Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

MIUI 11 DEBLOATER - REDMI NOTE 9 PRO

 

Ακολουθείτε τις οδηγίες σ αυτή τη σελίδα

https://forum.xda-developers.com/android/development/miui-xiaomi-global-debloater-the4anoni-t3879739

 

αφού κατεβάσετε και αποσυμπιέσετε το ζιπ αρχειο Xiaomi_Global_Debloater_v1.9_The4Anoni αντί να τρέξετε το αρχίο debloater.bat που έχει μέσα και απεγκαθιστά αυτά που περιγράφει ο συντάκτης του μέσα, θα κατεβάσετε αυτό που έφτιαξα εγώ

 

https://mega.nz/file/gWZXkQbD#mCTvflzcCHfV3hEMwKmHXPHLWYdkiBPwwpMWi3FspXU

και θα το ρίξετε στον ίδιο φάκελο που αποσυμπιέσατε το ζίπ και θα το τρέξατε.

 

Το δικό μου πέρα από αυτά που περιγράφει ο Τhe4anoni θα αφαιρέσει και τα παρακάτω:

REM payment apk

adb_notwide uninstall --user 0 com.xiaomi.payment

REM miui credit

adb_notwide uninstall --user 0 com.micredit.in

REM miui video player

adb_notwide uninstall --user 0 com.miui.videoplayer

REM miui music player

adb_notwide uninstall --user 0 com.miui.player

REM Turkish e-store !!!!!! (WTF)

adb_notwide uninstall --user 0 trendyol.com

REM Google crap

adb_notwide uninstall --user 0 com.google.android.feedback

REM Chinese Payment service

adb_notwide uninstall --user 0 com.tencent.soter.soterserver

REM Junk and safe to remove

adb_notwide uninstall --user 0 com.xiaomi.joyose

REM Xiaomi games useless for us

adb_notwide uninstall --user 0 com.xiaomi.glgm

REM China yellowpages useless for us

adb_notwide uninstall --user 0 com.miui.yellowpage

 

*Εαν κάτι δεν θέλετε να αφαιρεθεί, πριν απο το adb βάζετε την λέξη REM. Πως?? ανοιγετε με δεξί κλικ - επεξεργασία το debloated-jpower73 και π.χ. ας πούμε δεν θέλετε να φύγει ο stock video player? πάτε στην γραμμή που λέει adb_notwide uninstall --user 0 com.miui.videoplayer και την κάνετε REM adb_notwide uninstall --user 0 com.miui.videoplayer.

Σωζετε το αρχειο και το τρέχετε

 

Την διαφορά θα την καταλάβετε μετά από επανεκκίνηση. ;)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ωραίος

Παίζει οκ ο Google account (επαφές, play store, gmail, drive)?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα μπόμπα.

Ουσιαστικά κάνει απεγκατασταση των εφαρμογών. Αν κάποιος τις χρειαστεί μπορεί να μπει στο σύστημα και να τις ξσναεγκαταστησει. Έχω ανεβάσει σχετικές φώτο 2,3 σελίδες πριν. Δεν έχει σχέση με ρουτ δεν χάνεται η εγγύηση.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε. Ετσι πως εχει γινει το τηλεφωνο θα βγει η 12 και δε θα θελουμε να την βαλουμε!!!

Μια ερωτηση. Το mi music δεν λεει να φυγει, μπορει να εχω κανει κατι λαθος εγω;

....
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πρέπει να έχει φύγει. Τρεξτο ξανά.

Άκυρο.. com.miui player είναι το σωστό.

Διορθώνω και ανεβάζω.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πρέπει να έχει φύγει. Τρεξτο ξανά

 

Τα καταφερα. Επρεπε να μετονομασω το adb_notwide uninstall --user 0 com.miui.music σε adb_notwide uninstall --user 0 com.miui.player

....
Link to comment
Share on other sites

Θα με κάνεις να ανοίξω πισι βραδιάτικα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ...γιατι ο φιλος λεει πανω οτι του δουλευει κανονικα για αυτο απόρησα ..:)

επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου γινεται ρουτ στο κινητο μας ? και εχει custom rom κτλ ?

