Jump to content

iPhone SE 2 (2020)


kremmydass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρώτο πράγμα είναι Τι μπαταρία θα σου κάτσει

Τα αλλά είναι αλλά λόγια να αγαπιόμαστε

 

Ότι σε βολεύει κοιτά και άσε την υγεία της μπαταρίας

 

Τζοκερ κατάσταση δηλαδή... Αν το τηλέφωνο θέλω να το απενεργοποιήσω, τι γίνεται; Συνεχίζει να φορτίζει;

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Τζοκερ κατάσταση δηλαδή... Αν το τηλέφωνο θέλω να το απενεργοποιήσω, τι γίνεται; Συνεχίζει να φορτίζει;

 

Αν πρώτα συνδεθεί φορτιστής και μετά το κλείσεις τότε ναι συνεχίζει να φορτίζει κλειστό

Εάν το κλείσεις και μετά συνδέσεις φορτιστή τότε ανοίγει μόνο του και συνεχίζει να φορτίζει

 

Πιο καλά να το βάζεις σε πτήση δεν υπάρχει λόγος να το κλείνεις αδικα μετά περιμένεις να ανοίξει και τα ξεκινάει όλα από την αρχή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν πρώτα συνδεθεί φορτιστής και μετά το κλείσεις τότε ναι συνεχίζει να φορτίζει κλειστό

Εάν το κλείσεις και μετά συνδέσεις φορτιστή τότε ανοίγει μόνο του και συνεχίζει να φορτίζει

 

Πιο καλά να το βάζεις σε πτήση δεν υπάρχει λόγος να το κλείνεις αδικα μετά περιμένεις να ανοίξει και τα ξεκινάει όλα από την αρχή

 

Οκ, thanks, λογικό ακούγεται. Για να δούμε μόλις έρθει

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Σε δοκιμές που βλέπω σχετικά, στα σχόλια κάποιοι αναφέρουν ότι (καινούρια τηλέφωνα), χάνουν έως και 3% από την υγεία της μπαταρίας σε ένα μήνα και άλλοι καθόλου σε πιο μεγάλο διάστημα. Βέβαια δεν μπορείς να ξέρεις πως το φορτίζουν και το χρήση κάνουν αλλά και πάλι...

Οπότε ίσως για καμιά δύσκολη μέρα (ενεργειακά εννοώ) ίσως να βολέψει η θήκη και μόνο έτσι (όχι μόνιμα εννοώ);

 

Το ότι χάνει η μπαταρία όταν είναι συνέχεια στο 100% δεν είναι Τζόκερ, είναι η αλήθεια. Και πίστεψε με ξέρω τι λέω, η δουλειά μου είναι αυτή και ασχολούμαι με αυτά κάθε μέρα. δεν τα διάβασα απλά στο ίντερνετ που γράφει ο καθένας την προσωπική του εμπειρία και νομίζει ότι είναι κανόνας.

Δεν είναι χαζοί στην Apple που πλέον σταματάνε την φόρτιση στο 80% μέχρι λίγο πριν ξυπνήσεις.

Φυσικά δεν λέω να μην το πας ποτέ στο 100%. Απλά μην το πας χωρίς λόγο. Πχ αν δουλεύεις σε γραφείο και έχεις φορτιστή δίπλα μην το έχεις συνέχεια στον φορτιστή. Ιδανικά μην το φορτίζεις καν στο 100% το βράδυ, έχε το νου σου να το βάλεις για φόρτιση όταν πέσει στο πχ 40-45%. Αν είσαι έξω όμως μπορεί να είναι χρήσιμη η θήκη.

Το ιδανικό για μένα θα ήταν να είχε κάποιο κουμπάκι/διακόπτη να ξεκινάς την φόρτιση οπότε θες.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι χάνει η μπαταρία όταν είναι συνέχεια στο 100% δεν είναι Τζόκερ, είναι η αλήθεια. Και πίστεψε με ξέρω τι λέω, η δουλειά μου είναι αυτή και ασχολούμαι με αυτά κάθε μέρα. δεν τα διάβασα απλά στο ίντερνετ που γράφει ο καθένας την προσωπική του εμπειρία και νομίζει ότι είναι κανόνας.

