Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kalispera. Exw ena Qtek 9090 kai endiaferomai na parageilw ena BT GPS mesa sti vdomada. Eimai anamesa sto RoyalTek RBT-2001 kai sto Fortuna Slim (kai ta 2 me SiRF Star III). Ta exei dokimasei kanenas? Pio exei kaliteri lipsi? Efxaristw...
Link to comment
Share on other sites

enas filos pou milise me tin NGI simera tou eipan oti se 20 meres peripou tha kikloforisi episima to PN mazi me kainourgious hartes kai to kostos anavathmisis apo to 3 sto 5 tha einai peripou 40 euro (arketa kali timi pistevo)
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι αγόρασα το ΡΝ με χάρτες Δ.Ευρώπης από την Αγγλία και το χρησιμοποίησα με MIO168 στην Σκωτία, Αγγλία, Βέλγιο, Γερμανία, Αυστρία, και Ιταλία και έμεινα ενθουσιασμένος. Η απογοήτευση άρχισε όταν έφτασα Πάτρα και άρχισαν τα προβλήματα με τον Ελληνικό χάρτη. Σχεδόν τιποτα εκτός Αττικής και εκεί πάρα πολλά λάθη σε δρόμους και σε ακρίβεια στίγματος. Οι χάρτες βέβαια δεν είναι της NGI. Διάβασα στο Forum οτι οι χάρτες της NGI της Ελλάδας για το D3 δουλεύουν με το PN αλλά δεν τους έχω.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει να τους βρώ και να τους δοκιμάσω;

Σε επικοινωνία με την NGI μου είπαν οτι οι χάρτες που θα βγάλουν για το ΡΝ δεν συνεργάζονται με το πρόγραμμα ΡΝ που αγόρασα απο Αγγλία και θα πρέπει να αγοράσω όλο το πακέτο!!!! φοβερή συνεργασία με την μαμά Destinator εταιρία δεν βρίσκετε;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με το θέμα destinator δεν έχω ξανασχοληθεί, θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις:

 

Επειδή καιρί τώρα δεν έχω pocket pc, σκέφτομαι να πάρω ένα με ενσωατωμένο gps δέκτη. Έχω βρεί το Mio 168 στα 444ευρώ και το AIRIS N945 το οποίο είναι το Mio Με άλλο όνομα στα 249 ευρώ. Η διαφορά τους είναι οτι το AIRIS δεν δίνει πρόγραμμα πλοήγησης, γι'αυτό και είναι τόσο φθηνό.

 

Ποιό απο τα 2 να προτιμήσω; Να πάρω το AIRIS και να βρώ και να εγκαταστήσω το destinator σπασμένο ή να πάρω το Mio και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο; Αν και η διαφορά χρημάτων είναια πολύ μεγάλη και ζύμε σε δύσκολους καιρούς. :) Αν το βάλω σπασμένο θα έχω προβλήματα εγκατάστασης; Γιατί κάτι τέτοιο έχω ακούσει. Στο σπασμένο μπαίνουν αναβαθμίσεις;

 

Το destinator 3 απο το PN τι διαφορά έχει; Μπορώ στο Mio (ενώ μου δίνεται το 3) να βάλω ο PN;

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι αγόρασα το ΡΝ με χάρτες Δ.Ευρώπης από την Αγγλία και το χρησιμοποίησα με MIO168 στην Σκωτία, Αγγλία, Βέλγιο, Γερμανία, Αυστρία, και Ιταλία και έμεινα ενθουσιασμένος. Η απογοήτευση άρχισε όταν έφτασα Πάτρα και άρχισαν τα προβλήματα με τον Ελληνικό χάρτη. Σχεδόν τιποτα εκτός Αττικής και εκεί πάρα πολλά λάθη σε δρόμους και σε ακρίβεια στίγματος. Οι χάρτες βέβαια δεν είναι της NGI. Διάβασα στο Forum οτι οι χάρτες της NGI της Ελλάδας για το D3 δουλεύουν με το PN αλλά δεν τους έχω.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει να τους βρώ και να τους δοκιμάσω;

Σε επικοινωνία με την NGI μου είπαν οτι οι χάρτες που θα βγάλουν για το ΡΝ δεν συνεργάζονται με το πρόγραμμα ΡΝ που αγόρασα απο Αγγλία και θα πρέπει να αγοράσω όλο το πακέτο!!!! φοβερή συνεργασία με την μαμά Destinator εταιρία δεν βρίσκετε;

Όντως, γενικά η NGI είναι αποκομμένη από το Ευρωπαϊκό Destinator. Από το σαιτ destinatoreurope.com δεν κατάφερα να φτάσω σε αυτό της NGI...

 

Παράξενο... σαν κάτι να μην πηγαίνει καλά, να μη συνεργάζονται πλήρως...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες όσον αφορά τα WM5 και το Destinator PN με BT GPS στο Dell x51v που έχω, παίζει άψογα αρκεί να "σφηνάρεις" την σωστή Com με έναν editor όπως τον Hex π.χ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες όσον αφορά τα WM5 και το Destinator PN με BT GPS στο Dell x51v που έχω, παίζει άψογα αρκεί να "σφηνάρεις" την σωστή Com με έναν editor όπως τον Hex π.χ.

 

Δεν εχει VGA οθονη ομως εεεε?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες όσον αφορά τα WM5 και το Destinator PN με BT GPS στο Dell x51v που έχω, παίζει άψογα αρκεί να "σφηνάρεις" την σωστή Com με έναν editor όπως τον Hex π.χ.

 

Με ποιον hex editor την σφηναρες την θυρα?

