Jump to content

iPhone SE 2 (2020)


kremmydass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@nikos523

Διασκεδάστε με;;

Μάλιστα.

 

Περνάω έξω. Είχα σχηματίσει λάθος εικόνα. Φάση ως μη γενόμενη.

 

from my Samsung A71

 

 

Αυτό ήταν για τα υπόλοιπα σχόλια παρακάτω φίλε μου, που για να απαντήσω σοβαρά, πρέπει να γράψω πράγματα αυτονόητα. Σε εσένα απάντησα απλά για το Apple Care plus.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταιο update 13.5.1 ειδε κανείς καλύτερη μπαταρία ?Επειδή με το που το πήρα ήρθε η ενημέρωσή και δεν μπορώ να συγκρίνω πριν και μετα..

 

Τον kernel διόρθωσε για το κενό ασφαλείας που έδινε πρόσβαση στο jailbreak μόνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με καλύψατε πλήρως με την θήκη-μπαταρία και σας ευχαριστώ. Δεν έχω κόλλημα με την μπαταρία γενικά στα τηλέφωνα μούτρα μου, οπότε την παίρνω και ότι βγει.

Κάτι ακόμα γιατί δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Apple care μπορούμε να κάνουμε στο τηλέφωνο; Και τι καλύπτει. Για Ελλάδα μιλάω πάντα.

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν για τα υπόλοιπα σχόλια παρακάτω φίλε μου, που για να απαντήσω σοβαρά, πρέπει να γράψω πράγματα αυτονόητα. Σε εσένα απάντησα απλά για το Apple Care plus.
...3.3gb μονο γι αυτο???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με καλύψατε πλήρως με την θήκη-μπαταρία και σας ευχαριστώ. Δεν έχω κόλλημα με την μπαταρία γενικά στα τηλέφωνα μούτρα μου, οπότε την παίρνω και ότι βγει.

Κάτι ακόμα γιατί δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Apple care μπορούμε να κάνουμε στο τηλέφωνο; Και τι καλύπτει. Για Ελλάδα μιλάω πάντα.

 

Λογικά ο φίλος πρέπει να ζει σε χώρα εκτός Ελλάδας για να έχει AppleCare καθώς αυτή η κάλυψη παρέχεται μόνο μέσω των Apple Stores

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ο φίλος πρέπει να ζει σε χώρα εκτός Ελλάδας για να έχει AppleCare καθώς αυτή η κάλυψη παρέχεται μόνο μέσω των Apple Stores

 

Αυτό.

 

Edit :

Σου βγάζει κάτι τέτοιο;

mRtUC1YK_t.jpeg

Edited by matersci
Link to comment
Share on other sites

Αυτό.

 

Edit :

Σου βγάζει κάτι τέτοιο;

mRtUC1YK_t.jpeg

 

Καλημέρα. Όχι, πρώτη φορά το βλέπω... Μόνο limited warranty μου βγάζει με ημερομηνία ένα χρόνο μετά την πρώτη ενεργοποίηση.

Edited by oykas2001
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές και εγώ με το εν λόγο κινητό

Είχα το iPhone 8 όποτε ήξερα τι να περιμένω ..προερχόμενος από το galaxy s20 plus και το iPhone 11pro max είπα επιτέλους να πάρω ένα κινητό όπως πρέπει να είναι τα κινητά...μικρό και βολικό ώστε να το δουλεύεις με το ένα χέρι...της υπόλοιπες συσκευές της έχω εννοείται απλά με κούρασαν τα μεγάλα κινητά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές και εγώ με το εν λόγο κινητό

Είχα το iPhone 8 όποτε ήξερα τι να περιμένω ..προερχόμενος από το galaxy s20 plus και το iPhone 11pro max είπα επιτέλους να πάρω ένα κινητό όπως πρέπει να είναι τα κινητά...μικρό και βολικό ώστε να το δουλεύεις με το ένα χέρι...της υπόλοιπες συσκευές της έχω εννοείται απλά με κούρασαν τα μεγάλα κινητά

 

Μεγειές και καλοδούλευτο. Αναμένουμε εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές και εγώ με το εν λόγο κινητό

Είχα το iPhone 8 όποτε ήξερα τι να περιμένω ..προερχόμενος από το galaxy s20 plus και το iPhone 11pro max είπα επιτέλους να πάρω ένα κινητό όπως πρέπει να είναι τα κινητά...μικρό και βολικό ώστε να το δουλεύεις με το ένα χέρι...της υπόλοιπες συσκευές της έχω εννοείται απλά με κούρασαν τα μεγάλα κινητά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

Καλορίζικο.

Έχω μπει κι εγώ σε σκέψεις να δώσω το pro Max και να πάω στο μικρό.

Άλλωστε έχω και το iPad Pro 2020.

Πες μας σε παρακαλώ πως σου φαίνεται η αυτονομία της συσκευής, δηλαδή τι ποσοστό έχεις στο τέλος της ημέρας και ποιο ήταν το αντίστοιχο ποσοστό όταν είχες το pro Max. Το λέω ώστε να έχουμε μια όσο γίνεται συγκριτικά καλύτερη εικόνα για την αυτονομία της συσκευής.

Επίσης, πως τα πάει στη διαχείριση της μνήμης; 3gb ram είχα στο Χ πριν δυόμισι χρόνια για αυτό σε ρωτάω.