Δεν είναι χαζοί στην Apple που πλέον σταματάνε την φόρτιση στο 80% μέχρι λίγο πριν ξυπνήσεις.

Φυσικά δεν λέω να μην το πας ποτέ στο 100%. Απλά μην το πας χωρίς λόγο. Πχ αν δουλεύεις σε γραφείο και έχεις φορτιστή δίπλα μην το έχεις συνέχεια στον φορτιστή. Ιδανικά μην το φορτίζεις καν στο 100% το βράδυ, έχε το νου σου να το βάλεις για φόρτιση όταν πέσει στο πχ 40-45%. Αν είσαι έξω όμως μπορεί να είναι χρήσιμη η θήκη.

Το ιδανικό για μένα θα ήταν να είχε κάποιο κουμπάκι/διακόπτη να ξεκινάς την φόρτιση οπότε θες.

 

Όλα αυτά τα κάνουμε κατά περίπτωση

Γενικότερα δηλαδή κατά 80-90% πρέπει να μην αφήνουμε την συσκευή μας στο ρεύμα για ώρες

 

Όλα αυτά πάλι βέβαια εάν θελουμε λίγο κάτι να σώσουμε

Εάν δεν μας ενδιαφέρει τότε μπορούμε να το έχουμε μόνιμα στην πρίζα όπως κάνουν και στα κατάστηματα με τις Demo συσκευές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

To "για ώρες" δεν είναι απαραίτητα κακό αν πχ χρησιμοποιείς το κινητό αρκετά (πχ στο αυτοκίνητο με gps και οθόνη ανοικτή συνέχεια) και δεν το αφήνεις να πάει στο 100%. Το πρόβλημα είναι όταν το αφήνεις στο 100% συνέχεια. Είτε πάνω στον φορτιστή είτε όχι. Δηλαδή αν έχεις σκοπό να αποθηκεύσεις το τηλέφωνο κλειστό για 1-2 μήνες καλύτερα μην το αφήσεις στο 100% του αλλά στο 70-90%. Γιαυτό τα καινούργια τηλέφωνα φεύγουν από το εργοστάσιο στο 80%, γιατί μπορούν να μείνουν στο ράφι κάνα 3μηνο.

 

 

Αυτή είναι η μόνη ένσταση μου για τις θήκες που φορτίζουν συνέχεια. Προσωπικά έχω powerbank και ξεχωριστά την θήκη. Αν τώρα κάποιον τον βολεύει η συγκεκριμένη γιατί είναι συνέχεια στον δρόμο κτλ, ας την πάρει. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες

Link to comment
Share on other sites

To "για ώρες" δεν είναι απαραίτητα κακό αν πχ χρησιμοποιείς το κινητό αρκετά (πχ στο αυτοκίνητο με gps και οθόνη ανοικτή συνέχεια) και δεν το αφήνεις να πάει στο 100%. Το πρόβλημα είναι όταν το αφήνεις στο 100% συνέχεια. Είτε πάνω στον φορτιστή είτε όχι. Δηλαδή αν έχεις σκοπό να αποθηκεύσεις το τηλέφωνο κλειστό για 1-2 μήνες καλύτερα μην το αφήσεις στο 100% του αλλά στο 70-90%. Γιαυτό τα καινούργια τηλέφωνα φεύγουν από το εργοστάσιο στο 80%, γιατί μπορούν να μείνουν στο ράφι κάνα 3μηνο.

 

 

Αυτή είναι η μόνη ένσταση μου για τις θήκες που φορτίζουν συνέχεια. Προσωπικά έχω powerbank και ξεχωριστά την θήκη. Αν τώρα κάποιον τον βολεύει η συγκεκριμένη γιατί είναι συνέχεια στον δρόμο κτλ, ας την πάρει. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες

 

Λίγο πολύ αδικα όμως κάποιος να ασχολείται τόσο πολύ

Η μπαταρία έτσι κι αλλιώς σε 2 έτη στο μέγιστο είναι για πέταμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς τόσο πολύ; Εγώ απλά όταν είμαι σπίτι ή στην δουλειά και έχω φορτιστεί δεν το αφήνω να πέσει κάτω απ το 30% αλλά και δεν το έχω όλη την ώρα καρφωμένο στον φορτιστή.

