Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 μηνες το εχω εγω αλλα δεν ειμαι αντιπροσωπευτικο παραδειγμα καθως το στηνω με βαση την αυτονομια. Απο 100% σε 5% μπορειβ να μου δωσει 8μιση ωρες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στην παρεα αυτου του νηματος νεος κατοχος και εγω με την σειρα μου του s20 plus προερχομενος απο s9 plus....εχω να πω οτι το κινητο απλα δεν υπαρχει...δεν ξερω για τι να πρωτομιλησω για οθονη καμερες για ταχυτητα για το one ui 2.5 που μολις το ανοιξα το ελαβα....πραγματικα φοβερο μια ερωτηση στα γρηγορα τωρα που εχουμε την δυνατοτητα e sim μπορουμε να χρησιμοποιουμε την κανονικη sim την καρτα μνημης και την e sim μιας και ειναι εικονικη...δηλαδη 2 καρτες (sim + e sim) και 1 sd....

 

E sim νομίζω βάζεις παραπάνω από μια αλλα παίζει κάθε φορά μια ταυτόχρονα

Link to comment
Share on other sites

4 μηνες το εχω εγω αλλα δεν ειμαι αντιπροσωπευτικο παραδειγμα καθως το στηνω με βαση την αυτονομια. Απο 100% σε 5% μπορειβ να μου δωσει 8μιση ωρες.

 

Ευχαριστώ Φίλε. Επομένως στους περισσότερους κρατεί λιγότερο η μπαταρία, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

6ωρο πιστεω οτι βγαζει χωρις εκπτωσεις με νορμαλ χρηση. Δλδ χωρις πολλα παιχνιδια και την τραγικη εφαρμογη του facebook.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 120χζ είμαι μόνιμα φωτεινότητα 50 και πάνω 70 30 WiFi δεδομένα Bluetooth αρκετή ώρα ενωμένο είμαι στις 5 ώρες δεν είδα γενικά κάτω από 5 σοτ μέχρι 20% που φορτίζω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αν βγάλω 4ωρο με 96hz και εξοικονόμηση ευχαριστημένος θα μαι.Αφου σε 10ωρο χάνω 16% και αυτό σε όλα τα samsung που ειχα.

 

50307092123_e58f10cd4b.jpgScreenshot_20200905-131012_GSam Battery Monitor by Kostas Sifis, on Flickr

50307771361_dd1bc4504d.jpgScreenshot_20200905-131024_GSam Battery Monitor by Kostas Sifis, on Flickr

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα clear cache που εκανα η καταναλωση μπαταριας στο one ui 2.5 επανηλθε στα νορμαλ νουμερα.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα clear cache που εκανα η καταναλωση μπαταριας στο one ui 2.5 επανηλθε στα νορμαλ νουμερα.

Που το κάνεις αυτό? Στις εφαρμογές ή ρυθμίσεις?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα clear cache που εκανα η καταναλωση μπαταριας στο one ui 2.5 επανηλθε στα νορμαλ νουμερα.

 

χμμ έκανα κι εγω πριν λίγο. Είχα την αίσθηση οτι μου κατανάλωνε παραπάνω το oneUI 2.5

Μέχρι που πήγα και πήρα θήκη μπαταρία σήμερα...

ξεκινώντας 8.30 το πρωί καταλήγει 9.30 - 10.00 το βράδυ με 12 - 15%

Link to comment
Share on other sites

Bluetooth 30%?

 

Δεν ξέρω τι να πω έχω συνδεδεμένο ένα huawei gt2

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Χωρις αυτο εισαι το λιγοτερο μιαμιση ωρα οθονη πανω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που το κάνεις αυτό? Στις εφαρμογές ή ρυθμίσεις?

 

Απο το recovery.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις αυτο εισαι το λιγοτερο μιαμιση ωρα οθονη πανω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Απο το recovery.

