Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

s20+ αναβαθμιση μεσω smartswitch για unbranded EUR, ota δεν εχει βγει ακομα . Εκδοση ΑTCH λογικα περιλαμβανει την διορθωση στην καμερα και αναβαθμισμενη την εφαρμογη καμερας , περισσοτερα σε λιγο οταν την εγκαταστησω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λοιπον εχει διορθωθει το autofocus και επισης η εκδοση της εφαρμογης καμερα εχει αλλαξει σε 10.0.01.98 !!!

 

αντε τωρα στα επομενα updates να διορθωθει εστω λιγο το battery drain στο standby και πιστευω ειμαστε κομπλε

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχει διορθωθει το autofocus και επισης η εκδοση της εφαρμογης καμερα εχει αλλαξει σε 10.0.01.98 !!!

 

αντε τωρα στα επομενα updates να διορθωθει εστω λιγο το battery drain στο standby και πιστευω ειμαστε κομπλε

 

πραγματι το autofocus Πλεον ειναι πολυ καλο εχω το S20 ultra εγω...

 

το μονο προβλημα τωρα μετα το update ειναι οτι ζεστενεται πιο πολυ η συσκευη....! δεν ξερω τι φαση... θα το αφησω 2-3 μερες μεχρι να κατσει καλα το update... ισως ειναι μεχρι να γινουν ολα τα apps optimize... τι να πω...! παντως οταν το ανοιξα μετα το Update που εκανα εκανε καπια sec παραπανω να κανει ανοιγμα στα apps Μετα απο 2-3 restart φενεται να ειναι οκ...

Link to comment
Share on other sites

πραγματι το autofocus Πλεον ειναι πολυ καλο εχω το S20 ultra εγω...

 

το μονο προβλημα τωρα μετα το update ειναι οτι ζεστενεται πιο πολυ η συσκευη....! δεν ξερω τι φαση... θα το αφησω 2-3 μερες μεχρι να κατσει καλα το update... ισως ειναι μεχρι να γινουν ολα τα apps optimize... τι να πω...! παντως οταν το ανοιξα μετα το Update που εκανα εκανε καπια sec παραπανω να κανει ανοιγμα στα apps Μετα απο 2-3 restart φενεται να ειναι οκ...

 

δεν παρατηρησα overheating . Kανε και ενα wipe cache

Link to comment
Share on other sites

μετα το update το fingerprint δεν πιανει αμεσως....... κολλάει στην lockscreen για 2-3 sec

 

τελεια....... :rolleyes:

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν έχω κανένα από τα παραπάνω θέματα με το s20 ultra το μόνο παράπονο που έχω ότι θέλεις ακόμα δουλειά το autofocus πχ όταν φερνεισ ένα αντικείμενο πολύ κοντά εκεί τα παίζει τα έχω συγκριτικά με το note 10 plus και είναι πολύ καλύτερο στο θέμα εστιάσεις..

Από μπαταρία δεν το συζητάω μαύρα χάλια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν έχω κανένα από τα παραπάνω θέματα με το s20 ultra το μόνο παράπονο που έχω ότι θέλεις ακόμα δουλειά το autofocus πχ όταν φερνεισ ένα αντικείμενο πολύ κοντά εκεί τα παίζει τα έχω συγκριτικά με το note 10 plus και είναι πολύ καλύτερο στο θέμα εστιάσεις..

Από μπαταρία δεν το συζητάω μαύρα χάλια...

 

εισαι στο θεμα του s20+ εδω...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μετα το update το fingerprint δεν πιανει αμεσως....... κολλάει στην lockscreen για 2-3 sec

 

τελεια....... :rolleyes:

δοκιμασε να βαλεις και 2ο fingerprint και το δαχτυλο να το γυρνας απο ολες τις μεριες . Δεν εχω τετοιο προβλημα με το fingerprint

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά δουλεύει και νομίζω λίγο πιο γρήγορο από πριν.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η εως τώρα γενικότερη εμπειρία σας με το fingerprint reader?

 

προσωπικα τον βλεπω βελτιωμενο σε σχεση με του s10+ ,δεν με εχει προβληματισει καθόλου ....

η αναγωριση προσωπου απ την αλλη θελει βελτιωση ,πιο αργος απο του s10+ και με λιγοτερο φωτισμο ζοριζετε και καποιες φορες δεν δουλευει .....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να βαλεις και 2ο fingerprint και το δαχτυλο να το γυρνας απο ολες τις μεριες . Δεν εχω τετοιο προβλημα με το fingerprint

 

δεν ειναι αυτο... μια χαρα πιανει το fingerprint εχω βαλει μεχρι στιγμης 3 το θεμα ειναι οτι κολαει καποια sec στην lockscreen... πως να το εξηγησω... παγώνει ακομα και οταν κανω swipe γιατι μερικες φορες βαζω και το pin...! μετα το update συμβενει αυτο...! λογικα καποιο bug ειναι...

