Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως security update για τον Ιούλιο είχαμε.. Κάτι άλλο είναι αυτό....
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα στο YouTube έχει αναβαθμιστεί η κάμερα σε πιο καινούργια έκδοση

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,νεος κατοχος συντομα.καλως σας βρηκα, καλο καλοκαιρι.Χρηστης του s8 , απολυτα ικανοποιημενος ακριβως 3 χρονια τωρα με τιμη αγορας 550 με εξαιρεση την τραγικη μπαταρια του. Κανω τη μεταβαση γιατι το βρηκα σε καλη τιμη (640 απο κοτσο ατοκες δοσεις και με 100 ευρω επιστροφη). Ελπιζω να βγαζει τουλαχιστον σε αυτο ολοκληρη μερα η μπαταρια και με βλεπω να το αλλαζω σε αλλα 3 χρονια και ας μην εχει 5g

 

Εξισου τραγικη ειναι κ σε αυτο η μπαταρια (~5 ωρες sot/120hz, βγαζει ωστοσο την ημερα, συνηθως), αλλα το μεγαλυτερο προβλημα προς το παρον ειναι οι θερμοκρασιες ακομα κ σε απλη χρηση, που πιθανοτατα σχετιζονται με την μειωμενη αυτονομια.

Αν το γυρισεις στα 60hz, το προβλημα λυνεται σε μεγαλο βαθμο (δυστυχως μεγαλο σαπακι το φετινο chipset).

Κατα τ'αλλα, το υπολοιπο hardware/software ειναι οντως κορυφαιο, ας ελπισουμε να εφαρμοσαν κανα πιο aggressive throttling (ρε που φτασαμε) στο σημερινο update, μπας κ λυθει το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Εξισου τραγικη ειναι κ σε αυτο η μπαταρια (~5 ωρες sot/120hz, βγαζει ωστοσο την ημερα, συνηθως), αλλα το μεγαλυτερο προβλημα προς το παρον ειναι οι θερμοκρασιες ακομα κ σε απλη χρηση, που πιθανοτατα σχετιζονται με την μειωμενη αυτονομια.

 

Αν το γυρισεις στα 60hz, το προβλημα λυνεται σε μεγαλο βαθμο (δυστυχως μεγαλο σαπακι το φετινο chipset).

 

Κατα τ'αλλα, το υπολοιπο hardware/software ειναι οντως κορυφαιο, ας ελπισουμε να εφαρμοσαν κανα πιο aggressive throttling (ρε που φτασαμε) στο σημερινο update, μπας κ λυθει το θεμα.

Εγώ στη τρίτη μέρα χρήσης με 120 hz έχοντας απενεργοποιησει αρκετές ειδοποιήσεις, με gps χωρίς ενεργοποιημενη την υψηλή ακρίβεια, φωτεινότητα πάντα κάτω από 50%, με 2 κάρτες σιμ βέβαια δεν έχω πάει πάνω από 3.30 sot. Το 5 κάνεις κάποια ρύθμιση παραπάνω και το βγάζεις ;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξισου τραγικη ειναι κ σε αυτο η μπαταρια (~5 ωρες sot/120hz, βγαζει ωστοσο την ημερα, συνηθως), αλλα το μεγαλυτερο προβλημα προς το παρον ειναι οι θερμοκρασιες ακομα κ σε απλη χρηση, που πιθανοτατα σχετιζονται με την μειωμενη αυτονομια.

Αν το γυρισεις στα 60hz, το προβλημα λυνεται σε μεγαλο βαθμο (δυστυχως μεγαλο σαπακι το φετινο chipset).

Κατα τ'αλλα, το υπολοιπο hardware/software ειναι οντως κορυφαιο, ας ελπισουμε να εφαρμοσαν κανα πιο aggressive throttling (ρε που φτασαμε) στο σημερινο update, μπας κ λυθει το θεμα.

 

5 sot? Και στα 120hz εδώ δεν παίζει

...

Link to comment
Share on other sites

Άχρηστα για μένα τα 120 με τόση θολούρα λόγω χαμηλής ανάλυσης. Προτιμώ 60 και μέγιστη ανάλυση, προερχόμενος από s8 με πολύ υψηλά ppi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη τρίτη μέρα χρήσης με 120 hz έχοντας απενεργοποιησει αρκετές ειδοποιήσεις, με gps χωρίς ενεργοποιημενη την υψηλή ακρίβεια, φωτεινότητα πάντα κάτω από 50%, με 2 κάρτες σιμ βέβαια δεν έχω πάει πάνω από 3.30 sot. Το 5 κάνεις κάποια ρύθμιση παραπάνω και το βγάζεις ;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αρχικα, σιγουρα εχεις διαφορα λογω 2 sim, αλλα το 3μιση ειναι λιγο απαραδεκτο.

