Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο ζελατίνα θα είσαι κομπλέ με την ringke. Την έχω κάνα 8μηνο τώρα.

Σκέφτομαι πάντως αυτό με την uv κόλλα αλλά δν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απο ζελατίνα θα είσαι κομπλέ με την ringke. Την έχω κάνα 8μηνο τώρα.

Σκέφτομαι πάντως αυτό με την uv κόλλα αλλά δν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

 

Που την έβαλες? Αθήνα είσαι?

Δεν την βρίσκω πουθενά ετοιμοπαράδοτη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

Δίνει διαθεσημότητα 4-10 μέρες.

Την τοποθέτησαν αυτοί ή την έβαλες μόνος σου?

 

update:

Δεν την βάζουν πλέον αυτοί γιατί όπως μου είπαν έχει αλλάξει το υλικό της μεμβράνης και δεν είναι πλέον τόσο εύκολη στην τοποθέτηση.

Προσωπικά ούτε καν! Αν ήταν τζαμάκι κάτι θα γίνονταν. Το βάζω και μόνος μου. Μεμβράνη όμως όχι.

Και βέβαια δεν την έχουν ετοιμοπαράδοτη.

Άρα ετοιμοπαράδοτη υπάρχει μόνον αυτή: https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-3mk-curved-arc-xiaomi-mi-10-mi-10-pro?skr_prm=WyJkNWQ4NmZkZS1jODE3LTQ5Y2YtOThlOS0yNjY3ZWI3MWZjZTUiLDE2MjYxNzQwOTE3MzMseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Αυτήν είχα και άρχισε να ξεκολάει μετά από 1 χρόνο χρήσης περίπου. Δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο, πολύ δακτυλιά και δεν είχε και καλή αίσθηση στην αφή.

Δυστυχώς δεν έχει πουλήσει το κινητό και δεν υπάρχουν επιλογές σε αξεσουάρ.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δίνει διαθεσημότητα 4-10 μέρες.

Την τοποθέτησαν αυτοί ή την έβαλες μόνος σου?

 

update:

Δεν την βάζουν πλέον αυτοί γιατί όπως μου είπαν έχει αλλάξει το υλικό της μεμβράνης και δεν είναι πλέον τόσο εύκολη στην τοποθέτηση.

Προσωπικά ούτε καν! Αν ήταν τζαμάκι κάτι θα γίνονταν. Το βάζω και μόνος μου. Μεμβράνη όμως όχι.

Και βέβαια δεν την έχουν ετοιμοπαράδοτη.

Άρα ετοιμοπαράδοτη υπάρχει μόνον αυτή: https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-3mk-curved-arc-xiaomi-mi-10-mi-10-pro?skr_prm=WyJkNWQ4NmZkZS1jODE3LTQ5Y2YtOThlOS0yNjY3ZWI3MWZjZTUiLDE2MjYxNzQwOTE3MzMseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Αυτήν είχα και άρχισε να ξεκολάει μετά από 1 χρόνο χρήσης περίπου. Δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο, πολύ δακτυλιά και δεν είχε και καλή αίσθηση στην αφή.

Δυστυχώς δεν έχει πουλήσει το κινητό και δεν υπάρχουν επιλογές σε αξεσουάρ.

Την Ringke την έβαλα στο τελευταίο μαγαζί που αναφέρεις το Σάββατο. Πρέπει να ήταν η τελευταία. Την τοποθετούν πολύ καλά με ενα ευρώ χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Την Ringke την έβαλα στο τελευταίο μαγαζί που αναφέρεις το Σάββατο. Πρέπει να ήταν η τελευταία. Την τοποθετούν πολύ καλά με ενα ευρώ χρέωση.

 

Έτσι φαίνεται. Έβαλες την τελευταία.

Τώρα μου είπαν ότι δεν θα την βάζουν πλέον.

 

Το κακό είναι ότι δεν υπάρχει και τίποτα άλλο της προκοπής. Δεν ασχολήθηκαν να φέρουν γιατί δεν πούλησε το τηλέφωνο.

Αντίθετα για το 10Τ βρίσκεις.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται. Έβαλες την τελευταία.

Τώρα μου είπαν ότι δεν θα την βάζουν πλέον.

 

Το κακό είναι ότι δεν υπάρχει και τίποτα άλλο της προκοπής. Δεν ασχολήθηκαν να φέρουν γιατί δεν πούλησε το τηλέφωνο.

Αντίθετα για το 10Τ βρίσκεις.

Όχι στο Περιστέρι, στην Καλλιθέα την τοποθέτησα. Εχε το νου σου μήπως την ξαναφέρει. Έχει και δυο μέσα το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει μια πολύ καλής ποιότητας μεμβράνη στο κατάστημα irepair στον Πειραιά . Είναι κομμένη σε εκτυπωτή και με τοποθετηση από αυτούς

 

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι στο Περιστέρι, στην Καλλιθέα την τοποθέτησα. Εχε το νου σου μήπως την ξαναφέρει. Έχει και δυο μέσα το πακέτο.

