Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το φίλο πού ρωτούσε για το κινητό σε σχέση με το s10...

Για μένα το s10+ ζεσταινόταν περισσότερο.

Τώρα για το vs με τις θερμοκρασίες και κινητό με snapdragon πού είχα το ένιωθα πού και πού ζεστό.

Μόνο με τον kirin δεν είχα παρατηρήσει κάτι θερμό...

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λίγο of topic φαντάσου η Huawei να ήταν ακόμα με Snapdragon, θα είχε γίνει η νούμερο ένα υπερδύναμη και θα έπαιρναν και gcam αυτοί οι απίστευτοι σενσορες που χρησιμοποιεί, αλλά δυστυχώς στον βωμό του κέρδους δημιούργησε τον σάπιο kirin

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ μοκος σηκωθώ σε 5 λεπτά πάει 98

Ίσως είναι οι πρώτες μέρες δεν ξέρω

 

με το που το βγαζεις απο τον φορτιστη σε 5λεπτα παει 98% ?

 

και εμενα το κανει αυτο....... δεν εχει να κανει με της πρωτες μερες ετσι ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι τα επισημα αξεσουαρ της σειράς S20 για DEX?

Ενδιαφερομαι κυρίως για deck, οχι γιοα το απλο usb->hdmi καλώδιο.

 

αφου και με απλο usb---usb c κανεις δουλεια...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο παντως ζεσταίνεται αρκετα και ευκολα

 

πραγματι ζεσταίτεται αλλα οχι παντα....! παντως και εμενα μου ετυχε να ζεματαει την ωρα που εβγαζα 4k video...

 

στα καλα καθουμενα τωρα μετα απο καπιες μερες χρησης ολα καλα...! δεν ξερω τι φαση...

 

το μονο θεμα ειναι η μπαταρια στο standby to 20% φευγει αρκετα γρηγορα... περα ομως απο αυτο θα σε βγαλει μια γεματη μερα...! τωρα το εχω 2μερα ανοιχτο... με 42% μπαταρια και 2 ωρες και 20λεπτα οθονη με λιγα τηλ/browsing και viber...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ισχύει τελικά ρε παιδιά;

Ζεσταίνεται το s20+ ή όχι;

Ειδικά όποιος είχε π.χ. s10+ να μας ενημερώσει συγκριτικά.

 

ναι αλλα οχι σαν το s10+

 

αλλα οταν πας να βγαλέις φωτογραφιες η video εκει ανεβαζει αρκετη θερμοκρασια......

 

το καλοκαιρι θα ειναι μεγαλο προβλημα....... τωρα ολα καλα :P

Link to comment
Share on other sites

αφου και με απλο usb---usb c κανεις δουλεια...

 

https://www.skroutz.gr/s/18457861/Ugreen-50209.html

 

Σίγουρα με όλα?

Το παραπάνω θα είναι εντάξει?

 

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/18457861/Ugreen-50209.html

 

Σίγουρα με όλα?

Το παραπάνω θα είναι εντάξει?

 

Σε ευχαριστώ.

 

 

Θέλεις να χρησιμοποιήσεις hub για να βάλεις πάνω και κάποιο memory stick?

 

Αν ναι... με βάση αυτό το βίντεο δεν νομίζω να έχεις θέμα

 

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να χρησιμοποιήσεις hub για να βάλεις πάνω και κάποιο memory stick?

 

Αν ναι... με βάση αυτό το βίντεο δεν νομίζω να έχεις θέμα

 

 

Οθονη, πληκτρολόγιο και ποντίκι.

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να το κάνω παλι exynos vs snapdragon, αλλα εχω σερι 6-7 κινητα σαμσουνγκ, ολα με exynos. Το 1ο samsung με snapdragon (s10lite 855) ειναι οτι ποιο παγωμένο ειχα ποτέ. Ωρες ωρες λες, πέθανε? :lol: Και να πω ότι είναι και χοντρό?

Συνήθως κανω 2 πράγματα μαζι, απο κατω εχω YouTube vanced και ακούω διάφορα και ταυτόχρονα εχω browser ανοιχτό και σερφαρω, όπως αυτή τη στιγμή που γράφω..

Δεν ξέρω αν είναι θέμα μονο επεξεργαστη γιατί έχει και χειρότερη ανάλυση το συγκεκριμένο, αλλα η διαφορά με τα προηγούμενα ειναι μεγάλη.

