Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ομολογω ειχα αρχισει να λοξοκοιταζω το p30 pro (ως vfm φυσικα οχι ως συγκριση) με ολα αυτα που διαβαζω. Δεν με ενδιαφερει η λιγη παραπανω ταχυτητα του SD (ασχετα οτι θα πρεπε να το φερνει κι εδω), μ ενδιαφερουν αυτα που αναφερεις στη πραξη δλδ. πολυ δυνατη καμερα, αξιοπρεπης μπαταρια (αν βγαζει χρονους s10+ στα 120 hz ειναι αψογο για μενα), η οθοναρα που παντα θα ειναι σημειο αναφορας οκ. Και να μην βραζει αν παω να παιξω κανα παιχνιδι (ειναι το "νανουρισμα" μου οταν θα πεσω για υπνο..)

 

 

 

Οτι ο τυπας τα παιρνει κανει μπαμ βεβαια και του το γραφανε κιολας καποιοι αλλα φυσικα το αρνειται. Εχει την πλακα του ομως το μενος που βγαζει...

Για παιχνιδια δεν μπορώ να σου πω καθώς δεν παίζω στο κινητό.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι αφου παρελαβα το ολοκαινουριο μου cosmic gray..Το ανοιγω σιγα σιγα... Και πανω στο screen protector (οπως φαινεται) εχει σημαδακια μικρα απο κολλα μαλλον..τα οποια δε βγαινουν με το υγρο μαντηλακι septona που δοκιμασα, ουτε με καρτα πιστωτικη. Εχει το ιδιο σημαδι και στο κουτι που ακουμπουσε πανω του (που εχει μεσα το βιβλιαρακι και το καρφακι για την Sim card).

Με βλεπω για smartec αυριο να μου βαλουν αλλη.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχει κανένας άλλος πρόβλημα με το Facebook και το messenger του; Κολλάει στην αρχική οθόνη που δείχνει το σήμα του Facebook κάτι σάλα δείχνει ότι φορτώνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχει κανένας άλλος πρόβλημα με το Facebook και το messenger του; Κολλάει στην αρχική οθόνη που δείχνει το σήμα του Facebook κάτι σάλα δείχνει ότι φορτώνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Κι αφου παρελαβα το ολοκαινουριο μου cosmic gray..Το ανοιγω σιγα σιγα... Και πανω στο screen protector (οπως φαινεται) εχει σημαδακια μικρα απο κολλα μαλλον..τα οποια δε βγαινουν με το υγρο μαντηλακι septona που δοκιμασα, ουτε με καρτα πιστωτικη. Εχει το ιδιο σημαδι και στο κουτι που ακουμπουσε πανω του (που εχει μεσα το βιβλιαρακι και το καρφακι για την Sim card).

Με βλεπω για smartec αυριο να μου βαλουν αλλη.

 

Πηγαινε. Η εργοστασιακη μεμβρανη ειναι το κατι αλλο. Ενα μηνα τωρα δεν εχει αποκτησει το παραμικρο σημαδακι. Και δεν εχω θηκη τυπου βιβλιου...

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε. Η εργοστασιακη μεμβρανη ειναι το κατι αλλο. Ενα μηνα τωρα δεν εχει αποκτησει το παραμικρο σημαδακι. Και δεν εχω θηκη τυπου βιβλιου...

 

Η εργοστασιακή μεμβράνη βάζει τα γυαλιά σε πανάκριβες μεμβράνες Spigen Rinhosheld invisible armor κτλ...

H αίσθηση της είναι σαν τζάμι!

Αν αρχίσει να φθείρεται (που δεν έχει ακόμα δείξει δείγματα 2 μήνες τώρα) θα ζητήσω απο την Samsung να μου βάλει καινούρια. νομίζω γίνεται να πας αντιπροσωπία και με 10€ σου βάζουν καινούρια. Δεν είμαι όμως 100% σίγουρος ότι ισχύει, απλά κάπου εδω το είχα διαβάσει απο κάποιον. Όταν έρθει λοιπόν η ώρα θα επικοινωνήσω με Samsung να μάθω σίγουρα

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Η εργοστασιακή μεμβράνη βάζει τα γυαλιά σε πανάκριβες μεμβράνες Spigen Rinhosheld invisible armor κτλ...

H αίσθηση της είναι σαν τζάμι!

