Jump to content

[S20 series] Η εμπειρία σας με την μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως ο μόνος τομέας που να υπερτερεί έναντι του Qualcomm ο exynos θα ήταν η ανοσία στον κορωνοιο, τουλάχιστον σε κάτι να έχουν να υπερηφανευονται οι κορεατες διότι σε όλα τα υπόλοιπα.......... :lol::lol::lol:

 

Sent from my MI MIX 3 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ιδανικό setup-στήσιμο για την μπαταρία υπάρχει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Τη λέγαμε για την μπαταρία του μικρού s20?

Με σωστό στήσιμο νομίζω το κινητό είναι super.

60hz βέβαια η οθόνη ρυθμισμένη.θα γίνει με επόμενη φόρτιση βέβαια μέτρηση και στα 120hz.

Ολα παίζουν σημασία και το πρώτο στήσιμο με σωστό οδηγό εχει αποτέλεσμά.

Υπόψιν.

2 συσκευές Bluetooth πάνω.galaxy watch και plantronics bluetooth.

Συγχρονισμός off.

My mail 5 emails συνδεμενα πού έρχονται κανονικά ειδοποιήσεις.

2 κάρτες.η μία στο 4g.

Πολύ facebook,viber,tapatalk.

Γύρω στις 90 εφαρμογές πάνω.

Μία χαρά το βλέπω προς το παρόν.fc675ae408cdf67a4d06388984943e19.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ειχα στα χερια μου το μικρο το S20 οχι δικο μου... εγω εχω παρει το ultra... αλλα μολις ειδα το μικρο σε γαλαζιο επαθα πλακα..... ειναι η πιο ομορφη συσκευη που εχω δει μεχρι στιγμης.......!

 

για την μπαταρια στο S20 τωρα τι να πω... σιγουρα εχει και αυτο αρκετο drain παρολαυτα την μερα σου θα την βγαλεις ανετα... λιγο το drain στο standby να φτιαξει και θα ειμαστε τελεια...! χανει πολυ ρε παιδια... και με σωστο στησιμο... χωρις backup κλπ... το τεσταρα ακομα και χωρις app να δω ποσο χανει απο μπαταρια σε standby...! με το που το βγαζεις απο την φορτιση και το αφησεις στην ακρη... μεσα στο 5λεπτο θα παει 99% μετα απο 6 ωρες με τα παντα κλειστα... σε aeroplane mode θα παει 96% γενικα αν το αφησεις ενα 12ωρο σε standby θα το δεις να εχει παει η μπαταρια 87%

 

χμμμ... τωρα σε γενικες γραμμες σε καποιες φασεις στο ακυρο με νορμαλ χρηση μπορει να κανει ξαφνικα overheating η συσκευη.... εγω στο δικο μου το ultra πχ μετα το update η συσκευη ηταν φουρνος... εκανα 2-3 restart το αφησα στην ακρη και μετα εστρωσε μονο του... λογικα θα εκανε Optimize τα apps... αυτο ειναι το μονο προβλημα με τον exynos....... οπως επισης και στην καμερα θα συναντησης να αρχιζει να ζεστενεται η συσκευη... παντως throttling μονο αν βαλεις κανα game και ζεματαει η συσκευη τοτε οκ λογικο... επισης στην φουλ αναλυση εχει πολλα frame drops.... δεν μου αρεσε τοσο... νομιζω ως default που ειναι στο FHD+ ειναι μια χαρα...!

 

επισης εβαλα το call of duty ειχα 85% μπαταρια και μετα απο 2 ωρες game μπορω να πω πως δεν ανεβασε πολυ θερμοκρασια... η μπαταρια βεβαια επεσε στο 35% οπου ειναι λογικο πιστευω.... στα 60hz... στα 120 θα επρεπε να ειμαι με το φορτιστη αγκαλιά... :lol:

 

οπως και να εχει εγω σκευτομαι να δώσω το ultra και να παω στο μικρο το s20... μου αρεσε το μεγεθος της συσκευης... και το ποσο βολικο ειναι στο χερι.. αλλα και ελαφρυ... το ultra ειναι αρκετα αβολο... δεν μπορω να το συνηθησω... παρολαυτα φιλος που εχει το μικρο και θελει το Ultra μαλλον θα κανουμε ανταλαγη με την διαφορα της τιμης φυσικα...

 

αλλα το παραπονο μου ειναι οτι πρεπει η samsung να σταματησει να βαζει exynοs......

 

ο exynos 990 ειναι χειροτερος απο τον snapdragon 855....

