Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι πιο καλο απο το tomtom

για τα δωδεκανησα;;

Οι χάρτες του ΤΟΜ ΤΟΜ γιά την Ελλάδα είναι γιά τα μπάζα.

Δες εδώ http://www.ngi.gr/page.php?pageid=85&languageid=2 :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρίξε μια ματιά και σ' αυτό: http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=2055

 

Ίσως λύσει μερικές απορίες...

 

 

Thanks pazo !

Η αλήθεια είναι πως αυτές τις πληροφορίες δεν τις είχα .....

Όντος κατατοπιστικότατες !

;)

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, δεν ειπα για αλλες εφαρμογες γιατι ειχα το μυαλο μου σε PDA καρφωμενο και η απορια μου ειχε να κανει πιο πολυ με τον "αν δινεται αδεια να χρησιμοποιησεις το Destinator για ...ενοικιαση και αν ναι τοτε ...πρεπει να πουλησουμε 10 πολυκατοκιες" παρα με το πoιο ειναι το πιο value for money πακετο για την περιπτωση της φιλης. Sorry για την παρανοηση!

Ευχαριστω για το link, δεν το ειδα αρχικα, φτιαχνω καφε επειγοντως!

 

Επειδη η απορια μου δεν λυθηκε και εχει πια βρεθει αρκετα μηνυματα πισω, επανερχομαι και θα προσπαθησω να ειμαι σαφης: εστω οτι εχω 5 PDA, PNA, whatever, και θελω να τους εγκαταστησω Destinator ή iGO, ποσο κοστιζει, ποσο πρεπει να πληρωσω ωστε νομικα να ειμαι κατοχυρωμενος και νομιμα πλεον, να μπορω να εποινικιασω τη συσκευη σε καποιον 3ο χωρις το φοβο να τρεχω σε Κουγια και Λυκουρεζο κατηγορουμενος για κλοπυραϊτ???

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η απορια μου δεν λυθηκε και εχει πια βρεθει αρκετα μηνυματα πισω, επανερχομαι και θα προσπαθησω να ειμαι σαφης: εστω οτι εχω 5 PDA, PNA, whatever, και θελω να τους εγκαταστησω Destinator ή iGO, ποσο κοστιζει, ποσο πρεπει να πληρωσω ωστε νομικα να ειμαι κατοχυρωμενος και νομιμα πλεον, να μπορω να εποινικιασω τη συσκευη σε καποιον 3ο χωρις το φοβο να τρεχω σε Κουγια και Λυκουρεζο κατηγορουμενος για κλοπυραϊτ???

Αν δεν αγοράσεις πακέτο με τις συσκευές το πρόγραμα πλοήγησης θα πρέπει να αγοράσεις ξεχωριστά το πρόγραμα. Γιά το Destinator κάθε άδεια κοστίζει 149 euro. Επικοινώνησε με NGI με τον zep να σου κάνει προσφορά γιά 5 που θέλεις και πιθανώς να επιλέξεις και να δεις από κοντά έτοιμες συσκευές πακέτο με το πρόγραμα. Γιά την ενοικίαση δεν νομίζω οτι υφίσταται νομικό πρόβλημα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

δηλ. ρωτάς τον άνθρωπο που είναι μέσα στην εταιρία που φτιάχνει τους Ελληνικούς χάρτες, που να το βρεις;

 

:X :X :X

kai kala kani afou katevasan to ling me to destinatorPN emeis pou exoume to htc prepei na kanoume ena karo fakirika gia na doulewi kati pou perimename 4 mines kai otan kukloforise an thimase (xristougena) miname me ta penakia sta xeria mias kai den doulewe pote mexrei na vroune to kolpo me to tmc

esi to vlpeis sovari lisi auto;

as dosoun to destinator PN kai otan einai etimo kai gia tis siskeves mas to 6 euxaristos na to katevasoume (nomimos xristis destinator)

Link to comment
Share on other sites

kai kala kani afou katevasan to ling me to destinatorPN emeis pou exoume to htc prepei na kanoume ena karo fakirika gia na doulewi kati pou perimename 4 mines kai otan kukloforise an thimase (xristougena) miname me ta penakia sta xeria mias kai den doulewe pote mexrei na vroune to kolpo me to tmc

esi to vlpeis sovari lisi auto;

as dosoun to destinator PN kai otan einai etimo kai gia tis siskeves mas to 6 euxaristos na to katevasoume (nomimos xristis destinator)

Δεν κατάλαβα έχεις αγοράσει το PN και τσαντίζεσαι που δεν στο δίνει γιά κατέβασμα η NGI ?