Αν αρχίσει να φθείρεται (που δεν έχει ακόμα δείξει δείγματα 2 μήνες τώρα) θα ζητήσω απο την Samsung να μου βάλει καινούρια. νομίζω γίνεται να πας αντιπροσωπία και με 10€ σου βάζουν καινούρια. Δεν είμαι όμως 100% σίγουρος ότι ισχύει, απλά κάπου εδω το είχα διαβάσει απο κάποιον. Όταν έρθει λοιπόν η ώρα θα επικοινωνήσω με Samsung να μάθω σίγουρα

 

Πήγα Smartek πριν 2 εβδομάδες και έβαλα μεμβράνη με 10€ στο S10+ . Σαφώς και είναι καλύτερη από αυτή που έρχεται με το κινητό από την αρχή.

Φαίνεται να αντέχει (για την ώρα) πιο πολύ! Προσωπικά, είμαι αρκετά ευχαριστημένος και γενικά με καλύπτει η μεβράνη σε σχέση με το τζάμι.

Link to comment
Share on other sites

Στο S10 η εργοστασιακη μου ειχε γεμισει σημαδια σε 1 βδομαδα. Προφανως στα S20 εχουν βαλει καλυτερης ποιοτητας μεμβρανη...

Για αυτο και στο θεμα με τα τζαμακια κλπ δεν υπαρχει συζητηση ενω στα S10 απειρες σελιδες για αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..καταρχην ολα κομπλε με την συσκευη το προβλημα ηταν οντως πανω στη μεμβρανη. Μου την αλλαξε με 4 ευρω. Τον ρωτησα για tempered γιατι ειδα οτι ειχε panzer glass προς πωληση και μου ειπε οτι για τα s20 εχουν φερει μια αλλη εταιρεια (και πιο οικονομικη) αλλα ακομα δεν την εχουν δοκιμασει για να δουν πως συμπεριφερεται με το δακτυλικο κλπ.

Εχει καποια λιγα πολυ μικρα σημαδακια απο αερα η μεμβρανη αλλα μου ειπε οτι θα φυγουν συντομα. Αν οχι και δεν μεινω ικανοποιημενος να παω να περασουν εκ νεου μεμβρανη.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος γιατί στην κοινή χρήση δε μου προτείνει τα άτομα που επικοινωνώ συχνά και είναι κενό; έψαξα τις άδειες 3δε βγάζω άκρη. Στο νοτε 9 πάνω πάνω είχε τη συχνή επικοινωνία.
Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος με το βίντεο που αναφέρθηκε πριν ..είναι να μην το παίρνεις στα σοβαρά..Είναι για τους Φαν των Xiomi, oppo ktl, που αγόραζα στη Κίνα πριν 7-8 χρόνια με 40 δολάρια και με reverse engineering έμαθαν και πουλάνε στο 1000αρικο. Τους βγάζω το καπέλο που το κατάφεραν δε λέω,, αλλά μην μηδενίζουμε τους δάσκαλους, LG, Samsung, κτλ...

 

15 μέρες τώρα με το εργαλείο, τα 120 HZ κάνουν τη διαφορά όντως, κατά μέσω όρο 4 ώρες περίπου SOT την μέρα και μπαταρία γύρω στα 55% - 60%..Μια χαρουλα!

Ο Snap πετάει, δεν έχω κόψει τίποτα από εφέ,aod, κτλ, και δεν έχει κάνει το παραμικρό κόλλημα. Αυτά.

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος με το βίντεο που αναφέρθηκε πριν ..είναι να μην το παίρνεις στα σοβαρά..Είναι για τους Φαν των Xiomi, oppo ktl, που αγόραζα στη Κίνα πριν 7-8 χρόνια με 40 δολάρια και με reverse engineering έμαθαν και πουλάνε στο 1000αρικο. Τους βγάζω το καπέλο που το κατάφεραν δε λέω,, αλλά μην μηδενίζουμε τους δάσκαλους, LG, Samsung, κτλ...

 

15 μέρες τώρα με το εργαλείο, τα 120 HZ κάνουν τη διαφορά όντως, κατά μέσω όρο 4 ώρες περίπου SOT την μέρα και μπαταρία γύρω στα 55% - 60%..Μια χαρουλα!

Ο Snap πετάει, δεν έχω κόψει τίποτα από εφέ,aod, κτλ, και δεν έχει κάνει το παραμικρό κόλλημα. Αυτά.

 

O Τυπος του βίντεο λέει πολλές αλήθειες. τι απο αυτά που λέει δεν έχουν λογική;

 

Το κινητό σου πετάει γιατί ειναι snap. θέλεις να ανταλλάξουμε με το exynos μου? γιατί κι εγω με όλα τα εφε φουλ και φωτεινότητα πάνω απο την μέση , πάνω απο 4 ωρες sot δεν βγάζει.

