Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η βασική διαφορά στα 2, πέρα από το προφανές που είναι το s pen κλπ, είναι η βασική κάμερα. Εκεί υπάρχει βελτίωση θεωρώ. Μεγαλύτερος αισθητήρας κλπ. Στο ζουμ που έκανα σύγκριση με ultra και s10 plus δεν είδα βελτίωση γιατί δεν έχει καμία αλλαγή σε καλύτερο hw. Αντίθετα στην κύρια κάμερα υπάρχει οπότε αν αξίζει να πας θεωρώ ότι αυτός είναι ο λόγος. Μπαταρία θα δεις πολύ καλύτερη και με τα 2

 

Σ'ευχαριστώ Νίκο για την απάντηση. Αν το ζουμ δεν είναι χειρότερο τότε εντάξει δεν έχω πρόβλημα. Εξάλλου σε σχέση με το s8 θα δω μεγάλη βελτίωση. Για το s pen δεν με νοιάζει.

Ο μεγαλύτερος αισθητήρας που βοηθάει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σ'ευχαριστώ Νίκο για την απάντηση. Αν το ζουμ δεν είναι χειρότερο τότε εντάξει δεν έχω πρόβλημα. Εξάλλου σε σχέση με το s8 θα δω μεγάλη βελτίωση. Για το s pen δεν με νοιάζει.

Ο μεγαλύτερος αισθητήρας που βοηθάει?

 

Στις καλύτερες βραδινές και γενικά χαμηλού φωτισμού..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες

 

 

 

Διατιθεται απο καποιο καταστημα στην Ελλαδα το Snapdragon μοντελο?

Όχι, δεν θα το βρεις στην Ευρώπη αυτό το μοντέλο. Κοιτάς eBay η διάφορα άλλα sites που φέρνουν η συσκευές Hong Kong η Αμερικάνικες.

Επίσης αυτό το μοντέλο δεν έχει ευρωπαϊκη εγγύηση.

 

Η συγκεκριμένη συσκευή όμως με Snapdragon πετάει!

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Προκειμένου να έχω led notification χρησιμοποιώ το aodNotify

Όμως εκτός από το να εμφανίζει led ταυτόχρονα ενεργοποιεί και την aod οθόνη.

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ώστε να έχω μόνο led notification...(όπως π.χ. είχα στο S9)...?

 

Πολύ κατανάλωση μπαταρίας για να έχεις τελικά ένα φωτάκι...

Είδα 15% utilization μέσα στη μέρα....

Τελικά λέω να το ξηλώσω και να αναπολώ το led του S9....

Link to comment
Share on other sites

καινουριο update ATD5 με security patch ΜΑΙΟΥ !!!!!!!!!:D:X:X:X:X:X:blink::blink::blink: απιστευτο

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το βρούμε ή απλά περιμένει ο καθένας να ρθει στη συσκευή του;Έχω το S20 plus από Γερμανό,ακόμα δεν έχει έρθει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

ΠΛεον στις αναβαθμισεις εχει προστεθει κ η ενημερωση συστηματος google play αλλο κ αυτο .Mπορειτε λιγο να δειτε στο μενου ρυθμισεις ----> βιομετρικα δεδομενα και ασφαλεια ------> ενημερωση συστηματος google play τι σας γραφει ?

 

Εμενα δεν μου βγαζει ενημερωση εχει μεινει στις Μαρτιου εχω βαλει την τελευταια σημερινη αναβαθμιση της samsung ATD5.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές αν πληκτρολογώ ένα μεγάλο κείμενο στο ίντερνετ μου παγώνει για 2-3 δευτερόλεπτα το γράψιμο και την οθόνη γενικά και μετά επανέρχεται.. Είναι θέμα επεξεργαστή ή να ανησυχώ; μου το έχει κάνει 2 φορές γενικά οπότε ακόμα δεν του έδωσα σημασία.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς από εδώ μέσα το S20+ 5G;

Η διαφορά από το απλό εκτός του 5G είναι ότι έχει 12GB ram ή βγαίνει και σε 8GB;

Υποστηρίζεται κανονικά από την Samsnug το μοντέλο με τον Exynos;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, ελπιζω να ειστε καλα και υγιεις.

