Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, s_wind said:

300mbps με 4G ? Τι κεραια ειναι αυτη εξωγηινοι την εστειλαν ?

πιάνω 400-500 με 4G σε σημειο που με 5G πιανω 1100

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DjTony said:

πιάνω 400-500 με 4G σε σημειο που με 5G πιανω 1100

Με  cosmote γιατι το 4G wind-voda ειναι πιο χαμηλο.Με wind 5G εχω πιασει 1350 .

Link to comment
Share on other sites

Με  cosmote γιατι το 4G wind-voda ειναι πιο χαμηλο.Με wind 5G εχω πιασει 1350 .
Ναι με Cosmote

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προχθες εκανα ενα calibration στην μπαταρια και μετα την 1η φορτιση βλεπω να επανερχεται στα φυσιολογικα επιπεδα σιγα σιγα   

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, GMF80 said:

Προχθες εκανα ενα calibration στην μπαταρια και μετα την 1η φορτιση βλεπω να επανερχεται στα φυσιολογικα επιπεδα σιγα σιγα   

Με ποια εφαρμογη την εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται εφαρμογη.

Ξεφορτιζεις πληρως το κινητο σε σημειο που να μην μπορει να αναψει.

Κλειστο το αφηνεις τη νυχτα να φορτισει και το πρωι εισαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε το calibration ηταν η λυση. Παιρνω μεγαλες αποκλισεις στα  SOT απο τη μια μερα στην αλλη με την ιδια χρηση. Αν δνε στρωσει με την ενημερωση Απριλιου θα κανω αναγκαστικα reset.

Link to comment
Share on other sites

Θα δειξει μετα το επομενο update. Για μενα δεν ειναι θεμα να το βαλω ενα 15 λεπτο να φορτισει στη δουλεια (εκει το χρησιμοποιω περισσοτερο) ωστε να παρω αυτο που χανω.

Αλλα ειναι το γ@μωτο. 2 χρονια με αυτη τη συσκευη ειχα συνηθισει σε 7ωρα SoT και τωρα τη βλεπω στο μετριο 4μιση ωρες και αν...

Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/news/samsung-galaxy-s20-display-problems-green-pink-tint/

απο περισυ διαβαζω συνεχεια για το προβλημα με την οθονη και στο reddit που ειμαι γραμμενος αλλα και στο gsm arena . ολοι αυτο συζητουν συνεχεια και το περιεργο ειναι στους περισσοτερους συμβαινει κοντα στη ληξη της εγγυησης

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καμια βελτιωση με το update. 2 χρονια προσεχα πως να φορτιζω για να κρατησει η μπαταρια και ερχεται ενα update και το καταστρεφει....

 

Τελευταια λυση, κατι που ηθελα να αποφυγω. Δεν του εχω κανει ποτε.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το πάω για αλλαγή μπαταρίας που κάνουν και factory reset, καθώς πλησιάζω τα 2 χρόνια.

Πάντως αν η έξτρα κατανάλωση σημαίνει και καλύτερες επιδόσεις , εγώ δεν έχω θέμα . Το προτιμώ έτσι . Άλλωστε μπορείς οποιαδήποτε στιγμή να ενεργοποιήσεις το power saving

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι τη μερα εξακολουθει να μου τη βγαζει. Απλα ισως με οδηγησει να αλλαξω συσκευη νωριτερα απο οτι υπολογιζα.

 

Δεν εχω καμια διαθεση να αφιερωσω χρονο για στησιμο απο την αρχη.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω τι βλακεια εκαναν με τα 120 hz . εκει που ειχε μια λιγο μεγαλυτερη καταναλωση ξαφνικα την σκοτωνει τη μπαταρια , σε σημειο που βλεπεις ανα 2 λεπτα να πεφτει και γραμμη . οχι πως ειναι αργο και στα 60 hz αλλα για το γαμωτο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

@GMF80 λογικά θα στρώσει μέσω αναβαθμίσεων. Δεν πρόκειται να δεις και να πεις Wow όλα λίγο πολύ ίδια είναι και όπως έχω ξανά γράψει το s20+ παραμένει από τις πιο κόμπακτ και στυλάτες συσκευές σε μέγεθος οθόνης 6.7'' και ελαφρύ και μαζεμένο και όμορφο με τα edge άκρα του... εγώ πήγα τελικά σε s21 FE το οποίο είναι ωραίο μαζεμένο ελαφρύ και μοιάζει περισσότερο με σουλουπι και καλούπι iPhone δεν σοκοφρετίζει ούτε δείχνει σαν τηλεκοντρόλ όπως ήταν το s20 fe. Βέβαια με χρήση θήκης που κάνουμε οι περισσότεροι θα έλεγα ότι προτιμώ το s20 fe δίχως θήκη το s21 fe ασυζητητί....

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να στρωσει. Οπως ειπε ο φιλος παραπανω το θεμα ειναι κυριως στα 120 hz. 

Προσωπικα δεν με πειραζουν τα 60. Μια χαρα τα παει κ εκει το κινητο απο αποψης ταχυτητας.

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παρακολουθω σημερα ανα 10%

 

Απο 90 σε 80 στα 120 hz πηρα 30 λεπτα οθονης

Απο 80 σε 70 στα 60 hz πηρα 56 λεπτα οθονης

 

Πριν το update η διαφορα ηταν καπου 10 λεπτα  SOT στο 10% της μπαταριας απο τα 120 στα 60.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει. Απλως εκανα λαθος για το 100 με 90%. Στα 60 hz ηταν 38 λεπτα και οχι 55. Στα 120 ηταν 18.

Προς το παρων το αφηνω στα 60 και εφοσον φτιαξει με καποιο update το γυριζω στα 120.

Ωραια τα 120 αλλα  ειναι ενα εφε. Δεν με νοιαζουν τα  εφε. Η  χρηση μου ειναι browsing, viber, κανενα βιντεακι και φωτος... Σε τπτ δεν αλλαζει την εμπειρια η μεταβαση απο τα 60 στα 120. Ειναι απλα να σκρολαρεις γρηγορα και να λες ω ποσο σφαιρα ειναι....

Εμενα με απασχολει η ποιοτητα των υλικων (και η edge οθονη), η αναλυση της οθονης, η αξιοπρεπης καμερα και φυσικα η καλη αυτονομια. Σε ολα αυτα με καλυπτει αυτη τη στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...