Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SpeedCameras Update 28 Φεβρουαρίου 2007

 

Change Log :

Προστέθηκαν 59 νέα σημεία: 1 G - 48 R - 10 WR

 

Download links για Destinator 6, PN και 3 εδώ: SpeedCameras by GPSPocketPC Team

 

*Symbian + TomTom 5.20 SpeedCameras

Οδηγίες από τον φίλο pipino1976 για εγκατάσταση των SpeedCameras και στο TomTom ΕΔΩ

 

 

 

GPSPocketPC Team

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν απο 1 εβδομαδα αγορασα απο το πλαισιο το destinator pn με τους ευρωπαικους χαρτες στην αγγλικη εκδοση καθως με διαβεβαιωσαν απο το καταστημα οτι η ελληνικη εκδοση δεν κυκλοφορει..... το εγκατεστησα κανονικα...και ενημερωθηκα οτι μπορω να αναβαθμισω στην εκδοση destinator 6 μεσα απο το site της ngi.. μπηκα λοιπον εκει και μου ζητησε περα απο το serial number του προγραμματος και το activation key ...ελα ομως που η συγκεκριμενη εκδοση δεν θελει activation key γιατι δεν ειναι η ελληνικη!!?

Μιλησα λοιπον με εκπροσωπο της destinator στο service στην Θεσσαλονικη και μου ειπαν οτι δεν μπορω να αναβαθμισω ουτε τους ελληνικους χαρτες ουτε και στην εκδοση destinator 6 κι οτι ειμαι υποχρεωμενος να παραμεινω με αυτους της ελλαδας που συμπεριλαμβανονται στην ευρωπαικη εκδοση.....

Και πειτε μου τωρα σε ποιον κανω την μυνηση? Στο πλαισιο ? Η στην mls destinator? Γιατι μεσα στο manual του προιοντος γραφει οτι μπορω να κανω

Μπορείς να επιστρέψεις το προϊόν πίσω και να πάρεις το Destinator με τον Ελληνικό χάρτη αν αυτόν χρειάζεσαι. Η έκδοση που αγόρασες περιέχει έναν αστείο χάρτη της Ελλάδας της Navteq και δεν αναβαθμίζεται, αυτή είναι η συνηθισμένη πολιτική ανά τον κόσμο. Αν έτσι γράφει το manual μάλλον λάθος manual έχουν μέσα. Ο Ελληνικός χάρτης της NGI είναι ο πλήρης γιά την Ελλάδα και εκεί έχεις και updates από εδώ http://www.ngi.gr/

Απόφάσισε τι θέλεις και πράξε αναλόγως. Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να κάνεις μυνήσεις, αν επιστρέψεις μάλλον θα εξυπηρετηθείς, απλά φρόντισε να πας ενημερωμένος. ;)

Link to comment
Share on other sites

► Simultaneously press and hold the Suspend/Resume button and the Calendar application button .

 

► Briefly press the stylus tip into the soft reset opening. Continue to hold down the Suspend/Resume button and the Calendar application button for a few seconds.

 

The reset can take a few minutes. At the end an acoustic signal sounds. Please follow the further instructions on the display :D

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντησή σου και σου ευχόμαι καλό μήνα.

Σε παρακαλώ όμως μπορείς να μου τα γράψεις Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο πολυ μυστηριωδη λογο χωρις να εχει μεσολαβησει καποιο Install ή αλλη αλλαγή, άρχισε ν ανακοινωνει αναποδα τις αλλαγες πορειας.

 

Αντι δηλαδη ' Σε 100 μετρα μπειτε δεξιά' λέει

 

' Μπειτε δεξια σε 100 μετρα ' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο πολυ μυστηριωδη λογο χωρις να εχει μεσολαβησει καποιο Install ή αλλη αλλαγή, άρχισε ν ανακοινωνει αναποδα τις αλλαγες πορειας.

