Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημερα, εχω το 9s αλλα ισως το παρατηρειτε και σεις το προβλημα μου.

 

Εβαλα προχθες την 12.0.1 global stable με το android 11 και βλεπω συνεχη fps drops στο μοναδικο game που παιζω, 8 ball pool.

Εκανα factory reset αλλα τιποτα.

Με cache clean και μηδεν εφαρμογες ανοιχτες η ram βλεπω ειναι 2.5 gb διαθεσιμα απο τα 6.

Ειναι φυσιολογικο αυτο με την ram?

Δεν το εχω root ουτε εχω προσβαση σε pc λογω lockdown.

Δοκιμασα το κατεβασμα του notch και το hw overlay στις επιλογες για προγραμματιστες αλλα παλι με το που χτυπαω την μπαλα παγωνει το animation και εχει καταντησει εκνευριστικο.

 

Με το xiaomi downloader εχω κατεβασει miui 11 αλλα δεν με αφηνει να κανω rollback.

 

Τι αλλο μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ραμ είναι φυσιολογικό όσο πιο πολύ ραμ δεσμεύει τόσο πιο smooth είναι το τηλέφωνο (ελεύθερη ραμ άχρηστη ραμ) , για το άλλο θέμα ίσως είναι θέμα λογισμικού μην ξεχνάς είναι φρέσκο android 11 και είναι beta stable ακόμα, λογικά θα στρώσει σε επόμενη αναβάθμιση. Πίσω σε προηγούμενη ρομ δεν μπορείς να πας και αν μπορείς θέλει διαδικασία.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αρα ειτε περιμενω ειτε αμα βρω pc βαζω με ξεκλειδωτο bootloader προηγουμενη επισημη εκδοση.

 

Επισης, παρατηρω οτι με vodafone δεν πιανω 4g+.

Μπορω να κανω καποια ρυθμιση η να επιλεξω κατι στο δικτυο?

Link to comment
Share on other sites

εσυ εχεις το 9ς οπότε καλο θα είναι να γράψεις στο αντίστοιχο νημα.

 

 

βγηκε android 11 ή miui 12.5 για το δικο μας? εστω σε beta? (ειμαι με custom aosp και εχω random reboots σε ασχετες στιγμες)

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι σε μένα, διάβασε δυο τρία ποστ πιο πίσω στην προηγούμενη σελίδα και θα καταλάβεις γιατί του απαντώ ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

εδιτ3: το naptime δινει ρεστα

 

@jpower73 γεια και πάλι πως πάει? έχεις πρόχειρες τις ρυθμίσεις του naptime, έψαξα τα post πίσω αλλά τόσες σελίδες δεν τις πέτυχα, το είχα βγάλει σαν να μην έβλεπα διαφορά, εσύ βλέπεις? είπα να του ξαναδώσω μια ευκαιρία, να το κοιτάξω καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

@jpower73 γεια και πάλι πως πάει? έχεις πρόχειρες τις ρυθμίσεις του naptime, έψαξα τα post πίσω αλλά τόσες σελίδες δεν τις πέτυχα, το είχα βγάλει σαν να μην έβλεπα διαφορά, εσύ βλέπεις? είπα να του ξαναδώσω μια ευκαιρία, να το κοιτάξω καλύτερα.

 

https://mega.nz/file/ATxSja4Y#h8pul7pg4aeQodzIb9gxYwrJL23JjByXzysh1_nRCfs

Version 8.4

yboq7g5c.jpgwct2l6vn.jpg

yxygz6sk.jpg

 

Μία μέρα έτυχε να το ξεχάσω στο τραπέζι. Δεν το πήρα μαζί μου.

Επέστρεψα μετά από 12ωρες στο σπίτι *. Η μπαταρία ήταν στο 100, όπως οταν το είχα ξεμπριζωσει το πρωί

Είχε δεχτεί 2 κλήσεις και ένα SMS στο μεταξύ

 

*Προ καραντίνας

Σε νορμάλ χρήση 8ωρου δουλειάς με μερικά τηλέφωνα και ελάχιστο ίντερνετ χάνει γύρω στο 3 τοις εκατό

 

Για καλύτερα αποτελέσματα να κλειδωθεί στη μνήμη και να βγει από memory optimization.

Την λειτουργικότητα του την τσέκαρα και με system panel 2 και με betterbatterystats. (νομιζω είχα ανεβάσει ss)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

@jpower73 Σε ευχαριστώ ρε φίλε ΠΑΝΤΑ ετοιμοπόλεμος :lol:

Το έφτιαξα όπως είπες και πάντα όλα αυτού του τύπου τα apps κλειδωμένα στην μνήμη και battery optimization off

Άσχετο με το naptime, εμένα με έχει βολέψει τρομερά το Fluid Navigation Gestures το έχω βάλει σε όλες μου τις συσκευές τηλέφωνα tablet, αν το ψάξεις κάνει παπάδες όπως και το macrodroid που έχει αναφερθεί εδώ.