Δεν εχω κλεισει κατι ιδιαιτερο, μονο το high accuracy αν θυμαμαι καλα, αλλα εχω βαλει πολλα apps να πεφτουν σε sleep/deep sleep (που ειλικρινα δεν θα επρεπε, σε αυτη την κατηγορια τιμης, κ με τοσο ai/machine learning που διαφημιζει η συσκευη). Φωτεινοτητα auto, bt/wifi/4g/sync κλπ ολα ανοιχτα.

Δεν μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος ουτε απο τις 5 ωστοσο. Το mi 9t που ειχα πριν εβγαζε 7+ αν θυμαμαι καλα, ενω οι απεναντι (oneplus 8 pro) βγαζουν απο οτι διαβαζω 7-8 για πλακα, στα 120hz.

Το μεγαλο προβλημα για μενα παραμενει η θερμοτητα, ωρες ωρες ζεσταινεται τοσο που πρεπει να βαλω θηκη (για να συνεχισω να χαζευω στον samsung browser πχ, που δεν ειναι κ κανα σοβαρο task). Εξακολουθω να ελπιζω οτι θα διορθωθει, αν κ με την samsung θα κραταγα μικρο καλαθι (ακομα περιμενουμε το ecg στο galaxy active 2), οποτε αν συνεχισει ετσι, απο Σεπτεμβρη θα το βαλω για πουλημα :/

Αν παρ'ολα αυτα το ριξεις στα 60hz, ζεσταινεται πολυ λιγοτερο, που συνηγορει δυστυχως στο οτι πολυ κωλοπαιδο ο exynos φετος :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα, σιγουρα εχεις διαφορα λογω 2 sim, αλλα το 3μιση ειναι λιγο απαραδεκτο.

 

Δεν εχω κλεισει κατι ιδιαιτερο, μονο το high accuracy αν θυμαμαι καλα, αλλα εχω βαλει πολλα apps να πεφτουν σε sleep/deep sleep (που ειλικρινα δεν θα επρεπε, σε αυτη την κατηγορια τιμης, κ με τοσο ai/machine learning που διαφημιζει η συσκευη). Φωτεινοτητα auto, bt/wifi/4g/sync κλπ ολα ανοιχτα.

 

Δεν μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος ουτε απο τις 5 ωστοσο. Το mi 9t που ειχα πριν εβγαζε 7+ αν θυμαμαι καλα, ενω οι απεναντι (oneplus 8 pro) βγαζουν απο οτι διαβαζω 7-8 για πλακα, στα 120hz.

 

Το μεγαλο προβλημα για μενα παραμενει η θερμοτητα, ωρες ωρες ζεσταινεται τοσο που πρεπει να βαλω θηκη (για να συνεχισω να χαζευω στον samsung browser πχ, που δεν ειναι κ κανα σοβαρο task). Εξακολουθω να ελπιζω οτι θα διορθωθει, αν κ με την samsung θα κραταγα μικρο καλαθι (ακομα περιμενουμε το ecg στο galaxy active 2), οποτε αν συνεχισει ετσι, απο Σεπτεμβρη θα το βαλω για πουλημα :/

 

Αν παρ'ολα αυτα το ριξεις στα 60hz, ζεσταινεται πολυ λιγοτερο, που συνηγορει δυστυχως στο οτι πολυ κωλοπαιδο ο exynos φετος :(

3.30 sot σταθερά. Δεν έχω βάλει καμιά εφαρμογή ακόμα sleep deep sleep για να δω μήπως ανέβει αυτό το νούμερο χωρίς ρύθμιση πρώτα γιατί μου φαίνεται πολύ μικρό σε σημείο να λέω μήπως έχει κανένα πρόβλημα το δικό μου.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την επιλογή στη μπαταρία προσαρμ. Εξοικονόμηση ενέργειας την έχετε ενεργοποιημενη; αξίζει λετε;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Βασικα ειχε βαλει μονο το grey σε προσφορα Σαββατο βραδυ- Κυριακη. Αναλογα την καρτα πχ η Εθνικη ειχε 15% σε ποντους αρα τελικη 544. Αν το παρεις και με τιμολογιο παει ακομα πιο κατω.