 

Δεν το θεωρώ και τόσο πολύ κόπο για να έχω πχ στα δύο χρόνια 88% απόδοση μπαταρίας αντί για 78%

Αν κάποιος δουλεύει έξω βέβαια δεν μπορεί να κάνει και πολλά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η τεχνολογία είναι για να μας εξυπηρετεί και όχι να την υπηρετούμε εμείς.Οι μπαταρίες είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο φθείρονται (ειδικά σε μια χώρα σαν την Ελλάδα που έχει κατά μέσο όρο υψηλές θερμοκρασίες που έχουν επιπτώσεις στην μπαταρία σε συνδυασμό με τη θερμότητα που παράγει η ίδια συσκευή).Όπως είπε και ο tasos πιο πάνω μετά από 2 με το πολύ 2,5 χρόνια η μπαταρία θέλει αλλαγή και αυτό ισχύει παντού

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, όσο ακραίο και να ακούγεται σε κάποιους, πιστεύω ότι μόνο 3 λόγους έχει κάποιος να ασχολείται με την μπαταρία και πόσο καλή υγεία θα έχει σε 2-3 χρόνια.

1. Δεν έχει ζωή/φίλους/δουλειά/χόμπι

2. Αγόρασε κινητό 5 φορές πάνω απ ότι άντεχε η τσέπη του και φοβάται ότι θα χρειαστεί να δώσει 50€ για μπαταρία στα 2μιση χρόνια αντί για 3.

3. Είναι ψυχαναγκαστικός οπότε κάνει την ζωή του δύσκολη με όλα.

Κατά τα υπόλοιπα, ο καθένας όπως την βρίσκει. Απλά να μην προσπαθεί να μας περάσει ότι είναι λογικό αυτό το πράγμα.

 

Αυτή η φάση με τις μπαταρίες μου θυμίζει κάτι τυπάδες που έχουν το εικονικό home button σε παλιά iPhone, ενώ το κουμπί τους δουλεύει κανονικά αλλά «δεν θέλουν να χαλάσει». Δουλεύουν δηλαδή το κινητό σαν να έχει χαλασμένο κουμπί, για να μην χαλάσει το κουμπί..

Κάπως έτσι και με την μπαταρία. Μην πέσει τόσο, μην φορτίσει τόσο κλπ, οπότε δουλεύεις την συσκευή με την μισή αυτονομία, σαν να είναι ήδη χαλασμένη μπαταρία 3ετιας.

Και όλα αυτά, για το τίποτα. Για να το ευχαριστηθεί αυτός που θα το πάρει μτχ 2-3 χρόνια μετά σε τιμή χώμα και ούτως η άλλως θα αλλάξει μπαταρία σύντομα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, όσο ακραίο και να ακούγεται σε κάποιους, πιστεύω ότι μόνο 3 λόγους έχει κάποιος να ασχολείται με την μπαταρία και πόσο καλή υγεία θα έχει σε 2-3 χρόνια.

1. Δεν έχει ζωή/φίλους/δουλειά/χόμπι

2. Αγόρασε κινητό 5 φορές πάνω απ ότι άντεχε η τσέπη του και φοβάται ότι θα χρειαστεί να δώσει 50€ για μπαταρία στα 2μιση χρόνια αντί για 3.

3. Είναι ψυχαναγκαστικός οπότε κάνει την ζωή του δύσκολη με όλα.

Κατά τα υπόλοιπα, ο καθένας όπως την βρίσκει. Απλά να μην προσπαθεί να μας περάσει ότι είναι λογικό αυτό το πράγμα.

Σκληρή πραγματικότητα. :ninja:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μην πάθετε σοκ αλλά ένα μήνα μόλις με το se το έφτασα στο 99%

Δεν φταίω εγώ η καραντίνα φταίει :-p

Πάω document και τα ξαναλέμε (troll)

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, όσο ακραίο και να ακούγεται σε κάποιους, πιστεύω ότι μόνο 3 λόγους έχει κάποιος να ασχολείται με την μπαταρία και πόσο καλή υγεία θα έχει σε 2-3 χρόνια.