 

Προερχομενος απο S10 Plus πιστευετε οτι αξιζει η μεταβαση; Θα δω καμια ουσιαστικη διαφορα;

Καποιος που τολμησε να κανει το βημα και μπορει να πει δυο λογια;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, ελπιζω να ειστε καλα και υγιεις.

 

Προερχομενος απο S10 Plus πιστευετε οτι αξιζει η μεταβαση; Θα δω καμια ουσιαστικη διαφορα;

Καποιος που τολμησε να κανει το βημα και μπορει να πει δυο λογια;

 

Ευχαριστω

 

Επειδή είχα s10 plus και πήγα ultra, αν το θες για κάμερα, πήγαινε στο ultra να δεις διαφορά.. Με το plus θα δεις μεν, όχι κάτι τρομερό δε. Ειδικά σε ζουμ καμία σχεδόν.

Θεωρώ ότι θα αξίζει πιο πολύ σε κάνα 2 μήνες που θα πέσει η τιμή

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν θα το βρεις στην Ευρώπη αυτό το μοντέλο. Κοιτάς eBay η διάφορα άλλα sites που φέρνουν η συσκευές Hong Kong η Αμερικάνικες.

Επίσης αυτό το μοντέλο δεν έχει ευρωπαϊκη εγγύηση.

 

Η συγκεκριμένη συσκευή όμως με Snapdragon πετάει!

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

 

Πόσο κρίμα να έρχεται με exynos.. Ακόμα πιο κρίμα που δεν έρχεται έστω Ευρώπη...

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ παρατήρησα να πέφτουν τα frames δραματικά λες και είναι στα 60 ενώ το έχω Στα 120 hz .Συνήθως έφταιγε η κάρτα η sd τώρα όμως δεν βρίσκω καποιο άλλο λόγο να το κάνει εφόσον την έχω βγάλει . Το έχει παρατηρήσει κανεις άλλος?

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαρεσει πολλοι πλεον γραφετε οτι κριμα που δεν ερχεται με snap και ερχεται με exynos. Εντομεταξυ σχεδον το 99% που το λετε δεν εχεται δειξει προσωπικα προβληματα με exynos πουθενα δεν εχετε ανεβασει κανενα στατιστικο , δεν εχετε προβληματα λειτουργικα καθολου, κατα ταλλα εχεται προβληματα γιατι το λενε κατι youtubers οι οποιοι δειχνουν εφαρμογες του google play που βαφτιζονται ως "τυπου εργαστηριακες" γιατι δεν ειναι .Ακομα και αυτες οι εφαρμογες στην τελικη δειχνουν οτι το ενα τρεχει περιπου 510-520 το αλλο 540 .Δηλαδη μηδαμινες εως ανυπαρτες διαφορες απολυτα λογικες γιατι ακομα και ετσι παγκοσμιως δεν εχουν βρεθει ποτε στα χρονικα δυο επεξεργαστες να μετρηθουν και να δειχνουν ακριβως το ιδιο νουμερο.