 

το googλαρα και βλεπω πως και αλλο ατομο γραφει ακριβως το ιδιο...

 

https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S20-S20-S20-Ultra/Samsung-S20-Lockscreen-Lag/td-p/1620778

 

αρκετα περιεργο μπορω να πω...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έδωσα σήμερα.

Δε κατάφερε το μάτι μου να συνηθίσει αυτή την αναλογία οθόνης.

Πήγα στο μικρό.

Αν δε μου αρέσει κι αυτό?βουρ για 11pro η p30 pro ξανά.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έδωσα σήμερα.

Δε κατάφερε το μάτι μου να συνηθίσει αυτή την αναλογία οθόνης.

Πήγα στο μικρό.

Αν δε μου αρέσει κι αυτό?βουρ για 11pro η p30 pro ξανά.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ σκεφτόμουν να δώσω το s10 για P30 pro αλλά αν δώσεις και το μικρό s20 σφυρα μου

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έδωσα σήμερα.

Δε κατάφερε το μάτι μου να συνηθίσει αυτή την αναλογία οθόνης.

Πήγα στο μικρό.

Αν δε μου αρέσει κι αυτό?βουρ για 11pro η p30 pro ξανά.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αφού ρε ίδια αναλογία οθόνης έχει το p30 με το s20plus

Το ένα είναι 19.5/9 και το άλλο 20/9

Σιγά την διαφορά!!

Link to comment
Share on other sites

 

Ακόμα μια χρονιά ο exynos πίσω απο τον snapdragon , και μάλιστα φέτος ακόμα χειρότερα!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

 

Ακόμα μια χρονιά ο exynos πίσω απο τον snapdragon , και μάλιστα φέτος ακόμα χειρότερα!

 

Έχει ξανά ανέβει το βίντεο αυτό. Βγάζει το κινητό με 440.000πόντους και με βάση αυτό το θάβει. Μπες στο θέμα μπαταριών και δες πόσο χάλια είναι ο exynos

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κάθε χρόνο και χειρότερα ο Exynos και κάθε χρόνο ακριβότερος!

Για κάποιον που σέβεται τον εαυτό του αυτό είναι λόγος ΜΗ αγοράς SAMSUNG ναυαρχίδας.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

κάθε χρόνο και χειρότερα ο Exynos και κάθε χρόνο ακριβότερος!

Για κάποιον που σέβεται τον εαυτό του αυτό είναι λόγος ΜΗ αγοράς SAMSUNG ναυαρχίδας.

 

Ναι σίγουρα, εμένα μετά από 8 απανωτα παίζει στα 525000 περίπου.. Ακριβώς ότι λέει το βίντεο. Τι να πω ρε παίδες, κρίμα και είμαστε και τεχνολογικό φόρουμ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

χαρειτε τα κινητα σας μια χαρα ειναι , η διαφορα υπαρχει αλλα ειναι μικρη , αν δεν ειχαμε ολα αυτα τα reviews και τα σχολια που σε ζαλιζουν και δεν σε αφηνουν να χαρεις το κινητο , δεν θα περναμε χαμπαρι ...μυρωδια
Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα, εμένα μετά από 8 απανωτα παίζει στα 525000 περίπου.. Ακριβώς ότι λέει το βίντεο. Τι να πω ρε παίδες, κρίμα και είμαστε και τεχνολογικό φόρουμ.

 

Αν ήμασταν το forum του κοτσόβολου να πω οκ τι το ψάχνουμε?

Το σχόλιο σου οτι επειδή είμαστε τεχνολογικό φορουμ δεν πρέπει να την ψάχνουμε είναι άκυρο.

ΑΚΡΙΒΏΣ επειδή είμαστε τεχνολογικό φόρουμ και ασχολούμαστε με τις λεπτομέρειες πρέπει να συζητάμε αυτά τα θέματα εδωμέσα . Αλλιώς σε ποιο φορουμ μου προτείνεις να απευθυνθώ να συζητήσω αυτό το θέμα (snapVSexynos) στου MediaMarkt?

Όταν μάλιστα οι διαφορές σε χρηματα ,επιδόσεις,μπαταρία και κάμερα είναι χειρότερες στον exynos συμφωνα με διάφορα sites, τότε είναι ακόμα πιο σημαντικό να το συζητάμε.

Όχι, όταν δίνεις πάνω απο 1000ρικο δεν μπορείς να μην ασχολείσαι και απλά να "απολαύσεις" το κινητό σου ιδιαίτερα σε ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ φορουμ!

 

Μπορεί μετά απο update που έκανες στην μια exynos συσκευή που έχεις να είδες πάνω απο 500000 antutu αλλά αυτό δε λέει τιποτα.

