Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν φταίει η αναβάθμιση αυτή αλλά το έχω 2 μέρες το κινητό και βγάζει βραδινές καλύτερες από s20 ultra... Το πήρα για τη γυναίκα και βλέπω να το κρατάω

 

Αυτή φταίει. Γενικά έχω συγκλονιστεί γιατί είχα νιώσει ακριβώς έτσι όταν είχα πάρει το 11 Pro Max και τράβηξα βραδινή φώτο. Και μου έλειπε αυτό. Τώρα πάει. Δεν υπάρχει το S20+. Κινητάρα. Μόνιμα στα 120Hz το λιώνω. Μέρα βγάζω άνετα. Τρομερό ηχείο. Τρομερό ακουστικό. Οθονάρα. Τρομερό κράτημα στο χέρι. Τόσο όσο και τσακιστές οθόνες όσο πρέπει για να βοηθά το grip. Όταν έγραψα πριν μήνες ότι είναι η συσκευή που θα σηκώσει τον κύριο όγκο πωλήσεων, πήγαν να με φάνε κάποιοι εδώ. Το ultra δεν είναι καλή συσκευή όσο αφορά τις κάμερες. Λάθος πλασάρισμα από την εταιρία. Και δημιούργησε υψηλές προσδοκίες ενώ το Plus μοντέλο είναι καλύτερο.

 

Παραθέτω χθεσινή φώτο μετά την τελευταία αναβάθμιση. Η άλλη φώτο είναι απλά με αυτόματη βελτίωση μέσω του photo app.

 

Δείτε δουλειά η Samsung...

 

20200731-233437.jpg

 

20200801-165923.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αντε καλέ, αφού ο exynos είναι σκουπίδι.

 

Εν το μεταξύ χτες στις 21:00 ακριβώς :

66c039c98a93934aea10bd28fb7a8df7.jpg

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι να πω; Προς το παρόν εβγαλα εκτός το AOD μιας και βγάλει καμία ώρα παραπάνω.

cd8144d02628dd39f47487d0fcd82c4a.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Η τουλάχιστον βάλτην να ανοίγει με ταπ

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι θα ερθουν και αλλες βελτιωσεις. Και αυτοι που τωρα κραζουν μετα θα θαυμαζουν....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν φταίει η αναβάθμιση αυτή αλλά το έχω 2 μέρες το κινητό και βγάζει βραδινές καλύτερες από s20 ultra... Το πήρα για τη γυναίκα και βλέπω να το κρατάω

 

Όταν στα λεγα μου ελεγες οτι το ultra εχει καλυτερη καμερα! Ουστ παλιοκωλοτουμπα χεχεχχεχε! :)

Η συσκευη για οσο διαστημα την ειχα ηταν εξαιρετικη σε ολα με μειονεκτημα την αυτονομια της (exynos variant).

Eχω αλλαξει ενα σωρο κινητα, αλλα τη φωτεινοτητα του S20 Plus κατω απο την ηλιο δεν την εχει κανενα αλλο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν στα λεγα μου ελεγες οτι το ultra εχει καλυτερη καμερα! Ουστ παλιοκωλοτουμπα χεχεχχεχε! :)

Η συσκευη για οσο διαστημα την ειχα ηταν εξαιρετικη σε ολα με μειονεκτημα την αυτονομια της (exynos variant).

Eχω αλλαξει ενα σωρο κινητα, αλλα τη φωτεινοτητα του S20 Plus κατω απο την ηλιο δεν την εχει κανενα αλλο.

 

Θα παίξει σύγκριση το επόμενο διάστημα και αν όντως δω καλύτερα ή ισάξια αποτελέσματα παντού τότε το διώχνω το τούβλο γιατί δεν αντέχω μέγεθος. Παρόλα αυτά ίσως πάρει και το Ultra. Anyway, το plus αν είχε λίγο καλύτερο ζουμ θα ήταν πληρέστατο γιατί σα μέγεθος είναι οριακά άριστο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μου έδωσε και nearby sharing σήμερα και στις 2 συσκευές μου (Sam και Hua). Μαγεία!!! Επιτελους!! Cross devices support. Έχω στείλει καμία 10 άρια αρχεία για τεστ αλλά μικρότερα αλλά μεγαλύτερα κα δουλεύει υποδειγματικα. Πάει και αυτό (τρέμε airdrop, καθως μιλάμε ότι το Android έχει μερίδιο άνω του 80%στην αγορά) . Τώρα μένει να ενεργοποιήσει και η wind (καταραμένη, καθώς cos και voda το έχουν ήδη ενεργοποιήσει) το rcs και τέλος και αυτό μιας και μιλάμε πια για ολοκληρωμένη πλατφόρμα.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

 

Edit: Μόλις είδα ότι το έδωσε και στο ταπλετ μου.

