Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ κατέβασα από apkpure αλλά το αφμ δεν άνοιξε ακόμα. Δεν ξέρω πως θα λειτουργήσει όμως γιατί έχει και push notifications. Αν έχει δοκιμαστεί από κάποιους και μπορούν ας δώσουν ενημέρωση. 

Edited by foris
Link to comment
Share on other sites

Στο apkpure η εφαρμογή υπάρχει κανονικά. Την εχω εγκαταστήσει στο p40 pro, εχω συνδεθεί με τους κωδικούς απο taxisnet aλλά προς το παρόν δεν μπορώ να κατεβάσω το δίπλωμα

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2022 at 10:06 ΜΜ, geofil said:

Στο apkpure η εφαρμογή υπάρχει κανονικά. Την εχω εγκαταστήσει στο p40 pro, εχω συνδεθεί με τους κωδικούς απο taxisnet aλλά προς το παρόν δεν μπορώ να κατεβάσω το δίπλωμα

 

 

Καλημέρα. Το θέμα με το δίπλωμα είναι γιατί είναι παλιό ή δεν έχει συνδεθεί με το ΑΦΜ σου. Γράψε στο google "αδεια οδήγησης gov gr" και θα σε βγάλει στην σελίδα όπου θα επιλέξεις άδεια οδήγησης και θα προσθέσεις τα στοιχεία σου. Θα σε ενημερώσουν μόλις γίνει η διασύνδεση του διπλώματος με το ΑΦΜ σου και μετά θα μπορείς να περάσεις και το δίπλωμα

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, fasteagle said:

Καλημέρα. Το θέμα με το δίπλωμα είναι γιατί είναι παλιό ή δεν έχει συνδεθεί με το ΑΦΜ σου. Γράψε στο google "αδεια οδήγησης gov gr" και θα σε βγάλει στην σελίδα όπου θα επιλέξεις άδεια οδήγησης και θα προσθέσεις τα στοιχεία σου. Θα σε ενημερώσουν μόλις γίνει η διασύνδεση του διπλώματος με το ΑΦΜ σου και μετά θα μπορείς να περάσεις και το δίπλωμα

Ετσι ειναι. Εκανα αιτημα και απο σημερα μου ειπαν οτι καποια στιγμη (δεν ξερω πότε) θα γινει η διασυνδεση ΑΦΜ με το διπλωμα για να το περασω στο app gov.gr wallet. Η ταυτότητα πέρασε μια χαρά. Το διπλωμα περιμενω.

Edited by sdaoulas
TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω το p40 pro μιας κι έχει πέσει η τιμή του αρκετά, δεν θα δυσκολευτώ με τη χρήση του έτσι;;; το ρωτάω γιατί έχω διαβάσει πολλά εδώ στο forum ότι δεν υπάρχει κάποιο θέμα με εφαρμογές κλπ ειδικά στην τραπεζική. Έχω το xiaomi redmi note 10 pro αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος γιατί έχει διαφημίσεις στις εφαρμογές τις μανίσιες και γενικά κολλάει. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, swaron said:

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω το p40 pro 

Καταρχάς δε έχει google mobile services out of the box, Το βασικότερο, το γνωρίζεις;;;; 

Για να λειτουργήσεις εφαρμογές υπάρχει το appstore της Huawei και μπορείς να δουλέψεις και τις υπόλοιπες(google apps) μέσω του gspace, εάν χρησιμοποιείς κάποια ιδιαίτερη (κυρίως τραπεζική) εφαρμογή πρέπει να δεις αν και πως θα τη χρησιμοποιείς. 

Επίσης ξέχνα android auto (εκτός κι εάν δεν είδα κάποιο βίντεο που γίνεται μέ τον Α-Β τρόπο) 

Είναι συσκευαρα και έχω μετανιώσει πού τη πούλησα, το σκέφτομαι να γυρίσω ξανά πίσω, άλλα το gspace και η μη δυνατή σύνδεση android auto με κρατάν μακρυά ή με κάνουν να κοιτάω με άλλο μάτι τα iphone ή κάποια άλλη εταιρεία. 

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, terry39 said:

Καταρχάς δε έχει google mobile services out of the box, Το βασικότερο, το γνωρίζεις;;;; 

Για να λειτουργήσεις εφαρμογές υπάρχει το appstore της Huawei και μπορείς να δουλέψεις και τις υπόλοιπες(google apps) μέσω του gspace, εάν χρησιμοποιείς κάποια ιδιαίτερη (κυρίως τραπεζική) εφαρμογή πρέπει να δεις αν και πως θα τη χρησιμοποιείς. 