Αυτό είναι το πρόβλημα σου ? :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα έχεις αγοράσει το PN και τσαντίζεσαι που δεν στο δίνει γιά κατέβασμα η NGI ?

Αυτό είναι το πρόβλημα σου ? :p

Ti na po re pano i kaneis plaka i apla postaris gia plaka.Nai exo provlima afou den to exo CD tis egkatastasis kai den exo kratisi kanena antigrafo tou PN kai leo exoun katevasi kai to ling mias kai diatithete to destinator 6 esi to vriskis asteio;

Link to comment
Share on other sites

Ti na po re pano i kaneis plaka i apla postaris gia plaka.Nai exo provlima afou den to exo CD tis egkatastasis kai den exo kratisi kanena antigrafo tou PN kai leo exoun katevasi kai to ling mias kai diatithete to destinator 6 esi to vriskis asteio;

 

Aφού είσαι νόμιμος χρήστης μπορείς να πας στο site της destinator technologies http://www.destinatortechnologies.com/de_DE/mydestinator/index1.html και να το κατεβάσεις από εκεί.:)

Link to comment
Share on other sites

Aφού είσαι νόμιμος χρήστης μπορείς να πας στο site της destinator technologies http://www.destinatortechnologies.com/de_DE/mydestinator/index1.html και να το κατεβάσεις από εκεί.:)

To Update for Windows Mobile 5 είναι αυτό που πρέπει να κατεβάσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Aφού είσαι νόμιμος χρήστης μπορείς να πας στο site της destinator technologies http://www.destinatortechnologies.com/de_DE/mydestinator/index1.html και να το κατεβάσεις από εκεί.:)
euxaristo na kano kai mia erotisi re paidia manual gia destinator to 6 ide kaneis sto sait tis ngi mipos emena kai mou diefige;;;;:X
Link to comment
Share on other sites

SpeedCameras Update 31 Ιανουαρίου 2007

 

Change Log :

Προστέθηκαν 18 νέα σημεία: 5 CTV - 14 R, Διαγράφηκε 1 G

 

Download links για Destinator 6, PN και 3 εδώ: GPSPocketPC

 

 

 

GPSPocketPC.GR Team

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

euxaristo na kano kai mia erotisi re paidia manual gia destinator to 6 ide kaneis sto sait tis ngi mipos emena kai mou diefige;;;;:X

Δεν σου κάνω πλάκα ούτε ποστάρω γιά πλάκα, να σε βοηθήσω ήθελα, απλά δεν το πολυπίστευα οτι αντιμετώπιζες τέτοιο πρόβλημα και ήθελα να το επιβεβαιώσω. Μιά λύση σου προτάθηκε παραπάνω. Γιά το manual του 6 από εδώ http://www.ngi.gr/page.php?pageid=48&languageid=2 ;)

Link to comment
Share on other sites

Η κάλυψη του χάρτη της NGi: http://www.ngi.gr/page.php?pageid=85&languageid=2

 

Ο χάρτης της NGi live: http://www.driveme.gr

 

Στη νέα έκδοση του χάρτη (Μαρτίου) πρόσθεσε και τις παρακάτω πόλεις (στις πόλεις με πλήρη δεδομένα πλοήγησης που περπατάνε τα συνεργεία μας):

 

Σέρρες

Τρίκαλα

Καρδίτσα

Λαμία

Χαλκίδα

Σαλαμίνα - Αμπελάκια

Κόρινθος

Λουτράκι

Άργος

Ναύπλιο

Καλαμάτα

Ρόδος

Ιαλυσός

Κατερίνη

Κέρκυρα

 

Στο επαρχιακό δίκτυο κάλυψη 90% σε όλους τους νομούς (πιθανότατα εκτός από ένα)

 

Και θα υπάρχουν κι όλες οι πόλεις μέχρι 5.000 κατοίκους σε όλη την Ελλάδα, με ονόματα οδών.