 

για μενα ο 855 ειναι στην κατηγορια top μεχρι στιγμης...!!!! και θα ειναι για τα επομενα χρονια ενας επεξεργαστης τερας...!! αν τωρα η σειρα S20 στην Ελλαδα ηταν με τον 865 τοτε θα ελεγα ναι αξιζει τα λευτα να παρει καποιος μια απο αυτες της συσκευες... η καμερα ειναι πολυ μετρια. αν δειτε youtube συγκριτικά θα δειτε πως με τον snapdragon εχει καλυτερες φωτογραφιες..... παντως η φωτογραφιες ειναι οκ.. στην λειτουργεια 64mp ομως ειναι χαλια........ οπως επισης και το 8κ ειναι τραγικο.......! δεν ξερω τωρα σε εξωτερικο χωρο πως θα ειναι... δεν το εχω δοκιμασει ακομα λογο της καραντινας... αλλα νομιζω το 4κ ειναι τοπ...! αλλα οχι σαν του ιPhone... η του pixel.... αυτη ειναι η γνωμη μου φυσικα.... παντως αν καποιος θελει να αγορασει την συσκευη νομιζω το μικρο S20 ειναι το καλυτερο και μακράν πιο ομορφο απο τα αλλα 2...

 

σαν συσκευη φυσικα και αξιζει... ασχετα απο καποια bugs που λογικο ειναι να εχει ακομα ειναι νεα συσκευη... σιγουρα με τα επομενα Updates η συσκευη θα εχει και αλλες βελτιωσεις και στο κοματι της καμερας....

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα 64 και τα 108Mp δεν τα εχει για να βγαζεις με αυτα φωτο μες το σπιτι. δεν ειναι φτιαγμενα για αυτο το πραγμα τα κινητα. ΜΕ πληρη αναλυση τραβας μονο σε συνθηκες τελειου φωτισμου.

Μαθε πως δουλευει το πραγμα πρωτα πρωτα.

οσο για τα υπολοιπα που λες, το κραζεις αλλα δε σου ανεβασε θερμοκρασια...κατα τα αλλα συμφωνεις με αυτα που βλεπεις στο youtube. και εγω συμφωνω, για πεταμα ο 990, αλλα οταν ετρεξα 8 φορες το antuntu δεν επεσε ουτε μια στιγμη σε επιδοσεις. αλλα μαλ@#κιες, το youtube αλλα λεει. καλημερα και κοιτα να το χαρεις και ασε τις βλακειες

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα 64 και τα 108Mp δεν τα εχει για να βγαζεις με αυτα φωτο μες το σπιτι. δεν ειναι φτιαγμενα για αυτο το πραγμα τα κινητα. ΜΕ πληρη αναλυση τραβας μονο σε συνθηκες τελειου φωτισμου.

Μαθε πως δουλευει το πραγμα πρωτα πρωτα.

οσο για τα υπολοιπα που λες, το κραζεις αλλα δε σου ανεβασε θερμοκρασια...κατα τα αλλα συμφωνεις με αυτα που βλεπεις στο youtube. και εγω συμφωνω, για πεταμα ο 990, αλλα οταν ετρεξα 8 φορες το antuntu δεν επεσε ουτε μια στιγμη σε επιδοσεις. αλλα μαλ@#κιες, το youtube αλλα λεει. καλημερα και κοιτα να το χαρεις και ασε τις βλακειες

Συμφωνώ σε πολλά πράγματα μαζί σου αλλά η χρήση του κάθε χρήστη είναι διαφορετική, εγώ ας πούμε στην τελευταία συσκευή Samsung note 9 έφαγα την μεγαλύτερη απογοήτευση μου πήγα μετά το note 8 με αρκετά μεγαλύτερη μπαταρία και κάνοντας το ίδιο στήσιμο με την ίδια καθημερινότητα είδα ότι είχα ίδια απόδοση και ίσως χειρότερο stand by και πήρα την συσκευή δύο φορές μήπως και η πρώτη είχε κάποιο πρόβλημα, εσύ όπως και αρκετοί ακόμα χρήστες έχετε γενικά σταθερή απόδοση μπαταρίας σε όποια συσκευή έχετε δεν ξέρω το κόλπο αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι για όλους τους χρήστες, μακάρι στα καινούρια Samsung να δούμε βελτίωση σε μπαταρία και κάμερα γιατί τα χρήματα που ζητάει η εταιρεία είναι πολλά και στην κατηγορία που παίζει δίνει μεγάλο πλεονέκτημα στη apple η οποία είναι τουλάχιστον σταθερά μπροστά σε μπαταρία κάμερα και smoothness

 

Αν σήμερα έδινα αυτά τα χρήματα για συσκευή θα πήγαινα μόνο σε iPhone μιας και τα pixel δεν έχουν εγγύηση στην χώρα μας

