Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως παίδες όσον αφορά τα WM5 και το Destinator PN με BT GPS στο Dell x51v που έχω, παίζει άψογα αρκεί να "σφηνάρεις" την σωστή Com με έναν editor όπως τον Hex π.χ.

 

Είναι το Dell x51v κατάλληλο θα λέγαμε για πλοήγηση;

1. Είναι η ένταση του ήχου του αρκετά δυνατή για φωνητικές οδηγίες;

2. Με τα κουμπιά που έχει στο κάτω μέρος μπορείς να κάνεις για παράδειγμα εύκολα zoom in/zoom out στο χάρτη;

 

Τελευταία ερώτηση: όταν τρέχει το Destinator PN sto x51v αυτόματα η οθόνη γίνεται switch σε QVGA;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι το Dell x51v κατάλληλο θα λέγαμε για πλοήγηση;

1. Είναι η ένταση του ήχου του αρκετά δυνατή για φωνητικές οδηγίες;

2. Με τα κουμπιά που έχει στο κάτω μέρος μπορείς να κάνεις για παράδειγμα εύκολα zoom in/zoom out στο χάρτη;

 

Τελευταία ερώτηση: όταν τρέχει το Destinator PN sto x51v αυτόματα η οθόνη γίνεται switch σε QVGA;

 

1. Στο x50v η ένταση είναι ok, αν είσαι στο αυτοκίνητο με κλειστά παράθυρα και χωρίς μουσική.

2. Πάνω zoom in - κάτω zoom out. Τόσο απλό.

3. Θα σου απαντήσω ναι, αν και δεν είναι πολύ σωστή η ερώτηση.:D

 

Επιπλέον έχει μεγάλη οθόνη, πολύ σημαντικό για πλοήγηση, και αυτό το κάνει ιδανικό.

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα στις πλοηγήσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί αλλά νομίζω οτι όταν πας να εισάγεις μια διεύθυνση και η πόλη αρχίζει απο Α τα υπόλοιπα γράμματα δεν τα πιάνει και πρέπει να περάσεις όλους τους Αγίους και τα Άνω για να φτάσεις εκεί που θέλεις.

Όντως ισχύει αυτό το ψιλοbug ή είναι μόνο σε εμένα?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί αλλά νομίζω οτι όταν πας να εισάγεις μια διεύθυνση και η πόλη αρχίζει απο Α τα υπόλοιπα γράμματα δεν τα πιάνει και πρέπει να περάσεις όλους τους Αγίους και τα Άνω για να φτάσεις εκεί που θέλεις.

Όντως ισχύει αυτό το ψιλοbug ή είναι μόνο σε εμένα?

 

Εχεις παλια εκδοση s/w για αυτο στο κανει.

Link to comment
Share on other sites

1. Στο x50v η ένταση είναι ok, αν είσαι στο αυτοκίνητο με κλειστά παράθυρα και χωρίς μουσική.

2. Πάνω zoom in - κάτω zoom out. Τόσο απλό.

3. Θα σου απαντήσω ναι, αν και δεν είναι πολύ σωστή η ερώτηση.:D

 

Επιπλέον έχει μεγάλη οθόνη, πολύ σημαντικό για πλοήγηση, και αυτό το κάνει ιδανικό.

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα στις πλοηγήσεις μου.

 

Ευχαριστώ τζόνερ!

Βασικά τα ρωτάω όλα αυτά γιατι σκεφτόμουν να αγοράσω το νέο ASUS MyPal A636, το οποίο είναι ειδικά σχεδιασμένο για πλοήγηση, έχει και ηχείο στο μπροστινό μέρος (http://www.mobile-review.com/pda/review/asus-a636-en.shtml).

Όμως, πλέον έχω βάλει ως απαραίτητη παράμετρο το νέο μου PDA να έχει οθόνη VGA, οπότε το Dell x51v φαίνεται ως καλή λύση, παρόλο που η διάρκεια της μπαταρίας όπως ακούω δεν είναι κι ότι καλύτερο..

 

Αν κι έχω διαβάσει οτι τα εικονίδια του Destinator PN δε φαίνονται σωστά (ακόμα) σε συσκευές VGA WM5. Είδομεν!

 

Καλό βράδυ,

Άρης.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις παλια εκδοση s/w για αυτο στο κανει.

 

το είχες παρατηρήσει και εσύ? την 5.1.80 έχω (τουλάχιστον έτσι λέει), υπάρχει νεότερη?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω από μία διεύθυνση να βρω ταχυδρομικό κωδικό...Μπορεί κάποιος να μου πει αν και πως γίνεται?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Destinator Pn σε ένα σχετικά παλιό pocket pc (ipaq 3630) 32ram και πηγαίνει σχετικά αργά κυρίως όταν κάνει rerouting .Να το μεταφέρω στην compact flash (δεν ξέρω τι ταχύτητας ειναι η κάρτα)???