και ρουτ γινεται και οτι ρομ απο της λιγες που υπαρχουν περνας.διαβασε το λινκ που εγραψα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

MIUI 11 DEBLOATER - REDMI NOTE 9 PRO

 

Ακολουθείτε τις οδηγίες σ αυτή τη σελίδα

https://forum.xda-developers.com/android/development/miui-xiaomi-global-debloater-the4anoni-t3879739

 

αφού κατεβάσετε και αποσυμπιέσετε το ζιπ αρχειο Xiaomi_Global_Debloater_v1.9_The4Anoni αντί να τρέξετε το αρχίο debloater.bat που έχει μέσα και απεγκαθιστά αυτά που περιγράφει ο συντάκτης του μέσα, θα κατεβάσετε αυτό που έφτιαξα εγώ

 

https://mega.nz/file/gWZXkQbD#mCTvflzcCHfV3hEMwKmHXPHLWYdkiBPwwpMWi3FspXU

και θα το ρίξετε στον ίδιο φάκελο που αποσυμπιέσατε το ζίπ και θα το τρέξατε.

 

Το δικό μου πέρα από αυτά που περιγράφει ο Τhe4anoni θα αφαιρέσει και τα παρακάτω:

REM payment apk

adb_notwide uninstall --user 0 com.xiaomi.payment

REM miui credit

adb_notwide uninstall --user 0 com.micredit.in

REM miui video player

adb_notwide uninstall --user 0 com.miui.videoplayer

REM miui music player

adb_notwide uninstall --user 0 com.miui.music

REM Turkish e-store !!!!!! (WTF)

adb_notwide uninstall --user 0 trendyol.com

REM Google crap

adb_notwide uninstall --user 0 com.google.android.feedback

REM Chinese Payment service

adb_notwide uninstall --user 0 com.tencent.soter.soterserver

REM Junk and safe to remove

adb_notwide uninstall --user 0 com.xiaomi.joyose

REM Xiaomi games useless for us

adb_notwide uninstall --user 0 com.xiaomi.glgm

REM China yellowpages useless for us

adb_notwide uninstall --user 0 com.miui.yellowpage

 

*Εαν κάτι δεν θέλετε να αφαιρεθεί, πριν απο το adb βάζετε την λέξη REM. Πως?? ανοιγετε με δεξί κλικ - επεξεργασία το debloated-jpower73 και π.χ. ας πούμε δεν θέλετε να φύγει ο stock video player? πάτε στην γραμμή που λέει adb_notwide uninstall --user 0 com.miui.videoplayer και την κάνετε REM adb_notwide uninstall --user 0 com.miui.videoplayer.

Σωζετε το αρχειο και το τρέχετε

 

Την διαφορά θα την καταλάβετε μετά από επανεκκίνηση. ;)

 

το εκανα ......ποοοο ηταν τοσο απλο ! για να δουμε τι θα δουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και ρουτ γινεται και οτι ρομ απο της λιγες που υπαρχουν περνας.διαβασε το λινκ που εγραψα.

θα το διαβασω και αν βρω χρονο το weekend θα ασχοληθω ..σε ευχαριστω ετσι και αλλιως :)

Link to comment
Share on other sites

το κινητο πραγματι γινεται πιο σβέλτο και πιο γρηγορο αν βγάλεις ολη αυτη την σαβούρα απιστευτο παιδια πραγματικά !

μας εφτιαξες την μερα και παλι φιλε jpower73

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά..

Μπορούν να φύγουν κι άλλα πράγματα, σχεδόν άλλα τόσα. Σε κάποια φάση θα προχωρησω σε 2η φαση με δοκιμασμένες λύσεις από προηγούμενη εμπειρία σε miui 9. Σε περίπτωση που μας προλάβει η miui 12 θα φτιαχτεί αντίστοιχο και για αυτήν αν και εκτιμώ ότι το ίδιο θα κάνει δουλειά

Προς το παρόν ας δοκιμαστεί αυτο

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά..