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε πολλά πράγματα μαζί σου αλλά η χρήση του κάθε χρήστη είναι διαφορετική, εγώ ας πούμε στην τελευταία συσκευή Samsung note 9 έφαγα την μεγαλύτερη απογοήτευση μου πήγα μετά το note 8 με αρκετά μεγαλύτερη μπαταρία και κάνοντας το ίδιο στήσιμο με την ίδια καθημερινότητα είδα ότι είχα ίδια απόδοση και ίσως χειρότερο stand by και πήρα την συσκευή δύο φορές μήπως και η πρώτη είχε κάποιο πρόβλημα, εσύ όπως και αρκετοί ακόμα χρήστες έχετε γενικά σταθερή απόδοση μπαταρίας σε όποια συσκευή έχετε δεν ξέρω το κόλπο αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι για όλους τους χρήστες, μακάρι στα καινούρια Samsung να δούμε βελτίωση σε μπαταρία και κάμερα γιατί τα χρήματα που ζητάει η εταιρεία είναι πολλά και στην κατηγορία που παίζει δίνει μεγάλο πλεονέκτημα στη apple η οποία είναι τουλάχιστον σταθερά μπροστά σε μπαταρία κάμερα και smoothness

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κοιτα να δεις, επειδη μου λες για νοτε 8 και 9. ΘΕς να σου θυμισω τα ποστ μου στο 8? Να στα θυμισω και σενα και σε αλλους. Οταν βγηκε το 8 διαβαζαμε εδω απο μελη ποσο τρομερη αυτονομια εχει, ποσο παταει κατω το τρομερο s7 edge, οτι βγαζει απειρες ωρες οθονης κλπ κλπ κλπ. Εγω εβλεπα τα specs και ελεγα, οκ δυσκολο να ειναι ετσι αλλα ας το παρω. Αφου το πηρα, διαπιστωσα ποσο φολα ηταν η αυτονομια του, και λογικο ηταν.

Εγω τοτε εκραζα και τα μελη και το ιδιο το κινητο που ηταν μαπα σε αυτονομια. γιατι δε μπορει να μας λες ψεμματα για κατι τοσο σημαντικο, ακομα και μετοχες της samsung να εχεις.

Οταν πηγα στο 9αρι ειδα τρομερη βελτιωση.

 

Επειδη λες οτι εχω σταθερη αποδοση λοιπον, οχι φιλε μου, το μονο σταθερο που εχω ειναι ο τροπος που στηνω ενα κινητο.

εχω ξανα πει, μολις το παρω, κανω αναβαθμισεις, επαναφορα και στησιμο απο την αρχη. Δεν επαναφερω ρυθμισεις και εφαρμογες. Επισης εφαμοργες αφου τις βαλω, σβηνω ή κλεινω οσες δε θελω, κλεινω αυτοματες αναβαθμισεις ακομα και μεσα στο Fb το οποιο μες το μενου εχει ενεργη την αυτοματη αναβαθμιση και γενικα κατι τετοια τα κλεινω γιατι δε θελω να πεφτει αναβαθμιση χωρις να ελεγχω αλλαγες και σχολια. Μια φορα στις 3-4 μερες μπαινω Playstore Και κανω μια μαζικη αναβαθμιση.

 

Κατα τα αλλα εχω 3-4 Mail Πανω, αρκετα social με κλειστα τα πολλα μπλιμπλικια ομως (δε μπορω να βαραει για καθε ανοησια προσκληση κλπ πχ) και κανω χρηση αρκετη σαν τηλεφωνο, κλησεις και χαζεμα ομως.

 

Με ολα αυτα, εχω πει τις αποψεις μου, και αν θες δες την υπογραφη μου. Εχω δοκιμασει πολλες συσκευες, δεν ειμαι κολλημενος με μια εταιρεια, πχ εχω δει πολλα θετικα σε LG Που ενα κλικ απεχει απο το να δωσει φοβερα κινητα, απο sony κλπ. Ομως δε γινεται να λεμε ο,τι ναναι.

 

Θεωρω λοιπον πως το προβλημα στο drain αφορα καθαρα το στησιμο, οχι απλα αν βαλεις τις εφαρμογες μια μια αλλα και τις ρυθμισεις που κανεις. Και υποψιν, δεν κοβω τα παντα, κοβω ο,τι δε χρειαζομαι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα 64 και τα 108Mp δεν τα εχει για να βγαζεις με αυτα φωτο μες το σπιτι. δεν ειναι φτιαγμενα για αυτο το πραγμα τα κινητα. ΜΕ πληρη αναλυση τραβας μονο σε συνθηκες τελειου φωτισμου.