 

Όταν η Oppo που κοροϊδεύεις καταφέρνει με reverce engineering να έχει καλύτερο αποτέλεσμα σε κάμερα και επιδώσεις απο το samsung τότε οχι μονο μπράβο πρέπει να τους πεις, αλλά να αρχίσεις να σκεφτεσαι να αγοράσεις και κινητό τους. Εγώ πήρα το S20 καθαρά λόγο τιμής. Ήθελα το Mi10 pro να πάρω αλλά ήθελε 300€ παραπάνω απο το S20+....

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Είπα ότι τους βγάζω το καπέλο.. δεν τους κορόιδεψα..Συνεργάζομαι μαζί τους κάθε μέρα λόγο δουλειάς..

 

Έχοντάς όμως ζήσει πολλά χρόνια σε Κίνα, Κορεα Ιαπωνία και ξέρω ότι το κοστος κατασκευής στην Κινα είναι πολύ μικρότερο και δεν δέχομαι να μου το πουλάει όπως είπες και εσύ 300 ευρώ παραπάνω...

 

Όσο αναφορά το χαρακτηριστικά τους το SAMSUNG υπερτερεί σε πολλά πράγματα στα οποίο το βίντεο μεροληπτεί..

 

- Το κοστος του Snap 5G 12 GB ηταν 910 ευρω και όχι όσο είπε...Ανάλυση Οθονης και 120 ΗΖ, ήχος, water resistance, TOF sensor, Camera Spec εφάμιλλα με διαφοροποιήσεις σε ΜP & Pixel Size , Samsung Dex, Selfie 4Κ και άλλα πολλά θεωρό ότι δεν τα ανέδειξε σαν προτερήματα.

 

Για να μην μακρηγορούμε..Η SAMSUNG λάθη πολλά ..και γιαυτό είχα να πάρω χρόνια και έπαιρνα μόνο LG, πολύ τίμια συσκευή..Και δεν είναι τυχαίο που Κορεα βγήκε με SNAP...θα πήγαιναν οι καταγγελίες σύννεφο και εκεί ο καταναλωτής βρίσκει το δίκιο του.. Το θέμα όμως είναι ότι το βίντεο αυτό δεν είναι δίκαιο..

 

Όντως δεν βγάζεις 4 ώρες με μια φουλ φόρτιση???

 

Φιλικά

Φιλιππος

 

 

 

O Τυπος του βίντεο λέει πολλές αλήθειες. τι απο αυτά που λέει δεν έχουν λογική;

 

Το κινητό σου πετάει γιατί ειναι snap. θέλεις να ανταλλάξουμε με το exynos μου? γιατί κι εγω με όλα τα εφε φουλ και φωτεινότητα πάνω απο την μέση , πάνω απο 4 ωρες sot δεν βγάζει.

 

Όταν η Oppo που κοροϊδεύεις καταφέρνει με reverce engineering να έχει καλύτερο αποτέλεσμα σε κάμερα και επιδώσεις απο το samsung τότε οχι μονο μπράβο πρέπει να τους πεις, αλλά να αρχίσεις να σκεφτεσαι να αγοράσεις και κινητό τους. Εγώ πήρα το S20 καθαρά λόγο τιμής. Ήθελα το Mi10 pro να πάρω αλλά ήθελε 300€ παραπάνω απο το S20+....

Edited by philip_1

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ της συσκευής εδώ και μια εβδομάδα.

Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα. Είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος από την ταχύτητα του τηλεφώνου, από την κάμερα (χρησιμοποίησα και τα raw αρχεια) αλλα ιδιαιτέρως από τη λήψη σήματος και ποιότητας συνομιλίας (είχα θέματα με το προηγούμενο κινητό).

Στα αρνητικά είναι η μπαταρία, η οποία για εμένα με το ζόρι βγάζει την ημέρα (μιλάω αρκετά στο τηλέφωνο, έχω συνέχεια ανοιχτά τα δεδομένα για mail και περίηγηση σε ιντερνετ και χρησιμοποίηση social media).