Δεν ξέρεις τι αναβαθμίσεις πήρε ο snapdragon δεν εχεις και τα 2 να συγκρίνεις .

Ούτε έκανες συγκριση φωτογραφιών διπλα διπλα , ουτε τα ζώρισες διπλα διπλα να δεις διαφορες σε θερμοκρασίες throttling και μπαταρία.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

χαρειτε τα κινητα σας μια χαρα ειναι , η διαφορα υπαρχει αλλα ειναι μικρη , αν δεν ειχαμε ολα αυτα τα reviews και τα σχολια που σε ζαλιζουν και δεν σε αφηνουν να χαρεις το κινητο , δεν θα περναμε χαμπαρι ...μυρωδια

 

Αυτό λέω, και επειδή κάνω και 5 τεστ δέχομαι και κριτική αντί να μου πουν ευχαριστώ. Δυστυχώς θέλουμε απλά να βρίσκουμε λόγους για γκρίνια μόνο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμασταν το forum του κοτσόβολου να πω οκ τι το ψάχνουμε?

Το σχόλιο σου οτι επειδή είμαστε τεχνολογικό φορουμ δεν πρέπει να την ψάχνουμε είναι άκυρο.

ΑΚΡΙΒΏΣ επειδή είμαστε τεχνολογικό φόρουμ και ασχολούμαστε με τις λεπτομέρειες πρέπει να συζητάμε αυτά τα θέματα εδωμέσα . Αλλιώς σε ποιο φορουμ μου προτείνεις να απευθυνθώ να συζητήσω αυτό το θέμα (snapVSexynos) στου MediaMarkt?

Όταν μάλιστα οι διαφορές σε χρηματα ,επιδόσεις,μπαταρία και κάμερα είναι χειρότερες στον exynos συμφωνα με διάφορα sites, τότε είναι ακόμα πιο σημαντικό να το συζητάμε.

Όχι, όταν δίνεις πάνω απο 1000ρικο δεν μπορείς να μην ασχολείσαι και απλά να "απολαύσεις" το κινητό σου ιδιαίτερα σε ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ φορουμ!

 

Μπορεί μετά απο update που έκανες στην μια exynos συσκευή που έχεις να είδες πάνω απο 500000 antutu αλλά αυτό δε λέει τιποτα.

Δεν ξέρεις τι αναβαθμίσεις πήρε ο snapdragon δεν εχεις και τα 2 να συγκρίνεις .

Ούτε έκανες συγκριση φωτογραφιών διπλα διπλα , ουτε τα ζώρισες διπλα διπλα να δεις διαφορες σε θερμοκρασίες throttling και μπαταρία.

 

Επειδή είμαστε φόρουμ δεν πρέπει με ένα βίντεο ενός που βγάζει λεφτά από αυτό, να κράζουμε και να είμαστε απόλυτοι.

Επειδή είμαστε φόρουμ οφείλουμε να κάνουμε δοκιμές μόνοι μας.

Επειδή είμαστε φόρουμ έκανα 8 τεστ απανωτα και δεν έπεσε καθόλου και μου λες ότι έφτιαξε από το update? Συγγνώμη φίλε μου αλλά απλά θες να βρίσκεις λόγο να κραξεις. Ήμουν στα 515 με 525 χιλιάδες σταθερά χθες και σήμερα και στο τέλος έπαιξε και παραπάνω και μου λες ότι πέρασα τα 500 λόγω update. OK

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαστε φόρουμ δεν πρέπει με ένα βίντεο ενός που βγάζει λεφτά από αυτό, να κράζουμε και να είμαστε απόλυτοι.

Επειδή είμαστε φόρουμ οφείλουμε να κάνουμε δοκιμές μόνοι μας.

Επειδή είμαστε φόρουμ έκανα 8 τεστ απανωτα και δεν έπεσε καθόλου και μου λες ότι έφτιαξε από το update? Συγγνώμη φίλε μου αλλά απλά θες να βρίσκεις λόγο να κραξεις. Ήμουν στα 515 με 525 χιλιάδες σταθερά χθες και σήμερα και στο τέλος έπαιξε και παραπάνω και μου λες ότι πέρασα τα 500 λόγω update. OK

 

https://beebom.com/snapdragon-865-vs-exynos-990-benchmark-test/

Δεν είναι ΕΝΑ βίντεο .

Αν δεν κυκλοφορείς στο ιντερνετ να δεις τι γίνεται δεν μπορείς να καταλάβεις

 

Όσο δεν δέχεσαι ΕΝΑ βίντεο κι εγώ δεν δέχομαι δοκιμή απο ΕΝΑ exynos S20 που έχεις, που τρέχει μόνο του και βγαίνει πρώτο! :P

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...