Μαθε πως δουλευει το πραγμα πρωτα πρωτα.

οσο για τα υπολοιπα που λες, το κραζεις αλλα δε σου ανεβασε θερμοκρασια...κατα τα αλλα συμφωνεις με αυτα που βλεπεις στο youtube. και εγω συμφωνω, για πεταμα ο 990, αλλα οταν ετρεξα 8 φορες το antuntu δεν επεσε ουτε μια στιγμη σε επιδοσεις. αλλα μαλ@#κιες, το youtube αλλα λεει. καλημερα και κοιτα να το χαρεις και ασε τις βλακειες

Καλημέρα, το άρθρο του Anandtech το είδες καθόλου όσον αφορά την αυτονομία; Εκεί νομίζω είναι το μείζων πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις, επειδη μου λες για νοτε 8 και 9. ΘΕς να σου θυμισω τα ποστ μου στο 8? Να στα θυμισω και σενα και σε αλλους. Οταν βγηκε το 8 διαβαζαμε εδω απο μελη ποσο τρομερη αυτονομια εχει, ποσο παταει κατω το τρομερο s7 edge, οτι βγαζει απειρες ωρες οθονης κλπ κλπ κλπ. Εγω εβλεπα τα specs και ελεγα, οκ δυσκολο να ειναι ετσι αλλα ας το παρω. Αφου το πηρα, διαπιστωσα ποσο φολα ηταν η αυτονομια του, και λογικο ηταν.

 

Εγω τοτε εκραζα και τα μελη και το ιδιο το κινητο που ηταν μαπα σε αυτονομια. γιατι δε μπορει να μας λες ψεμματα για κατι τοσο σημαντικο, ακομα και μετοχες της samsung να εχεις.

 

Οταν πηγα στο 9αρι ειδα τρομερη βελτιωση.

 

 

 

Επειδη λες οτι εχω σταθερη αποδοση λοιπον, οχι φιλε μου, το μονο σταθερο που εχω ειναι ο τροπος που στηνω ενα κινητο.

 

εχω ξανα πει, μολις το παρω, κανω αναβαθμισεις, επαναφορα και στησιμο απο την αρχη. Δεν επαναφερω ρυθμισεις και εφαρμογες. Επισης εφαμοργες αφου τις βαλω, σβηνω ή κλεινω οσες δε θελω, κλεινω αυτοματες αναβαθμισεις ακομα και μεσα στο Fb το οποιο μες το μενου εχει ενεργη την αυτοματη αναβαθμιση και γενικα κατι τετοια τα κλεινω γιατι δε θελω να πεφτει αναβαθμιση χωρις να ελεγχω αλλαγες και σχολια. Μια φορα στις 3-4 μερες μπαινω Playstore Και κανω μια μαζικη αναβαθμιση.

 

 

 

Κατα τα αλλα εχω 3-4 Mail Πανω, αρκετα social με κλειστα τα πολλα μπλιμπλικια ομως (δε μπορω να βαραει για καθε ανοησια προσκληση κλπ πχ) και κανω χρηση αρκετη σαν τηλεφωνο, κλησεις και χαζεμα ομως.

 

 

 

Με ολα αυτα, εχω πει τις αποψεις μου, και αν θες δες την υπογραφη μου. Εχω δοκιμασει πολλες συσκευες, δεν ειμαι κολλημενος με μια εταιρεια, πχ εχω δει πολλα θετικα σε LG Που ενα κλικ απεχει απο το να δωσει φοβερα κινητα, απο sony κλπ. Ομως δε γινεται να λεμε ο,τι ναναι.

 

 

 

Θεωρω λοιπον πως το προβλημα στο drain αφορα καθαρα το στησιμο, οχι απλα αν βαλεις τις εφαρμογες μια μια αλλα και τις ρυθμισεις που κανεις. Και υποψιν, δεν κοβω τα παντα, κοβω ο,τι δε χρειαζομαι.