Ουτε σε παιχνίδια δεν ζεσταίνεται αν και οκ δεν εχω παίξει ωρα βαριά παιχνίδια.

Φέτος πρέπει να έχουν κάνει αρκετά λάθος πράγματα στην samsung.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Φέτος πρέπει να έχουν κάνει αρκετά λάθος πράγματα στην samsung.

 

Το βίντεο έχει ανέβει 15 φορές στο φόρουμ. Εγώ έτρεξα 8 φορές στο ultra το antuntu και ήμουν στις 515 με 530 χιλιάδες σταθερά...βγάλε συμπέρασμα για το βίντεο που δε σου δείχνει να το τρέχει απλά σου λέει τι έβγαλε έτσι..και πάνω εκεί στηρίζει όλο το θάψιμο μετά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μοκος σηκωθώ σε 5 λεπτά πάει 98

Ίσως είναι οι πρώτες μέρες δεν ξέρω

 

Τα Samsung πάντα έτσι ήταν.. Τα huawei δηλαδή που κάνουν καμία ώρα να πάνε στο 99..πιστεύεις ότι κρατάνε ανάλογα ? Θα έπρεπε να βγάζουν 5 μέρες τότε. Απλά είναι θέμα ρεαλισμου..το σύνολο να κοιτάς

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το λες και χάλια αυτό πάντως

4 ώρες αναμονή 30 λεπτά κλήσεις

Κλειστό συγχρονισμό και φωτεινότητα στην μέση

Θεωρώ θέλει δουλειά και θα το φτιάξουν με τα update db0807596e799bda720f09245de9361e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το λες και χάλια αυτό πάντως

4 ώρες αναμονή 30 λεπτά κλήσεις

Κλειστό συγχρονισμό και φωτεινότητα στην μέση

Θεωρώ θέλει δουλειά και θα το φτιάξουν με τα update db0807596e799bda720f09245de9361e.jpg

 

Βάλε accubattery να μετράς.

Αλλιώς με το μαμά πρόγραμμα δεν βγαίνει άκρη.

Άμα δεν σου δείχνει ποσοστό ανά ώρα, Screen On από την τελευταία φόρτιση, κατανάλωση deep sleep...

Μόνο έτσι μπορείς να συγκρίνεις και να βελτιώνεις.

Κάθε αλλαγή θέλει μέρες να φανεί μέχρι να πάρει χαμπάρι το λογισμικό τι θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Το accubattery το θεωρώ ενεργοβόρο.τρέχει συνεχώς στο παρασκήνιο και παλιότερα πού το χα χρήσιμοποιησει ήταν στα κόκκινα.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει να στρώνει

Δεν έχω βάλει βέβαια ακόμα όλες τις εφαρμογές βάζω συνήθως 81243530ceea340a2c08ffee08e8444c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει να στρώνει

Δεν έχω βάλει βέβαια ακόμα όλες τις εφαρμογές βάζω συνήθως 81243530ceea340a2c08ffee08e8444c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θα δεις οτι θα στρωσει , εγω βγαζω 6 ωρες sot στο 15% , στην αρχη ηταν χειροτερα και οσο περνουσε ο καιρος ολο κ καλυτερα. Για μενα οι 6 ωρες sot ειναι αρκετες

Link to comment
Share on other sites

Και οι 5 είναι αρκετές σε συνδυασμό με καλή αναμονή για να βγάλει άνετα την ημέρα

Μαζί με κλήσεις φυσικά

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βρεθηκε τροπος να εχεις την οθονη σε 96hz με εντολες που δινεις στο adb :

 

adb shell settings put system peak_refresh_rate 96.0

 

adb shell settings put system min_refresh_rate 96.0

 

για να γινει ρεσετ και να παει παλι σε 120 hz πηγαινεις στα settings επιλεγεις 60hz και μετα 120 hz .

 

δεν εχω ασχοληθει με adb αλλα οποιος γνωριζει ας το δοκιμασει , θα εχει και λιγοτερη καταναλωση μπαταριας προφανως και ειναι και πιο κοντα σε αισθηση τα 96 απο τα 120hz .

 

Επισης η οθονη εχει 4 Modes 60 , 96 kai 120 hz και μπορει να τρεξει μονο σε αυτα τα modes. Οποτε σε μελλοντικη αναβαθμιση ισως προσθεσουν και τα 96hz

Edited by lambgeo
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πολυ καλο τηλεφωνο οκ μου αρεσει σε πολλα και Γι αυτο το εχω αλλα η μπαταρια εντελως αναξιόπιστη.