 

Αντι δηλαδη ' Σε 100 μετρα μπειτε δεξιά' λέει

 

' Μπειτε δεξια σε 100 μετρα ' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na se bgazei sta vouna (me to riparismeno destcore)to eixa akousei alla na dinei anapodes entoles pote :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ με το riparismeno εννοειται σπασμενο, ως ακραια ηλιθιος το εχω πληρωσει, εφαγα την φρικη με το upgrade στο HTC Και τωρα δεχομαι και αστειακια. Ομορφα και εις ανωτερα. Οποιος θελει με Pm να του δωσω το serial. Πρεπει δηλαδη να τρεχω απο την εταιρεια για να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας και για αλλο ενα προβλημα με το οποιο δεν εχω σχεση. Συγχαρητηρια. Εβαλα τα γελακια μαζι με το patch για τα προβληματα στο GPS port του 6. Το ιδιο αποτελεσμα εχουν. Ερασιτεχνισμος που δεν λειτουργει.
Link to comment
Share on other sites

οκ δεν νομίζω ότι σε κατηγόρησε, απλά ανέφερε για κάτι που συμβαίνει (?) στα σπασμένα - όχι ότι τέτοιο έχεις εσύ

 

πάντως οκ δεν θα έλεγα ότι είναι και πρόβλημα αυτό που έχεις :)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ με το riparismeno εννοειται σπασμενο, ως ακραια ηλιθιος το εχω πληρωσει, εφαγα την φρικη με το upgrade στο HTC Και τωρα δεχομαι και αστειακια. Ομορφα και εις ανωτερα. Οποιος θελει με Pm να του δωσω το serial. Πρεπει δηλαδη να τρεχω απο την εταιρεια για να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας και για αλλο ενα προβλημα με το οποιο δεν εχω σχεση. Συγχαρητηρια. Εβαλα τα γελακια μαζι με το patch για τα προβληματα στο GPS port του 6. Το ιδιο αποτελεσμα εχουν. Ερασιτεχνισμος που δεν λειτουργει.

 

 

Οτι και να πω ειναι λιγο αν δεν μπορουμε να καταλαβουμε τα αυτονόητα και αρπαζόμαστε τοτε ΟΚ

 

Oυτε σε ειρωνευτικα ουτε σε κατηγορησα μια διαπιστωση εκανα.. :(

 

Συγχωρεισε βεβαια ως προς του οτι δεν γνωριζεις βασικα πραγματα για εμενα αλλα και γιατι εισαι εκνευρισμενος με το μηχανάκι σου.. :X

 

Ειρήνη ημών λοιπον και καλα ξεμπερδεματα... ;)

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ με το riparismeno εννοειται σπασμενο, ως ακραια ηλιθιος το εχω πληρωσει, εφαγα την φρικη με το upgrade στο HTC Και τωρα δεχομαι και αστειακια. Ομορφα και εις ανωτερα. Οποιος θελει με Pm να του δωσω το serial. Πρεπει δηλαδη να τρεχω απο την εταιρεια για να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας και για αλλο ενα προβλημα με το οποιο δεν εχω σχεση. Συγχαρητηρια. Εβαλα τα γελακια μαζι με το patch για τα προβληματα στο GPS port του 6. Το ιδιο αποτελεσμα εχουν. Ερασιτεχνισμος που δεν λειτουργει.

 

Αυτό που σου έτυχε είναι σαν κάποιος να σου πείραξε το inf που βρίσκεται μέσα στο voice/greek. Τρέξε πάλι το Greek.cab και λογικά θα είσαι εντάξει. Πάντως επίσημα δεν υποστηρίζεται η συσκευή σου από το D6.

Τέλος το έχω πει χιλιάδες φορές: στα pda συμβαίνουν διάφορα "περίεργα" πράγματα. Ειδικά σε pda-phone όπου πρέπει να συνυπάρχουν ακόμη περισσότερες εφαρμογές. Είναι ο λόγος που πλέον όλες οι εταιρίες στην Ευρώπη ασχολούνται με Pna που κατέχουν το σημαντικότερο μερίδιο της Ευρωπαϊκής αγοράς. Θα σου πω ένα παράδειγμα - κάπου στο forum της NGi - κάποιος ανάφερε ένα conflict με το κέλυφος του Spb desktop και το gps του pda του μέσα από το Destinator αλλά κι από άλλες εφαρμογές.

