Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εξηγώ πιο πάνω γιατί το συγκεκριμένο μου δημιουργεί πρόβλημα. Σε εμένα και σε πολλούς άλλους. Υπάρχει τηλέφωνο άλλης εταιρείας πέραν της Xiaomi που να μένει αναμμένη η οθόνη κατά τη διάρκεια της κλήσης; Ή μήπως όλοι είναι λάθος και η Xiaomi ξαφνικά σωστή; Προφανώς ο τερματισμός της κλήσης δεν είναι η λύση. Το σβήσιμο της οθόνης είναι.

 

Απ 'την στιγμή που πήρα το τηλέφωνο και διαπίστωσα πως κατά τη συνομιλία, η οθόνη δεν σβήνει όταν πλησιάζω τη συσκευή στο αυτί, έψαξα όλο το μενού και το διόρθωσα.

Αν κατάλαβα σωστά απ' την απάντησή σου και κάποιων άλλων δεν δοκιμάσατε την απλούστατη λύση που σας έδωσα κι απλά σας αρέσει να διαφωνείτε. Δικαίωμά σας, συνεχίστε να περιμένετε update και να κατηγορείτε τη Xiaomi και το Mi10.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη σβήνει όταν την πλησιάζεις στο αυτί.

Το πρόβλημα δημιουργείται με hands free & Bluetooth.

Μάλλον άλλο θέμα έχεις εσύ.

Επίσης να ξαναπούμε ότι το να τερματίζει η κλήση από το power button,κάθε άλλο παρά λύση είναι .

Τα αυτονόητα δλδ.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απ 'την στιγμή που πήρα το τηλέφωνο και διαπίστωσα πως κατά τη συνομιλία, η οθόνη δεν σβήνει όταν πλησιάζω τη συσκευή στο αυτί, έψαξα όλο το μενού και το διόρθωσα.

Αν κατάλαβα σωστά απ' την απάντησή σου και κάποιων άλλων δεν δοκιμάσατε την απλούστατη λύση που σας έδωσα κι απλά σας αρέσει να διαφωνείτε. Δικαίωμά σας, συνεχίστε να περιμένετε update και να κατηγορείτε τη Xiaomi και το Mi10.

Δεν έχεις καταλάβει για τι πράγμα μιλάμε και αντί να διαβάσεις προσεκτικά μας κατηγορείς και για γκρινιάρηδες :). Ξαναλέω ότι το πρόβλημα δεν είναι όταν πλησιάζεις το τηλέφωνο στο αυτί. Εκεί σβήνει κανονικά. Το πρόβλημα είναι μακριά από το αυτί όταν μιλάς με Bluetooth. Αν δεν κάνεις minimize την εφαρμογή η οθόνη αναβοσβήνει και δεν κλείνει με το κουμπί on-off. Με τη λύση που προτείνεις εσυ τερματίζεται η κλήση, δεν σβήνει η οθόνη! Φαντάζομαι έγινε κατανοητό τώρα!

 

Edit: τώρα είδα ότι σου είχε απαντήσει και ο Chryssostomos.

Edited by tsourisg
Link to comment
Share on other sites

Απ 'την στιγμή που πήρα το τηλέφωνο και διαπίστωσα πως κατά τη συνομιλία, η οθόνη δεν σβήνει όταν πλησιάζω τη συσκευή στο αυτί, έψαξα όλο το μενού και το διόρθωσα.

Αν κατάλαβα σωστά απ' την απάντησή σου και κάποιων άλλων δεν δοκιμάσατε την απλούστατη λύση που σας έδωσα κι απλά σας αρέσει να διαφωνείτε. Δικαίωμά σας, συνεχίστε να περιμένετε update και να κατηγορείτε τη Xiaomi και το Mi10.

 

Ξεκίνησα να σου απαντάω ότι άλλο είναι το θέμα μας αλλά είδα ότι σου έχουν απαντήσει τα παιδιά οπότε οκ.Παντως αυτο που λες ότι δεν κλείνει η οθόνη στην ομιλία δεν ισχυει μια χαρά κλείνει όταν πας κοντά το αυτί σου χωρίς καμία ρύθμιση και μενού. Μπας και έχει κανένα θέμα ο αισθητήρας σου .

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Συγνώμη για το πρήξιμο αλλά κατέβασα την rom που ανεβάσατε σε προηγούμενη σελίδα και την κατέβασα και πάω να την περάσω και μου βγάζει πρόβλημα. Η ρομ που έχω τώρα είναι η 12.2.6 RJBMIXM. Υπάρχει κάποια λύση για την περάσω;;; ξέρει κανείς γιατί μου βγάζει πρόβλημα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι το μοντέλο Μ2001J2G το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Συγνώμη για το πρήξιμο αλλά κατέβασα την rom που ανεβάσατε σε προηγούμενη σελίδα και την κατέβασα και πάω να την περάσω και μου βγάζει πρόβλημα. Η ρομ που έχω τώρα είναι η 12.2.6 RJBMIXM. Υπάρχει κάποια λύση για την περάσω;;; ξέρει κανείς γιατί μου βγάζει πρόβλημα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι το μοντέλο Μ2001J2G το κινητό

Εσύ φίλε μου,έχεις την Global rom.