 

Μπορούν να φύγουν κι άλλα πράγματα, σχεδόν άλλα τόσα. Σε κάποια φάση θα προχωρησω σε 2η φαση με δοκιμασμένες λύσεις από προηγούμενη εμπειρία σε miui 9. Σε περίπτωση που μας προλάβει η miui 12 θα φτιαχτεί αντίστοιχο και για αυτήν αν και εκτιμώ ότι το ίδιο θα κάνει δουλειά

 

Προς το παρόν ας δοκιμαστεί αυτο

Πάντως εγώ έβαλα πάλι chrome και Facebook και εξακολουθεί να είναι πιο σβέλτο.. Γενικά είναι σαν να καθαρίζει το κινητό σαν να αδειάζει.. Οτιδήποτε καλό βρίσκεις εμείς εδώ είμαστε
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ...γιατι ο φιλος λεει πανω οτι του δουλευει κανονικα για αυτο απόρησα ..:)

επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου γινεται ρουτ στο κινητο μας ? και εχει custom rom κτλ ?

τελικα φιλε μου ειχες δικιο δεν ακουγετε ο συνομιλητης. ειχα κανει ηχογραφισης οταν μιλουσα απο το αυτοκινητο μου και σε ανοιχτη ακροαση. Απο οτι καταλαβα μονο με root και με αλλη rom γινετε να εχουμε ηχογραφιση??? καλα καταλαβα ???

Link to comment
Share on other sites

τελικα φιλε μου ειχες δικιο δεν ακουγετε ο συνομιλητης. ειχα κανει ηχογραφισης οταν μιλουσα απο το αυτοκινητο μου και σε ανοιχτη ακροαση. Απο οτι καταλαβα μονο με root και με αλλη rom γινετε να εχουμε ηχογραφιση??? καλα καταλαβα ???
Σε εμένα ακούγεται ο συνομιλητής αλλά από βάθος. Πάντως αν δώσεις λίγο παραπάνω προσοχή καταλαβαίνεις τι λέει. Όχι τόσο καθαρά άρα σίγουρα ακούγεται.

Φαντάζομαι με επεξεργασία του ήχου με το ανάλογο πρόγραμμα θα γίνει δουλειά.

Να σαι καλά..

Μπορούν να φύγουν κι άλλα πράγματα, σχεδόν άλλα τόσα. Σε κάποια φάση θα προχωρησω σε 2η φαση με δοκιμασμένες λύσεις από προηγούμενη εμπειρία σε miui 9. Σε περίπτωση που μας προλάβει η miui 12 θα φτιαχτεί αντίστοιχο και για αυτήν αν και εκτιμώ ότι το ίδιο θα κάνει δουλειά

Προς το παρόν ας δοκιμαστεί αυτο

Μπορούμε να το τρέξουμε και σε άλλα τηλέφωνα (redmi note 6pro/7/8)?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Άφοβα.

Το χειρότερο που μπορεί να συμβεί είναι να μη σου αφαιρέσει κάποια εφαρμογή λογω διαφορετικου package name. Αλλα αυτο είναι απίθανο...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ακούγεται ο συνομιλητής αλλά από βάθος. Πάντως αν δώσεις λίγο παραπάνω προσοχή καταλαβαίνεις τι λέει. Όχι τόσο καθαρά άρα σίγουρα ακούγεται.

Φαντάζομαι με επεξεργασία του ήχου με το ανάλογο πρόγραμμα θα γίνει δουλειά.Μπορούμε να το τρέξουμε και σε άλλα τηλέφωνα (redmi note 6pro/7/8)?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οντος ακουγετε,,, αλλα πολυ σιγα . στο παλιό 5 ετων κινητο ακουγοταν τελεια με android 4.4 τι να κανουμε προσωπικα δεδομενα ειναι αυτα

απογοητευτικα παντος

Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι το έχω αναφέρει πολλές φορές παραπάνω ΚΑΜΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ, όλες έχουν άδεια μικροφώνου γράφει ότι ακούει το μικρόφωνο και το cube ψιλοανοιγει την ανοιχτή κρυφά για αυτό γράφει κάτι λίγο παραπάνω απλό. (Παλιά έγραφε από την γραμμή και τους 2 φυσικά).

Στα παιδια που ψάχνονται για rom root κτλ. το έχω αναφέρει αυτό άπειρες φορές παραπάνω έχουν αναφερθεί πάρα πολλά hard brick θέλει άνοιγμα και service. OYTE ENΑΣ ΔΕΝ ΜΠΌΡΕΣΕ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.