Θα δω βελτίωση ?

Η μεταφορά γίνεται όπως περιγράφεται κάπου σε αυτό το forum , έτσι?

ΥΓ. Δεν έχω τίποτα άλλο εγκατεστημένο στο ppc και του δίνω την αρχή 20 ram από τη μπάρα.

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Χρειαζομαι επειγοντος της βοηθεια σας. Προσφατα κατεβασα την εκδοση 2005.Q1.3119 (greek) (της NAMA NGi) του ελληνικου χαρτη για το Destinator PN και οταν παω να το τρεξω (το εγκατεστησα πανω απο το destinator 3) μου λεει οτι ο χαρτης δεν ειναι δηλωμενος και ζηταει κωδικο.Μπορει να με βοηθησει καποιος να το παρακαμψω αυτο?Τον χαρτη τον κατεβασα απο emule
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρη κανένας πως μπορώ να αποθηκέψω τα αγαπημένα ώστε σε περίπτωση hard reset να μπορέσω να τα ξαναπεράσω .

Κατά την εγκατάσταση ζήτησα να εγκατασταθεί το pn στην SD card μετά είδα ότι υπάρχουν πολλά και στην κύρια μνήμη αυτό δεν με πειράζει τώρα αλλά σε κάποιο hard reset η αναβάθμιση θα σβηστούν όλα.

Τώρα στην SD υπάρχουν 4 φάκελοι ο Destinator Apps που περιέχει τον χάρτη και οι Destinator Apps Destinator , Destinator Apps Destinator Greek , Destinator Apps TMC , που είναι άδειοι. Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ δουλεύει τέλεια στο x50v μου έχω και εγώ το πρόβλημα όμως που καμιά φορά χάνει το στίγμα - μπερδεύεται και σε δείχνει δίπλα αλλά μετά από λίγο μια χαρά, βρήκε κανένας άκρη με αυτό????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Χρειαζομαι επειγοντος της βοηθεια σας. Προσφατα κατεβασα την εκδοση 2005.Q1.3119 (greek) (της NAMA NGi) του ελληνικου χαρτη για το Destinator PN και οταν παω να το τρεξω (το εγκατεστησα πανω απο το destinator 3) μου λεει οτι ο χαρτης δεν ειναι δηλωμενος και ζηταει κωδικο.Μπορει να με βοηθησει καποιος να το παρακαμψω αυτο?Τον χαρτη τον κατεβασα απο emule

 

Βασικα πρεπει να βρεις την σπασμενη εκδοση του Destinator πρωτα και μετα οποιον χαρτη και αν βαλεις δεν θα υπαρξει κανενα προβλημα. Εγω συγκεκριμενα κατεβασα το Destinator PN και μετα περασα τον συγκεκριμενο χαρτη και δεν μου ζητησε κανενα κωδικο.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Θέλω από μία διεύθυνση να βρω ταχυδρομικό κωδικό...Μπορεί κάποιος να μου πει αν και πως γίνεται?

 

 

Ξέρει να μου απαντήσει κανείς???

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρη κανένας πως μπορώ να αποθηκέψω τα αγαπημένα ώστε σε περίπτωση hard reset να μπορέσω να τα ξαναπεράσω .

Κατά την εγκατάσταση ζήτησα να εγκατασταθεί το pn στην SD card μετά είδα ότι υπάρχουν πολλά και στην κύρια μνήμη αυτό δεν με πειράζει τώρα αλλά σε κάποιο hard reset η αναβάθμιση θα σβηστούν όλα.

Τώρα στην SD υπάρχουν 4 φάκελοι ο Destinator Apps που περιέχει τον χάρτη και οι Destinator Apps Destinator , Destinator Apps Destinator Greek , Destinator Apps TMC , που είναι άδειοι. Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ δουλεύει τέλεια στο x50v μου έχω και εγώ το πρόβλημα όμως που καμιά φορά χάνει το στίγμα - μπερδεύεται και σε δείχνει δίπλα αλλά μετά από λίγο μια χαρά, βρήκε κανένας άκρη με αυτό????

Tα αποθηκευμένα θα τα αποθηκεύσεις, αποθηκεύοντας τον φάκελο favorites.

Όσο για τους φακέλους του dest στην μνήμη της συσκευής κάνε όλα τα αρχεία move στην κάρτα και σβήσε ό,τι έχει απομείνει στη μνήμη συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει να μου απαντήσει κανείς???

 

O μόνος τρόπος που ξέρω είναι να πας στο www.elta.gr και να επιλέξεις αναζητήστε... επάνω αριστερά. Από εκεί υπάρχει επιλογή για ταχ. κώδικες. Νομίζω ότι λειτουργεί σωστά μόνο με Internet Explorer.