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μου έδωσε και nearby sharing σήμερα και στις 2 συσκευές μου (Sam και Hua). Μαγεία!!! Επιτελους!! Cross devices support. Έχω στείλει καμία 10 άρια αρχεία για τεστ αλλά μικρότερα αλλά μεγαλύτερα κα δουλεύει υποδειγματικα. Πάει και αυτό (τρέμε airdrop, καθως μιλάμε ότι το Android έχει μερίδιο άνω του 80%στην αγορά) . Τώρα μένει να ενεργοποιήσει και η wind (καταραμένη, καθώς cos και voda το έχουν ήδη ενεργοποιήσει) το rcs και τέλος και αυτό μιας και μιλάμε πια για ολοκληρωμένη πλατφόρμα.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

 

Edit: Μόλις είδα ότι το έδωσε και στο ταπλετ μου.

 

Που πας για το nearby sharing? Ουσιαστικά είναι μέσω WiFi direct? επίσης το άλλο που αναφέρεις με τη wind τι είναι ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1η με night mode και 2η χωρις67519d982a3e33131bf3c2c5ae9e6b12.jpg4d72b09b2d871abb476717e590e11ba4.jpg 21:00 οι ληψεις

 

3η 21:04 χωρις night mode

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ff64d3c20f0183c20d5ebc38653a7388.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Που πας για το nearby sharing? Ουσιαστικά είναι μέσω WiFi direct? επίσης το άλλο που αναφέρεις με τη wind τι είναι ?
Για το nearby sharing κατεβάζεις την κουρτίνα. Το rcs messages είναι το αντίστοιχο του i message της Apple απλά πρέπει να το υποστηρίζει ο παροχος.( το υποστηρίζει η cosmote και Vodafone αλλά όχι η wind. Με την εφαρμογή messages της Google (που έρχεται προεγκατεστημενη στις περισσότερες συσκευές της αγοράς) η της Samsung στέλνεις μυνηματα όπως στέλνεις με viber κτλ. 5a5d0931d7dc3b1dbee171e986fec550.jpg4c8174c76006f7d667562f2875880218.jpg

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το nearby sharing κατεβάζεις την κουρτίνα. Το rcs messages είναι το αντίστοιχο του i message της Apple απλά πρέπει να το υποστηρίζει ο παροχος.( το υποστηρίζει η cosmote και Vodafone αλλά όχι η wind. Με την εφαρμογή messages της Google (που έρχεται προεγκατεστημενη στις περισσότερες συσκευές της αγοράς) η της Samsung στέλνεις μυνηματα όπως στέλνεις με viber κτλ. 5a5d0931d7dc3b1dbee171e986fec550.jpg4c8174c76006f7d667562f2875880218.jpg

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Κατάλαβα. Το nearby sharing δεν το έχω ούτε σε p30 proούτε σε s20 ultra. Μόνο στο plus έχει έρθει. Μακάρι να φτιάξει γιατί παλιά μοιραζα με WiFi direct και το έκοψαν

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όντως παιδιά η κάμερα πλέον την νύχτα τα σπάει...

 

Μέρα ήταν σούπερ και από πριν...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση και αντίλογο και να υποβιβάσω το τηλέφωνο, βλέποντας τις παραπάνω φωτό του φίλου και σαν κάτοχος του S20 Ultra έχω την εντύπωση (χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος) ότι το Ultra βγάζει εξίσου πολύ καλές φωτό ακόμα και σε χαμηλό φωτισμό. Έχω τραβήξει για να μην πω καλύτερες τουλάχιστον ισάξιες σε αυτόματες ρυθμίσεις.

Φυσικά αυτό μπορεί να αποδειχθεί μόνο εφόσον τραβήξουν και τα δύο την ίδια ακριβώς εικόνα και στις ίδιες ρυθμίσεις.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Όντως παιδιά η κάμερα πλέον την νύχτα τα σπάει...

 

Μέρα ήταν σούπερ και από πριν...

 

Φιλος εβγαλε τις ιδιες φωτος με Iphone 11 Pro Max. Εμφανης διαφορα υπερ του S20+. Περιμενω να μου τις στειλει και θα τις βαλω εδω.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση και αντίλογο και να υποβιβάσω το τηλέφωνο, βλέποντας τις παραπάνω φωτό του φίλου και σαν κάτοχος του S20 Ultra έχω την εντύπωση (χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος) ότι το Ultra βγάζει εξίσου πολύ καλές φωτό ακόμα και σε χαμηλό φωτισμό. Έχω τραβήξει για να μην πω καλύτερες τουλάχιστον ισάξιες σε αυτόματες ρυθμίσεις.

Φυσικά αυτό μπορεί να αποδειχθεί μόνο εφόσον τραβήξουν και τα δύο την ίδια ακριβώς εικόνα και στις ίδιες ρυθμίσεις.

 

Έχω και τα 2. Βγάζω αρκετές να κάνω συγκριτικο και θα ανέβουν στο αντίστοιχο θέμα.