1. Δεν έχει ζωή/φίλους/δουλειά/χόμπι

2. Αγόρασε κινητό 5 φορές πάνω απ ότι άντεχε η τσέπη του και φοβάται ότι θα χρειαστεί να δώσει 50€ για μπαταρία στα 2μιση χρόνια αντί για 3.

3. Είναι ψυχαναγκαστικός οπότε κάνει την ζωή του δύσκολη με όλα.

Κατά τα υπόλοιπα, ο καθένας όπως την βρίσκει. Απλά να μην προσπαθεί να μας περάσει ότι είναι λογικό αυτό το πράγμα.

 

 

Έχω ήδη applecare+ που σημαίνει ότι και να πάθει κάτι η μπαταρία μου θα την αλλάξω τσάμπα. Αλλά απ την άλλη δεν καταλαβαίνω τι δύσκολο, χρονοβόρο και περίεργο βρίσκεται στο να κοιμάσαι και να μην την αφήνεις στον φορτιστή.

 

Μου τρώει χρόνο απ την ζωή και τα χόμπι φαίνεται το ένα δευτερόλεπτο που θέλει να βγάλω τον φορτιστή απ το τηλέφωνο... :confused:

Τέτοια πρωσπική ζωή έχετε που το ένα δευτερόλεπτο μετράει τόσο;

 

 

 

Η ερώτηση ήταν ξεκάθαρη, αν η θήκη-powerbank που φορτίζει συνέχεια κάνει κακό στην μπαταρία. Σε αυτό λοιπόν η απάντηση είναι ναι. Έχεις δεν έχεις χόμπι και προσωπική ζωή η απάντηση στην ερώτηση είναι η ίδια. Μετά όπως είπα καθένας τι χρήση κάνει.

Δεν έχει νόημα να κάνουμε το άσπρο μαύρο

Edited by matersci
Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη applecare+ που σημαίνει ότι και να πάθει κάτι η μπαταρία μου θα την αλλάξω τσάμπα. Αλλά απ την άλλη δεν καταλαβαίνω τι δύσκολο, χρονοβόρο και περίεργο βρίσκεται στο να κοιμάσαι και να μην την αφήνεις στον φορτιστή.

 

Μου τρώει χρόνο απ την ζωή και τα χόμπι φαίνεται το ένα δευτερόλεπτο που θέλει να βγάλω τον φορτιστή απ το τηλέφωνο... :confused:

Τέτοια πρωσπική ζωή έχετε που το ένα δευτερόλεπτο μετράει τόσο;

 

 

Κι εγώ έχω AppleCarePlus στο pro Max και στο pro. Και όταν δεν είχα βέβαια, δεν με ένοιαζε η μπαταρία.

Όπως και να χει, δεν θα πω σε κανέναν πως θα ζήσει τη ζωή του. Για εμένα προσωπικά και μόνο η ιδέα ότι πρέπει να έχω στο μυαλό μου ποσο μπαταρία έχει η συσκευή, με τι θα την φορτίσω, για ποσο, πότε κλπ, είναι σαν ανέκδοτο.

 

“Η ζωή είναι μικρή για να ανησυχούμε για μπαταρίες”.

 

Volt-aire

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

:lol: Ωραίος!

 

Εμένα δεν με πειράζουν όσοι ασχολούνται με την υγεία της μπαταρίας. Έχω και φίλους που ασχολούνται με την υγεία της μπαταρίας.

Αρκεί να μην προκαλούν..

:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να χει, δεν θα πω σε κανέναν πως θα ζήσει τη ζωή του. Για εμένα προσωπικά και μόνο η ιδέα ότι πρέπει να έχω στο μυαλό μου ποσο μπαταρία έχει η συσκευή, με τι θα την φορτίσω, για ποσο, πότε κλπ, είναι σαν ανέκδοτο.

 

 

Και για μένα.

Αν αυτά κατάλαβες ότι λέω λοιπόν, μάλλον τσάμπα μιλάω :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω AppleCarePlus στο pro Max και στο pro.

Μεγάλε, καλά τα είπες για το "ζήσε και άσε την μπαταρία να πεθάνει", αλλά εδώ με το Apple Care μου τα χάλασες.