Επίσης ξέχνα android auto (εκτός κι εάν δεν είδα κάποιο βίντεο που γίνεται μέ τον Α-Β τρόπο) 

Είναι συσκευαρα και έχω μετανιώσει πού τη πούλησα, το σκέφτομαι να γυρίσω ξανά πίσω, άλλα το gspace και η μη δυνατή σύνδεση android auto με κρατάν μακρυά ή με κάνουν να κοιτάω με άλλο μάτι τα iphone ή κάποια άλλη εταιρεία. 

Το γνωρίζω ότι δεν έχει gms όπως επίσης δεν χρησιμοποιώ Android auto. Παρόλα αυτά με κάλυψες και σε ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Οι τραπεζικές εφαρμογές Εθνικής, Πειραιώς και Eurobank υπάρχουν κανονικότατα στο app gallery.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Επανέρχομαι σε μία προηγούμενη ερώτηση αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσουμε το fuel pass με άυλη ή να επιλέξω όπως και την πρώτη φορά κατάθεση; (με 15 ευρώ λιγότερα).

Δεν έχω gspace ή microg που βλέπω ότι γράφονται κατά καιρούς. Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή curve αλλά δεν ξέρω αν θα λειτουργήσει όπως το google pay

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω το p40 pro, γνωριζει κανεις αν εχει επιλογη για αυτοματη απαντηση υστερα απο συγκεκριμενο χρονικο διαστημα; πχ 8sec; Αν οχι υπαρχει πουθενα ή ξερει καποιος αντιστοιχη εφαρμογη που να δουλευει; Προσπαθησα με οσες βρηκα κ δεν βρηκα κατι που να δουλευει. Ισως αν γνωριζει καποιος καποια εφαρμογη κλησεων που να εχει παρομοια λειτουργια;

Δεν μπορω να το πιστεψω οτι δεν εχει το τηλεφωνο επιλογη αυτοματης απαντησης ή δεν υπαρχει πουθενα εφαρμογη που να δουλευει 

Ευχαριστω πολυ

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω το p40 pro, γνωριζει κανεις αν εχει επιλογη για αυτοματη απαντηση υστερα απο συγκεκριμενο χρονικο διαστημα; πχ 8sec; Αν οχι υπαρχει πουθενα ή ξερει καποιος αντιστοιχη εφαρμογη που να δουλευει; Προσπαθησα με οσες βρηκα κ δεν βρηκα κατι που να δουλευει. Ισως αν γνωριζει καποιος καποια εφαρμογη κλησεων που να εχει παρομοια λειτουργια;

Δεν μπορω να το πιστεψω οτι δεν εχει το τηλεφωνο επιλογη αυτοματης απαντησης ή δεν υπαρχει πουθενα εφαρμογη που να δουλευει 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2022 at 3:41 ΜΜ, Stavroulatsi said:

Γεια σας, εχω το p40 pro, γνωριζει κανεις αν εχει επιλογη για αυτοματη απαντηση υστερα απο συγκεκριμενο χρονικο διαστημα; πχ 8sec; Αν οχι υπαρχει πουθενα ή ξερει καποιος αντιστοιχη εφαρμογη που να δουλευει; Προσπαθησα με οσες βρηκα κ δεν βρηκα κατι που να δουλευει. Ισως αν γνωριζει καποιος καποια εφαρμογη κλησεων που να εχει παρομοια λειτουργια;

Δεν μπορω να το πιστεψω οτι δεν εχει το τηλεφωνο επιλογη αυτοματης απαντησης ή δεν υπαρχει πουθενα εφαρμογη που να δουλευει 

Ευχαριστω πολυ

οταν δεχεσαι κλησεις? τι εννοεις αυτοματη απαντηση?

Link to comment
Share on other sites

Η fuelpass2 τις viva μπορεί να μπει και να δουλέψει από την curve; 

Η εφαρμογή myalpha wallet σας δουλεύει με emui 12 και google με googlefier;

εμενα μου βγάζει μήνυμα "η δημιουργία του ψηφιακού σας πορτοφολιου απέτυχε παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα"

 