Link to comment
Share on other sites

O μόνος τρόπος που ξέρω είναι να πας στο www.elta.gr και να επιλέξεις αναζητήστε... επάνω αριστερά. Από εκεί υπάρχει επιλογή για ταχ. κώδικες. Νομίζω ότι λειτουργεί σωστά μόνο με Internet Explorer.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν εννοώ αυτό...

Εννοώ μέσα από το destinator...

 

Φίλε zeppelin μπορείς να δώσεις τα φώτα σου?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά το PN δουλεύει και σε landscape mode.

To πρόβλημα είναι οτι σε qvga ανάλυση η οθόνη δείχνει κάποια σημεία διπλά και γενικά μπερδεύεται πολύ η εικόνα.

Όταν κάνω VGA brute force, όλα είναι ok, αν εξαιρέσουμε τα σκόρπια εικονίδια στη μέση της οθόνης.

Το έχετε δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά το PN δουλεύει και σε landscape mode.

To πρόβλημα είναι οτι σε qvga ανάλυση η οθόνη δείχνει κάποια σημεία διπλά και γενικά μπερδεύεται πολύ η εικόνα.

Όταν κάνω VGA brute force, όλα είναι ok, αν εξαιρέσουμε τα σκόρπια εικονίδια στη μέση της οθόνης.

Το έχετε δοκιμάσει;

 

Φίλε Johner,

 

αύριο εκτός απροόπτου θα παραγγείλω κι εγώ το Dell x51v οπότε σύντομα θα σας κάνω παρέα στα διάφορα πειράματά με το Destinator PN...

 

Ποιό είναι το status αυτή τη στιγμή; Έχει βρεθεί κάποια λύση για να φαίνονται τα εικονίδια σωστά (ολόκληρα και όλα) στη VGA οθόνη; Περιμένουμε κάποιο patch για αυτό;

 

Άρης.

Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση σε email για την συμβατοτητα με τα WM5

 

Dear Mr. ,

 

Thank you for your email.

You have a question about WM5 and VGA.

 

You can check the compatibility list of different Destinator versions to see if your PDA is compatible at http://www.destinatoreurope.com. If your Device is not on the list we can not guaranty that it will work without problems.At the moment Destinator works on PDA's based on windows mobile 2003 or windows mobile 2003 SE (There will be a patch that will make it possible for Destinator to run on Windows Mobile 5, maybe in December).

For further information please don´t hesitate to contact us.

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση σε email για την συμβατοτητα με τα WM5

 

Dear Mr. ,

 

Thank you for your email.

You have a question about WM5 and VGA.

 

You can check the compatibility list of different Destinator versions to see if your PDA is compatible at http://www.destinatoreurope.com. If your Device is not on the list we can not guaranty that it will work without problems.At the moment Destinator works on PDA's based on windows mobile 2003 or windows mobile 2003 SE (There will be a patch that will make it possible for Destinator to run on Windows Mobile 5, maybe in December).

For further information please don´t hesitate to contact us.

 

Μάλιστα....

 

Αν και το πρόβλημα των εικονιδίων σε VGA πρέπει να μην έχει σχέση με το λειτουργικό, αν έχω καταλάβει καλά. Δηλαδή νομίζω είτε στο Dell x50 ή στο x51v φαίνονται το ίδιο χάλια.

 

Είδομεν, θα σας πω και τις δικές μου εμπειρίες σύντομα..

Ευχαριστώ,

Αρ

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα....

 

Αν και το πρόβλημα των εικονιδίων σε VGA πρέπει να μην έχει σχέση με το λειτουργικό, αν έχω καταλάβει καλά. Δηλαδή νομίζω είτε στο Dell x50 ή στο x51v φαίνονται το ίδιο χάλια.

 

Είδομεν, θα σας πω και τις δικές μου εμπειρίες σύντομα..

Ευχαριστώ,

Αρ

Πράγματι έτσι είναι.

Όσο για κάποιο patch δεν έχω βρει ακόμα κάτι.

Πάντως με brute force μου φαίνονται πολύ μικρά όλα και δυσκολεύομαι να διαβάσω δρόμους.

Link to comment
Share on other sites

kalimera se oloys.

Vre pedia pos ginete ayto to VGA brute force poy diabazo sinexeia exo to QTEK 9000 kai sto PN h kyrios ouonh einai ok mono h ouonh me tis riumiseis fenete poli megali me apotelesma na xanonte kapies epiloges!!

Link to comment
Share on other sites

Σε σχετική ερώτηση που είχα κάνει στη NGI, ελάβα την παρακάτω απάντηση:

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα ασυμβατότητας, απλά θα βλέπετε το Destinator PN σε ανάλυση QVGA (240X320)

 

Ακόμα δεν έχει έρθει στα χέρια μου το Qtek 9000 οπότε δεν ξέρω εάν ισχυεί το παραπάνω. Εάν μπορεί κάποιος ας το δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...