Jump to content

iPhone SE 2 (2020)


kremmydass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εφαρμογή mail παρουσιάζει δραστηριότητα στο παρασκήνιο χωρίς να την έχω χρησιμοποιήσει

Σημαίνει ότι δεν αφήνει την συσκευή να ηρεμήσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις 2 έτη υποστήριξης λογισμικου περίπου. Ίσως και 3 βαρια με κάποιο έκτακτο security fix

 

Αν δεν έχεις μεγάλες απαιτήσεις από κάμερα είσαι οκ.

Αν έχεις και θέλεις να δώσεις κάτι παραπάνω, πάρε το XR

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Είναι πολύ μικρή η διαφορά στην τιμή τους (περίπου €50) και δεν θα του λείψει απολύτως τίποτα από το 8 Plus...

 

ευχαριστω παιδια ..εχετε δικιο το XR ειναι και ομορφο και βγαινει και σε ασπρο ,το 11 δεν μου πολυαρεσε χοντροκομμενο ειναι.αυτο για την υποστήριξη λογισμικου εμενα που θελω τοσο απλα πραγματα να κανω χρηση με επηρεαζει πολυ? τι επηρεαζει η ληξη υποστηριξης λογισμικου? ας πουμε για την ομιλια καθως σερφαρισμα δεν υπηρχε τοτε,ειχα ενα 6600 15 χρονια για δευτερο και μια χαρα λειτουργουσε..κριμα φετος τα επαιξε...

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή mail παρουσιάζει δραστηριότητα στο παρασκήνιο χωρίς να την έχω χρησιμοποιήσει

Σημαίνει ότι δεν αφήνει την συσκευή να ηρεμήσει

 

Άλλαξε τα push notifications του mail και βάλτο χειροκίνητα κάθε π.χ. 15 ή 30 λεπτά....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια ..εχετε δικιο το XR ειναι και ομορφο και βγαινει και σε ασπρο ,το 11 δεν μου πολυαρεσε χοντροκομμενο ειναι.αυτο για την υποστήριξη λογισμικου εμενα που θελω τοσο απλα πραγματα να κανω χρηση με επηρεαζει πολυ? τι επηρεαζει η ληξη υποστηριξης λογισμικου? ας πουμε για την ομιλια καθως σερφαρισμα δεν υπηρχε τοτε,ειχα ενα 6600 15 χρονια για δευτερο και μια χαρα λειτουργουσε..κριμα φετος τα επαιξε...

 

 

Πάρε ότι σου αρέσει και είναι πιο κοντά στο budget σου. Για ομιλία και περιστατικό browsing, οι επιλογές σου ξεκινάνε από τα 50€ που λέει ο λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε τα push notifications του mail και βάλτο χειροκίνητα κάθε π.χ. 15 ή 30 λεπτά....

 

Μα δεν το χρησιμοποιώ

Δεν έχω να περιμένω κάποιο email γιατί να το βάλω χειροκίνητα κάθε ένα τέταρτο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή, άλλο το χειροκίνητα άλλο το «κάθε Χ λεπτά».

Επίσης αν δεν το χρησιμοποιείς, μπορείς να το κάνεις απεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν το χρησιμοποιώ

Δεν έχω να περιμένω κάποιο email γιατί να το βάλω χειροκίνητα κάθε ένα τέταρτο;

 

Τι εννοείς δεν το χρησιμοποιείς? Από την στιγμή που το έχεις σετάρει με κάποιο λογαριασμό δουλεύει συνεχώς. Αν δεν το έχεις σετάρει όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί να δουλεύει στο παρασκήνιο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για αρχή, άλλο το χειροκίνητα άλλο το «κάθε Χ λεπτά».

Από την στιγμή που απενεργοποιείς το push η μετάκληση θα λειτουργεί είτε χειροκίνητα είτε κάθε x λεπτά....

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν το χρησιμοποιείς? Από την στιγμή που το έχεις σετάρει με κάποιο λογαριασμό δουλεύει συνεχώς. Αν δεν το έχεις σετάρει όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί να δουλεύει στο παρασκήνιο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από την στιγμή που απενεργοποιείς το push η μετάκληση θα λειτουργεί είτε χειροκίνητα είτε κάθε x λεπτά....

