Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν το έχω βάλει ακόμα, αλλά ως μηχανόβιος το σκοπεύω άμεσα

 

στα γρήγορα είδα ότι είναι σε... CAB;\

που ξέρει που πρέπει να το βάλει;

υπάρχει ΧΩΡΙΣ εγκατάσταση; (το destinator μου είναι σε περίεργη θέση και χωρίς registry entries)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν το έχω βάλει ακόμα, αλλά ως μηχανόβιος το σκοπεύω άμεσα

 

στα γρήγορα είδα ότι είναι σε... CAB;\

που ξέρει που πρέπει να το βάλει;

υπάρχει ΧΩΡΙΣ εγκατάσταση; (το destinator μου είναι σε περίεργη θέση και χωρίς registry entries)

 

Diabase prwta afto kai tha deis oti einai poli aplh h egatstash mias kai pali esy orizeis pou tha mpoun ta arxeia.

 

Gia oti den katalaveis mpes edw kai lave meros sto poll gia to an thelete to epomeno update ektos apo to cab na yparxoun kai apla installation files .. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Με το dell x51v τι κάρτα προτείνετε (SD ή SF) και σε τι χωρητικότητα;Τι προτείνετε;

Pare kalytera mia SD (ta WM5 exoun problema me thn diaxireish tis CF...mia thn blepei kai mia oxi)

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Pare kalytera mia SD (ta WM5 exoun problema me thn diaxireish tis CF...mia thn blepei kai mia oxi)

Οσον αφορα τις ταχύτητες και τις χωρητικότητες τι προτείνεις ;

Έχεις υπ΄όψιν σου κάποια συγκεκριμένη κάρτα;(μιας και είμαι ολίγον... άσχετος με το θέμα)

Link to comment
Share on other sites

Eχεις πειράξει ποτέ τις ρυθμίσεις του GPS είτε μέσω του πίνακα ελεέγχου, είτε μέσω κάποιου προγράματος όπως το ceNavigator ? Πολλά μπορεί να συμβαίνουν, σε μηχανάκι γνωστου ας πούμε μόλις δούλευε το papago7 του πείραζε το GPS και το Destinator έκανε κουλά μέχρι να γίνει soft reset. To Destinator είναι αγορασμένο ? :rolleyes:

 

 

όχι δεν είναι πειραγμένες οι ρυθμίσεις.

Το destinator πλεον ναι είναι αγορασμένο .... συγκεκριμένα το PN (ΜLS version.. δεν ξέρω την διαφορά) και απο το σίτε της NGI έχω κατεβάσει το 6.

μέχρι πριν την αγορά του έτρεχε το PN με το γνωστό dll. :X

όταν αγοράστηκε έσβησα το dll και εγίνε απεγκατάσταση του PN.

Έπειτα έγινε καθαρή εγκατάσταση, μου ζητήθηκε ενεργοποίηση του χάρτη όπως και έγινε .....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι πειραγμένες οι ρυθμίσεις.

Το destinator πλεον ναι είναι αγορασμένο .... συγκεκριμένα το PN (NLS version.. δεν ξέρω την διαφορά) και απο το σίτε της NGI έχω κατεβάσει το 6.

μέχρι πριν την αγορά του έτρεχε το PN με το γνωστό dll. :X

όταν αγοράστηκε έσβησα το dll και εγίνε απεγκατάσταση του PN.

Έπειτα έγινε καθαρή εγκατάσταση, μου ζητήθηκε ενεργοποίηση του χάρτη όπως και έγινε .....

Δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο στην NGI να πάς να το δούν. Ρώτα κι εδώ http://www.ngi.gr/forum/ μιάς και δεν είσαι δίπλα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

διάβασα στο φορουμ της NGI για το QTEK G100 και απο ότι είδα έχουν πολλοί πρόβλήματα σαν το δικό μου.

Όσο αφορά το στίγμα του GPS Πάντα και το έβρεση και χάσιμο δορυφόρων.

ο Zepelin περίμενε ένα firmware που θα διόρθωνε το πρόβλημα....... άραγε το έλαβε ποτέ ? :O

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ που βγαίνω οφ τόπικ αλά σε σχέση με το Navimate πόσο 'πλήρεις' & λεπτομερείς είναι οι χάρτες του destinator?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει ακόμη firmware update για το g100, αλλά μου δουλεύει καλά με τη προυπόθεση ότι το χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά.

 

Το δουλεύω καθημερινα, όχι γιατι το χρειάζομαι μέσα στην Χαλκίδα αλλά για να βλέπω πως πάει μια και έχω αυτό το πρόβλημα....

