Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχα... εδω VGA δεν δινουνε (το πλεον αυτονοητο πραγμα δηλαδη) και εσυ θελεις να βαλουνε το TomTom??? :lol:

Τους προτρέπω να συνεργαστούν με την tomtom! :D

Δεν αντέχω άλλο το destinator, δηλαδή μόνο σε περίπτωση ανάγκης το χρησιμοποιώ πλέον.

 

Σε ποιο να δωσεις τα λεφτα σου? Στο παλιο 3 που αλλαζει... η στο νεο PN που δεν βλεπετε? Για μενα προσωπικα, θα τα δωσω οταν το PN το κανουν VGA... λογικη απαιτηση νομιζω.

Σε κανένα! :w00t: :κάφρος: :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια. Χρειαζομαι επειγοντος της βοηθεια σας. Προσφατα κατεβασα την εκδοση 2005.Q1.3119 (greek) (της NAMA NGi) του ελληνικου χαρτη για το destinator PN απο το E-mule. Μετα την εγκατασταση του χαρτη και κατα την προσπαθεια εναλλaγης χαρτων εμφανιζει το μηνυμα "ο επιλεγμενος χαρτης δεν ειναι δηλωμενος. θελεται να τον δηλωσεται ? " και στην επιλογη "ΝΑΙ" ζηταει κωδικο αδειας χρησης. ΜΗπως καποιος φιλος μπορει να με βοηθησει να το "ξεπερασω" ? ;)

Αν καποιος μπορει να βοηθησει, please pm me. thanks.

 

Ευχαριστω παιδια. Βοηθησατε πολυ. Μπηκα κανονικα στους χαρτες. Εχω ομως το εξης προβλημα τωρα :( ! Κατα την προσπαθεια αναζητησης του δορυφορου μου βγαζει μηνυμα οτι "το gps δεν βρεθηκε ????? Επισης προσπαθησα να βρω το gps απο την επιλογη "Ευρεση GPS" χωρις αποτελεσμα. Τι μπορει να φταει ? Ειμαι και ψιλοκαινουργιος με το αντικειμενο. Mηπως καποιος μπορει να βοηθησει ? :confused: Thanks again.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Χρειαζομαι επειγοντος της βοηθεια σας. Προσφατα κατεβασα την εκδοση 2005.Q1.3119 (greek) (της NAMA NGi) του ελληνικου χαρτη για το destinator PN απο το E-mule. Μετα την εγκατασταση του χαρτη και κατα την προσπαθεια εναλλaγης χαρτων εμφανιζει το μηνυμα "ο επιλεγμενος χαρτης δεν ειναι δηλωμενος. θελεται να τον δηλωσεται ? " και στην επιλογη "ΝΑΙ" ζηταει κωδικο αδειας χρησης. ΜΗπως καποιος φιλος μπορει να με βοηθησει να το "ξεπερασω" ? ;)

Αν καποιος μπορει να βοηθησει, please pm me. thanks.

Παιδιά, επειδή έχω κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, θα μπορούσε να μου στείλει κάποιος προσωπικό μήνυμα σχετικά με το activation ? Η απάντηση στον arismakr δεν φάνηκε σε κάποιο reply. Thnx.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια. Βοηθησατε πολυ. Μπηκα κανονικα στους χαρτες. Εχω ομως το εξης προβλημα τωρα :( ! Κατα την προσπαθεια αναζητησης του δορυφορου μου βγαζει μηνυμα οτι "το gps δεν βρεθηκε ????? Επισης προσπαθησα να βρω το gps απο την επιλογη "Ευρεση GPS" χωρις αποτελεσμα. Τι μπορει να φταει ? Ειμαι και ψιλοκαινουργιος με το αντικειμενο. Mηπως καποιος μπορει να βοηθησει ? :confused: Thanks again.

 

Υπαρχει καποιο παληκαρι που μπορει να βοηθησει ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα hw iPAQ 6515 που "υποτιθεται" οτι διαθετει built-in GPS. Eχω προσφατα αγορασει την συσκευη και στην προσπαθεια μου να βρω το gps μεσω του destinator PN μου εμφανιζει το μηνυμα " το gps δεν ανταποκρινεται".

Παρα τις προσπαθειες μου να βρω το gps απο την επιλογη "Ευρεση GPS" αλλαζωντας com port και baud rate δεν εχω καταφερει να το εντοπισω. Δεν ξερω τι κανω λαθος.

Μηπως υπαρχει καποιος φιλος με την ιδια συσκευη που εχει εγκαταστησει το DESTINATOR PN και δουλευει κανονικα να μου πει πως το πετυχε ?

Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στο site της Ngi στο σχετικο forum για το κινητο σου.

ενας φιλος εχει ηδη απαντησει σε ολα τα ερωτηματα σου.