 

Άρα γίνεται και επαναφορά ρυθμίσεων έτσι? Θέλει ξανά σεταρισμα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Wipe cache. Δεν χανεις τπτ.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω έχω συνδεδεμένο ένα huawei gt2

 

Και εγώ έχω συνδεδεμένο honor magic 2 αλλά το Bluetooth δεν υπάρχει στην κατανάλωση ούτε στο 0.1%

 

Να το κοιτάξεις

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω συνδεδεμένο honor magic 2 αλλά το Bluetooth δεν υπάρχει στην κατανάλωση ούτε στο 0.1%

 

Να το κοιτάξεις

 

Πως να το κοιτάξω δηλαδή δεν ξέρω τι να πειράξω ρυθμίσεις ίσως κάτι άλλο?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Πως να το κοιτάξω δηλαδή δεν ξέρω τι να πειράξω ρυθμίσεις ίσως κάτι άλλο?

 

Να το κοιτάξεις εννοώ να ψάξεις με κάποιο τρόπο γιατί τρώει τόσο πολύ μπαταρία το Bluetooth. Και εμένα σου λέω με συνδεδεμένο ρολόι 24/7 δεν βλέπω καμία κατανάλωση το Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Να το κοιτάξεις εννοώ να ψάξεις με κάποιο τρόπο γιατί τρώει τόσο πολύ μπαταρία το Bluetooth. Και εμένα σου λέω με συνδεδεμένο ρολόι 24/7 δεν βλέπω καμία κατανάλωση το Bluetooth
Καλημέρα το βράδυ το έχεις ενεργό το Bluetooth;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το βράδυ το έχεις ενεργό το Bluetooth;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έγραψα και πριν. 24/7

 

24 ώρες το 24ωρο 7 μέρες τη βδομάδα.

 

Bluetooth + Location!

 

Γιατί το ρολόι εκτός από GPS για τοποθεσία που πας τι κάνεις κλπ έχει και καιρό και πολλά άλλα οπότε θέλω και την τοποθεσία. Και στο battery usage δε φαίνονται αυτά. Σίγουρα κάτι τρώνε αλλά δεν φαίνονται καν. Το περισσότερο εμένα κανένα YouTube είναι με 12-13% όχι 30% το Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το βράδυ το έχεις ενεργό το Bluetooth;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι το έχω πάντα ανοιχτό.Χθες έκανα wipe cache και το φορτιστή.Σημερα έχασα παραπάνω 20% σε 8ωρες.Δεν ξέρω αν φταίει το Bluetooth γιατί ενώ εγραφε 76% όταν άνοιξα το gsam όσο παίζω με το κινητό το ποσοστό μειώνεται.Και με το better battery stats δεν δείχνει κάτι η εγώ δεν ξέρω να διαβάζω την εφαρμογή

 

50310989077_bbfa209684.jpgScreenshot_20200906-092323_GSam Battery Monitor by Kostas Sifis, on Flickr

50310814476_1ddec0da92.jpgScreenshot_20200906-092346 by Kostas Sifis, on Flickr

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

E sim νομίζω βάζεις παραπάνω από μια αλλα παίζει κάθε φορά μια ταυτόχρονα

 

Καλησπερα DjTony το σκεφτομουν σοβαρα...αλλα κοστιζει πολυ και την προσφερει μονο η cosmote στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα DjTony το σκεφτομουν σοβαρα...αλλα κοστιζει πολυ και την προσφερει μονο η cosmote στην ελλαδα...

 

Σχετικά με esim υπάρζουν διάφοροι τρόποι εκτός cosmote.

πχ υπάρχει το esim.net που σου προσφέρει αριθμό που ξεκινάει όμως απο (+44) και έχει voice, text και data.

Για data μόνο υπάρχουν διάφορα applications που κατεβάζεις απο play store όπως το RedTeaGO που σου δίνει μόνο data αλλά περισσότερο καλύπτει όσους ταξιδεύουν εξωτερικό.

 

Στο RedTeaGO έβαλα 1$ που δίνει 1GB για 15 μέρες και το δοκίμασα..

Μόλις έκανα την διαδικασία και για να ενεργοποιηθεί η esim, ζήτησε restart το τηλέφωνο.

