Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Παλικάρια ποιο να χτυπήσω..... και γιατί ?

 

2020-10-17-002452.png

 

Poco εννοείται. Καλύτερη οθόνη, επεξεργαστης, στερεοφωνικά ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε φίλε @jpower73 το δικό μου με ΕU rom δεν έχει τίποτε από αυτά τα bloatware δεν μιλάω για mimover mi video ( stock εφαρμογές xiaomi ) μάλλον λόγω συμμόρφωσης με τους κανόνες της Ευρωπαϊκής Ένωσης?

και διαφημίσεις στις stock εφαρμογές δεν έχω δει ποτέ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΩ ΤΙΠΟΤΕ.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι EU roms είναι πιο καθαρές. Οι Global έχουν μερικά ενώ οι Chinese είναι φουλ.

Η 9.2.2.0 που δούλευα ηταν κινεζική. Είχα λαλήσει να καθαρίζω.

 

Όσοι έχουν global ας κατεβάσουν αυτή την εφαρμογή

ifeolsdh.jpgκι ας τσεκάρουν αν έχουν τα προαναφερθέντα πακέτα.

 

(ειδικά αυτή η τουρκική παρότι δεν μπορούσε να απεγκατασταθει με απλό uninstall, φαινόταν να είναι σαν user file και όχι σαν system..!

 

Edit : leotzian, κάνε κι εσύ το ίδιο. Αυτές οι εφαρμογές δεν φαίνονται με γυμνό μάτι.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την εντολή αυτή που σβήνει τις εφαρμογές συστήματος χωρίς root, από ότι έχω διαβάσει τις σβήνει από τον current user και όχι τελείως πρέπει να είσαι root για να τις σβήσεις τελείως, έχω άδικο?

Θα τσεκάρω και εγώ τι έχω από τις παραπάνω και θα σας πω.

 

Edit μόνο το joyose έχω τίποτε άλλο από τα παραπάνω το τηλέφωνο εμένα πάει σφαίρα

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την εντολή αυτή που σβήνει τις εφαρμογές συστήματος χωρίς root, από ότι έχω διαβάσει τις σβήνει από τον current user και όχι τελείως πρέπει να είσαι root για να τις σβήσεις τελείως, έχω άδικο?

Θα τσεκάρω και εγώ τι έχω από τις παραπάνω και θα σας πω.

 

Edit μόνο το joyose έχω τίποτε άλλο από τα παραπάνω το τηλέφωνο εμένα πάει σφαίρα

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Ειναι μέσα στο ζιπ της ρομ αλλά δεν είναι εγκατεστημενες.

jtl46sk4.jpgd2m9qn8m.jpg

... :D

Κσνε κι εσύ το ψάξιμο σου και πες

 

Το τηλέφωνο δεν είναι αλλά η ρομ είναι 5G ready...:lol::lol:

g7d8zjy5.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσο ψάχνω.... Βρίσκω..

u2ueyhxz.jpgmonivbvl.jpg2jgux89b.jpg

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/guide-debloated-oneplus-6-magisk-hide-t3809022/amp/

 

https://www.google.com/amp/s/screenrant.com/qualcomm-snapdragon-dsp-chip-flaws-android-phones/amp/

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Poco εννοείται. Καλύτερη οθόνη, επεξεργαστης, στερεοφωνικά ηχεία.

 

Αν σε ενδιαφέρει τι λένε τα χαρτιά παίρνεις poco. Αν σε ενδιαφέρει ποιο είναι καλύτερο τηλέφωνο στην πράξη παίρνεις 9 pro... Και αυτό γιατί τα βιντεάκια που τα συγκρίνουν δείχνουν ότι το 9 pro ανοίγει γρηγορότερα τις εφαρμογές βγάζει καλύτερες φωτογραφίες και δεν τρίζει η πλάτη του.... Επίσης το poco έχει κάποια θέματα με ghost και lags λόγο της εναλλαγής των herz.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω μια ερωτηση μηπως και ξερει κανενας να βοηθησει.