(http://www.ngi.gr)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το destinator pn αλλα οι ελληνικοι χαρτες οπως προαναφερθηκε ειναι για κλαματα ειδικα στη θεσσαλονικη.

Στο destinator 3 υπαρχουν οι κανονικοι χαρτες?Και αν παιζουν?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το destinator pn αλλα οι ελληνικοι χαρτες οπως προαναφερθηκε ειναι για κλαματα ειδικα στη θεσσαλονικη.

Στο destinator 3 υπαρχουν οι κανονικοι χαρτες?Και αν παιζουν?

Έχεις τους χάρτες της NGi; Όχι και για κλάμματα! :w00t:

Μια χαρά τους βρίσκω εγώ. Σήμερα πήγα πρώτη φορά στον εύοσμο, χωρίς να έχω ξαναπάει, και δεν χάθηκα ούτε στιγμή.

Ελάχιστα σημεία δεν είναι χαρτογραφημένα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το destinator pn αλλα οι ελληνικοι χαρτες οπως προαναφερθηκε ειναι για κλαματα ειδικα στη θεσσαλονικη.

Στο destinator 3 υπαρχουν οι κανονικοι χαρτες?Και αν παιζουν?

Xwris kamia diathesi na sthn pesoume sou lew kai egw me thn sera mou oti exeis lathos. Oi xartes einai mia xara to monadiko lathos tous (pou se afto den ftaiei h NGI) einai oti apo thn prohgoumrnh anavathmish exoun paradothei kapoia shmeia sto kombo tou titan ta opoia logika kai den einai mesa kai tha einai sigoura sthn nea ekdosh pou anamenete.

Twra gia mesa sthn poli kai tis girw girw perioxes exei para ma para polh kalh kalypsi .. :cool:

Link to comment
Share on other sites

τοτε μαλον θα πρεπει να βρω τους κανονικους χαρτες :O :O

Μπηκα στο site της ngi και δεν βρηκα κατι σχετικο με το pn μονο για το d3 βρηκα τη πεζει?

Link to comment
Share on other sites

τοτε μαλον θα πρεπει να βρω τους κανονικους χαρτες :O :O

Μπηκα στο site της ngi και δεν βρηκα κατι σχετικο με το pn μονο για το d3 βρηκα τη πεζει?

 

Ma to PN den vgike akoma epishma apo thn NGI to perimenoume afto pou exeis einai h spasmenh ekdosi ara opoio bug kai opoia disleitourgia einai anamenomenh ,, :cool:

Link to comment
Share on other sites

KALHMERA,

 

THA HTHELA NA SE ROTHSO AN GNORIZEIS KAPOIO, EPIDH EGO EIMAI LIGO ASXETOS, LOIPON EXO ENA MDA COMPACT ME PERASMENH ROM TIS IMATE (AGGLIKA), PRIN LIGES MERES AGORASA ENA GPS ROYALTEK x-mini 2001 (APO TO SITE EIDA POLY KALA SXOLIA) PHGA KAI PHRA SPASMENO TO DESTINATOR 3 NA TO DOKIMASO TO PROBLHMA MOY EINAI OTI DEN BLEPEI TO GPS ME TIPOTA MHPOS H SYSKEVH TOY GPS DEN EINAI SYMBATH ME TO DESTINATOR 3 KAI EINAI MONO ME TO PN? TO EXEI DOKIMASH KAPOIOS, TI PREPEI NA KANO?

EPISHS MHPOS GNORIZEIS STO GPS POS SOZOYME THS RITHMHSEIS STO ROYALTEK GPS DEMO?

 

EYXARISTO

Link to comment
Share on other sites

οταν παω να εγκαταστησω απο το destinator pn κατι που ειναι στο α΄cd μου λεει να βαλω το cd, ενω αυτο ειναι μεσα

οταν παω να κανω cut την Πορτογαλια απο το β΄cd, μου λεει: can't alocate memory

τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

H λύση είναι είτε να αγοράσετε το Destinator ή να το σπάσετε στο ξύλο...
Νομίζω πως το software δεν έχει υλική υπόσταση οπότε δεν μπορείς να του ασκήσεις βία (να το σπάσεις στο ξύλο)…

:lol: :lol: :lol:

 

Μου αρέσουν οι λύσεις σου….

:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Μια και το έφερε η κουβέντα περί ξύλου, τα πράγματα το έφεραν έτσι ώστε σήμερα θυμήθηκα το αρχαίο TomTom Routeplanner (4 ετών σχεδόν πρόγραμμα) - έφευγε εξωτερικό ένας κολητός και του το εγκατέστησα...