Ενώ έχω απενεργοποιήσει το always on display, το βράδυ πχ χωρίς καμιά ενέργεια σήμερα έχασε 8% μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντα σε λειτουργια πτησης χανω 2% το βραδυ. Αν εχεις πολλα ανοιχτα, συγχρονισμους κλπ το βρισκω λογικο.
Link to comment
Share on other sites

Το χουμε ξαναπεί,αν δίνεις τόσα λεφτά για να έχεις τα πάντα κλειστά να κρατάει η μπαταρία ποιο το νόημα.Είχα το Smartwatch της Samsung συνδεδεμένο η μπαταρία κατεβαινε νερό,το έδωσα..Εβαλα ενα Bluetooth ηχείο και άνοιξα τα 3G,η μπαταρία νερό,για 4G γενικά ούτε λόγος...Για να μην παρεξηγηθώ και γω τα ίδια κάνω και τα κλείνω όλα αλλά για τον λόγο ακριβώς αυτό,δηλαδή να κρατήσει η μπαταρία.Είναι η πρώτα φορά που δεν μένω ικανοποιημένος με κινητό Samsung,Ελπίζω το Note να σώσει την κατάσταση το περιμένω πως και πως.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το google maps στο αυτοκίνητο μου εβγαλε μήνυμα ότι επειδή έχω "προστασία" μπαταρίας μπορει να υπάρξει δυσλειτουργια. Το ξαναγύρισα στην default ρύθμιση
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια επειδη εχω δοκιμασει για αρκετες μερες την εκδοση με snap κατα τη γνωμη μου αξιζει τον κοπο...

 

Τα πλεονεκτηματα τα ξερετε δε χρειαζεται να επεκταθω.Ενα επισης πλεονεκτημα εναι πως η εκδοση hong kong ερχεται με ενσωματωμενο το hiya στις κλησεις που την ωρα που χτυπαει το κινητο κανει αυτοματη αναζητηση οπως η εφαρμογη του pixel...επειδη εχω δοκιμασει και greek caller id και πολλες λλες σαν και αυτη δεν...

 

Απο κει και περα οσον αφορα το θεμα εγγυησης υπαρχει δυνατοτητα να το στειλεις οπως σε amazon κλπ

Σε περιπτωση βλαβης απλα ελπιζεις να μην εχει να κανει με τον επεξεργαστη και πληρωνεις και το επισκευαζεις...

 

Βεβαια αν εισαι ατυχος ετσι και αλλιως παιρνεις ενα ρισκο...Απ την αλλη απ τη στιγμη που πας σε ναυαρχιδα οποτε εχεις δυο φραγκα να σκασεις ε παιρνεις και ενα ρισκο να χασεις...Μεσα στο παιχνιδι ειναι και αυτο και ενταξει δεν ειναι τοσο δραματικο.

 

Υ.Γ.Κατι που δε το εχω πολυ δει να αναφερεται η εκδοση με snap εχει πιο ισχυρο σημα wifi και ληψης σηματος κινητης.

Link to comment
Share on other sites

Επουδενι δεν αγοράζεις συσκευές τέτοιου κόστους χωρίς εγγύηση. Μην λέμε ότι θέλουμε . Και πόσο μάλλον εγγύηση Samsung. Χομπιστας ναι, χρήστης όχι δεν αγοράζει. Αν δεν μας αρέσει ο exynos, υπάρχουν ένα σωρό άλλες επιλογές αλλά όχι να αγοράζουμε συσκευές από 600 έως 1000 ευρώ χωρίς εγγύηση.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επουδενι δεν αγοράζεις συσκευές τέτοιου κόστους χωρίς εγγύηση. Μην λέμε ότι θέλουμε . Και πόσο μάλλον εγγύηση Samsung. Χομπιστας ναι, χρήστης όχι δεν αγοράζει. Αν δεν μας αρέσει ο exynos, υπάρχουν ένα σωρό άλλες επιλογές αλλά όχι να αγοράζουμε συσκευές από 600 έως 1000 ευρώ χωρίς εγγύηση.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Εγγυηση οπως σου ειπα εχει αλλα απ το μαγαζι που το αγορασες.Πρεπει να το στειλεις εκει.

Link to comment
Share on other sites

Εγγυηση οπως σου ειπα εχει αλλα απ το μαγαζι που το αγορασες.Πρεπει να το στειλεις εκει.

 

Πόσες εβδομάδες θες για να σε καλύψει ? Επίσης πόσοι έχουν πάρει από κινέζικα μαγαζιά που μετά από 3 μήνες δεν είχαν βγάλει άκρη και έψαχναν και τη συσκευή τους ? Εγώ θα έπαιρνα με Snap ένα μεταχειρισμενο δοκιμασμένο, καινούριο το θεωρώ πιο ρίσκο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...