Δεν σου βγαζει μεγαλα τα εικονιδια σο μενου με αποτελεσμα να μην μπορεις να δεις τιποτα αλλο εκτος απο το μενου διευθήνση?

Λυσε μου αυτο το προβλημα και το ψαχνψ ενα μηνα τωρα με το x51v.

 

σε ευχαιστω

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον hex editor την σφηναρες την θυρα?

Δεν σου βγαζει μεγαλα τα εικονιδια σο μενου με αποτελεσμα να μην μπορεις να δεις τιποτα αλλο εκτος απο το μενου διευθήνση?

Λυσε μου αυτο το προβλημα και το ψαχνψ ενα μηνα τωρα με το x51v.

 

σε ευχαιστω

 

Με αυτό;;;

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα μπήκα και εγώ στο club του Destinator PN με ΜΙΟ 168. Παράλληλα αγόρασα και Bluetooth GPS για το Qtek S100 και το αντέγραψα στην SD του.Και στα δύο δουλεύει ΑΨΟΓΑ με εκπληκτικά γρήγορο re-routing :D
Link to comment
Share on other sites

 

φιλε johner δοκιμσα το κολπο αλλα στο destinator δεν μου εκανε μικρα τα εικονιδια. Εσυ το εχεις κανει στο destinator?

Link to comment
Share on other sites

Mόλις απέκτησα ένα Mio 168 με ενσωματωμένο GPS module με το Destinator PN.

Kαταπληκτικό μηχανάκι!

Τέρμα το ψάξιμο στην Αθήνα...:)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Xerei kaneis pos tha balw tous xartes tou destinator 3 sto pn?

Εγώ είχα στο πισι το "manager" του 3, και έβαλα από πάνω του pn (σαν ηλίθιος, στο ίδιο directory, xoris unsinstall) και όταν ανοίγει τα βρήσκει όλα. και τους καινούργιους, και τους παλιούς!

 

Βέβαια ο καινούργιος μου φαίνεται είναι μόνο για αθήνα, οπότε χρησιμοποιώ τους παλιούς.

 

(εκτός αν όλα αυτά που είπα είναι βλακίες, και απλά το Pn είχε έναν για αθήνα [7μέγα] και δύο για Ελλάδα [GreeceE, GreeceG, από 13-15 μεγα ο καθείς. ένας αγγλικά, ένας ελληνικά]. Όποιος καταλαβαίνει, και δε βαριέται ας μας πει τι από τα δύο συμβαίνει)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά!

 

Ένας γνωστός έχει το dest3 και υπάρχουν σε αυτό πολλά σημεία ενδιαφέροντος από διάφορες κατηγορίες.

 

Στο dest pn ωστόσο, ενώ υπάρχουν οι αντίστοιχοι κατάλογοι είναι άδειοι!

 

Μπορούν με κάποιο τρόπο να προστεθούν τα σημεία ενδιαφέροντος στο pn και πού μπορούν να βρεθούν;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

από οτι διάβασα ακόμα το Destinator PN δεν είναι σύμβατο με τα wm5...και ας ελπίσουμε ότι σύντομα θα γίνει.

 

θα ήθελα εάν μπορείτε να μου πείτε όσοι έχετε pda με wm5 ποιό navigation software χρησιμοποιητε τώρα, μιας και ενδιαφέρομαι να αγοράσω το qtek 9000 και να το δουλεύω με navigation.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για σας

 

Ρε παιδιά για πέστε λίγα πράγματα για αυτό το DestinatorPN.Είναι άλλο πρόγραμμα? Είναι καλύτερο από το Destinator3 όσον αφορά τήν Ελλάδα?

 

 

Ευχριστώ

Paul

Link to comment
Share on other sites

Για σας

 

Ρε παιδιά για πέστε λίγα πράγματα για αυτό το DestinatorPN.Είναι άλλο πρόγραμμα? Είναι καλύτερο από το Destinator3 όσον αφορά τήν Ελλάδα?

 

 

Ευχριστώ

Paul

Το ΡΝ είναι η φυσιολογική αναβάθμιση του 3. Όπως είναι φυσικό είναι καλύτερο από τον προκάτοχό του κι έχει τους ίδιους χάρτες με το 3 σε περίπτωση που τους ψάχνεις.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα λίγο το post αλλά αν κατάλαβα καλά το Destinator PN δεν είναι ακόμα συμβατό με τα WM5, πόσο άλλο με το 9100.

 

Έχουμε καμία ημερομηνία για το πότε θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα; Στις γιορτές θα το δούμε;

(αν δεν υπάρχουν πληροφορίες να στείλω ένα mail στο ngi.gr να ρωτήσω)

 

Λογικα αρχες Δεκεμβριου θα κυκλοφορισει. (συντομα δηλαδη!)

Εγω με το Jasjar εχω το Dest3 και ειναι μια χαρα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Άρα αυτό σημαίνει πως λογικά και το Destinator PN θα πηγαίνει καλά σε WM5 συσκευή, έτσι;

Αρχές Δεκεμβρίου ακούγεται ως πολύ καλό δωράκι για το PPC μου. :)

 

Wait a second: τώρα δεν έχουμε αρχές Δεκεμβρίου; :confused:

Πώς και δεν έχουν ανανεώσει το portal τους στο NGI.

 

Το PN παιζει σε WM5 PPC χωρις VGA ομως!

Link to comment
Share on other sites

ok μια απλή επαλήθευση το qtek 9000 όπως και το Jasjar έχουν VGA όποτε βάζουμε Dest3 αντί για PN μέχρι να βγει κάποιο patchακι, σωστά?

 

Ακριβως... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...