Εν τέλη, σε απασχολεί η προστασία του κινητού ή όχι;

Εσύ πήρες AppleCare και φορτίζεις όποτε νάναι, δεν έχεις θήκη γιατί και να σπάσει δεν σε νοιάζει (π.χ)

Ο άλλος παίρνει το AppleCare with Theft and Loss και το παρατάει στην καφετέρια γιατί και να του το κλέψουν δεν το νοιάζει (π.χ)

Και ο 3ος δεν έχει AppleCare αλλά προσέχει μην του το κλέψουν, μην το σκάσει και τον τρόπο που το φορτίζει.

 

Η διαφορά των 3ων, ποια είναι; :confused:

Όλοι σαν απώτερο σκοπό την προστασία του κινητού τους έχουν;;;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλε, καλά τα είπες για το "ζήσε και άσε την μπαταρία να πεθάνει", αλλά εδώ με το Apple Care μου τα χάλασες.

Εν τέλη, σε απασχολεί η προστασία του κινητού ή όχι;

Εσύ πήρες AppleCare και φορτίζεις όποτε νάναι, δεν έχεις θήκη γιατί και να σπάσει δεν σε νοιάζει (π.χ)

Ο άλλος παίρνει το AppleCare with Theft and Loss και το παρατάει στην καφετέρια γιατί και να του το κλέψουν δεν το νοιάζει (π.χ)

Και ο 3ος δεν έχει AppleCare αλλά προσέχει μην του το κλέψουν, μην το σκάσει και τον τρόπο που το φορτίζει.

 

Η διαφορά των 3ων, ποια είναι; :confused:

Όλοι σαν απώτερο σκοπό την προστασία του κινητού τους έχουν;;;

 

 

Σύμφωνα με τον nikos523 η διαφορά είναι ότι είσαι φτωχός, πήρες κινητό 5 φορές παραπάνω απ όσο άντεχε η τσέπη σου και δεν έχεις ένα 50ρικο να αλλάξεις μπαταρία.

(όχι εσύ προσωπικά, γενικά μιλάμε)

Link to comment
Share on other sites

Καθένας όπως θέλει μπορεί να λειτουργεί

Εμείς αναφέραμε ότι ναι αν το αφήνεις στο 100% και για παραπάνω ώρες κανείς ζημιά

 

Αν το αφήνεις κάθε μέρα να κλείνει με λιγότερο από 1% κανείς ζημιά

Εάν το αφήνεις στον ήλιο κανείς ζημιά

Εάν το φορτίζεις και παίζεις ταυτόχρονα κανείς ζημιά

 

Όλα αυτά βέβαια είναι θέμα του καθενός. Ποσό μοιάζει τον καθένα

 

Η ζημιά και το κέρδος μεταξύ της προσοχής και της «μη» προσοχής έχουν αξία 50-60€ στα 2 χρόνια

 

Διαλέγει ο καθένας και πράττει σιγά τώρα μην καθόμαστε να βάζουμε ο ένας τον άλλον μυαλό για το ότι αυτό που κάνω εγώ είναι το σωστό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καθένας όπως θέλει μπορεί να λειτουργεί

Εμείς αναφέραμε ότι ναι αν το αφήνεις στο 100% και για παραπάνω ώρες κανείς ζημιά

 

Αν το αφήνεις κάθε μέρα να κλείνει με λιγότερο από 1% κανείς ζημιά

Εάν το αφήνεις στον ήλιο κανείς ζημιά

Εάν το φορτίζεις και παίζεις ταυτόχρονα κανείς ζημιά

 

Όλα αυτά βέβαια είναι θέμα του καθενός. Ποσό μοιάζει τον καθένα

 

Η ζημιά και το κέρδος μεταξύ της προσοχής και της «μη» προσοχής έχουν αξία 50-60€ στα 2 χρόνια

 

Διαλέγει ο καθένας και πράττει σιγά τώρα μην καθόμαστε να βάζουμε ο ένας τον άλλον μυαλό για το ότι αυτό που κάνω εγώ είναι το σωστό

 

Αυτό ακριβώς.

 

Στο αν κάνει κακό το να είναι συνέχεια στο 100% η απάντηση δεν είναι "όπως το βλέπει κανείς". Η απάντηση είναι ναι κάνει κακό, τελεία και παύλα.

 

Τώρα το πόσο σημαντικό είναι αυτό εξαρτάται απ τον καθένα.