Εχω θεσει στο αυτοματο τη φωτεινοτητα αλλα σε αρκετα σημεια που το κινητο τα βλεπει ως πολυ σκοτεινα, κατεβαζει τη φωτεινοτητα στο 0 σχεδον. Λεω 0 γιατι αν κατεβασω την μπαρα το βλεπω να ειναι τερμα αριστερα. Αυτο ομως συμβαινει ακομα και σε στιγμες που το δωματιο δεν ειναι πολυ σκοτεινο και με ενοχλει αρκετα γιατι δε βλεπω και πρεπει να μετακινησω το κινητο σε αλλη θεση για να ανεβει η φωτεινοτητα για να δω. Το ζητημα λοιπον ειναι το εξης. Υπαρχει τροπος με καποιο app ισως να θεσω ελαχιστη φωτεινοτητα ανεξαρτητως συνθηκων φωτισμου το 20% ας πουμε ? Να ξεκιναει δλδ απο το 20 και να ανεβοκατεβαινει αυτοματα στο υπολοιπο 80% μονο.

Link to comment
Share on other sites

Κλήση από μεσετζερ. Η δόνηση δε σταματά ποτέ. Αναγκαστικά κάνω επανεκκίνηση. Έχει συμβεί σε άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω μια ερωτηση μηπως και ξερει κανενας να βοηθησει.

Εχω θεσει στο αυτοματο τη φωτεινοτητα αλλα σε αρκετα σημεια που το κινητο τα βλεπει ως πολυ σκοτεινα, κατεβαζει τη φωτεινοτητα στο 0 σχεδον. Λεω 0 γιατι αν κατεβασω την μπαρα το βλεπω να ειναι τερμα αριστερα. Αυτο ομως συμβαινει ακομα και σε στιγμες που το δωματιο δεν ειναι πολυ σκοτεινο και με ενοχλει αρκετα γιατι δε βλεπω και πρεπει να μετακινησω το κινητο σε αλλη θεση για να ανεβει η φωτεινοτητα για να δω. Το ζητημα λοιπον ειναι το εξης. Υπαρχει τροπος με καποιο app ισως να θεσω ελαχιστη φωτεινοτητα ανεξαρτητως συνθηκων φωτισμου το 20% ας πουμε ? Να ξεκιναει δλδ απο το 20 και να ανεβοκατεβαινει αυτοματα στο υπολοιπο 80% μονο.

 

Αυτό θα το ήθελα και εγώ αν γίνεται γιατί η αυτόματη φωτεινότητα είναι για τα μπάζα.

Έχω το 9s αλλά και με το 4χ που είχα τα ίδια έκανε .

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα το ήθελα και εγώ αν γίνεται γιατί η αυτόματη φωτεινότητα είναι για τα μπάζα.

Έχω το 9s αλλά και με το 4χ που είχα τα ίδια έκανε .

Στο 4Χ που ειχα ηταν οντως χαλια γενικοτερα οχι μονο σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου. Σ'αυτο ειναι πολλα κλικ πανω αλλα και παλι αυτο το κομματι ειναι ενοχλητικο. Διορθωνεται βεβαια manual αλλα οκ γι'αυτο βαζουμε το αυτοματο για να μη χρειαζεται να το αλλαζουμε καθε φορα εμεις. Αν λοιπον βρουμε τροπο να θεσουμε ως ελαχιστο οριο το 20% θα ειναι τελεια. Το θεμα ειναι υπαρχει τετοιος τροπος?

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει τι λένε τα χαρτιά παίρνεις poco. Αν σε ενδιαφέρει ποιο είναι καλύτερο τηλέφωνο στην πράξη παίρνεις 9 pro... Και αυτό γιατί τα βιντεάκια που τα συγκρίνουν δείχνουν ότι το 9 pro ανοίγει γρηγορότερα τις εφαρμογές βγάζει καλύτερες φωτογραφίες και δεν τρίζει η πλάτη του.... Επίσης το poco έχει κάποια θέματα με ghost και lags λόγο της εναλλαγής των herz.....
Ισχύει αυτό που λες; γιατί όλοι λένε ότι το poco βγάζει καλύτερες photos.. (αν και εμένα οι photos του redmi την ημέρα μου φαίνονται πολύ καλές)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο 4Χ που ειχα ηταν οντως χαλια γενικοτερα οχι μονο σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου. Σ'αυτο ειναι πολλα κλικ πανω αλλα και παλι αυτο το κομματι ειναι ενοχλητικο. Διορθωνεται βεβαια manual αλλα οκ γι'αυτο βαζουμε το αυτοματο για να μη χρειαζεται να το αλλαζουμε καθε φορα εμεις. Αν λοιπον βρουμε τροπο να θεσουμε ως ελαχιστο οριο το 20% θα ειναι τελεια. Το θεμα ειναι υπαρχει τετοιος τροπος?