 

Είδα ΠΟΣΟ ΑΝΩΤΕΡΗ κατασκευή είχε αυτό το ΑΡΧΑΙΟ πρόγραμμα από το Destinator... (no wonder που τώρα με το version 5 είναι το εμπορικότερο) ΑΠΟ ΤΟΤΕ το έβαζες ΟΛΟ στο storage card χωρίς να σε υποχρεώνει να το βάλεις στη RAM (ή ROM αν μιλάμε για WM5), ΑΠΟ ΤΟΤΕ είχε τη λογική οι χάρτες να μπαίνουν σε folders στο My Documents (τι πιο λογικό;...), ΑΠΟ ΤΟΤΕ είχε ξεχωριστό module το GPS module ώστε να γίνεται update ξεχωριστά από το υπόλοιπο πρόγραμμα... κλπ. ...α και φυσικά παίζει σε VGA (χωρίς να το ξέρει - με το γνωστό trick) κάτι που το Destinator PN δεν...

 

Το μόνο που έσωσε το Destinator και πουλάει καλά στην Ελλάδα είναι η NGi και οι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ Ελληνικοί χάρτες... κατά τα άλλα ευχαρίστως θα το έστελνα από εκεί που ήρθε (και θα του έριχνα και ξύλο χεχεχε).

 

Αν ακούει κάποιος από NGi, να πω να κοιτάξουν το συντομότερο δυνατό για συνεργασία με ΣΟΒΑΡΟ κατασκευαστή software γιατί αυτοί... (και ο κόσμος δεν είναι τόσο βλάκας)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

:lol:

H φράση μου είχε περισσότερη βαρύτητα στη λέξη "σπάσιμο", παρά στη λέξη "ξύλο"...:wink::whistle:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

got your meaning - το θέμα είναι ότι αν συνεχίζει να γίνεται φόλα το πρόγραμμα, ούτε αυτό θα μας ενδιαφέρει (οι άλλοι όπου να'ναι θα έχουν ανάλογους χάρτες)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιο προβλημα με το x51v της dell και το destinator pn.

Περασα το pn στο pda και αφου τελειωσε την εγκατασταση προσεξα οτι το menu που σου βγαζει για της λειτουργιες (διευθυνση, ιστορικο κτλ) ειναι τεραστιο. Στην οθονη του pda μπορω να διαβασω μονο την διευθυνση, τα υπολοιπα οπως διπλα που εχει ιστορικο και αγαπημενα κτλ δεν τα χωραει η οθονη, ειναι πολυ μεγαλα τα παραθυρα. Στο x50v που δουλευα (εχει windows 2003 ppc) το pn ολα ηταν μια χαρα

Χρησιμοποιω το x51v που εχει win mobile 2005.

 

εχει συμβει σε κανεναν αλλο αυτο?

Εχει δουλεψει κανεις win mobile 2005 και το pn?

Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιο προβλημα με το x51v της dell και το destinator pn.

Περασα το pn στο pda και αφου τελειωσε την εγκατασταση προσεξα οτι το menu που σου βγαζει για της λειτουργιες (διευθυνση, ιστορικο κτλ) ειναι τεραστιο. Στην οθονη του pda μπορω να διαβασω μονο την διευθυνση, τα υπολοιπα οπως διπλα που εχει ιστορικο και αγαπημενα κτλ δεν τα χωραει η οθονη, ειναι πολυ μεγαλα τα παραθυρα. Στο x50v που δουλευα (εχει windows 2003 ppc) το pn ολα ηταν μια χαρα

Χρησιμοποιω το x51v που εχει win mobile 2005.

 

εχει συμβει σε κανεναν αλλο αυτο?

Εχει δουλεψει κανεις win mobile 2005 και το pn?

 

Το PN δεν παιζει ακομα σε PPC που εχουν VGA οθονη... :(

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το Destinator Pn, όμως σε μία έκδοση που δοκιμάζω, οι χάρτες που έχω (2004) έχουν κάποια λάθη εκεί που το χρησιμοποιώ, μήπως μπορεί κάποιος να ανεβάσει κάπου τους χάρτες του 2005 τους αγγλικούς να δω αν με βοηθούν ??(βρήκα τους ελληνικούς αλλά το pda μου δεν υποστηρίζει ελληνικά) .

Αν μπορεί ας μου στείλει pm. Ευχαριστώ

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Το PN δεν παιζει ακομα σε PPC που εχουν VGA οθονη... :(

 

Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι το dell x51v εχει μονο vga ενω το x50v εχει και qvga?

Link to comment
Share on other sites

το 50v και το 51v είναι VGA και αυτό σημαίνει το v δίπλα στο νούμερο

αυτό δεν σημαίνει ότι δεν παίζουν QVGA εφαρμογές

 

απλά το PN δεν παίζει ΣΑΝ VGA σε VGA pocketpc ενώ το 3, έπαιζε (με τρικ) πράγμα φυσικά που έχει ΑΠΥΘΜΕΝΗ διαφορά για κάποιον που έχει δουλέψει με VGA χάρτες (x4 εμβαδό)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...