εγώ τεράστια διαφορά δεν είδα ποτέ, επίσης το ίδιο στήσιμο κάνω πάντα σε όλες τις συσκευές και ναι για μένα είναι από τα χειρότερα λειτουργικά σε σταθερότητα το one και το emui καμία σχέση με το oos και το miui,stock Android για σταθερότητα στη διάρκεια της μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το άρθρο του Anandtech το είδες καθόλου όσον αφορά την αυτονομία; Εκεί νομίζω είναι το μείζων πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι δεν το εχω δει, αλλα βλεπω οτι μετα την αναβαθμιση παει καλυτερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγώ τεράστια διαφορά δεν είδα ποτέ, επίσης το ίδιο στήσιμο κάνω πάντα σε όλες τις συσκευές και ναι για μένα είναι από τα χειρότερα λειτουργικά σε σταθερότητα το one και το emui καμία σχέση με το oos και το miui,stock Android για σταθερότητα στη διάρκεια της μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κοιτα, επειδη τα λεμε καιρο, εχεις δει στατιστικα που εχω ανεβασει απο το σ7 μεχρι σημερα, που τη νυχτα δεν εχανα ποτε πανω απο 5%, εκτος απο το νοτε 8. τωρα τι να σου πω, αν αυτο σημαινει οτι τα στηνω καλυτερα δεν ξερω, αλλα δεν ειναι θεμα χρησης η αναμονη το βραδυ. Επισης το στοκ δε με απασχολει γιατι δεν με ενδιαφερουν καν οι συσκευες που το φερουν....ειναι ελλειπεις σε πολυ βασικα πραγματα για να με νοιαζει αν θα βγαλουν 1 ωρα χρησης παραπανω. εν τελει παιδες, ο,τι εχω πει το εχω ανεβασει με στατιστικα, και επειδη και με το s6 edge να σε παω απο τοτε, εβριζα οπου μας ελεγαν παλι τα ιδια μελη οτι εχει φοβερη αυτονομια, και με νοτε 8 εχω πει αληθειες, δεν ειναι θεμα φανμποισμου κλπ ουτε οτι κανω κολπα. Αυτα ειναι τα δεδομενα μου, τωρα αν αλλος δεν εχει καλη αποδοση τι να πω, κριμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τι χάλι είναι αυτό με την μπαταρία του S20; 4 ώρες με το ζόρι, όταν με το S10 (3400mAh) είχα 5 ώρες. Δεν το έχω στα 120hz. Αν συνεχίσει έτσι πάει για πούλημα.
Link to comment
Share on other sites

Τι χάλι είναι αυτό με την μπαταρία του S20; 4 ώρες με το ζόρι, όταν με το S10 (3400mAh) είχα 5 ώρες. Δεν το έχω στα 120hz. Αν συνεχίσει έτσι πάει για πούλημα.

 

τι χρωμα ειναι? αν το δωσεις με ενδιαφερει, στειλε μου πμ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, επειδη τα λεμε καιρο, εχεις δει στατιστικα που εχω ανεβασει απο το σ7 μεχρι σημερα, που τη νυχτα δεν εχανα ποτε πανω απο 5%, εκτος απο το νοτε 8. τωρα τι να σου πω, αν αυτο σημαινει οτι τα στηνω καλυτερα δεν ξερω, αλλα δεν ειναι θεμα χρησης η αναμονη το βραδυ. Επισης το στοκ δε με απασχολει γιατι δεν με ενδιαφερουν καν οι συσκευες που το φερουν....ειναι ελλειπεις σε πολυ βασικα πραγματα για να με νοιαζει αν θα βγαλουν 1 ωρα χρησης παραπανω. εν τελει παιδες, ο,τι εχω πει το εχω ανεβασει με στατιστικα, και επειδη και με το s6 edge να σε παω απο τοτε, εβριζα οπου μας ελεγαν παλι τα ιδια μελη οτι εχει φοβερη αυτονομια, και με νοτε 8 εχω πει αληθειες, δεν ειναι θεμα φανμποισμου κλπ ουτε οτι κανω κολπα. Αυτα ειναι τα δεδομενα μου, τωρα αν αλλος δεν εχει καλη αποδοση τι να πω, κριμα.
Μια ερώτηση σε τι είναι ελλιπής το pixel 4xl;αν υπήρχε έστω και μια πιθανότητα να υπάρχει σε ράφια καταστημάτων με Ελληνική εγγύηση θα υπήρχε πολύ μεγαλύτερο ποσοστό χρηστών στην χώρα μας και τότε πιστεύω θα βλέπαμε όλοι πιο είναι το πραγματικό Android smooth σαν το iOS και ποια συσκευή έχει κανονική κάμερα γιατί όλες οι άλλες συσκευές εκτός iPhone νομίζουν ότι έχουν κάμερες

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι χάλι είναι αυτό με την μπαταρία του S20; 4 ώρες με το ζόρι, όταν με το S10 (3400mAh) είχα 5 ώρες. Δεν το έχω στα 120hz. Αν συνεχίσει έτσι πάει για πούλημα.
Κανε format και στήσιμο εξ αρχής.

Μπες στο s9 session και βρες το thread του swind για android 10 κι ακόλουθα τον οδηγό.