Επισης για την πιστοτητα αυτων των εφαρμογων κανεις προγραμματιστης δεν εχει βγει ποτε να πει οτι ειναι εγκυρες και παραμενουν ως "παιχνιδιαρικες" εφαρμογες" του Play.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μαρεσει πολλοι πλεον γραφετε οτι κριμα που δεν ερχεται με snap και ερχεται με exynos. Εντομεταξυ σχεδον το 99% που το λετε δεν εχεται δειξει προσωπικα προβληματα με exynos πουθενα δεν εχετε ανεβασει κανενα στατιστικο , δεν εχετε προβληματα λειτουργικα καθολου, κατα ταλλα εχεται προβληματα γιατι το λενε κατι youtubers οι οποιοι δειχνουν εφαρμογες του google play που βαφτιζονται ως "τυπου εργαστηριακες" γιατι δεν ειναι .Ακομα και αυτες οι εφαρμογες στην τελικη δειχνουν οτι το ενα τρεχει περιπου 510-520 το αλλο 540 .Δηλαδη μηδαμινες εως ανυπαρτες διαφορες απολυτα λογικες γιατι ακομα και ετσι παγκοσμιως δεν εχουν βρεθει ποτε στα χρονικα δυο επεξεργαστες να μετρηθουν και να δειχνουν ακριβως το ιδιο νουμερο.

Επισης για την πιστοτητα αυτων των εφαρμογων κανεις προγραμματιστης δεν εχει βγει ποτε να πει οτι ειναι εγκυρες και παραμενουν ως "παιχνιδιαρικες" εφαρμογες" του Play.

Μήπως γιατί πολλοί έχουν στα χέρια τους στη καλύτερή,κανένα xiaomi mi9????

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μαρεσει πολλοι πλεον γραφετε οτι κριμα που δεν ερχεται με snap και ερχεται με exynos. Εντομεταξυ σχεδον το 99% που το λετε δεν εχεται δειξει προσωπικα προβληματα με exynos πουθενα δεν εχετε ανεβασει κανενα στατιστικο , δεν εχετε προβληματα λειτουργικα καθολου, κατα ταλλα εχεται προβληματα γιατι το λενε κατι youtubers οι οποιοι δειχνουν εφαρμογες του google play που βαφτιζονται ως "τυπου εργαστηριακες" γιατι δεν ειναι .Ακομα και αυτες οι εφαρμογες στην τελικη δειχνουν οτι το ενα τρεχει περιπου 510-520 το αλλο 540 .Δηλαδη μηδαμινες εως ανυπαρτες διαφορες απολυτα λογικες γιατι ακομα και ετσι παγκοσμιως δεν εχουν βρεθει ποτε στα χρονικα δυο επεξεργαστες να μετρηθουν και να δειχνουν ακριβως το ιδιο νουμερο.

Επισης για την πιστοτητα αυτων των εφαρμογων κανεις προγραμματιστης δεν εχει βγει ποτε να πει οτι ειναι εγκυρες και παραμενουν ως "παιχνιδιαρικες" εφαρμογες" του Play.

 

Πες τα Χρυσόστομε, βαρέθηκα

Link to comment
Share on other sites

s_wind οι θερμοκρασίες του exynos δεν είναι ένα θέμα; δεν έχω το κινητό, το ψάχνω καιρό και για αυτό ρωτάω.

Ένα παλικάρι στην πίσω σελίδα ανέφερε ότι πέφτουν τα frame της οθόνης μόλις ζεσταθεί λίγο.

Αυτό δεν είναι θέμα;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

s_wind οι θερμοκρασίες του exynos δεν είναι ένα θέμα; δεν έχω το κινητό, το ψάχνω καιρό και για αυτό ρωτάω.

Ένα παλικάρι στην πίσω σελίδα ανέφερε ότι πέφτουν τα frame της οθόνης μόλις ζεσταθεί λίγο.

Αυτό δεν είναι θέμα;

 

Πάντως από την 1η μέρα που το έσκισα στις δοκιμές με antuntu για να δω αν είναι τόσο χάλια όσο έλεγε εκείνος ο you tuber που πάνω σε αυτόν στηρίχτηκε όλο το θάψιμο της συσκευής και που εμένα δεν είχε πτώση απόδοσης μετά από 7-8 δοκιμές, ακόμα να δω έναν με snapdragon εδώ από όσους είχαν παραγγείλει και να μας δείξουν έτσι για την ιστορία τι κάνει με antuntu. Απλά για να δούμε ρε παιδί μου μια διαφορά.