 

Αν πχ έχεις χόμπι και προσωπική ζωή, απ ότι μάθαμε σήμερα σημαίνει ότι είσαι συνέχεια με το κινητό στο χέρι όταν είσαι σπίτι και χαζεύεις στο fb/instagram/tiktok κτλ άρα δεν μπορείς να το φορτίσεις παρά μόνο όταν πας για ύπνο :blink:

Προσωπικά δεν μπορώ να πω ότι την ζηλεύω αυτή την προσωπική ζωή που το κινητό είναι προέκταση του χεριού μου :p

 

Επίσης, μην νομίζουμε ότι το 50ρικο για την αλλαγή μπαταρίας ή το Applecare+ είναι πάντα η λύση. πχ όπως είχα γράψει παλιότερα, πήγα το SE μου σε αυθεντικό κατάστημα apple για αλλαγή μπαταρίας και σε δύο μήνες η (καινούργια και αυθεντική) μπαταρία που μου έδωσαν φούσκωσε και πήρε σασί το τηλέφωνο. Τελικά μου το άλλαξαν. Όσο λιγότερο βάζουμε χέρι το τηλέφωνο τόσο το καλύτερο, είτε είμαστε λεφτάδες είτε όχι.

Edited by matersci
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλε, καλά τα είπες για το "ζήσε και άσε την μπαταρία να πεθάνει", αλλά εδώ με το Apple Care μου τα χάλασες.

Εν τέλη, σε απασχολεί η προστασία του κινητού ή όχι;

Εσύ πήρες AppleCare και φορτίζεις όποτε νάναι, δεν έχεις θήκη γιατί και να σπάσει δεν σε νοιάζει (π.χ)

Ο άλλος παίρνει το AppleCare with Theft and Loss και το παρατάει στην καφετέρια γιατί και να του το κλέψουν δεν το νοιάζει (π.χ)

Και ο 3ος δεν έχει AppleCare αλλά προσέχει μην του το κλέψουν, μην το σκάσει και τον τρόπο που το φορτίζει.

 

Η διαφορά των 3ων, ποια είναι; :confused:

Όλοι σαν απώτερο σκοπό την προστασία του κινητού τους έχουν;;;

 

 

Εκανα AppleCare+ γιατί πολύ απλά κάθε φορά που θα γίνεται πατσαβούρι η οθόνη ή η συσκευή μου, θέλω να πάω να δίνω 29 ή 99 ευρώ και να έχω καινούργια. Ούτε να ασχολούμαι, ούτε να με νοιάζει.

Αν δεν ήταν τόσο απλή η αγορά με 2 κλικ μέσα από το κινητό, δεν θα το έκανα να σου πω την αλήθεια.

 

Κατά τα υπόλοιπα, τραβήξτε το όσο θέλετε. Η πραγματικότητα είναι ότι μιλάμε για άτομα που έχουν χόμπι να κοιτάνε την πτώση της μπαταρίας και προσαρμόζουν συνήθειες της καθημερινότητας γύρο από αυτή την έγνοια. Σαν να κοιτάς τον χιονάνθρωπο να λιώνει ξέρω γώ.

Διασκεδάστε με, θα τα δω μετά μαζεμένα.

Link to comment
Share on other sites

@nikos523

Διασκεδάστε με;;

Μάλιστα.

 

Περνάω έξω. Είχα σχηματίσει λάθος εικόνα. Φάση ως μη γενόμενη.

 

from my Samsung A71

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταιο update 13.5.1 ειδε κανείς καλύτερη μπαταρία ?Επειδή με το που το πήρα ήρθε η ενημέρωσή και δεν μπορώ να συγκρίνω πριν και μετα..
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταιο update 13.5.1 ειδε κανείς καλύτερη μπαταρία ?Επειδή με το που το πήρα ήρθε η ενημέρωσή και δεν μπορώ να συγκρίνω πριν και μετα..

 

 

Καμία διαφορά 13.5 με 13.5.1 στην μπαταρία.

Και αν είδε κανείς διαφορά είναι κατά πάσα πιθανότητα Placebo effect καθώς η 13.5.1 βγήκε απλά για ένα συγκεκριμένο bug και δεν έχει μεγάλες βελτιώσεις/αλλαγές

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE 2 (2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...