Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εχει 240 hz touch sensitivity. Παιδιά μην το συζητάμε, μετά τα 120hz (η έστω 90) δεν κοιτάς πίσω. Το έχω ξαναγράψει στο παρελθόν, πιάνω iphone 11 pro max στα χέρια μου και νομίζω ότι δουλεύω galaxy s4.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Και γω στην αρχή πίστευα ότι για την μπαταρία δεν κάνω καμία θυσία αλλα το 120 είναι πολύ ωραία εμπειρία και εξάλλου το πλήρωσα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις έπιασα στα χέρια μου S20+ της κουμπαράς να το σεταρω μιας και το πήρε σήμερα. Και της γυναίκας μου το S9+

 

Είχαν και τα δύο το απλό τα 60hz. Βασικά το S9+ δεν έχει καν 120hz. Της λέω πάρτο από εδώ κολλάει. Πιάνω το S20+ και είχε 60hz και το κατάλαβα αμέσως και πήγα και το άλλαξα. Παιδιά......

 

Δ Ε Ν Υ Π Α Ρ Χ Ε Ι Γ Υ Ρ Ι Σ Μ Ο Σ Τ Α 60ΗΖ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας απ την οθόνη edge στο s8 plus που είχα υπήρχε η δυνατότητα λήψης στιγμιότυπου οθόνης. Εδώ προσπαθώ και δεν βρίσκω κάτι, υπάρχει η επιλογή η δυνατότητα στις ρυθμίσεις δεν βρίσκω κάτι...γενικά εκτός από το σύρσιμο του χεριού πως μπορώ να πάρω στιγμιότυπο οθόνης;
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Power button + volume down χρησιμοποιω.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας απ την οθόνη edge στο s8 plus που είχα υπήρχε η δυνατότητα λήψης στιγμιότυπου οθόνης. Εδώ προσπαθώ και δεν βρίσκω κάτι, υπάρχει η επιλογή η δυνατότητα στις ρυθμίσεις δεν βρίσκω κάτι...γενικά εκτός από το σύρσιμο του χεριού πως μπορώ να πάρω στιγμιότυπο οθόνης;

 

Καλημέρα πατάς το power μαζί με την μείωση τις έντασης

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Power button + volume down χρησιμοποιω.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και μπορείς με χειρονομία. Περνάς την παλαμη σου με κάθετη θέση, (σαν να κάνεις καράτε :-) , από τα δεξιά στα αριστερά της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκτός αυτού, με την παλάμη εννοώ το έγραψα αρχικά... απλά έκανα συνδυασμό με το + της έντασης... σας ευχαριστώ!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη μου edge πάντως εχει screen shot.δεν ξερω αν παίζει ρόλο που έκανα migrate τις ρυθμίσεις μου από το s8. Ήθελα πάντως να πω οτι εγώ καταλαβαίνω και την διαφορά από τα 60 στα 120, και την διαφορά στην ανάλυση από fhd στην max. Ωστόσο στην ανάλυση fhd παρατηρώ έντονα τη θολούρα τόσο που να με κουράζει στα μάτια. Όποτε χαραμιζω τα 120 αν και δεν με απασχολεί η μπαταρία. Κρίμα που δεν μπορώ να έχω και τα 2 οπως στο oneplus. Στο επόμενο μου κινητό σε 3 χρόνια... Κατα τα άλλα full ευχαριστημένος ειδικά και στην χαμηλή τιμή που το βρηκα.
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα στις ρυθμίσεις...νάσαι καλά για την συμβουλή σου & καλοδούλευτο το κινητό σου, να το χαρείς!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πέρασα την beta . Πέρα από όλα τα υπόλοιπα που θέλει κάνα 2 update για να στρώσει (βέβαια είναι super smooth) τρομερή εντύπωση μου έκανε το δαχτυλικο το οποίο ΑΝΕΤΑ εχει γίνει το πιο γρήγορο και αξιόπιστο της αγοράς πλεον - χωρίς αμφιβολία.

Επισης επέστρεψε η μέτρηση μπαταρίας από την τελευταία φόρτιση!6f9041dc964c97823fcb8afcc8084d24.jpg

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το widget του καιρού (native app), παρόλο που έχω βάλει να ανανεώνεται ανά 3 ώρες, δεν κάνει ανανέωση (αυτόματα).

Έχει κανείς κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Τον συγχρονισμό και την τοποθεσία τα έχεις ενεργοποιημένα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@bromonano2 ... σε ευχαριστούμε! Πολύ καλά νέα ✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι Γερμανία έτσι;
Όχι δεν είμαι Γερμανία. Την flashara από recovery. Περισσότερα εδώ https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D4143441&share_tid=4143441&share_fid=3793&share_type=t&link_source=app

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα δω αμα κάνω όρεξη το σκ και θυμηθώ τα παλιά που φλασαρα ρομ κάθε κανα μήνα. Ευχαριστώ.

Αν θες πες μας 2 3 λόγια τι αλλάζει

Link to comment
Share on other sites

Ευκολο φαινεται αλλα θα περιμενω... Μικρες αλλα ουσιαστικες διαφορες.

Αλλαζει αρκετα η lockscreen, δουλευει καλυτερα το δαχτυλικο αποτυπωμα, αλλαζει η εμφανιση του volume slider και εμφανιζει αναλυτικα το SOT που στην ουσια δεν ειναι προσθηκη αλλα διορθωση καθως δεν επρεπε να το αλλαξου ...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευκολο φαινεται αλλα θα περιμενω... Μικρες αλλα ουσιαστικες διαφορες.

Αλλαζει αρκετα η lockscreen, δουλευει καλυτερα το δαχτυλικο αποτυπωμα, αλλαζει η εμφανιση του volume slider και εμφανιζει αναλυτικα το SOT που στην ουσια δεν ειναι προσθηκη αλλα διορθωση καθως δεν επρεπε να το αλλαξου ...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επισης να προσθέσω στα παραπάνω ο Samsung Internet γίνεται full immersive. Επιτέλους.

Και η κάμερα πολύ καλύτερη στο night mode, πιάνει υφές που πριν δεν τις έπιανε.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι θα υπαρχει και επιλογη να σβηνει η οθονη με διπλο χτυπημα. Καλη προσθηκη κ αυτη.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα από πάνω. Βέβαια μόλις βγει η stable εγώ θα κάνω επαναφορά.

Edit: Για άλλη μια φορά, ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΕΝΟΣ από το δαχτυλικο. 10/10 επιτυχία και σφαίρα!

 

Επισης πολύ καλή διαχείριση και κατανομή των ειδοποιήσεων στην κουρτίνα

 

 

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Τον συγχρονισμό και την τοποθεσία τα έχεις ενεργοποιημένα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@bromonano2 ... σε ευχαριστούμε! Πολύ καλά νέα ✌️

 

Ναι τα έχω.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα από πάνω. Βέβαια μόλις βγει η stable εγώ θα κάνω επαναφορά.

Edit: Για άλλη μια φορά, ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΕΝΟΣ από το δαχτυλικο. 10/10 επιτυχία και σφαίρα!

 

Επισης πολύ καλή διαχείριση και κατανομή των ειδοποιήσεων στην κουρτίνα

 

 

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Παίζει να κάνεις έναν γρήγορο οδηγό για εμάς που έχουμε άπειροελαχιστο χρόνο να το διαβάσουμε μια στα ελληνικά στα μπαμ να το περάσουμε; σε ευχαριστώ όπως και να έχει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...