Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. το πρώτο σου κάνει "ΜΠΟΥ!"

 

2. αυτοπροσώπως

 

...έχεις σπουδάσει ετοιμολογία κάπου?:ninja:

 

..πρέπει να ανοίξεις ένα "Αστειατόρειο"...:happy:

 

....μην συνεχίζεις τα αστεία σου ... θα αρπάξουμε κανα κρύωμα ρε μπαγάσα...:cry:

 

ΥΓ ...Το κινητό σου και το χιούμορ σου χρειάζονται αναβάθμιση...:shifty: :lol: :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
...έχεις σπουδάσει ετοιμολογία κάπου?:ninja:

 

..πρέπει να ανοίξεις ένα "Αστειατόρειο"...:happy:

 

....μην συνεχίζεις τα αστεία σου ... θα αρπάξουμε κανα κρύωμα ρε μπαγάσα...:cry:

 

ΥΓ ...Το κινητό σου και το χιούμορ σου χρειάζονται αναβάθμιση...:shifty: :lol: :blink:

:lol: :lol: καλοοοο:D
Link to comment
Share on other sites

...έχεις σπουδάσει ετοιμολογία κάπου?:ninja:

 

..πρέπει να ανοίξεις ένα "Αστειατόρειο"...:happy:

 

....μην συνεχίζεις τα αστεία σου ... θα αρπάξουμε κανα κρύωμα ρε μπαγάσα...:cry:

 

ΥΓ ...Το κινητό σου και το χιούμορ σου χρειάζονται αναβάθμιση...:shifty: :lol: :blink:

 

Όντως.

Καλό το χιούμορ, αλλά ας δίνουμε και τις απαντήσεις, εφόσον γνωρίζουμε.

 

Λοιπον:

1.Ραντάρ εκφοβισμού είναι σαν πινακίδες που σου δείχνουν την ταχύτητά σου. Έχει πχ στην εθνική κοντά στον Πλαταμώνα (εάν έτυχε να περάσεις από εκεί)

2.Τα φορητά ραντάρ εννοείται ότι δεν γνωρίζει το πρόγραμμα πότε θα την έχουν στήσει οι τροχονόμοι με το φορητό, αλλά σε προειδοποιεί για τα συνήθη σημεία όπου βρίσκεται όχημα της τροχαίας με φορητό ραντάρ. Εγώ παρατήρησα σε δρόμο όπου γνωρίζω ότι η τροχαία πολλές φορές τοποθετεί φορητό ραντάρ, ότι μου εμφανίζει ειδοποίηση. Συνήθως πρόκειται για εσοχές σε δρόμους και μάλιστα μετά από στροφές για να μη φαίνεται το όχημα της τροχαίας.

Αυτά γνωρίζω (εάν σε κάλυψα).

Link to comment
Share on other sites

...έχεις σπουδάσει ετοιμολογία κάπου?:ninja:

 

..πρέπει να ανοίξεις ένα "Αστειατόρειο"...:happy:

 

....μην συνεχίζεις τα αστεία σου ... θα αρπάξουμε κανα κρύωμα ρε μπαγάσα...:cry:

 

ΥΓ ...Το κινητό σου και το χιούμορ σου χρειάζονται αναβάθμιση...:shifty: :lol: :blink:

 

+1 !!!

Link to comment
Share on other sites

Όντως.

Καλό το χιούμορ, αλλά ας δίνουμε και τις απαντήσεις, εφόσον γνωρίζουμε.

 

Λοιπον:

1.Ραντάρ εκφοβισμού είναι σαν πινακίδες που σου δείχνουν την ταχύτητά σου. Έχει πχ στην εθνική κοντά στον Πλαταμώνα (εάν έτυχε να περάσεις από εκεί)

2.Τα φορητά ραντάρ εννοείται ότι δεν γνωρίζει το πρόγραμμα πότε θα την έχουν στήσει οι τροχονόμοι με το φορητό, αλλά σε προειδοποιεί για τα συνήθη σημεία όπου βρίσκεται όχημα της τροχαίας με φορητό ραντάρ. Εγώ παρατήρησα σε δρόμο όπου γνωρίζω ότι η τροχαία πολλές φορές τοποθετεί φορητό ραντάρ, ότι μου εμφανίζει ειδοποίηση. Συνήθως πρόκειται για εσοχές σε δρόμους και μάλιστα μετά από στροφές για να μη φαίνεται το όχημα της τροχαίας.

Αυτά γνωρίζω (εάν σε κάλυψα).

 

Σε ευχαριστώ φίλε, με κάλυψες.:D

 

...να σε ρωτήσω by the way, τα αρχειάκια των ήχων σου δουλέυουν κανονικά? Γιατί εμένα στις κάμερες που με ειδοποιούσε σήμερα, έλεγε "Σημείο Ενδιαφέροντως" η κλασική γυναικεία φωνή....

 

Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση επιπλέων που δεν γνωρίζω?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνει κάποιος Recording στο Dest PN την στιγμή που είναι στο Αεροπλάνο και πηγαίνει με πάνω απο 500χλμ/ωρα και ας μας το στείλει κάποιος το *.DAT αρχείο να το δούμε Live...:cool:

 

...θα ήταν καλή φάση..Μήπως να το κάνουμε "θέμα" στο "Windows Mobile Pocket PCs"...λέω εγω τώρα....:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Και καλα για ποιο λογο?

