Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορείς να μεταφέρεις όλο το φάκελο destinatorApps/destinator στην SD και μέσα εκεί να βάλεις τον χάρτη.έπειτα θα κάνεις μια νέα συντόμευση για να μπορείς να ανοίγεις την εφαρμογή από το start menu.

 

Ευχαριστώ πολύ bbbb, αυτό δουλεύει. Όμως έχω ένα άλλο πρόβλημα τώρα. Αφού κάνω install το destinator, βάζω τους χάρτες (i.e to folder GreeceU) κάτω από το folder /destinatorApps/destinator. Τρέχω το πρόγραμμα και μου βγάζει ένα μήνυμα: "Your First DCA Version: " Αυτό μόνο… Καμία ιδέα τι φταίει;

Επίσης, δοκίμασα να το βάλω κάτω από το /destinatorApps και βγάζει πάλι το ίδιο. Αν δεν το έχω καθόλου αυτό το folder, απλά μου βγάζει (φυσικά), "Map not found".

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει κανεις να μου στειλει με pm τον τελευταιο χαρτη για το PN

εχει βγει ο 2006.Q3 ??

 

θα βγει σύντομα: http://www.ngi.gr/page.php?pageid=44&languageid=2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς που αποθηκεύονται τα "Αγαπημένα σημεία" που κρατάει στη μνήμη το destinator; Που βρίσκονται να τα κάνω copy για να μην τα ξαναπερνάω; Ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω 2ε ρωτησούλες 1)Το Destinator PN ενώ έχει τους δρόμους στα ελληνικά τα μενού του είναι στα αγγλικά και οι φωνητικές οδηγίες και αυτές στα αγγλικά.Τι μπορώ να κάνω για να γίνουν ελληνικά???2) Μπορώ να φορτώσω και άλλους χάρτες μαζί με τους ελληνικούς και να διαλέγω άλλους όταν πάω εξωτερικό? Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο "Όψη & Αίσθηση" και θα επιλέξεις Ελληνικές φωνητικές οδηγίες. Σε περίπτωση που δεν υπάρχουν Ελληνικά να επιλέξεις, εγκατέστησε το Greek.cab που θα βρεις μάλλον στην SD σου στο 2577/AddOns
Link to comment
Share on other sites

Το μενού του Destinator PN είναι στα αγγλικά και λέει Look & Feel.Ενώ έχω κάνει εγκατάσταση τα Greek.cab δεν γίνετε τίποτα.Ολα τα έχω κάνει εγκατάσταση στην SD
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εγκαταστήσει το main.cab τότε μπαίνοντας το "Look & Feel" θα πρέπει να βλέπεις και Greek εκτός από default, τόσο στο Voice Prompts όσο και στο Skin.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εγκαταστήσει το main.cab τότε μπαίνοντας το "Look & Feel" θα πρέπει να βλέπεις και Greek εκτός από default, τόσο στο Voice Prompts όσο και στο Skin.

 

Βλέπω default και English μόλις το γύρισα σε defeult το μενού έγινε στα ελληνικά αλλά η φωνή είναι πάλι αγγλικά.Τι φταίει??

Link to comment
Share on other sites

kalimera se olous.katevase o filos mou xtes ton kenourgio xarti .

meta lipis mou eida oti kai o kainourgios xartis den exei ,toylaxiston gia xalkida ,tis anadromiseis (apagoreftika) :(

krima kai i8ela na apoktiso giati kano diadromes stin eparxia sixna.

Yparxei periptosi na ginei kati tetio kai pote?

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι σίγουρος ότι έχει ξαναερωτηθεί (πολλές σελίδες όμως)... υπάρχει κάτι αντίστοιχο του Destinator (ποιοτικά) για PC?

Απο οτι ξερω φιλε μου η Αναβαση εχει ενα παρομοιο προγραμμα για PC.Δες εδω

http://www.anavasi.gr

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω default και English μόλις το γύρισα σε defeult το μενού έγινε στα ελληνικά αλλά η φωνή είναι πάλι αγγλικά.Τι φταίει??

 

Δε μπορώ να καταλάβω, μπορείς να έρθεις από την NGi να το δούμε.

Link to comment
Share on other sites

kalimera se olous.katevase o filos mou xtes ton kenourgio xarti .

meta lipis mou eida oti kai o kainourgios xartis den exei ,toylaxiston gia xalkida ,tis anadromiseis (apagoreftika) :(

krima kai i8ela na apoktiso giati kano diadromes stin eparxia sixna.

Yparxei periptosi na ginei kati tetio kai pote?

 

Αυτή τη στιγμή έχουμε στη βάση μας το 70% της Χαλκίδας έτοιμο, αλλά δυστυχώς δε πρόλαβε να μπει στη παρούσα έκδοση. Η Χαλκίδα θα είναι στην επόμενη έκδοση του χάρτη η οποία δε ξέρουμε ακομή πότε θα κυκλοφορήσει (σε 4 - 6 μήνες)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ... πως μπορουμε να κατεβασουμε το νεο χαρτη?στο σαιτ της ngi δεν εχει τον νεο . γραφει οτι βγηκε αλλα μονο beta.ποτε θα μπορεσουμε να τον κατεβασουμε?
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχουμε στη βάση μας το 70% της Χαλκίδας έτοιμο, αλλά δυστυχώς δε πρόλαβε να μπει στη παρούσα έκδοση. Η Χαλκίδα θα είναι στην επόμενη έκδοση του χάρτη η οποία δε ξέρουμε ακομή πότε θα κυκλοφορήσει (σε 4 - 6 μήνες)

 

 

se efxaristo gia tin apantisi.

krima omos giati i xalkida vouliazei sabbatokyriaka apo a8inaious kai genika ksenous.

8a perimenoume. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Με τον καινουργιο χαρτη ειδα οτι εχει η παρος που πηγα εχει τρομερες διαφορες δεν γινοταν να βγει λιγο πιο νωρις..:O

 

Μπραβο παντος αρχιζει και παιρνει μια μορφη η ελλαδα... ! ! ! ! !

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω, μπορείς να έρθεις από την NGi να το δούμε.

 

Μου είναι λίγο δύσκολο δίοτι είμαι θεσσαλονίκη.Εφόσον έχω εγκαταστήσει τα greek.cab δεν θα έπρεπε να έχω και ελληνικά στη φωνή??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με τον καινούριο χάρτη δεν είδα διαφορά στα μέρη του Νομού Αργολίδας που κινούμαι... :(
Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδες γιατί η Πελοπόννησος είχε ήδη πυκνό δίκτυο από τη προηγούμενη έκδοση. Για την επόμενη έκδοση έχουμε προγραμματίσει αρκετούς επιτόπιους ελέγχους και καταγραφές στη Πελοπόννησο.
Link to comment
Share on other sites

Μου είναι λίγο δύσκολο δίοτι είμαι θεσσαλονίκη.Εφόσον έχω εγκαταστήσει τα greek.cab δεν θα έπρεπε να έχω και ελληνικά στη φωνή??

 

Αν είσαι Θεσσαλονίκη μπορείς να επισκεφτείς την mls http://www.mls.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα αυτα αλλα πως θα κατεβασουμε τον νεο χαρτη.

Δεν υπαρχει καπου ενα link.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...