 

iCloud έχω αλλά δεν το δουλεύω

Μάλλον θα το απενεργοποίηση πάλι

Δήθεν όμως το έλυσαν το θέμα με την 13.5

Δεν είπα ότι δεν γνωρίζω τον τρόπο για να γλιτώσω το πρόβλημα

Το ανέφερα για όσους έχουν θέματα είτε με την μπαταρία είτε γενικότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που απενεργοποιείς το push η μετάκληση θα λειτουργεί είτε χειροκίνητα είτε κάθε x λεπτά....

 

Αυτό ακριβώς λέω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 4 mail στο μαμά, ανά μια ώρα να κάνουν check, μηδέν δραστηριότητα στο παρασκήνιο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω παιδια ..εχετε δικιο το XR ειναι και ομορφο και βγαινει και σε ασπρο ,το 11 δεν μου πολυαρεσε χοντροκομμενο ειναι.

 

Το XR με το 11 έχουν ακριβώς το ίδιο μέγεθος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι αλλα η καμερα πισω δεν το κανει τοσο κομψο...

 

Η μια παραπάνω κάμερα χαλάει την κομψότητα της κατά τα άλλα ολόιδιας συσκευής με το XR;

 

Για να μη βάλω στη συζήτηση τον παράγοντα της κατά πολύ ανώτερης κάμερας του 11 σε σχέση με το XR!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας. Έχω να ακουμπήσω iPhone από εποχή 4s. Πάντα με Android και windows phone. Τώρα έχω S10, επειδή όπως ακούω η κάμερα στα iPhone πλέον είναι πολύ καλή σε όλες τις συνθήκες λέω να μεταβώ σε iPhone. Ερώτηση, αν ξεπεράσουμε την οθόνη που δεν με χαλάει υπαρχή διαφορά στην κυρία κάμερα μεταξύ 11 και SE '20?
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας. Έχω να ακουμπήσω iPhone από εποχή 4s. Πάντα με Android και windows phone. Τώρα έχω S10, επειδή όπως ακούω η κάμερα στα iPhone πλέον είναι πολύ καλή σε όλες τις συνθήκες λέω να μεταβώ σε iPhone. Ερώτηση, αν ξεπεράσουμε την οθόνη που δεν με χαλάει υπαρχή διαφορά στην κυρία κάμερα μεταξύ 11 και SE '20?

 

 

Την ημέρα μικρή διαφορα.

Το βράδυ μεγάλη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μια παραπάνω κάμερα χαλάει την κομψότητα της κατά τα άλλα ολόιδιας συσκευής με το XR;

 

Για να μη βάλω στη συζήτηση τον παράγοντα της κατά πολύ ανώτερης κάμερας του 11 σε σχέση με το XR!

 

ναι αυτο πιστευω γιατι αυτο μου βγαζει οσον αφορα την κομψοτητα στο σχεδιασμο.ειναι υποκειμενικο το θεμα..η δευτερη καμερα και ετσι οιπως ειναι η διαταξη της χαλαει ολο τον λιτο σχεδιασμο που το κανει τοσο ομορφο..εμενα αυτη ειναι η εντυπωση μου.τωρα οσον αφορα τα χαρακτηριστικα δεν μπαινω σαυτο το παιχνιδι γιατι δεν με ενδιαφερουν,δηλωσα εξαρχης οτι δεν ειμαι χρηστης απαιτητικος και ειδικα η καμερα δεν με ενδιαφερει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Για την νύχτα (όπου το 11 έχει night-mode που είναι ΜΟΝΟ για τοπίο με σταθερό χέρι και χωρίς ΚΑΜΙΑ κίνηση) αγοράζεις με 5 ευρώ την εξαιρετική εφαρμογή Neural Cam και έχεις night-mοde καλύτερο από του 11!!!

 

 

 

Just no

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κάτι,το οποίο το λέω σε όποιον και αν με ρωτάει για το se.

Καταλαβαίνεις την φιλοσοφία του ?

Αγόρασέ το με κλειστά μάτια

Περιμένεις κορυφαία πράγματα ?

Όχι μην το αγοράσεις,η Apple δεν θα έβγαζε φθηνότερα ένα κινητό καλύτερο από τις ναυαρχίδες της.

Η φιλοσοφία της σειράς SE είναι κορυφαίες επιδόσεις-μικρός σχεδιασμός (ανάλογα τα δεδομένα της εποχής)-ανακύκλωση εναπομείναντων εξαρτημάτων

Επομένως πέρνεις ένα κινητό που είναι κορυφαίο και μη κορυφαίο ταυτόχρονα.