Αν η μερα σου ξεκινάει πχ 7 το πρωι σε καμία περιπτωση δεν μπορεις να νιώθεις σιγουρος οτι θα βγάλεις τη μερα αν εισαι ενας λιγο απ το παραπανω μέσος χρηστης.

Και ειναι μεγαλο θεμα να νιώθεις εμπιστοσύνη σε αυτο τον τομέα.

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο θέμα είχα με την μπαταρία

Εκανα 2 φορά επαναφορά

Έβαλα τμηματικά εφαρμογές

Από εχτές το βλέπω πλέον οκ

Θα αναφέρω μέσα την εβδομάδα πλήρης εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

2 εβδομάδες τωρα δεν εχει περασει βραδυ που σε αναμονη να έκαψε κατω απο 6% στο 7ωρο...και μαλιστα χωρις AoD αναμενη γιατι την εχω ρυθμίσει να σβήνει στον ύπνο.

Νταξει έτυχε προχθες και το πρωι ηταν στο 79% αλλα μαλλον ηταν η εξαιρεση.

Link to comment
Share on other sites

2 εβδομάδες τωρα δεν εχει περασει βραδυ που σε αναμονη να έκαψε κατω απο 6% στο 7ωρο...και μαλιστα χωρις AoD αναμενη γιατι την εχω ρυθμίσει να σβήνει στον ύπνο.

Νταξει έτυχε προχθες και το πρωι ηταν στο 79% αλλα μαλλον ηταν η εξαιρεση.

Δεν είναι και τοσο χάλια το 6% στο 7ωρο πάντως..

Και δεν νομίζω οτι ειναι θέμα exynos. Εγω με Galaxy s10 lite snapdragon 855, μπορει να βαράω 10ωρα οθόνης βέβαια, αλλα τελικά χτες που το κοιταξα εχασα και εγω 5% στο 7ωρο και εχω κανει στήσιμο καρά τέλειο συν παγωμα services κλπ.

Αρα είναι κυρίως θέμα software.

Να καταλάβεις το note 8 με 2 χρόνια μπαταρία, exynos, αλλά custom rom δε χάνει πάνω απο 2%.

Μπορει με update να βελτιωθεί.

Βέβαια εχω πολυ πράγμα πάνω, AOD Notify (αυτο το υποπτεύομαι οτι τρωει μπαταρία αλλα ειναι απαραιτητο απο τη στιγμή που δεν υπάρχει led notification, το νοτε δεν το χρειάζεται), sideactions, gsam που λένε οτι κατανάλωνει (δεν εχω Ιδέα 1η φορα το χρήσιμοποιω, πρώτα δε χρειάζοταν), και αλλες εφαρμογες περίεργες για fullscreen per app κλπ.

Ολα αυτα με adb.

Αν θυμάμαι καλα έχανε 2% πριν βαλω ολα αυτα, αλλά απο τη στιγμή που τα θέλω, θα ζήσω με το χειρότερο standby.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τοσο χάλια το 6% στο 7ωρο πάντως..

Και δεν νομίζω οτι ειναι θέμα exynos. Εγω με Galaxy s10 lite snapdragon 855, μπορει να βαράω 10ωρα οθόνης βέβαια, αλλα τελικά χτες που το κοιταξα εχασα και εγω 5% στο 7ωρο και εχω κανει στήσιμο καρά τέλειο συν παγωμα services κλπ.

Αρα είναι κυρίως θέμα software.

Να καταλάβεις το note 8 με 2 χρόνια μπαταρία, exynos, αλλά custom rom δε χάνει πάνω απο 2%.

Μπορει με update να βελτιωθεί.

Κοιτα οταν το 11 pro max δεν χανει ουτε 1% και το p30 pro με το ζορι 1% αντε 2% ε σου κακο φαινεται λιγο γιατι μιλαμε για ναυαρχιδες.:)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα οταν το 11 pro max δεν χανει ουτε 1% και το p30 pro με το ζορι 1% αντε 2% ε σου κακο φαινεται λιγο γιατι μιλαμε για ναυαρχιδες.:)

Έχεις δίκιο.. Είσαι καλομαθημενος.. :lol:

Καθε συσκευή έχει τα συν και τα πλην.

Link to comment
Share on other sites

Καθε συσκευή έχει τα συν και τα πλην.

 

 

ολα ειναι τελεια αν εξαιρεσουμε την μπαταρια :P

 

και τον exynos φυσικα χαχα :P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...