 

...θα ήθελα να δω πως θα ήταν να το έβλεπες το στίγμα σου να πηγαίνει με 40χλμ/ωρα και να περνάει πάνω απο το Ελ Βενιζέλος...ή να δείχνει την στιγμή που φθάνει σε κάποιο νησί...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο μια εβδομαδιαια περιηγηση σε ολους σχεδον τους νομους της πελοποννησου, εχω να δωσω ενα ΜΕΓΑΛΟ μπραβο στην NGI και στο DESTINATOR PN.

Πραγματικα αν εξαιρεσεις ελαχιστα μικρολαθακια ειχα την ανεση να μετακινουμε με κλειστα ματια!!!!!

Περιμενουμε και τη νεα αναβαθμιση για ακομα καλυτερα αποτελεσματα!!!

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνει κάποιος Recording στο Dest PN την στιγμή που είναι στο Αεροπλάνο και πηγαίνει με πάνω απο 500χλμ/ωρα και ας μας το στείλει κάποιος το *.DAT αρχείο να το δούμε Live...:cool:

 

...θα ήταν καλή φάση..Μήπως να το κάνουμε "θέμα" στο "Windows Mobile Pocket PCs"...λέω εγω τώρα....:ninja:

 

Πως κανουμε recording μια διαδρομή στο PN ?

Link to comment
Share on other sites

...να σε ρωτήσω by the way, τα αρχειάκια των ήχων σου δουλέυουν κανονικά? Γιατί εμένα στις κάμερες που με ειδοποιούσε σήμερα, έλεγε "Σημείο Ενδιαφέροντως" η κλασική γυναικεία φωνή....

Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση επιπλέων που δεν γνωρίζω?:blink:

Αν δεν έχεις την 5.1.172 έκδοση του PN δεν πρόκειται να λειτουργήσουν σωστά οι ήχοι ;)

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Μετά από μία δύσκολη χρονιά (3η λυκείου) επιστρέφω στο thread. Φυσικά έχω χάσει άπειρες σελίδες.

 

Έχω λοιπόν 2 θέματα.

 

1. Μόλις γύρισα από Πάρο/Τήνο, όπου ψιλοαπογοητεύτηκα από την κάλυψη του Destinator PN. Τι να κάνεις όμως, πόσοι τρελοί θα βρεθούν στην Τήνο με gps στο χέρι ώστε να τους καλύψει η NGI?

 

2. Σε 30 περίπου ώρες πετάω για Αμερική. Θα ήθελα να έχω κάποιο σύστημα χαρτών, για τις 20 μέρες που θα μείνω, χωρίς να πληρώσω τα €150 του Destinator USA, ή τα αντίστοιχα κάποιου καλύτερου προγράμματος.

 

Ξέρω, θα πείτε "τώρα το θυμίθηκες ρε μεγάλε?". Μήπως παρ'όλα αυτά έχετε κάτι να μου προτείνετε?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

2. Σε 30 περίπου ώρες πετάω για Αμερική. Θα ήθελα να έχω κάποιο σύστημα χαρτών, για τις 20 μέρες που θα μείνω, χωρίς να πληρώσω τα €150 του Destinator USA, ή τα αντίστοιχα κάποιου καλύτερου προγράμματος.

 

Ξέρω, θα πείτε "τώρα το θυμίθηκες ρε μεγάλε?". Μήπως παρ'όλα αυτά έχετε κάτι να μου προτείνετε?

 

Ευχαριστώ

 

Aν έχεις γρήγορη σύνδεση ποτέ δεν είναι αργά.:D

Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις γρήγορη σύνδεση ποτέ δεν είναι αργά.:D

Ναι, ναι, I'm working on it.

 

Ψάχνω Tomtom και MS Pocket streets. Κάλυψη New york, California σίγουρα θα 'χουν έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε και τη νεα αναβαθμιση για ακομα καλυτερα αποτελεσματα!!!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω και εγώ από NGI. Φίλος που έχει την έκδοση greeceU 2005.Q4.3732,μου είπε πως δεν έχει καθόλου κάποιες περιοχές του κέντρου της Αθήνας, όπως τον Νέο Κόσμο.

Αληθεύει;

Μήπως υπάρχει νεότερη έκδοση που δεν την έχει;

CARPE DIEM
Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε και τη νεα αναβαθμιση για ακομα καλυτερα αποτελεσματα!!!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω και εγώ από NGI. Φίλος που έχει την έκδοση greeceU 2005.Q4.3732,μου είπε πως δεν έχει καθόλου κάποιες περιοχές του κέντρου της Αθήνας, όπως τον Νέο Κόσμο.

Αληθεύει;

Μήπως υπάρχει νεότερη έκδοση που δεν την έχει;

CARPE DIEM
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φαντάζομαι είναι για εμένα, αλλά δυστυχώς δεν καταλαβαίνω :X

Με άκομψο τρόπο σου είπε οτι αυτό που σου είπαν δεν ισχυει.

Η Αθήνα είναι χαρτογραφημενη πολύ καλά με εξαίρεση κάποιους νέους δρόμους.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για το keyboard που έχει ανεβάσει ο katsj στο topic του destinator 6.
Το κατέβασα αλλά μου λέει ότι δεν αλλάζει κάτι. Πρέπει να πληκτρολογεί διαφορετικά το "ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ";
CARPE DIEM
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα αλλά μου λέει ότι δεν αλλάζει κάτι. Πρέπει να πληκτρολογεί διαφορετικά το "ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ";

 

Το Destinator είναι οργανωμένο σε δήμους και όχι σε τοπονύμια. Σε ποιον δήμο είναι ο δρόμος που ψάχνεις να βρεις; Για παράδειγμα η Κυψέλη μπορεί να υπάρχει σαν περιοχή αλλά δε θα βρεις δρόμους γιατί ανήκουν στο δήμο Αθηναίων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...