 

Τελικά πήγα και έβαλα αυτήν: https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-xiaomi-mi-10-mi-10-pro-full-screen-cover-anticrash-x-one-ultimate-upgrade-v-2-japan?skr_prm=WyJkNWQ4NmZkZS1jODE3LTQ5Y2YtOThlOS0yNjY3ZWI3MWZjZTUiLDE2MjYyNjUwMjQ2NTMseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Να δούμε τι θα μας πει. Σαν αίσθηση είναι καλύτερη από την άλλη που είχα. Αυτή όμως δεν φαίνεται να κολλάει καλά στις 4 γωνίες. Ξεκολλάει λίγο και φαίνεται η γνωστή ασπρίλα που με εκνευρίζει. Προς στιγμήν είναι λίγο αλλά θα δούμε πως θα εξελιχθεί.

 

Εγώ έχω βάλει μια πολύ καλής ποιότητας μεμβράνη στο κατάστημα irepair στον Πειραιά . Είναι κομμένη σε εκτυπωτή και με τοποθετηση από αυτούς

 

Αν καταλαβαίνω καλά είναι universal που την κόβουν αυτοί στα μέτρα του κινητού σου?

Κολλάει καλά αυτή?

Πιάνει και τις κούρμπες της οθόνης δεξιά/αριστερά?

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Ναι μια χαρά κόλλησε από άκρη σε άκρη ακόμα και στις κουρμπες.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Ναι μια χαρά κόλλησε από άκρη σε άκρη ακόμα και στις κουρμπες.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα το έχω υπόψιν μου, αν αυτή που έβαλα αρχίσει να ξεκολλάει περισσότερο στις γωνίες.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μετα την αναβαθμιση στην τελευταία EEA 12.5 stable στα καλα καθουμενα κατεβαίνει μονο του το refresh rate στο 60hz. Το κανει και σε κανέναν αλλο? Το ξαναβαζω 90hz και μεσα στην μερα ξαναγινεται 60.

Την εξοικονομηση την εχω απενεργοποιημενη.

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Spiegen μεμβράνη και τέλος. Η γυαλί nillkin max.

 

Καλησπέρα.

Για την spiegen δεν διαφωνώ, που την βρήκες όμως? :rolleyes:

Για τζαμάκι μάλλον όχι λόγω του on screen fingerprint.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
12.5.2.0 με security Ιουνίου. Μόλις έσκασε μύτη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Spiegen την έφερα από Amazon. Γενικότερα οτιδήποτε έχω δοκιμάσει σε γυαλί, είναι αρκετά μικρότερο της οθόνης (ειδικά στο κυρτό μέρος,) και αυτό είναι το μόνο αρνητικό για εμένα. Σε θέματα αφής η δακτυλίου αποτύπωματος δεν είχα ποτέ θέμα με το τζάμι η μεμβράνη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάτοχος εδώ και 3μερες. Ξέρει κανείς τι παίζει με το μεσεντζερ και βγάζει τετράγωνες ειδοποιήσεις που δεν δουλεύουν και καλά, και όχι την κλασική φούσκα - ειδοποίηση?

Επίσης υπάρχει κάποια καλή gcam να δουλεύει σωστά και το βίντεο.? Είμαι με την 12. 2.7 ακόμη εντωμεταξύ..

 

Αυτό με τις τετράγωνες ειδοποιήσεις του messenger είναι πάρα πολύ ΣΠΑΣΤΙΚΟ, σε οδηγεί σε παράνοια! Τις πετάει όπου να 'ναι στην οθόνη, δεν μπορείς να τις σβήσεις εύκολα, είναι άθλιες.

 

Βρήκαμε λύση?

Link to comment
Share on other sites

Κανε το update σε 12.5 και θα λυθεί το θεμα του messenger
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Κανε το update σε 12.5 και θα λυθεί το θεμα του messenger

 

Δεν έχω ιδέα ποια είναι η διαδικασία να το κατεβάσω και να το περάσω οπότε μάλλον θα περιμένω να έρθει αυτόματα η αναβάθμιση

Τουλάχιστον είναι θετικό ότι φτιάχνει

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα ποια είναι η διαδικασία να το κατεβάσω και να το περάσω οπότε μάλλον θα περιμένω να έρθει αυτόματα η αναβάθμιση

Τουλάχιστον είναι θετικό ότι φτιάχνει

 

,Άλλαξε χώρα,βάλε Ινδία και θα σου έρθει αμέσως,αν δεν σου έχει έρθει ακόμα...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανε το update σε 12.5 και θα λυθεί το θεμα του messenger

 

Έκανα το update σε 12.5 και το messenger συνεχίζει και βγάζει αυτά τα σπαστικά τετραγωνάκια ως ειδοποιήσεις (σε τελείως τυχαία σημεία της οθόνης). Ξέρουμε πώς λύνεται το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Κανε και κανα update στο messenger αμα υπαρχει. Τετραγωνα θα ειναι και παλι αλλα πλεον θα δουλεύουν σωστα
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Κανε και κανα update στο messenger αμα υπαρχει. Τετραγωνα θα ειναι και παλι αλλα πλεον θα δουλεύουν σωστα

 

Θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..έρχομαι από mate 20 pro όπου το έδωσα για poco f3 pro κ στο τέλος κατέληξα στο mi 10 8/256 . Έχω παράπονο με την κάμερα στο θέμα φωτό Το έχει κιαλός παρατηρήσει αυτό?Η είναι ο μοναδικός?Σε σχέση πάντα με το mate 20 pro που είχα ...Υπάρχει κάποιο καλό gcam? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...