Με το που έκανε restart πήγα και άνοιξα το data roaming (προϋπόθεση για να λειτουργήσει) και, πρόσθεσα ενα APN για να συνδεθεί στο internet (αναφέρει ποιο είναι στο application που κατεβάζεις).

Σε αυτή την περίπτωση ενεργοποιείται η eSim αλλά απενεργοποιείται η Sim 2. Δουλέυει όμως η Sim 1 ταυτόχρονα με την eSim

 

Το καλό είναι οτι κάνει εθνικό roaming που σημαίνει πως ψάχνει και βρίσκει το καλύτερο σήμα για data.. συνδέθηκα manual με Wind που έχω και το καλύτερο σήμα εδω που είμαι, συνδέθηκα με Vodafone, ενω με Cosmote δεν κατάφερα να συνδεθώ (ίσως γιατι δεν έχει σήμα εδω..) θα το δω και αύριο.

 

Για να αλλάξω και να ενεργοποιήσω πάλι την Sim 2, έρπεπε να κάνω πάλι restart.

Σημειωτέον οτι κατά την διαδικασία της ενεργοποίησης της eSim το τηλέφωνο ζεστάθηκε πάρα πολύ και συνέχισε να είναι ζεστό και αργότερα που έπαιξα λίγο με εναλλαγή δικτύων και τεστ ταχύτητας..

 

ed7b6522903e6992cd914eae96ef86cf.jpg

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με esim υπάρζουν διάφοροι τρόποι εκτός cosmote.

πχ υπάρχει το esim.net που σου προσφέρει αριθμό που ξεκινάει όμως απο (+44) και έχει voice, text και data.

Για data μόνο υπάρχουν διάφορα applications που κατεβάζεις απο play store όπως το RedTeaGO που σου δίνει μόνο data αλλά περισσότερο καλύπτει όσους ταξιδεύουν εξωτερικό.

 

Στο RedTeaGO έβαλα 1$ που δίνει 1GB για 15 μέρες και το δοκίμασα..

Μόλις έκανα την διαδικασία και για να ενεργοποιηθεί η esim, ζήτησε restart το τηλέφωνο.

Με το που έκανε restart πήγα και άνοιξα το data roaming (προϋπόθεση για να λειτουργήσει) και, πρόσθεσα ενα APN για να συνδεθεί στο internet (αναφέρει ποιο είναι στο application που κατεβάζεις).

Σε αυτή την περίπτωση ενεργοποιείται η eSim αλλά απενεργοποιείται η Sim 2. Δουλέυει όμως η Sim 1 ταυτόχρονα με την eSim

 

Το καλό είναι οτι κάνει εθνικό roaming που σημαίνει πως ψάχνει και βρίσκει το καλύτερο σήμα για data.. συνδέθηκα manual με Wind που έχω και το καλύτερο σήμα εδω που είμαι, συνδέθηκα με Vodafone, ενω με Cosmote δεν κατάφερα να συνδεθώ (ίσως γιατι δεν έχει σήμα εδω..) θα το δω και αύριο.

 

Για να αλλάξω και να ενεργοποιήσω πάλι την Sim 2, έρπεπε να κάνω πάλι restart.

Σημειωτέον οτι κατά την διαδικασία της ενεργοποίησης της eSim το τηλέφωνο ζεστάθηκε πάρα πολύ και συνέχισε να είναι ζεστό και αργότερα που έπαιξα λίγο με εναλλαγή δικτύων και τεστ ταχύτητας..

 

ed7b6522903e6992cd914eae96ef86cf.jpg

 

Πολύ ενδιαφέροντα αυτά που έγραψες. Η εν λόγω εταιρεία βέβαια έχει access στα data σου μιας και κρατάει όλες τις πληροφορίες σε σέρβερ στη Σιγκαπούρη για 2 χρόνια. Άμα κάποιος είναι οκ με αυτό, 1 δολάριο για 1GB για 15 μέρες είναι τζάμπα!

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...