 

Μήπως κάνεις κάποιο λάθος στην τελική χρέωση;

Σύμφωνα με την προσφορά των 200 ευρώ βγαίνει 1039-200=839-15% εαν έχεις καρτα go4more =713,15 ευρώ.

Είχε διαφορετική προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχε διαφορετική τιμή μόνο το grey και μόνο το ΣΚ 200,00 κάτω, δηλαδή 1039 - 200 = 839 - κουπόνι 200 = 639. Από εκεί και πέρα μείον το 15% πόντους και αν το πάρεις τιμολόγιο αφαιρείς και το ΦΠΑ (από το 639). Επίσης τους πόντους τους υπολογίζεις στα 639 , το ΦΠΑ στο κάνουν επιστροφή στην κάρτα.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

515 μου βγήκε το γκρι με τιμολόγιο, χωρίς έκπτωση εθνικής καθώς δεν είχα κάρτα. Το γκρι το είχε κάπου 830 αρχική ήδη, μείον τα 200 της προσφοράς 630, μείον το φπα...στα 515 υπέρ αξίζει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Άμα βάλεις και τα 95 € των πόντων τότε ... Γενικά περιμένουν παραλαβή στις 04/08 μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με Κώτσο. Πιστεύω μέσα στην άλλη βδομάδα να το έχω στα χέρια μου.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους αρεσουν οι διαφανες θηκες σιλικονης προτεινω Nillkin Nature. Η καλυτερη απο ολες για μενα. Grip, προστασια, εμφανιση σε ιδανικο μεγεθος χωρις εξτρα ογκο! Φαν της Spigen αλλα εδω η Nillkin εκανε καλυτερη δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πριν 2-3 μέρες πήραμε μια αναβάθμιση και ένα παιδί έγραψε για την κάμερα.

Ε, τσεκάρετε νυχτερινές φωτογραφίες και θα εκπλαγείτε. Πλέον νομίζω ότι είναι επιπέδου 11 Pro Max.

Ήταν η μόνη μου πίκρα. Το night mode του iPhone στα 11pro/proMax είναι συγκλονιστικό. Ε τώρα είναι και στο S20+.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που βλέπεται το SOT? Σε 3η εφαρμογή;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Για να βλεπεις το SOT αναλυτικα χρειαζεται εφαρμογη τυπου gsam battery stats.

Αλλιως ανα ημερα: Φροντιδα συσκευης-Μπαταρια-Χρηση μπαταριας

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πριν 2-3 μέρες πήραμε μια αναβάθμιση και ένα παιδί έγραψε για την κάμερα.

Ε, τσεκάρετε νυχτερινές φωτογραφίες και θα εκπλαγείτε. Πλέον νομίζω ότι είναι επιπέδου 11 Pro Max.

Ήταν η μόνη μου πίκρα. Το night mode του iPhone στα 11pro/proMax είναι συγκλονιστικό. Ε τώρα είναι και στο S20+.

 

Δεν ξέρω αν φταίει η αναβάθμιση αυτή αλλά το έχω 2 μέρες το κινητό και βγάζει βραδινές καλύτερες από s20 ultra... Το πήρα για τη γυναίκα και βλέπω να το κρατάω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επίσης την ψηφιακή ευεξία μπορούμε να την καταργησουμε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τραγική η μπαταρία, 2 ώρες sot πήγε στο 50%.

60hz η οθόνη, και γενικώς η χρήση ήταν αρκετά light. Ούτε με επαναφορά εργοσταςιακων ρυθμίσεων δεν έστρωσε το θέμα. Γενικώς η χρήση που του κάνω είναι ίδια με αυτή που έκανα σε όλα μου τα προηγούμενα τηλέφωνα. Κρίμα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα με 2 ώρες οθόνη 70% 4g-30%wifi, στα 120 hz και είναι στο 71% και σίγουρα δεν είναι απ τις καλύτερες μέρες καθότι σε περισσότερη χρήση WiFi μου πάει αρκετά καλύτερα.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω; Προς το παρόν εβγαλα εκτός το AOD μιας και βγάλει καμία ώρα παραπάνω.

cd8144d02628dd39f47487d0fcd82c4a.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Youtube, facebook και καμερα τα πρωτα 3 στην καταναλωση....

Αυτη η καταναλωση που δειχνει απο τις 3 αυτες εφαρμογες σε απλο browsing πχ σημαινει 2ωρο.

Απενεργοποιησε και τοποθεσια αν δεν σου χρειαζεται.

Εμενα πχ που η κυρια χρηση ειναι browsing και viber στο 50% φθανω με 4 ωρες SOT

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...