Για να είμαστε πάντως 100% δίκαιοι το gps του htc δε συνεργάζεται με γνωστά διαγνωστικά gps όπως το sirftech κι άλλα. Δεν αποτελεί εξαίρεση το d6 αλλά είναι ένα θέμα που σύντομα θα λυθεί από τη Destinator Technologies.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαλαρά, κι εγώ έχω παρεξηγηθεί εδώ με χρήστες του Destinator. Δυστυχώς όταν κάποιος ζητάει βοήθεια δεν γνωρίζουμε εκ των προτέρων αν έχει αγορασμένο η ριπαρισμένο :lol: λογισμικό, γιατί σε κάθε περίπτωση είναι αλλιώς τα πράγματα. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαλαρά, κι εγώ έχω παρεξηγηθεί εδώ με χρήστες του Destinator. Δυστυχώς όταν κάποιος ζητάει βοήθεια δεν γνωρίζουμε εκ των προτέρων αν έχει αγορασμένο η ριπαρισμένο :lol: λογισμικό, γιατί σε κάθε περίπτωση είναι αλλιώς τα πράγματα. :rolleyes:

 

 

Ma to gelio ths ypothesis einai oti egw den thn eipa se kanenan oute edwsa lisi .

 

Mia kolodiapistwsh ekana kai o apo panw evgale glwssa :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

να ρωτησω κατι?

πως γινεται να βαλω με την δικη μου σειρα τις ομαδες των "Αγαπημενων"?

πχ. θελω δευτερη ομαδα να ειναι οι τοποθεσιες σπιτιων.

δευτερη ομαδα να ειναι οι τοποθεσιες φιλων.

κτλ

 

το ρωταω επειδη περασα και τα dangerous points και μου ανακατευτηκαν τα παντα. ευχαριστω πολυ

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

να ρωτησω κατι?

πως γινεται να βαλω με την δικη μου σειρα τις ομαδες των "Αγαπημενων"?

πχ. θελω δευτερη ομαδα να ειναι οι τοποθεσιες σπιτιων.

δευτερη ομαδα να ειναι οι τοποθεσιες φιλων.

κτλ

 

το ρωταω επειδη περασα και τα dangerous points και μου ανακατευτηκαν τα παντα. ευχαριστω πολυ

Aλλαξε τις ονομασίες τους. Βάλε μπροστά 1,2,3..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Aλλαξε τις ονομασίες τους. Βάλε μπροστά 1,2,3..... ;)

 

σ'ευχαριστω. ησουν αμεσος και κατανοητος.

ΚΑΙ ΣΩΣΤΟΣ...

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου έτυχε είναι σαν κάποιος να σου πείραξε το inf που βρίσκεται μέσα στο voice/greek. Τρέξε πάλι το Greek.cab και λογικά θα είσαι εντάξει. Πάντως επίσημα δεν υποστηρίζεται η συσκευή σου από το D6.

Τέλος το έχω πει χιλιάδες φορές: στα pda συμβαίνουν διάφορα "περίεργα" πράγματα. Ειδικά σε pda-phone όπου πρέπει να συνυπάρχουν ακόμη περισσότερες εφαρμογές. Είναι ο λόγος που πλέον όλες οι εταιρίες στην Ευρώπη ασχολούνται με Pna που κατέχουν το σημαντικότερο μερίδιο της Ευρωπαϊκής αγοράς. Θα σου πω ένα παράδειγμα - κάπου στο forum της NGi - κάποιος ανάφερε ένα conflict με το κέλυφος του Spb desktop και το gps του pda του μέσα από το Destinator αλλά κι από άλλες εφαρμογές.

Για να είμαστε πάντως 100% δίκαιοι το gps του htc δε συνεργάζεται με γνωστά διαγνωστικά gps όπως το sirftech κι άλλα. Δεν αποτελεί εξαίρεση το d6 αλλά είναι ένα θέμα που σύντομα θα λυθεί από τη Destinator Technologies.

 

 

Thanks για το tip. Θα το δοκιμασω.

 

1) Οταν ζητειται βοηθεια καλο ειναι να δινεται αν υπαρχει. Αν οχι παλι δεν πειραζει. Το να υπονοειται ομως κλοπη ( η χρηση σπασμενων προγραμματων αυτο ειναι ) οπως και να το κανουμε δεν ειναι ο,τι ευγενεστερο. Ουτε ειναι χρησιμο να θεωρειται το σπασιμο ( δεν προκειται γι αυτην την περιπτωση ) υπευθυνο για οτιδηποτε. Οντως ειρηνη μεταξύ υμων, αποψεις παρατιθενται και οχι προσωπικοι χαρακτηρισμοι.

 

Το προβλημα εκτος απο ενοχλητικο ειναι και ελαφρα επικινδυνο. Οντως συνηθισμενος, οταν σου λεει στριψε να στριβεις, ειναι σαν να σου κανει πλακα! Στριψε δεξιά.........σε 500 μετρα, περιμενεις και το γελιο. Εχει και την πλακα του.