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά έχω το κινητό από πολύ νωρίς,είχα κάνει τότε την διαδικασία (googlify?) ,και τα google apps μια δουλεύουν μια όχι χωρίς κάποιο προφανή λόγο. Έχει κάποιος καμία ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Η εφαρμογή myalpha wallet της Alpha Bank δουλεύει σε κάποιον και αν όχι υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Αντιμετωπίζω το εξής θέμα από τότε που αγόρασα το p40 pro. Όταν ξεκίνησα να χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο άλλαξα και sim λόγω 5g. Τότε είχα q qard. Είχα θέμα με ειδοποίηση μηνύματος σε χαμένες κλήσεις. Δεν λάμβαναν καθόλου μηνύματα και αφού απευθύνθηκα στην wind και δεν έβγαλα άκρη μεταφέρθηκα σε cosmote και what's up και συνέπεια wifi calling κλπ. Καλύτερα τα πράγματα αλλά και πάλι χάνω κλήσεις. Σήμερα με έπαιρναν τηλέφωνο και ενώ φαινόταν ότι χτυπούσε κανονικά στο δικό μου τπτ. Ούτε κλήση ούτε μηνυμα. Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα συσκευής; Ευχαριστώ προκαταβολικά. Εννοείται πως μίλησα με εταιρείες και είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία και ειδοποίηση και WiFi calling. 

Edited by foris
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2022 at 12:21 ΠΜ, pt2937 said:

Καλησπέρα

Η εφαρμογή myalpha wallet της Alpha Bank δουλεύει σε κάποιον και αν όχι υπάρχει κάποια λύση;

Καλησπέρα, δουλεύει κανονικά, επιβεβαιώνω

Παιδιά να ρωτήσω και κάτι ακόμα, το mate 10 pro που είχα πριν το p40 pro φούσκωσε από την μπαταρία. Υπάρχει service της Huawei στημ Θεσσαλονίκη για να πάω να μου την αλλάξουν; αν όχι ξέρει κάποιος να μου προτείνει κάποιον; αν ναι μπορείτε αν θέλετε να μου το στείλετε σε PM (δεν ξέρω αν παραβαινουμε κάποιον κανόνα του forum,  γι αυτό λέω σε PM)

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/9/2022 at 12:21 ΠΜ, pt2937 said:

Καλησπέρα

Η εφαρμογή myalpha wallet της Alpha Bank δουλεύει σε κάποιον και αν όχι υπάρχει κάποια λύση;

Καλημέρα! Το χρησιμοποιώ καθημερινά και δουλεύει απροβληματιστα! Και στις ανεπαφες πληρωμές και στις ειδοποιήσεις και σε όλα του! Το ίδιο και το myalpha mobile. Δεν αντιμετώπισα πρόβλημα ποτέ ούτε με push notifocations. Δεν έχω google services. Είμαι κανονικά σε emui 12 και οι εφαρμογές κατεβασμένες από app gallery 

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2022 at 9:13 ΜΜ, fasteagle said:

Καλησπέρα, δουλεύει κανονικά, επιβεβαιώνω

Παιδιά να ρωτήσω και κάτι ακόμα, το mate 10 pro που είχα πριν το p40 pro φούσκωσε από την μπαταρία. Υπάρχει service της Huawei στημ Θεσσαλονίκη για να πάω να μου την αλλάξουν; αν όχι ξέρει κάποιος να μου προτείνει κάποιον; αν ναι μπορείτε αν θέλετε να μου το στείλετε σε PM (δεν ξέρω αν παραβαινουμε κάποιον κανόνα του forum,  γι αυτό λέω σε PM)

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Εγω έστειλα Αθήνα ρολόι από Θεσσαλονίκη και έμεινα πολύ ευχαριστημένος από το service τους. Γρήγορη παραλαβή και επιστροφή. Προτείνω. Θα έκανα το ίδιο και με την συσκευή μου.  Να προσθέσω ότι ήταν στην εγγύηση. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
7 minutes ago, kost_bal said:

Καλησπερα σας , πως μπορω να μεταφερω απο το p40 φωτο, επαφες κτλ σε iphone . Δεν μπορω να βγαλω ακρη .

 

σας ευχαριστω 

Καλησπέρα,

Η μεταφορά φωτο, επαφές κτλπ απο μια άλλη συσκευή σε ένα iphone γίνεται μόνο κατα την αρχική διαμόρφωση του τηλεφώνου. Όταν φτάσεις στο σημείο να σου λέει να επιλέξεις τρόπο μεταφοράς δεδομένων απο μια συσκευή σε αυτό το iphone πατάς move data from Android. Κατεβάζεις στο p40 σου μέσω apkpure την εφαρμογή move to ios και ακολουθείς τις οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Γειά σας παιδιά και από μένα, Μολις το πήρα,προερχόμενος από Samsung note10 pro. Εντυπώσεις άριστες προς το παρόν. Μια ερώτηση τα εικονίδια δεν μπορώ να τα κάνω πολύ μικρά? Μόνο μικρά έχει επιλογή. 

Επίσης εάν θέλω να βάλω τον Microsoft launcher μπορώ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...