 

 

Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι να μην το δώσεις το pro max το μικρό είναι πολύ καλό στο χέρι κάμερα πολύ ωραία οθόνη καλή η μπαταρία θεωρώ ότι βγάζει την ημέρα στο όριο αλλά την βγάζει.η συσκευή είναι στο σύνολο της παρά πολύ καλή αλλά pro max δεν είναι εννοείται.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή μου,για να κάνεις την μετάβαση από ναυαρχίδα της Apple στο se πρέπει να είσαι πλήρως συνειδητοποιημένος για το τι θα χάσεις.Αν κάνεις και με μια κάμερα τη δουλειά σου,αν το 1gb της ram λιγότερο δεν θα αλλοιώσει την εμπειρία χρήσης σου και το κυριότερο,αν είσαι έτοιμος για μια (κατά πολύ) μικρότερη μπαταρία τότε πάρε το,απλώς θέλει αρκετή σκέψη

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή μου,για να κάνεις την μετάβαση από ναυαρχίδα της Apple στο se πρέπει να είσαι πλήρως συνειδητοποιημένος για το τι θα χάσεις.Αν κάνεις και με μια κάμερα τη δουλειά σου,αν το 1gb της ram λιγότερο δεν θα αλλοιώσει την εμπειρία χρήσης σου και το κυριότερο,αν είσαι έτοιμος για μια (κατά πολύ) μικρότερη μπαταρία τότε πάρε το,απλώς θέλει αρκετή σκέψη

 

+1 Ακριβώς έτσι....

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Έχω μπει κι εγώ σε σκέψεις να δώσω το pro Max και να πάω στο μικρό.

Άλλωστε έχω και το iPad Pro 2020.

Πες μας σε παρακαλώ πως σου φαίνεται η αυτονομία της συσκευής, δηλαδή τι ποσοστό έχεις στο τέλος της ημέρας και ποιο ήταν το αντίστοιχο ποσοστό όταν είχες το pro Max. Το λέω ώστε να έχουμε μια όσο γίνεται συγκριτικά καλύτερη εικόνα για την αυτονομία της συσκευής.

Επίσης, πως τα πάει στη διαχείριση της μνήμης; 3gb ram είχα στο Χ πριν δυόμισι χρόνια για αυτό σε ρωτάω.

 

 

Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

 

Μην κανείς τέτοια λάθη

Ναι ενταξει το μέγεθος αλλά καλύτερα πάρε ένα X/Xs η κάτι τέλος πάντων από αυτά

Σε μέγεθος είναι σχεδόν ίδια με το se

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία για κάποιον που έχει τις τελευταίες ναυαρχίδες της εταιρίας θα του φανεί τραγική. Πάντως εδώ και πολύ καιρό οι μπαταρίες σαν τεχνολογία έχουν βαλτώσει, καμία ουσιαστική εξέλιξη (μεγαλύτερη χωρητικότητα σε μικρότερο μέγεθος πχ).
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Από το Pro Max μπορείς να πας μόνο σε Pro αν σε ενοχλεί το μέγεθος του μεγάλου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία για κάποιον που έχει τις τελευταίες ναυαρχίδες της εταιρίας θα του φανεί τραγική. Πάντως εδώ και πολύ καιρό οι μπαταρίες σαν τεχνολογία έχουν βαλτώσει, καμία ουσιαστική εξέλιξη (μεγαλύτερη χωρητικότητα σε μικρότερο μέγεθος πχ).

 

εχουν πολλα χρονια οι μπαταριες που ειναι στασιμες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εχουν πολλα χρονια οι μπαταριες που ειναι στασιμες

 

Τα έχουμε πει. Η τεχνολογία υπάρχει. Πρέπει όμως πρώτα να γίνει ξεστοκάρισμα...,

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς screen protectors για το καινούργιο SE;

Τα έχουμε πει. Η τεχνολογία υπάρχει. Πρέπει όμως πρώτα να γίνει ξεστοκάρισμα...,

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε; :p

Edited by matersci
Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς screen protectors για το καινούργιο SE?

Έχω βάλει αυτό: https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/memvranes-gialia-prostasias/belkin-giali-prostasias-2-5-d-gia-iphone-8-7-me-mauro-frame_2762773

Ναι είναι ακριβό αλλά έχει απίστευτη αίσθηση. Παίζει η αφή να είναι καλύτερη και από αυτή της γυμνής οθόνης...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ήρθαμε στο θέμα του extra αισθητήρα (είναι και ο λόγος που η μπροστινή όψη της οθόνης βγαίνει μόνο σε μαύρο) έχετε καταλάβει σε τι χρησιμεύει.Το έχω ψάξει παντού και δεν έχω βρει τίποτα

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ήρθαμε στο θέμα του extra αισθητήρα (είναι και ο λόγος που η μπροστινή όψη της οθόνης βγαίνει μόνο σε μαύρο) έχετε καταλάβει σε τι χρησιμεύει.Το έχω ψάξει παντού και δεν έχω βρει τίποτα

 

Πάντως εμένα δουλεύουν όλα ρολόι και το τζαμάκι που παρέθεσα παραπάνω είναι για το 8άρι...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα δουλεύουν όλα ρολόι και το τζαμάκι που παρέθεσα παραπάνω είναι για το 8άρι...

Σίγουρα καλύπτει και τον 2ο αισθητήρα γιατί βλέπω πολύ μεγάλη την εγκοπή πάνω από το ηχείο ;

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE 2 (2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...