Περιμένεις να έρθει και για την δική σου,η ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις καταλάβει για τι πράγμα μιλάμε και αντί να διαβάσεις προσεκτικά μας κατηγορείς και για γκρινιάρηδες :). Ξαναλέω ότι το πρόβλημα δεν είναι όταν πλησιάζεις το τηλέφωνο στο αυτί. Εκεί σβήνει κανονικά. Το πρόβλημα είναι μακριά από το αυτί όταν μιλάς με Bluetooth. Αν δεν κάνεις minimize την εφαρμογή η οθόνη αναβοσβήνει και δεν κλείνει με το κουμπί on-off. Με τη λύση που προτείνεις εσυ τερματίζεται η κλήση, δεν σβήνει η οθόνη! Φαντάζομαι έγινε κατανοητό τώρα!

 

Edit: τώρα είδα ότι σου είχε απαντήσει και ο Chryssostomos.

 

Αφου είναι άλλο το πρόβλημα τελικά, με συγχωρείτε. Δεν είχα καμία πρόθεση, πάντως , να κατηγορήσω κανέναν για τίποτα. Να βοηθήσω ήθελα, απλά ο γραπτός λόγος δημιουργεί παρεξηγήσεις κάποιες φορες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεκίνησα να σου απαντάω ότι άλλο είναι το θέμα μας αλλά είδα ότι σου έχουν απαντήσει τα παιδιά οπότε οκ.Παντως αυτο που λες ότι δεν κλείνει η οθόνη στην ομιλία δεν ισχυει μια χαρά κλείνει όταν πας κοντά το αυτί σου χωρίς καμία ρύθμιση και μενού. Μπας και έχει κανένα θέμα ο αισθητήρας σου .

 

Με το άλλο έγινε μπέρδεμα αλλά το βρήκαμε. Όσο για τον αισθητήρα δεν ξέρω αλλά, πλέον, δεν έχω θέμα με την οθόνη. Κι ένας φίλος που είχε το ίδιο, με τη συγκεκριμένη ρύθμιση λύθηκε. Ευχαριστώ πάντως !!

Edited by panpgr
Link to comment
Share on other sites

Όλο και περισσότερα παίρνουν την 12.5

Άντε και στα δικά μας σύντομα.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας που να έχει κάνει το ευρωπαϊκό dual sim ? Αν ναι έχει και vowifi? Και στις δύο σιμ? Από ότι είδα για dual sim μόνο global και EU παίζει. Θα μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει ή να μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα.

 

Συρταρακι από που πήρατε;

Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει έρθει σε κανέναν η global 12.5;;;;

 

Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα .

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όσοι έχετε πάρει την αναβάθμιση καταλάβατε καμία διαφορά σε κάτι; προστέθηκε κάτι για να το δω και εγώ; γιατί δεν βλέπω κάτι καινουργιο
Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια και στο Mi 10 T μικρό λεπτομέρειες, απλά η συσκευή έχει γίνει απίστευτα σμούθ... πολύ βελούδινη αίσθηση μεταβάσεις μενού εφαρμογές τα πάντα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όσοι έχετε πάρει την αναβάθμιση καταλάβατε καμία διαφορά σε κάτι; προστέθηκε κάτι για να το δω και εγώ; γιατί δεν βλέπω κάτι καινουργιο

 

Οι περισσότεροι είμαστε με EEA,οπότε,δεν έχουμε πάρει ακόμα την 12.5.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Κατοχος της συσκευής απο τον Αύγουστο. Πολυ ευχαριστημένος μεχρι τωρα σε γενικές γραμμές!

Εχω την rom 12.2.7.0(RJBEUXM).

Δεν εχω ξεκλειδώσει μεχρι τωρα bootloader, αρα είμαι τελείως stock.

Καπου διαβασα πως μπορω να κανω το κινητο dual sim αγοραζοντας φυσικα dual sim tray και πέρασμα μιας αλλης ρομ.

Ποια ακριβως πρεπει να περασω και τι χάνω τι κερδίζω?

Και ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω?

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Για να μην απαντάει κάνεις,λογικά δεν το έχει κάνει.σς άλλο φόρουμ,θα βρεις αυτό που ρωτάς.

Βγήκε και η 12.5 στη γνωστή σελίδα.

Την κατέβασα,αλλά δεν την περνάει γιατί δεν είμαι στους beta λέει...

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θελει ξεκλειδωμα κ περασμα μετα ρομ απο xiaomi eu ή την ελληνικη ρομ xtrv. Εννοειται πρεπει να προμηθευτεις κ το ανταπτορακι με τις δυο σιμ για να λειτουργεί κανονικα

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Σαν πολύ δεν αργούν να βγάλουν την ενημέρωση για τα ευρωπαϊκά;

 

υπομονή. λέγαμε για Απρίλιο μετά Μάιο τώρα Ιούνιο, κάποια στιγμή θα τη δώσει. το θέμα είναι να είναι ένταξή όταν δώσει την 12,5 και οχι να αρχίσουν τα προβλήματα. όταν στην 12.2.8 έχεις ακόμα ενημέρωση ασφαλείας android 01-03-21 καταλαβαίνεις πολλά.

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω απ'το Mi 10 T μου δεν αλλάζει και τίποτα το ιδιαίτερο. Εμφανισιακά ελάχιστες μικροπινελιές. Εκεί που φαίνεται η διαφορά είναι στο πόσο ανάλαφρο έχει γίνει το λογισμικό του. Απλά είναι αέρινο σε όλα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον ας έδιναν ένα ενδιάμεσο security patch. Επίσημα ήμαστε με android security 1/2. 4,5 μήνες πίσω. Όπως και να το δεις είναι φάουλ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...