 

Είναι σχετικά γενικό κακό στις miui. το αντιμετωπίζα με 2 τρόπους

Ή ορίζοντας τιμές ρύθμισης στον kernel ή πιο απλά με την εφαρμογή velis autobrightness όπου εκεί ορίζεις δική σου καμπύλη φωτός.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασες; Ηχογραφει κανονικα ή μονο τη δικη σου φωνη;

 

ηχογραφη κανονικά και με πολλες επιλογες

Link to comment
Share on other sites

ηχογραφη κανονικά και με πολλες επιλογες
Τι ρυθμίσεις έβαλες; γιατί εγώ ακούω μόνο τη φωνή μου...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λόγω του ότι αρκετοί χρησιμοποιούμε το true phone, διαπίστωσα πως η blacklist δεν λειτουργεί αν δεν βάλεις τον αριθμό και στην blacklist της stock εφαρμογής ή του google phone. Φταίει το τηλέφωνο ή η εφαρμογή ;

Έστειλα σχετικό μειλ πάντως στους δημιουργούς...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις έβαλες; γιατί εγώ ακούω μόνο τη φωνή μου...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το κινητο το πηρα εχθες και δεν γνωριζω πολλα απο miui .Την πρωτη φορα που εβαλα την εαρμογη δεν δουλευε ,την εβγαλα και την ξαναεβαλα και εκανα αποδοχη οτι μου εβγαζε εδωσα δικαιωματα σε οτι ηθελε και τελικα δουλευει μια χαρα . Για να σου πω τι ακριβος εκανα δεν θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το πηρα εχθες και δεν γνωριζω πολλα απο miui .Την πρωτη φορα που εβαλα την εαρμογη δεν δουλευε ,την εβγαλα και την ξαναεβαλα και εκανα αποδοχη οτι μου εβγαζε εδωσα δικαιωματα σε οτι ηθελε και τελικα δουλευει μια χαρα . Για να σου πω τι ακριβος εκανα δεν θυμαμαι.
Φίλε μου και εγώ το ίδιο έκανα και ακούω μόνο την φωνή μου στις κλήσεις... Περίεργο.. Άλλος κάνεις εδώ να βοηθήσει παιδιά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι τρομερό. Μόνο θέμα με τον αισθητήρα οθόνης γυρίζει για ψύλλου πηδημα σε σχέση πχ με το mi8 που είχα. Και αντε να απενεργοποιησω την περιστροφή οθόνης αλλά όταν θέλω να βγάλω φωτογραφίες; Υπάρχει κάποια λύση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι φοβερο ...η καμερα επισης την μερα ! το βραδυ ομως η Gcam κανει και παλι την διαφορα ! :)

η πρωτη ειναι photo χθες απο θαλασσα με την gcam και τις ρυθμισεις που δωσατε πανω !

οι αλλες 2 ειναι απο την wide camera ..! η πρωτη στοκ εντελως και η δευτερη με την Butchercam και επισης με ρυθμισεις που εδωσε φιλος πιο πανω ..και παλι η διαφορα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ ... ειναι απιστευτο η διαφορα που μπορει να κανει το λογισμικό της καμερας

 

gcam

50500869477_b986d786f7_c.jpg2020-10-17 22.34.58-1 by freddy dyfre, on Flickr

 

στοκ (wide )

50500711656_ff3def4096_c.jpg2020-10-17 20.00.30 by freddy dyfre, on Flickr

 

Butchercam (wide )

50499997568_0f1ca23677_c.jpg2020-10-17 20.01.15 by freddy dyfre, on Flickr

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...