Link to comment
Share on other sites

για να πάω από global rom σε eu rom όταν ξεκλειδώσω τον bootloader πρέπει να βάλω και άλλο twrp?
Τώρα τι ρομ φοράς και τι recovery;; Για να μιλάς για άλλο twrp είσαι ξεκλειδωτος.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι ρομ φοράς και τι recovery;; Για να μιλάς για άλλο twrp είσαι ξεκλειδωτος.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τώρα είμαι με την 12,0,2 global και εχθές πέρασαν οι 168 ώρες για να ξεκλειδώσω. δεν το έκανα ακόμα. recovery δεν έχω αλλάξει

Link to comment
Share on other sites

τώρα είμαι με την 12,0,2 global και εχθές πέρασαν οι 168 ώρες για να ξεκλειδώσω. δεν το έκανα ακόμα. recovery δεν έχω αλλάξει

αν πας σε μαμα eu rom γιατί ρωτάς για twrp;; τι ακριβώς θέλεις να κάνεις ;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω για να μη κάνω πατάτα. Θέλω να αλλάξω rom για να δω αν θα λυθεί ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το fingerprint sensor
Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13754-Unbrick-%CE%AE-%CE%9A%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%AE-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-FastBoot-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-Flash-SnapDragon/

Από την ελληνική κοινότητα, για καθαρή εγκατάσταση fastboot rom

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13754-Unbrick-%CE%AE-%CE%9A%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%AE-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-FastBoot-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-Flash-SnapDragon/

Από την ελληνική κοινότητα, για καθαρή εγκατάσταση fastboot rom

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μέσω recovery μου φαίνεται ποιο εύκολο

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να γίνεται μέσο recovery, Έχεις δει κάποιον οδηγό;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

@jpower73 Σε ευχαριστώ ρε φίλε ΠΑΝΤΑ ετοιμοπόλεμος :lol:

Το έφτιαξα όπως είπες και πάντα όλα αυτού του τύπου τα apps κλειδωμένα στην μνήμη και battery optimization off

Άσχετο με το naptime, εμένα με έχει βολέψει τρομερά το Fluid Navigation Gestures το έχω βάλει σε όλες μου τις συσκευές τηλέφωνα tablet, αν το ψάξεις κάνει παπάδες όπως και το macrodroid που έχει αναφερθεί εδώ.

 

Το μόνο που χρησιμοποιώ απο gestures είναι ότι δίνει ο action launcher και ένα έξτρα που βρήκα για αυξομείωση της έντασης. (volume panel)

Την είχα δει σε κάποια φάση αλλά βολεύτηκα με τα παραπάνω.

Θα την ξαναδώ.

Εχω την προ

:)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που χρησιμοποιώ απο gestures είναι ότι δίνει ο action launcher και ένα έξτρα που βρήκα για αυξομείωση της έντασης. (volume panel)

 

Την είχα δει σε κάποια φάση αλλά βολεύτηκα με τα παραπάνω.

 

Θα την ξαναδώ.

 

Εχω την προ

 

:)

Αυτός κάνει τα πάντα όταν σου λέω τα πάντα άκουσε με μπορεί πχ να χωρίσεις την κάθε πλευρά σε 4 κομμάτια και το κάθε κομμάτι να κάνει μεχρι 2 ενέργειες οποίες θες , εγώ στην δεξιά πλευρά πάνω πάνω αν τραβήξω λίγο έχω screenshot και πολύ screen record.

 

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αυξήσω τις διαστάσεις του κειμένου στην notification bar (στην κορυφή που δείχνει την ώρα, την μπαταρία κλπ). ; Εννοώ να δείχνει μεγαλύτερα αυτά τα γράμματα, τους αριθμούς κλπ, όχι να αυξήσω τις διαστάσεις του κειμένου σε όλα, μόνο στην notification bar στην κορυφή.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αυξήσω τις διαστάσεις του κειμένου στην notification bar (στην κορυφή που δείχνει την ώρα, την μπαταρία κλπ). ; Εννοώ να δείχνει μεγαλύτερα αυτά τα γράμματα, τους αριθμούς κλπ, όχι να αυξήσω τις διαστάσεις του κειμένου σε όλα, μόνο στην notification bar στην κορυφή.

Της μπαταρίας τα ποσοστά (%) αν τα βγάλεις έξω από το πλαίσιο δείχνουν λίγο μεγαλύτερο τον αριθμό. Τίποτα άλλο δεν νομίζω να γίνεται.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αυξήσω τις διαστάσεις του κειμένου στην notification bar (στην κορυφή που δείχνει την ώρα, την μπαταρία κλπ). ; Εννοώ να δείχνει μεγαλύτερα αυτά τα γράμματα, τους αριθμούς κλπ, όχι να αυξήσω τις διαστάσεις του κειμένου σε όλα, μόνο στην notification bar στην κορυφή.

 

Κάπως έτσι ας πούμε?

a2l6vyah.jpg

 

:D

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...