Θα δεις πολύ καλύτερα αποτελέσματα.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε τι είναι ελλιπής το pixel 4xl;αν υπήρχε έστω και μια πιθανότητα να υπάρχει σε ράφια καταστημάτων με Ελληνική εγγύηση θα υπήρχε πολύ μεγαλύτερο ποσοστό χρηστών στην χώρα μας και τότε πιστεύω θα βλέπαμε όλοι πιο είναι το πραγματικό Android smooth σαν το iOS και ποια συσκευή έχει κανονική κάμερα γιατί όλες οι άλλες συσκευές εκτός iPhone νομίζουν ότι έχουν κάμερες

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το interface και γενικά το οικοσύστημα που έχει αναπτύξει η Samsung δεν το βρίσκεις αλλού. Η δυνατότητα Π.χ. που μου δίνει να χειρίζομαι φωνητικά ΟΛΕΣ της λειτουργίες της τηλεόρασης από το τηλεφωνο ή το smartwatch δεν το βρίσκεις αλλού.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε τι είναι ελλιπής το pixel 4xl;αν υπήρχε έστω και μια πιθανότητα να υπάρχει σε ράφια καταστημάτων με Ελληνική εγγύηση θα υπήρχε πολύ μεγαλύτερο ποσοστό χρηστών στην χώρα μας και τότε πιστεύω θα βλέπαμε όλοι πιο είναι το πραγματικό Android smooth σαν το iOS και ποια συσκευή έχει κανονική κάμερα γιατί όλες οι άλλες συσκευές εκτός iPhone νομίζουν ότι έχουν κάμερες

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μιας και μιλαμε γενικα, μεχρι προτινος δεν ηταν αδιαβροχα. 2ον δεν εχουν SD, 3ον εχουν τραγικα μικρους εσωτερικους χωρους, το εχω πει και για Huawei που εχει τη δικη της καρτα, ειναι σα να μην εχει, εχει υπερβολικα γυμνο μενου και τελος μετρια μπεζελ ουτε ultrawide Καμερα που ειναι πολυ βολικη ακομα και για σελφι, και τα εχουμε πει απο τοτε που τις εβαλε η LG Ποσο φοβερη ειναι, αφου σταματησα να δουλευω την gopro εξ αιτας της σε αρκετες στιγμες.

Επισης δεν εχει καν ΑΝΤ+ που συνδεω ζωνη καρδιακων παλμων κλπ

 

Περα απο αυτα λοιπον, εχει τραγικα κουρεμενο μενου, μεχρι προτινος δεν εδειχνε ποσοστο μπαταριας.

Ετσι ξερω και εγω να μην εχω drain και καταναλωση.

Κοιταξτε για να τελειωνουμε, δε γινεται να συγκρινουμε μηλα με πορτοκαλια επειδη ειναι φρουτα και τα 2..

ο καθε ενας παιρνει αναλογα με τις αναγκες του. Απο εκει και περα για αυτο που ειναι το s20 ultra πχ εχει καλη αυτονομια, το νοτε 8 ειχε τραγικη για αυτο που ηταν, πως αλλιως να το πω.

Τωρα το οτι υπαρχουν 2 soc και εχουν διαφορες, οκ δε θα πεθανουμε, αν σε καλυπτει παρτο αλλιως αστο.

Εγω το πηρα, βγαζω τη μερα υπερ ανετα, βγαζω και 2η αν δεν το λιωσω, εχω ενα κινητο αψογο, καμερα τρομερη ε ελεος πια με τη μιζερια, αυτο λεω. Ολα τα αλλα ενοιξτε ενα VS θεμα για τους 2 επεξεργαστες για αλλες συσκευες κλπ και βαλτε το μεσα.

Εδω, οκ να λεμε τι διαβαζουμε στο ιντερνετ, αλλα να βλεπουμε και δειγματα απο τα μελη μας, αλλιως δε θα ηταν φορουμ, θα ηταν blog.

(υποψιν δεν στην λεω, απλα γενικα μιλαω)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελειο κινητό δεν υπάρχει παιδιά.. Το pixel 4xl παρεμπιπτόντως υπάρχει. Ενα καρο σκρουτζομαγαζα το εχουν φερει. Μπορεί ως λειτουργικό να δουλεύει ισως καλύτερα και απο ολα γιατί το φτιάχνει η ίδια η Google, και να είναι ισως οτι ποιο ελαφρύ υπάρχει, αλλα ειναι και το μόνο του συν. Μπεζελ / ντιζάιν σαν πριν 2 χρόνια, μικρη οθονη ειδικά αν συγκρίνουμε με Galaxy ultra, microsd δεν εχει όπως προαναφερθηκε. Βλέπω στο skroutz το 64 gb (δεν φτάνει ούτε για ζήτω) σε ψιλο νορμάλ τιμη 664€, και το 128 gb 1200€ σχεδόν :X Ενω εχει μια μικρη μπαταρίουλα που πάρα τα drain των galaxy, βγαζουν πολυ παραπάνω από αυτο.. Το gsmarena το δίνει 73h αυτονομία που είναι τίποτα..