Όσο για θερμοκρασία, ναι θεωρώ είναι λίγο πιο ζεστό με exynos αλλά όχι σε βαθμό που το επηρεάζει, εκτός αν παίζεις ότι πιο βαρύ υπάρχει παιχνίδι, κάτι που δεν γνωρίζω, δεν παίζω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

s_wind οι θερμοκρασίες του exynos δεν είναι ένα θέμα; δεν έχω το κινητό, το ψάχνω καιρό και για αυτό ρωτάω.

Ένα παλικάρι στην πίσω σελίδα ανέφερε ότι πέφτουν τα frame της οθόνης μόλις ζεσταθεί λίγο.

Αυτό δεν είναι θέμα;

 

Ο ανθρωπος που το αναφερε μπορει να εχει απολυτο δικιο.Διοτι μπορει να συμβαινει.

Αυτο ομως που δεν συμβαινει ειναι οτι δεν ειναι σιγουρο οτι οφειλεται στον επεξεργαστη.Οταν βγηκε στην κυκλοφορια η σειρα 9 προπερσι οποιος τοπαιρνε στο τριμηνο ειχε καψει την μπαταρια γιατι στην ακροαση σταθμου επερνε φωτια απο θερμοκρασια .Μετα με ενα update το διορθωσε και εξαφανιστηκε. Αρα εφταιγε ο επεξεργαστης ?

Φερνω ενα τυχαιο παραδειγμα ...

Οταν επισης εδω στο s20 βλεπουν τα παιδια αισθητη βελτιωση μετα τα update ε λοιπον δεν ειναι χαζοι εαν εβλεπαν πραγματικα προβληματα θα το διναν και θα επερναν αλλη συσκευη πραγμα ευκολο εκτος και εαν ειναι μαζοχες και γουσταρουν μαστιγωμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ειμαι κατοχος του κινητου εδώ και 2 μερες. Στα 120 hz είναι εκπληκτικο το κινητο. Μια ερώτηση το always on display (εμφανιση παντα) καταναλώνει παραπάνω μπαταρια και αν ναι περιπου ποσο % σε εναν κυκλο φορτισης?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ειμαι κατοχος του κινητου εδώ και 2 μερες. Στα 120 hz είναι εκπληκτικο το κινητο. Μια ερώτηση το always on display (εμφανιση παντα) καταναλώνει παραπάνω μπαταρια και αν ναι περιπου ποσο % σε εναν κυκλο φορτισης?

Ναι καταναλώνει από 0.5% έως 1% ανά ώρα.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από την 1η μέρα που το έσκισα στις δοκιμές με antuntu για να δω αν είναι τόσο χάλια όσο έλεγε εκείνος ο you tuber που πάνω σε αυτόν στηρίχτηκε όλο το θάψιμο της συσκευής και που εμένα δεν είχε πτώση απόδοσης μετά από 7-8 δοκιμές, ακόμα να δω έναν με snapdragon εδώ από όσους είχαν παραγγείλει και να μας δείξουν έτσι για την ιστορία τι κάνει με antuntu. Απλά για να δούμε ρε παιδί μου μια διαφορά.

 

Όσο για θερμοκρασία, ναι θεωρώ είναι λίγο πιο ζεστό με exynos αλλά όχι σε βαθμό που το επηρεάζει, εκτός αν παίζεις ότι πιο βαρύ υπάρχει παιχνίδι, κάτι που δεν γνωρίζω, δεν παίζω

 

Μα τι λες τωρα? Εγώ ανεβάσει στατιστικά από την πρώτη κι ολας μέρα που ήρθε η συσκευή με Snap στα χέρια μου και δείχνει μεγάλη διαφορά στα νούμερα.

