Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αρκετα καλυτερα... Βεβαια εγω εχω ξηλωσει οτι δεν χρειαζομαι, το δουλευω στα 60hz και πιανω 8ωρο SOT σε πληρη φορτιση... Με τα νεα δεδομενα ισως μου δωσει και 9ωρο
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλυτερα... Βεβαια εγω εχω ξηλωσει οτι δεν χρειαζομαι, το δουλευω στα 60hz και πιανω 8ωρο SOT σε πληρη φορτιση... Με τα νεα δεδομενα ισως μου δωσει και 9ωρο

Λες να αλλάξω CSC με το Odin ?

κι εγω 60 το έχω και σε χαμηλή ανάλυση για να μου βγάζει τη μέρα.

 

Γενικά έχει πολύ εξελιγμένο software με πολλές ευκολίες και παραμετροποιήσεις που δεν είχα πριν

Όμως (ανεξαρτήτου sar) εχει διαφορά προς το χειρότερο στο σήμα απο το huawei mate 20 pro που είχα και, πιο μέτρια αίσθηση ποιότητας γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καλυτερο θα ηταν να αλλαξεις με odin.

Η αναλυση δεν παιζει μεγαλο ρολο σε τοσο δυνατα κινητα. Βαλε το στην μεγιστη. Απλα στα μενου προγραμματιστη βαλε τα κινουμενα εφε κλπ στο 0.5.... Αλλοι προτεινουν και 0 αλλα στο 0.5 ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καλυτερο θα ηταν να αλλαξεις με odin.

Η αναλυση δεν παιζει μεγαλο ρολο σε τοσο δυνατα κινητα. Βαλε το στην μεγιστη. Απλα στα μενου προγραμματιστη βαλε τα κινουμενα εφε κλπ στο 0.5.... Αλλοι προτεινουν και 0 αλλα στο 0.5 ειναι μια χαρα

 

Ναι, αυτό το έχω κάνει. Στο 0,5 έχω και τις 3 επιλογές.

UI 2.1 εχω και τώρα. Μπορεί να το κάνω αυτό με το odin αλλά βαριέμαι και να ασχοληθώ παραπάνω..

** UPDATE ** αλλαξα το CSC απο EUX σε EUR και μου ήρθε αμέσως το update..

 

Αυτό που σίγουρα θα ήθελα να ασχοληθώ, είναι το μειονέκτημα που έχει με το equaliser. Δεν ξέρω αν είναι hardware ή software περιορισμός θα το ψάξω...

Πάντως και το Tab S6 που έχω, το ίδιο κάνει και έχω κρατήσει το mate 20 pro για τη μουσική

 

Τέλος φαντάζομαι η bixby υλοποίηση για τις ειδήσεις όταν scrolάρεις αριστερά δεν αλλάζει με google ? ψιλοάχρηστο μου φαίνεται εκτός και πάλι δεν το έχω παραμετροποιήσει καλά..

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Για το nearby sharing κατεβάζεις την κουρτίνα. Το rcs messages είναι το αντίστοιχο του i message της Apple απλά πρέπει να το υποστηρίζει ο παροχος.( το υποστηρίζει η cosmote και Vodafone αλλά όχι η wind. Με την εφαρμογή messages της Google (που έρχεται προεγκατεστημενη στις περισσότερες συσκευές της αγοράς) η της Samsung στέλνεις μυνηματα όπως στέλνεις με viber κτλ. 5a5d0931d7dc3b1dbee171e986fec550.jpg4c8174c76006f7d667562f2875880218.jpg

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Καλημέρα, γιατί εγώ δεν βρίσκω όυτε το nearby sharing ούτε τα 2 εικονίδια που έχεις για τα HZ της οθόνης 120 και 96;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γιατί εγώ δεν βρίσκω όυτε το nearby sharing ούτε τα 2 εικονίδια που έχεις για τα HZ της οθόνης 120 και 96;

Το nearby sharing ούτε εγώ το βρίσκω. Και τα εικονίδια για τα HZ της οθόνης δε βρίσκω, αλλά νομίζω ότι αυτά είναι κάποιας 3rd party εφαρμογής έτσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Καταρχήν, για το nearby share, κοιτάξτε πάνω δεξια στις 3 τελίτσες αν είναι εκεί(button order) και δεν το έχετε βάλει στην κουρτίνα. Εγώ είμαι beta tester στην εφαρμογή play services και ίσως να την έχω πάρει πιο νωρίς, πριν γίνει διαθέσιμη για το ευρύ κοινό. Βέβαια την έχω πάρει σε όλες τις συσκευές μου Android είτε είμαι είτε όχι beta tester. Και την έχει πάρει και η συζηγος σε άλλες 3 συσκευές. Ανυπομονώ να την δώσουν και για Windows /chrome να τελειώνουμε.