Αλλά δεν μπορεί να γίνεται αυτό συνέχεια ... για μέσα Χαλκίδα και λόγο δρόμων που τους ξέρω αλλά και λόγο αποστάσεων μου είναι άχριστο.Άρα θα υπάρξουν σίγουρα μέρες που δεν θα ανοίξει το GPS του.

αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω γιατι θα πρέπει να κάνει 100 ώρες για να βρεί δορυφόρους αν δεν το δουλεύεις καθημερινά ....

Οι δοριφόροι στέλνουν ένα σήμα παντου και πάντα και αυτό το λαμβάνει .....

τι δηλαδή ? θα παρεξηγηθεί το μηχανάκι αν για μερικές μέρες δεν το δουλέψουμε και θα κρατήσει μούτρα? :lol:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

 

Μια φιλη ξετρελαθηκε με τις δυνατοτητες του Destinator και ρωτα το εξης: η οικογενεια της εχει μια επιχειρηση ενοικιασεις αυτοκινητων και μερικα ενοικιαζομενα δωματια, θα τα βαλει στο internet και σκοπευει να προσφερει στο ολο πακετο ενοικιασης και ενα PPC με φορτωμενο το Destinator και να περασει και 4-5 POI's μεσα για να τα εχει ο χρηστης. Θελει να το κανει full νομιμα και ρωτα αν εχει κανεις ιδεα ποσο περιπου θα κοστιζε κατι τετοιο (ταξη μεγεθους εστω...) και που θα επρεπε να αποταθει για την αδεια του Destinator - στον ελληνα αντιπροσωπο???

 

Ευχαριστω - εκ μερους της!

Link to comment
Share on other sites

gia KYPRO kserete an iparxoun xartes?

Νομίζω οτι θα ενσωματωθεί στο χάρτη της Ελλάδας της NGI ίσως και μέχρι το τέλος της χρονιάς η αρχή της επομένης. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ που βγαίνω οφ τόπικ αλά σε σχέση με το Navimate πόσο 'πλήρεις' & λεπτομερείς είναι οι χάρτες του destinator?

 

 

Η κάλυψη του χάρτη της NGi: http://www.ngi.gr/page.php?pageid=85&languageid=2

 

Ο χάρτης της NGi live: http://www.driveme.gr

 

Στη νέα έκδοση του χάρτη (Μαρτίου) πρόσθεσε και τις παρακάτω πόλεις (στις πόλεις με πλήρη δεδομένα πλοήγησης που περπατάνε τα συνεργεία μας):

 

Σέρρες

Τρίκαλα

Καρδίτσα

Λαμία

Χαλκίδα

Σαλαμίνα - Αμπελάκια

Κόρινθος

Λουτράκι

Άργος

Ναύπλιο

Καλαμάτα

Ρόδος

Ιαλυσός

Κατερίνη

Κέρκυρα

 

Στο επαρχιακό δίκτυο κάλυψη 90% σε όλους τους νομούς (πιθανότατα εκτός από ένα)

 

Και θα υπάρχουν κι όλες οι πόλεις μέχρι 5.000 κατοίκους σε όλη την Ελλάδα, με ονόματα οδών.

 

Σημαντική αναβάθμιση, αλλά φυσικά δε σταματάμε εδώ, προχωράμε με ακόμη πιο δυνατούς ρυθμούς...

Link to comment
Share on other sites

Η κάλυψη του χάρτη της NGi: http://www.ngi.gr/page.php?pageid=85&languageid=2

 

Ο χάρτης της NGi live: http://www.driveme.gr

 

Στη νέα έκδοση του χάρτη (Μαρτίου) πρόσθεσε και τις παρακάτω πόλεις (στις πόλεις με πλήρη δεδομένα πλοήγησης που περπατάνε τα συνεργεία μας):

 

Σέρρες

Τρίκαλα

Καρδίτσα

Λαμία

Χαλκίδα

Σαλαμίνα - Αμπελάκια

Κόρινθος

Λουτράκι

Άργος

Ναύπλιο

Καλαμάτα

Ρόδος

Ιαλυσός

Κατερίνη

Κέρκυρα

 

Στο επαρχιακό δίκτυο κάλυψη 90% σε όλους τους νομούς (πιθανότατα εκτός από ένα)

 

Και θα υπάρχουν κι όλες οι πόλεις μέχρι 5.000 κατοίκους σε όλη την Ελλάδα, με ονόματα οδών.

 

Σημαντική αναβάθμιση, αλλά φυσικά δε σταματάμε εδώ, προχωράμε με ακόμη πιο δυνατούς ρυθμούς...

Δεν ανέφερες την Κοζάνη με πλήρη δεδομένα πλοήγησης και με στεναχωρείς :(

Link to comment
Share on other sites

.............................................