Μη γράφουμε ότι θέλουμε.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαρεσει πολλοι πλεον γραφετε οτι κριμα που δεν ερχεται με snap και ερχεται με exynos. Εντομεταξυ σχεδον το 99% που το λετε δεν εχεται δειξει προσωπικα προβληματα με exynos πουθενα δεν εχετε ανεβασει κανενα στατιστικο , δεν εχετε προβληματα λειτουργικα καθολου, κατα ταλλα εχεται προβληματα γιατι το λενε κατι youtubers οι οποιοι δειχνουν εφαρμογες του google play που βαφτιζονται ως "τυπου εργαστηριακες" γιατι δεν ειναι .Ακομα και αυτες οι εφαρμογες στην τελικη δειχνουν οτι το ενα τρεχει περιπου 510-520 το αλλο 540 .Δηλαδη μηδαμινες εως ανυπαρτες διαφορες απολυτα λογικες γιατι ακομα και ετσι παγκοσμιως δεν εχουν βρεθει ποτε στα χρονικα δυο επεξεργαστες να μετρηθουν και να δειχνουν ακριβως το ιδιο νουμερο.

Επισης για την πιστοτητα αυτων των εφαρμογων κανεις προγραμματιστης δεν εχει βγει ποτε να πει οτι ειναι εγκυρες και παραμενουν ως "παιχνιδιαρικες" εφαρμογες" του Play.

 

Είναι ψέματα ότι είναι παντού καλύτερος ο Snapdragon?

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως γιατί πολλοί έχουν στα χέρια τους στη καλύτερή,κανένα xiaomi mi9????

 

Μιλάμε για τρομερό επιχείρημα, το σκέφτηκες πριν πετάξεις χολή?

 

Υπάρχουν κάποιοι που δοκιμάζουν τα πάντα και κρίνουν και κάποιοι σαν και σένα που έπιασαν Samsung και νομίζουν ότι είναι "ξες ποιος είμαι εγώ"

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Είναι ψέματα ότι είναι παντού καλύτερος ο Snapdragon?

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Μιλάμε για τρομερό επιχείρημα, το σκέφτηκες πριν πετάξεις χολή?

 

 

 

Υπάρχουν κάποιοι που δοκιμάζουν τα πάντα και κρίνουν και κάποιοι σαν και σένα που έπιασαν Samsung και νομίζουν ότι είναι "ξες ποιος είμαι εγώ"

Χολή;;;μπα.....

Εχω πιάσει μόνο samsung?ξανά μπα...

Περνάω από οτιδήποτε μου κινεί το ενδιαφέρον και σίγουρα δεν κολλάω με ένα brand.

Μεγάλο κόλλημα είχα φάει και με το mate 20 pro αλλά και με άλλες συσκευές παλιότερα.

Το πικρόχολο οπως λες εσύ σχόλιό,το έγραψα γιατί εμπράκτως λίγοι από όσους το κραζουν,το έχουν,ώστε να έχουν μία πραγματική άποψη ως χρήστες του και οχι απλοί θεατές καναλιών από youtube.

Εγώ πέρασα και από το μεγάλο και από το μικρό,εκτός το ultra πού δεν μου αρέσει καθόλου.

Θερμοκρασίες και πτώση επιδόσεων εγώ δεν είδα...

Και πολύ απλά δεν θα έσκαγα κιόλας.

Είμαι από τους χρήστες πού αν δουν κάτι πού τους χαλάει αυτομάτως μπαίνει και αγγελία και πάμε για επόμενό...

Σιγά μην σκάσω για ένα τηλέφωνο.

Δεν αμφιβάλω ομως οτι το σωστό θα ήταν να έρχεται και η συσκευή με τον snap επίσημα,οπως τότε με τα note 4.

Οπως επίσης δεν αμφιβάλω οτι τα s20 θέλουν ακόμα στρώσιμο με updates.ήδη έχουν δεχθεί κάποια βελτίωσή,αλλά θέλουν ακόμα και κυρίως να γίνει πιο σταθερή η μπαταρία τους κατά την χρήση.

Προς το παρόν πάντως,είμαι ευχαριστημένος,αν και έχω μπει λίγο στη πρίζα για sony1 II.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...