 

Σημαντική αναβάθμιση, αλλά φυσικά δε σταματάμε εδώ, προχωράμε με ακόμη πιο δυνατούς ρυθμούς...

 

 

Που είναι το συνεργείο σας να κεράσω κανα φρέσκο ψαράκι στην Χαλκίδα για να κάνουν καλή δουλειά ? :lol: :D :lol:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Που είναι το συνεργείο σας να κεράσω κανα φρέσκο ψαράκι στην Χαλκίδα για να κάνουν καλή δουλειά ? :lol: :D :lol:

 

Αυτή τη στιγμή είμαστε στη Κατερίνη και στη Κέρκυρα, όλα τα παραπάνω έχουν ήδη τελειώσει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή είμαστε στη Κατερίνη και στη Κέρκυρα, όλα τα παραπάνω έχουν ήδη τελειώσει.

Δε βλέπω την Κοζάνη στις πόλεις με πλήρη δεδομένα πλοήγησης και με στεναχωρείς.:(

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω την Κοζάνη στις πόλεις με πλήρη δεδομένα πλοήγησης και με στεναχωρείς.:(

 

To Update for Windows Mobile 5 είναι αυτό που πρέπει να κατεβάσει κάποιος;

Ναι :)

Link to comment
Share on other sites

Για τη Κοζάνη το έχω ξαναπεί: Έχει ήδη σωστές κατευθύνσεις (έχει γίνει περισσότερη δουλειά εκεί παρότι στη κάλυψη την αναφέρουμε απλά με ονόματα οδών) και στη μεθεπόμενη έκδοση θα είναι πλήρης.
Link to comment
Share on other sites

Για τη Κοζάνη το έχω ξαναπεί: Έχει ήδη σωστές κατευθύνσεις (έχει γίνει περισσότερη δουλειά εκεί παρότι στη κάλυψη την αναφέρουμε απλά με ονόματα οδών) και στη μεθεπόμενη έκδοση θα είναι πλήρης.

 

Δυστυχώς δεν ισχύει κάτι τέτοιο.Το τελευταίο 6μηνο έχουν γίνει αρκετές κυκλοφοριακές αλλαγές με μονοδρομήσεις.Επίσης σε αρκετά σημεία οι δρόμοι είναι περίεργοι.Ενώ δηλαδή από την μια μεριά υπάρχει δρόμος στην άλλη καταλήγει σε σκαλοπάτια και το destinator νομίζει πως υπάρχει δρόμος και γίνεται μπάχαλο.Βέβαια ότι τέτοιο κουλό έχω συναντήσει και τις αλλαγές στους μονοδρόμους τα βάζω στην αναφορά λαθών της ngi.Eλπίζω αυτές οι αλλαγές να συμπεριληφθούν στην τρέχουσα έκδοση που ετοίμαζεται.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..Ειμαι καινουρια στο χωρο του ppc προχτες αγορασα το ipaq RX5710 κ ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος να μου πει αν υπαρχει δυνατοτητα φωνητικων εντολων στα Ελληνικα και αν ναι πως μπορω να το κανω? Και κατι αλλο, το Bt phone manager που ακριβως εξυπηρετει? Ευχαριστω...:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..Ειμαι καινουρια στο χωρο του ppc προχτες αγορασα το ipaq RX5710 κ ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος να μου πει αν υπαρχει δυνατοτητα φωνητικων εντολων στα Ελληνικα και αν ναι πως μπορω να το κανω? Και κατι αλλο, το Bt phone manager που ακριβως εξυπηρετει? Ευχαριστω...:D

 

Η συσκευή σου έχει το MLS Talk&Drive;

Link to comment
Share on other sites

τωρα με προβληματισες...λογικα ναι γιατι ακουω οδηγιες αλλα στα αγγλικα και θελω να μαθω αν γινεται καπως να το αλλαξω σε ελληνικα..Για το BT phone manager ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

τωρα με προβληματισες...λογικα ναι γιατι ακουω οδηγιες αλλα στα αγγλικα και θελω να μαθω αν γινεται καπως να το αλλαξω σε ελληνικα..Για το BT phone manager ξερει κανεις?

Σε όλα ακούς οδηγίες. Με το MLS όμως μπορείς και να δίνεις.

Όταν ανοίγεις το πρόγραμμα βλέπεις τίποτα για MLS ή λέει απλά destinator;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...