην γυρεύεις τον μπελά σου γιατί το τηλέφωνο αυτό δεν είναι για πολλά πειράματα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κι οχι μονο αυτο, δεν εχουμε και μια σωστη recovery θα προσθεσω εγω,

ωστε να μπορουμε να κανουμε επαναφορα σε περιπτωση που τα κανουμε μανταρα

Link to comment
Share on other sites

Δε κυκλοφορεί το ζιπ της 12 για να το φλασαρεις μέσω twrp?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί αλλά φοβάμαι μηπως παιζει κάποιο θέμα λόγω διαφορετικου version (global vs indonesia).
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα, αλλά αν είναι flashable zip τι πρόβλημα μπορεί να δημιουργήσει?

Θα επηρεάσει fastboot ή recovery? Αν όχι θεωρητικά φλασαρεις αλλη Ρομ και είσαι οκ.

 

(Μη σε πάρω στο λαιμό μου αλλά ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ θα το δοκίμαζα)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι εχω κανει λάθος και στο δικό μου δεν έρχονται μηνύματα 112 εδω στη Σαμο; ολοι οι άλλοι κ με ιδιες συσκευές λαμβάνουν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

p9bnygmk.jpgl78ovmhy.jpg

k5tx82ey.jpg

 

Μπήκα στον κόπο να περάσω με adb την gsam battery monitor περισσότερο για να τσεκάρω καταναλώσεις μετά το debloat

Εξαιρετική διαχείρισημε πολύ χαμηλά wakelocks

2jeu6qf2.jpg

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

τι εχω κανει λάθος και στο δικό μου δεν έρχονται μηνύματα 112 εδω στη Σαμο; ολοι οι άλλοι κ με ιδιες συσκευές λαμβάνουν κανονικά.

Ρυθμίσεις ασφάλεια και δες εδώ να είναι έτσι

 

tpbqqt86.jpg

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρετε αν υπάρχει κάποια επιλογή στις ρυθμίσεις που βλέπεις ποιες εφαρμογές τρέχουν εκείνη την στιγμή στο παρασκήνιο. Θυμάμαι στο huawei που είχα στις ρυθμίσεις προγραμματιστή υπήρχε μια επιλογή που έλεγε εφαρμογές παρασκηνίου, αλλά δεν την βρίσκω στο xiaomi.
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις ασφάλεια και δες εδώ να είναι έτσι

 

tpbqqt86.jpg

 

ετσι ακριβώς ειναι και σε εμενα. αλλα τίποτα, ειδικα αυτές τις ημερες ειναι πολυ χρήσιμες αυτες οι ειδοποιήσεις. τι αλλο μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

τι εχω κανει λάθος και στο δικό μου δεν έρχονται μηνύματα 112 εδω στη Σαμο; ολοι οι άλλοι κ με ιδιες συσκευές λαμβάνουν κανονικά.
Για δες εδώ https://www.google.com/amp/s/www.tanea.gr/2020/08/17/greece/112-ti-prepei-na-kanete-ean-den-lamvanete-ta-minymata-tis-politikis-prostasias/amp/

 

(Τυχαίο αποτέλεσμα στην google)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το εχω δει, είναι για εγγραφή, ώστε να λαμβάνω μεσω sms. το θέμα είναι να λαμβάνω εκπομπή κυψέλης ανα περιοχή.
Link to comment
Share on other sites

το εχω δει, είναι για εγγραφή, ώστε να λαμβάνω μεσω sms. το θέμα είναι να λαμβάνω εκπομπή κυψέλης ανα περιοχή.

 

να υποθέσω δεν έχεις αλλάξει εφαρμογή sms και στο messages έχεις ενεργά τα μηνύματα υπηρεσίας και ό.τι άλλο έχει εκεί (δε θυμάμαι)

Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω δεν έχεις αλλάξει εφαρμογή sms και στο messages έχεις ενεργά τα μηνύματα υπηρεσίας και ό.τι άλλο έχει εκεί (δε θυμάμαι)

 

με τη default εφαρμογή είμαι, και οι ρυθμίσεις κανονικά ενεργοποιημένες.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στην ερώτησή μου. Έχει να προτείνει κάποιος εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων που να δουλεύει σωστά (ηχογράφηση και του συνομιλητή) ;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει 2 ενημερώσεις στις εφαρμογές συστήματος και δεν τις κάνει . Βγάζει σφαλμα. Έκανα επανεκκίνηση αλλά και πάλι τίποτα . Δεν κάνει ενημέρωση. Πρώτη φορά μου το κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έβγαζε ότι το wallpaper carousel είχε μια αναβάθμιση αλλά δεν έμπαινε. Από αυτούς είναι το θέμα
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στην ερώτησή μου. Έχει να προτείνει κάποιος εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων που να δουλεύει σωστά (ηχογράφηση και του συνομιλητή) ;
Δεν υπάρχει ΚΑΜΜΙΑ, όλες γράφουν από μικρόφωνο οπότε ΜΟΝΟ με ανοιχτή ακρόαση κάνεις καλά την δουλειά σου.

Αλλιώς φλασαρισμα Eu rom που έχει τον παλιό dialer ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΑΠΌ ΓΡΑΜΜΗ με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ΚΑΜΜΙΑ, όλες γράφουν από μικρόφωνο οπότε ΜΟΝΟ με ανοιχτή ακρόαση κάνεις καλά την δουλειά σου.

Αλλιώς φλασαρισμα Eu rom που έχει τον παλιό dialer ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΑΠΌ ΓΡΑΜΜΗ με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Κατάλαβα, οπότε είτε περιμένω την αναβάθμιση του dialer της Google που θα βάλει ηχογράφηση, είτε root και χρήση Boldbeast Recorder.

 

Το root είναι εύκολο σ' αυτή τη συσκευή;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα την 12 Indonesian rom, με το απαραίτητο Debloat φυσικά, και προς το παρόν ρολάρει πολύ καλά και με πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...