Συνολικά το λες και πατάτα.. Να μιλήσουμε για κανα αλλο οκ.

 

Αν μπορούσα να επιλεξω, θα έπαιρνα το hardware του galaxy s20ultra (με snapdragon), με το λειτουργικό του pixel και την τιμή της xiaomi.. :) (αν και ανέβηκε αρκετά και αυτη), απο τη στιγμή που αυτο δε γίνεται, καθένας θα κανει τις επιλογές του..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Τελειο κινητό δεν υπάρχει παιδιά.. Το pixel 4xl παρεμπιπτόντως υπάρχει. Ενα καρο σκρουτζομαγαζα το εχουν φερει. Μπορεί ως λειτουργικό να δουλεύει ισως καλύτερα και απο ολα γιατί το φτιάχνει η ίδια η Google, και να είναι ισως οτι ποιο ελαφρύ υπάρχει, αλλα ειναι και το μόνο του συν. Μπεζελ / ντιζάιν σαν πριν 2 χρόνια, μικρη οθονη ειδικά αν συγκρίνουμε με Galaxy ultra, microsd δεν εχει όπως προαναφερθηκε. Βλέπω στο skroutz το 64 gb (δεν φτάνει ούτε για ζήτω) σε ψιλο νορμάλ τιμη 664€, και το 128 gb 1200€ σχεδόν :X

Συνολικά το λες και πατάτα.. Να μιλήσουμε για κανα αλλο οκ.

 

Δεν είχα δει τιμή, αν ήξερα ότι κάνει 1200 για 128 δε θα έλεγα όλα τα άλλα.

Κατά τα άλλα αυτό που λες είναι αν ήταν ευκαιρία θα το είχαν πολλοί... εδώ τα LG που πάνε στα ταρταρα τιμές και πουλάει με το ζόρι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλαμε γενικα, μεχρι προτινος δεν ηταν αδιαβροχα. 2ον δεν εχουν SD, 3ον εχουν τραγικα μικρους εσωτερικους χωρους, το εχω πει και για Huawei που εχει τη δικη της καρτα, ειναι σα να μην εχει, εχει υπερβολικα γυμνο μενου και τελος μετρια μπεζελ ουτε ultrawide Καμερα που ειναι πολυ βολικη ακομα και για σελφι, και τα εχουμε πει απο τοτε που τις εβαλε η LG Ποσο φοβερη ειναι, αφου σταματησα να δουλευω την gopro εξ αιτας της σε αρκετες στιγμες.

Επισης δεν εχει καν ΑΝΤ+ που συνδεω ζωνη καρδιακων παλμων κλπ

 

Περα απο αυτα λοιπον, εχει τραγικα κουρεμενο μενου, μεχρι προτινος δεν εδειχνε ποσοστο μπαταριας.

Ετσι ξερω και εγω να μην εχω drain και καταναλωση.

Κοιταξτε για να τελειωνουμε, δε γινεται να συγκρινουμε μηλα με πορτοκαλια επειδη ειναι φρουτα και τα 2..

ο καθε ενας παιρνει αναλογα με τις αναγκες του. Απο εκει και περα για αυτο που ειναι το s20 ultra πχ εχει καλη αυτονομια, το νοτε 8 ειχε τραγικη για αυτο που ηταν, πως αλλιως να το πω.

Τωρα το οτι υπαρχουν 2 soc και εχουν διαφορες, οκ δε θα πεθανουμε, αν σε καλυπτει παρτο αλλιως αστο.

Εγω το πηρα, βγαζω τη μερα υπερ ανετα, βγαζω και 2η αν δεν το λιωσω, εχω ενα κινητο αψογο, καμερα τρομερη ε ελεος πια με τη μιζερια, αυτο λεω. Ολα τα αλλα ενοιξτε ενα VS θεμα για τους 2 επεξεργαστες για αλλες συσκευες κλπ και βαλτε το μεσα.

Εδω, οκ να λεμε τι διαβαζουμε στο ιντερνετ, αλλα να βλεπουμε και δειγματα απο τα μελη μας, αλλιως δε θα ηταν φορουμ, θα ηταν blog.