Δεύτερον, τα 96hz και τα 120hz είναι 3rd party εφαρμογή από το xda και την βρίσκετε εδω https://labs.xda-developers.com/store/app/sszb.s20.refresh?_gl=1*1dx6v38*_ga*YW1wLVhnSkRadnU5dm5ZMjhhTUMzSjZBRVZHZlpfR2JVZnVzeHJVNlFkamtydEtwTjRXTnNJWHpQeHdnbFhFUml3dXk.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Καταρχήν, για το nearby share, κοιτάξτε πάνω δεξια στις 3 τελίτσες αν είναι εκεί(button order) και δεν το έχετε βάλει στην κουρτίνα. Εγώ είμαι beta tester στην εφαρμογή play services και ίσως να την έχω πάρει πιο νωρίς, πριν γίνει διαθέσιμη για το ευρύ κοινό. Βέβαια την έχω πάρει σε όλες τις συσκευές μου Android είτε είμαι είτε όχι beta tester. Και την έχει πάρει και η συζηγος σε άλλες 3 συσκευές. Ανυπομονώ να την δώσουν και για Windows /chrome να τελειώνουμε.

Δεύτερον, τα 96hz και τα 120hz είναι 3rd party εφαρμογή από το xda και την βρίσκετε εδω https://labs.xda-developers.com/store/app/sszb.s20.refresh?_gl=1*1dx6v38*_ga*YW1wLVhnSkRadnU5dm5ZMjhhTUMzSjZBRVZHZlpfR2JVZnVzeHJVNlFkamtydEtwTjRXTnNJWHpQeHdnbFhFUml3dXk.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Ευχαριστούμε!

Δεν είναι στο button order. Ίσως επειδή είσαι beta.Το quick share είναι άλλο πράγμα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε!

 

Δεν είναι στο button order. Ίσως επειδή είσαι beta.Το quick share είναι άλλο πράγμα;

Είναι της Samsung το αντίστοιχο, που δουλεύει μόνο μεταξύ Samsung συσκευών

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, mirrorlink υπάρχει τρόπος να δουλέψει ?

 

Πράγματι αυτό τώρα τί τους ενόχλησε?

 

Δεν δουλεύει και δεν συνδέεται τώρα με το αυτοκίνητο.. Πάνε και οι χάρτες τσάμπα τα χρήματα για το sygic

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι προστασία οθόνης χρησημοποιητε ?

Εχετε να προτεινετε καποια που να μην μειώνει την φωτεινότητα της οθόνης

Και να ανγνωριζει δαχτυλικο αποτύπωμα?

Σε tempered glass αν γινεται.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την εργοστασιακη 3 μηνες και ηταν σουπερ. Απεκτησε ομως σημαδια (κυριως λογω οτι το παιρνω θαλασσα) και την αντικατεστησα παλι με απλη μεμβρανη.

Τζαμακια που να λειτουργει το αποτυπωμα υπαρχουν λιγα και κοστιζουν....

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Νυχτερινες φωτος απο εκδηλωση στο χωρο εργασιας μου με το S20+305605e39dc40b977537f0f020be6e10.jpgdad812eb7166138f1153270b7da57f1c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νυχτερινες φωτος απο εκδηλωση στο χωρο εργασιας μου με το S20+305605e39dc40b977537f0f020be6e10.jpgdad812eb7166138f1153270b7da57f1c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Τρομερή δουλειά από τη σαμυ σε κάμερα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μανα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Browsing με wifi με τις ρυθμισεις μου μετα το τελευταιο update σημαινει 10 λεπτα SOT για 1% μπαταρια... Απιστευτη αυτονομια.
Link to comment
Share on other sites

Browsing με wifi με τις ρυθμισεις μου μετα το τελευταιο update σημαινει 10 λεπτα SOT για 1% μπαταρια... Απιστευτη αυτονομια.
Exynos ή snap?

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Exynos ο λεγομενος και σαπιος!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειμαι σπιτι με wifi και σταθερο σημα πραγματικα δινει τρελα νουμερα....

Στη δουλεια που δεν εχω τοσο καλο σημα καταναλωνει παραπανω.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...