Οι πρώτες 2 που τράβηξα μες το σπίτι με το φώς της TV μόνο το Ultra ήταν πολύ χειρότερο. Έβγαλα το τζάκι μου και δεν άφησε καμία λεπτομέρεια. Δεν ξέρω γιατί τέτοια διαφορά. Παρόλα αυτά βγάζω κι άλλες και θα ανέβουν όλες μαζί

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Κατοχος και εγω ενος s20 ultra και παρατηρησα οτι το σημα 4G ειναι απαγοητευση σκετη.το εχει παρατηρησει αλλος αυτο?συγκριτκα με huawei p20 kai p40 ποου ειχα ευκαιρια να συγκρινω στο ιδιο δικτυο ενοειται στο ιδιο ακριβως σημειο και με παρα πολες μετρησεις με ττις εφαρμογες speedtest kai to signal strenth info η διαφορα ειναι χαοτικη...

με μια ερευνα που εκανα το εχουν παρατηρησει και αλλοι κατοχοι στο εξωτερικο.

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Κατοχος και εγω ενος s20 ultra και παρατηρησα οτι το σημα 4G ειναι απαγοητευση σκετη.το εχει παρατηρησει αλλος αυτο?συγκριτκα με huawei p20 kai p40 ποου ειχα ευκαιρια να συγκρινω στο ιδιο δικτυο ενοειται στο ιδιο ακριβως σημειο και με παρα πολες μετρησεις με ττις εφαρμογες speedtest kai to signal strenth info η διαφορα ειναι χαοτικη...

με μια ερευνα που εκανα το εχουν παρατηρησει και αλλοι κατοχοι στο εξωτερικο.

καμια ιδεα?

 

Εμενα σε σχεση με το P30 pro ειναι περιπου στα ιδια στην πραξη. Δηλαδη σε μια διαδρομη 40χλμ επειδη λογω δουλειας μπορει να τυχει να μιλαω σε ολο το δρομο, μου κοβεται η κληση ακριβως στα ιδια σημεια. Να το πω πιο συγκεκριμενα, αρχιζει να χανεται η κληση ακριβως στα ιδια και κοβεται επισης στο ιδιο, δεν βλεπω λιγο καλυτερη αποδοση δηλαδη απο το ενα. ομοιως στο σπιτι μου που εχω χαλια σημα, το ιδιο και τα 2, γραφει 4G και παιζει χοντρικα στα4mbps στο speedtest ειτε το ενα ειτε το αλλο αν ειμαι στο ιδιο δωματιο. Ισως λιγο καλυτερα το Huawei εκει, δηλαδη βρισκει πιο ευκολα καλυτερο σημα για ιντερνετ. Ομως στο wifi ακριβως ιδια εμβελεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτουμε πχ οτι το S20+ εχει 3 φορες χαμηλοτερο SAR στο κεφαλι απο το P20 αυτο το εξηγει... Για το P40 δεν ξερω καθως δεν βρηκα ποσο εχει.
Link to comment
Share on other sites

Τους τελευταιους μηνες το εχει τερματισει με τα updates. 2-3 του μηνα δινει το security patch που παλια το εδινε μετα τις 20...
Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν παει καλα με το security patch Αυγουστου. Η μπαταρια τρελαθηκε ακομα παραπανω. 50 λεπτα χρηση viber με wifi εχει πεσει 4%..... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ίσως έχει συζητηθεί αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να το βρω κάπου..

Στην επιλογή dolby Atmos στο equaliser και στο πεδίο custom που σου δίνει τη δυνατότητα να φτιάξεις τις συχνότητες όπως θες, όταν ανεβάζω κάποια συχνότητα μου ρίχνει όλη την ένταση και επειδή έχω ασυρματα ηχεία που παίζουν και απο bluetooth μου χαλάει το αποτέλεσμα.

 

Δεν συνέβαινε στο προηγούμενο τηλέφωνό μου όπου όταν ανέβαζα μπάσα δεν έπεφτε η ένταση. Απλά ενισχύονταν τα μπάσα ή αντίστοιχα μεσαίες πρίμα κλπ..

Υπάρχει κάνα φιξάκι ή κάνω κάτι λάθος ?

 

(εν τω μεταξύ εμένα είναι με security patch April 1 και δεν έχω ενημέρωση για update ..)

Link to comment
Share on other sites

Για το update πιθανον να εκανες στησιμο του κινητου με την καρτα sim μεσα και να ειναι αλλου region και οχι Ελληνικο.
Link to comment
Share on other sites

Για το update πιθανον να εκανες στησιμο του κινητου με την καρτα sim μεσα και να ειναι αλλου region και οχι Ελληνικο.

Ναι το έστησα με την sim μέσα και απ όσο τσέκαρα (απο το CSC) πρέπει να είναι Γερμανικό.

Ντάξει δεν με πειράζει και τόσο.. κάποια στιγμή θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος. Για να εχεις πρεπει να κατεβασεις firmware και να κανεις εγκατασταση μεσω odin...

Χανεις προσθηκες σημαντικες.

One UI 2.1

Update που αλλαξε επιπεδο στην καμερα μαι πολλα αλλα...

 

Edit: 1μιση ωρα οθονης μετα το update μειωση 12% σε μπαταρια (viber, browsing, instagram)...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...