 

2) Ας μην πιασουμε την συζητηση για το 6 εδώ, αλλα γκρινιαζω για συμπεριφορα του προγραμματος με το hardware. Οχι για τυχαιο conflict 3 παραγόντων, π.χ. 2,3 προγραμματων και hardware. Ως μηχανικος λογισμικου 17 χρονια, εχω κι εγω την αποψη μου για το πως πρεπει να συμπεριφερεται ενα προγραμμα οταν κυκλοφορει. Οπως ολοι κι εγω εχω επιτρεψει εν γνωση μου να βγει προϊον που δεν ειναι 100% δοκιμασμενο. Αλλο το να κατανοώ και άλλο τι περιμενω ως πελατης. Αυτα για το 6.

 

Προσωπικη παντως αποψη, το interface του PN είναι πιο εύχρηστο. Edit μετα το σχολιο, εννοω οτι οντως sto 6 λειπουν δυνατοτητες που υπαρχουν στο PN, ενω δεν ξερω αν το ελαφρα πιο μοντερνο interface και ο βελτιστοποιημενος αλγοριθμος αξιζουν το upgrade, αν ποτε παιξει στο HTC

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακούσει από πολλούς να τους λείπει η Α και η Β δυνατότητα του ΡΝ, αλλά οτι το ΡΝ είναι πιό εύχρηστο πρώτη φορά το ακούω. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Προβληματάκι με Destinator 6.. Ξαφνικά μου έχει σαν γλώσσα τα Αγγλικά και στο μενού και στους χάρτες και παρόλο που το αλλάζει επιμένει να μην με αφήνει να γράψω ελληνικα..

 

Και κάθε φορά που ανοίγω Destinator το έχει default στα Αγγλικα.. !! βοήθεια κανείς?

 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά έκανα χθες εγκατάσταση το Papago..

Link to comment
Share on other sites

Προβληματάκι με Destinator 6.. Ξαφνικά μου έχει σαν γλώσσα τα Αγγλικά και στο μενού και στους χάρτες και παρόλο που το αλλάζει επιμένει να μην με αφήνει να γράψω ελληνικα..

 

Και κάθε φορά που ανοίγω Destinator το έχει default στα Αγγλικα.. !! βοήθεια κανείς?

 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά έκανα χθες εγκατάσταση το Papago..

Το έχω ξαναδεί το κολπάκι με το papago και μάλιστα κάπου διάβασα και λύση αλλά δεν θυμάμαι που ??????

Γιά ρίξε μιά ματιά στο θέμα του papago. :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν πείραξα τίποτα :(

 

Και στο θρεντ του PaPaGo δεν αναφέρει τίποτα...!! :(

Πολύ περίεργο αυτό που συμβαίνει.Έχω και τα 2 στο pda μου χωρίς πρόβλημα.Δοκίμασε να τρέξεις ξανά το greek.cab που έχει το add on της εγκατάστασης του destinator.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ασχοληθεί ελάχιστα με το θέμα και έχω μερικές απορίες.

Απ' ότι έχω καταλάβει το destinator είναι το πρόγραμμα και οι χάρτες του είναι οι πληρέστεροι και πιο ενημερωμένοι σε σχέση με άλλα αντίστοιχα προγράμματα, σωστά;

Επίσης υπάρχει κάποια έκδοση για pc, ώστε να χρησιμοποιώ το πρόγραμμα, χωρίς GPS, απλά και μόνο για να κάνω αναζήτηση πάνω στους χάρτες;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω ασχοληθεί ελάχιστα με το θέμα και έχω μερικές απορίες.

Απ' ότι έχω καταλάβει το destinator είναι το πρόγραμμα και οι χάρτες του είναι οι πληρέστεροι και πιο ενημερωμένοι σε σχέση με άλλα αντίστοιχα προγράμματα, σωστά;

Επίσης υπάρχει κάποια έκδοση για pc, ώστε να χρησιμοποιώ το πρόγραμμα, χωρίς GPS, απλά και μόνο για να κάνω αναζήτηση πάνω στους χάρτες;

 

http://www.forthnet.gr/templates/driveme.aspx?c=10008226 :D

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίος! Και αυτό καλό είναι!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...