Δεν μπορείς να περιμένεις τα καλύτερα αλλά έχεις τα καλύτερα δυνατά

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Η φιλοσοφία του SE είναι παλιό hardware, σύγχρονος επεξεργαστής, 5-6 χρόνια up-to-date και άψογη λειτουργία.

Μια entry level iOS συσκευή για όποιον θέλει να γνωρίσει το iOS, ή απλά χρειάζεται τα βασικά που θα του προσφέρει το λειτουργικό σε ένα βασικό αλλά ολοκληρωμένο πακέτο.

Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

 

Όσο για την neural cam, όντως κάνει θαύματα. Δεν σχεδιάστηκε για παλιό hardware όμως. Τα αποτελέσματα είναι ακόμα καλύτερα στα iPhone 11/11 pro.

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κάτι,το οποίο το λέω σε όποιον και αν με ρωτάει για το se.

Καταλαβαίνεις την φιλοσοφία του ?

Αγόρασέ το με κλειστά μάτια

Περιμένεις κορυφαία πράγματα ?

Όχι μην το αγοράσεις,η Apple δεν θα έβγαζε φθηνότερα ένα κινητό καλύτερο από τις ναυαρχίδες της.

Η φιλοσοφία της σειράς SE είναι κορυφαίες επιδόσεις-μικρός σχεδιασμός (ανάλογα τα δεδομένα της εποχής)-ανακύκλωση εναπομείναντων εξαρτημάτων

Επομένως πέρνεις ένα κινητό που είναι κορυφαίο και μη κορυφαίο ταυτόχρονα.

Δεν μπορείς να περιμένεις τα καλύτερα αλλά έχεις τα καλύτερα δυνατά

 

Δεν έχω την ίδια άποψη

Σιγά το τηλέφωνο

Είτε έχεις iPhone 6s/7/8 ίδια δουλειά κανείς

Πλέον το έχω στην κατοχή μου δεν λέω στον αέρα επειδή πχ έτυχε να το δω σε βίντεο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την ίδια άποψη

Σιγά το τηλέφωνο

Είτε έχεις iPhone 6s/7/8 ίδια δουλειά κανείς

Πλέον το έχω στην κατοχή μου δεν λέω στον αέρα επειδή πχ έτυχε να το δω σε βίντεο

 

 

Και με ενα χιαομι τα ιδια κανεις ενημερωτικα. Πουλα το και παρε ψυγειο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, καλά night mode σπάνια χρησιμοποιώ πιο πολύ με ενδιαφέρει σε φωτισμό σπιτιού ή φωτογραφίες με τα παιδιά σε απογευματινες βόλτες. Βράδυ νύχτα ξέρω όλα βγάζουν κάπως σε φωτογραφίες προσώπων. Έχω κ λίγη εμπειρία από mirrorless όπου την πούλησα γιατί εν τέλει δεν βόλευε να την κουβαλάω μαζί κ η διαδικασία μεταφοράς φωτογραφιών στο Mac για επεξεργασία ήταν χρονοβόρα (λιγοστός χρόνος λόγο δουλειάς), το αποτέλεσμα βέβαια πολύ ανώτερο από κάθε smartphone.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μια μέρα το κράτησα δεν άντεξα

Ευτυχώς πουλήθηκε εύκολα

Δεν με εντυπωσίασε ειδικά για τα χρήματα του

 

Θεωρώ ότι η μετάβαση σε αυτό το τηλέφωνο αξίζει μόνο σε χρήστες iPhone 6 και Android παλαιοτάτων ετών

 

Για 1db πάνω σε ήχο, μια ώρα οθόνης επάνω, και λίγο καλύτερη κάμερα δεν δικαιολογεί τα 500 ευρώ

Άποψη μου φυσικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μια μέρα το κράτησα δεν άντεξα

Ευτυχώς πουλήθηκε εύκολα

Δεν με εντυπωσίασε ειδικά για τα χρήματα του

 

Θεωρώ ότι η μετάβαση σε αυτό το τηλέφωνο αξίζει μόνο σε χρήστες iPhone 6 και Android παλαιοτάτων ετών

 

Για 1db πάνω σε ήχο, μια ώρα οθόνης επάνω, και λίγο καλύτερη κάμερα δεν δικαιολογεί τα 500 ευρώ

Άποψη μου φυσικά

 

Σεβαστή αλλά πιστεύω βιάστηκες. Έπρεπε να του δώσεις λίγο παραπάνω χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE 2 (2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...