(υποψιν δεν στην λεω, απλα γενικα μιλαω)

 

Έχεις νομίζω ένα άγχος να αποδείξεις στον καθένα το αν αξίζει ή όχι .το ultra.κακως αγχώνεσαι.εσυ λες την άποψη σου απόλυτα Σεβαστη για μένα .ο καθένας δέχεται ότι θέλει.εγω προσωπικα τόσα χρόνια περισσότερο λαμβάνω υπόψιν μου το τι γράφεται εδώ μέσα από αληθινούς χρήστες και μέλη του φόρουμ παρα τους you tubers Οι οποίοι έχουν κάνει επάγγελμα τα κλικ των βίντεο και αγονται και φέρονται από....συμφέροντα που τους πληρώνουν.:)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Έχεις νομίζω ένα άγχος να αποδείξεις στον καθένα το αν αξίζει ή όχι .το ultra.κακως αγχώνεσαι.εσυ λες την άποψη σου απόλυτα Σεβαστη για μένα .ο καθένας δέχεται ότι θέλει.εγω προσωπικα τόσα χρόνια περισσότερο λαμβάνω υπόψιν μου το τι γράφεται εδώ μέσα από αληθινούς χρήστες και μέλη του φόρουμ παρα τους you tubers Οι οποίοι έχουν κάνει επάγγελμα τα κλικ των βίντεο και αγονται και φέρονται από....συμφέροντα που τους πληρώνουν.:)

 

κανενα αγχος φιλε μου, δεν ανεχομαι την αχαριστια, αυτο μονο με βγαζει εξω απο τα ρουχα μου. κατα τα αλλα εκανα εναν κοπο και αντι να μου πουν, σε ευχαριστουμε, μενει να δουμε και κανα αλλο μελος με σναπ αλλα και exynos να δουμε εμεις οι ιδιοι αποτελεσματα, αρχισαν να μου λενε οτι εν ολιγοις μονο εσυ βγαζεις καλα νουμερα αρα να εννοουμε οτι τι? τα παιρνω απο καμια samsung? ειμαι καμμενος φαν? οχι φιλε μου, φαν ηταν αυτοι που ελεγαν για το νοτε 8 κλπ. ελπιζω να συννενοηθουμε επιτελους, γενικα ολοι. οχι επειδη απαντουσα στον καθε ενα να φανει σαν αγχος, απλα αδικια ενιωθα και προσβολη για το χρονο μου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κανενα αγχος φιλε μου, δεν ανεχομαι την αχαριστια, αυτο μονο με βγαζει εξω απο τα ρουχα μου. κατα τα αλλα εκανα εναν κοπο και αντι να μου πουν, σε ευχαριστουμε, μενει να δουμε και κανα αλλο μελος με σναπ αλλα και exynos να δουμε εμεις οι ιδιοι αποτελεσματα, αρχισαν να μου λενε οτι εν ολιγοις μονο εσυ βγαζεις καλα νουμερα αρα να εννοουμε οτι τι? τα παιρνω απο καμια samsung? ειμαι καμμενος φαν? οχι φιλε μου, φαν ηταν αυτοι που ελεγαν για το νοτε 8 κλπ. ελπιζω να συννενοηθουμε επιτελους, γενικα ολοι. οχι επειδη απαντουσα στον καθε ενα να φανει σαν αγχος, απλα αδικια ενιωθα και προσβολη για το χρονο μου.

 

Εγω σε διαβάζω γράφε έχεις έναν follower και είμαστε και συνονόματοι.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε διαβάζω γράφε έχεις έναν follower και είμαστε και συνονόματοι.

 

χαχα, νασαι καλα φιλε μου, δεν το βλεπω ετσι. χομπι κανω, παιρνω συσκευες και ευχαριστω το θεο που μπορω και τις εχω και χαιρομαι να μοιραζομαι εμπειριες εδω, στο θεμα καμερων εχω ξεσκιστει να κανω αμεσα συγκριτικα τοσα χρονια οταν καποιοι εβριζαν με θεωριες αλλα μελη. Μου αρεσει και το κανω και δεν εχω οφελος ή να πεισω κανεναν. Την εποχη που ο κοσμος αμφισβητει αν η γη ειναι επιπεδη και τρωει σανο καργα, δεν ειναι κακο να ψαχνομαστε μονοι μας και οχι με πληρωμενα βιντεο, αυτο ζηταω και καθε φορα τα ξανα λεω. καλη συνεχεια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

S20

Νομίζω καλά και σήμερα.

Από το πρωί και με αρκετές κλήσεις και 4g.da78607b231bceb6824ec2db5263cb1c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Η εμπειρία σας με την μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...