Οι δοριφόροι στέλνουν ένα σήμα παντου και πάντα και αυτό το λαμβάνει .....

τι δηλαδή ? θα παρεξηγηθεί το μηχανάκι αν για μερικές μέρες δεν το δουλέψουμε και θα κρατήσει μούτρα? :lol:

 

Ρίξε μια ματιά και σ' αυτό: http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=2055

 

Ίσως λύσει μερικές απορίες...

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Η Κοζάνη είναι ήδη στο χάρτη μας με σωστές κατευθύνσεις κι όχι απλά με ονόματα οδών. Στη μεθεπόμενη έκδοση θα καταγραφεί από τα συνεργεία μας.
Link to comment
Share on other sites

Η κάλυψη του χάρτη της NGi: http://www.ngi.gr/page.php?pageid=85&languageid=2

 

Ο χάρτης της NGi live: http://www.driveme.gr

 

Στη νέα έκδοση του χάρτη (Μαρτίου) πρόσθεσε και τις παρακάτω πόλεις (στις πόλεις με πλήρη δεδομένα πλοήγησης που περπατάνε τα συνεργεία μας):

 

Σέρρες

Τρίκαλα

Καρδίτσα

Λαμία

Χαλκίδα

Σαλαμίνα - Αμπελάκια

Κόρινθος

Λουτράκι

Άργος

Ναύπλιο

Καλαμάτα

Ρόδος

Ιαλυσός

Κατερίνη

Κέρκυρα

 

Στο επαρχιακό δίκτυο κάλυψη 90% σε όλους τους νομούς (πιθανότατα εκτός από ένα)

 

Και θα υπάρχουν κι όλες οι πόλεις μέχρι 5.000 κατοίκους σε όλη την Ελλάδα, με ονόματα οδών.

 

Σημαντική αναβάθμιση, αλλά φυσικά δε σταματάμε εδώ, προχωράμε με ακόμη πιο δυνατούς ρυθμούς...

 

Wraios o Nikolas ante siga siga na pairnei seira kai h Thraki h opoia paraponiete .. :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

 

Μια φιλη ξετρελαθηκε με τις δυνατοτητες του Destinator και ρωτα το εξης: η οικογενεια της εχει μια επιχειρηση ενοικιασεις αυτοκινητων και μερικα ενοικιαζομενα δωματια, θα τα βαλει στο internet και σκοπευει να προσφερει στο ολο πακετο ενοικιασης και ενα PPC με φορτωμενο το Destinator και να περασει και 4-5 POI's μεσα για να τα εχει ο χρηστης. Θελει να το κανει full νομιμα και ρωτα αν εχει κανεις ιδεα ποσο περιπου θα κοστιζε κατι τετοιο (ταξη μεγεθους εστω...) και που θα επρεπε να αποταθει για την αδεια του Destinator - στον ελληνα αντιπροσωπο???

 

Ευχαριστω - εκ μερους της!

 

:!: :help: :!:

Link to comment
Share on other sites

:!: :help: :!:

 

ΤΑ πραγματα πολυ πολύ ειναι απλά ή παίρνεις ενα τηλεφωνο την ngi η στελνεις ενα pm ston zepelin απο πανω σου ;) :cool:

Link to comment
Share on other sites

Thanks, οσο απλο και αν φαινεται για εναν newbie σαν εμενα αυτη η κατευθυνση χρειαζοταν. Zepelin, εχεις pm σε 15'
Link to comment
Share on other sites

Thanks, οσο απλο και αν φαινεται για εναν newbie σαν εμενα αυτη η κατευθυνση χρειαζοταν. Zepelin, εχεις pm σε 15'

 

xexe :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

:!: :help: :!:

 

Για τη δουλειά που θέλεις θα σου πρότεινα PNA κι όχι PDA. To πλεονέκτημα είναι ότι δε θα χρειαστείς να ξαναασχοληθείς με το μηχάνημα ότι και να γίνει. Επίσης σαν PNA σου προτείνω το shinco (το πιο γρήγορο device που έχω δοκιμάσει με Destinator) το οποίο στη λιανική έχει 399 ευρώ με ΦΠΑ και με Destinator. Για περισσότερα κομμάτια στείλε μου e-mail για να σου κάνω ανάλογη προσφορά.

 

Τέλος, σύντομα θα ανέβει η εφαρμογή POI (μέσα του άλλου μήνα) όπου θα μπορεί ο κάθε επαγγελματίας να προβάλει την επιχείρησή του δωρεάν μέσα στο Destinator, στο http://www.driveme.gr αλλά και στις μελλοντικές εφαρμογές και συνεργασίες με τους χάρτες της NGi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...