@mol πρόσεχε πολύ και όσοι το σκέφτεστε έχει ενεργοποιηθεί και το hardware attestation το magisk δεν δουλεύει σωστά σε πολλές εφαρμογές δεν μπορεί να τις κρύψει.

Εγώ τα είπα πάντως....... καλή τύχη.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα μπόμπα.

Ουσιαστικά κάνει απεγκατασταση των εφαρμογών. Αν κάποιος τις χρειαστεί μπορεί να μπει στο σύστημα και να τις ξσναεγκαταστησει. Έχω ανεβάσει σχετικές φώτο 2,3 σελίδες πριν. Δεν έχει σχέση με ρουτ δεν χάνεται η εγγύηση.

@jpower73 όταν λες στο σύστημα τί εννοείς, οι εφαρμογές δεν υπάρχουν για εξήγησε το καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι το έχω αναφέρει πολλές φορές παραπάνω ΚΑΜΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ, όλες έχουν άδεια μικροφώνου γράφει ότι ακούει το μικρόφωνο και το cube ψιλοανοιγει την ανοιχτή κρυφά για αυτό γράφει κάτι λίγο παραπάνω απλό. (Παλιά έγραφε από την γραμμή και τους 2 φυσικά).

Στα παιδια που ψάχνονται για rom root κτλ. το έχω αναφέρει αυτό άπειρες φορές παραπάνω έχουν αναφερθεί πάρα πολλά hard brick θέλει άνοιγμα και service. OYTE ENΑΣ ΔΕΝ ΜΠΌΡΕΣΕ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.

@mol πρόσεχε πολύ και όσοι το σκέφτεστε έχει ενεργοποιηθεί και το hardware attestation το magisk δεν δουλεύει σωστά σε πολλές εφαρμογές δεν μπορεί να τις κρύψει.

Εγώ τα είπα πάντως....... καλή τύχη.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Βλέπω αρκετά άτομα στους xda δοκιμάζουν ρομς κλπ

 

Τι μπορεί να πάει στραβά....??? Ξεκλείδωνω, περνάω TWRP, rom και έτοιμος. Ρουτ με το magisk.

Δεν έχω σκοπό να πειράξω αρχεία συστήματος.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πρόσεχε πάντως όλα έχουν να κάνουν με το Andoid 10, εγώ πάντως που ΠΑΝΤΑ ρουταρα από την πρώτη μέρα δεν το πείραξα διαφημίσεις δεν βλέπω όλα δουλεύουν τζάμι πάει σφαίρα μπαταρία δεν συζητάμε τα πάντα δουλεύουν το MIUI εμένα προσωπικά το πάω με 1000 τον μπελά μου δεν τον γυρεύω.

Το twrp το βάζαμε για να κάνουμε δοκιμές να έχουμε ένα backup και να παίζουμε με Rom xposed κτλ, τώρα restore ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ, λόγω 10 και κωδικοποιημένων partitions οπότε δώρον αδωρον...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Restore εννοείς από TWRP?

αν ναι, ποτέ δεν έκανα. Πάντα περνούσα ρομ απ' την αρχή.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φόρουμ

 

Εδώ κ λίγες μέρες έχει αρχίσει το σήμα να έχει προβλήματα...κ να μην πιάνει καλά σε σημεία που πριν ήταν καμπάνα αλλά κ την στιγμή που μιλαώ να χάνεται η κλήση παρεμβολές κτλ...περιοχες νίκαια - κέντρο - πειραιάς - αιγάλεω κτλ!!κοσμοτε ήμουν κ είμαι δεν έχει γίνει κάποια αλλαγή..στο 2ο τηλεφωνο huawei καμπάνα, στο 9 pro υπάρχει πρόβλημα...δεν εχω πειράξει ρυθμίσεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

@jpower73 όταν λες στο σύστημα τί εννοείς, οι εφαρμογές δεν υπάρχουν για εξήγησε το καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

post 3081..

 

βαλε fx explorer και θα δεις

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

post 3081..

 

βαλε fx explorer και θα δεις

Αυτόν έχω, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Νο 1 file explorer,

Οι δυνατότητες δικτύωσης τρομερή, για το θέμα τώρα κατάλαβα τι εννοείς.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...