Jump to content

Samsung Galaxy S20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα Ελληνική δεν μπαίνει από ότι κατάλαβα ?

 

Αφού δεν κυκλοφορεί επίσημα στην Ελλάδα πως θα έχει ελληνική ROM;

 

Αν δεν έχεις ξαναπεράσει με odin δες κανένα βιντεακι να πάρεις μια ιδέα!!!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s20/firmware/SM-G980F/EUR/download/G980FXXS6DUBA/1495717/

 

Οριστε η Ελληνικη, λιγο πιο κατω στη σελιδα ηταν. Οποιας χωρας θελεις βαζεις δεν υπαρχει περιορισμος.

 

Επισης υπαρχει ενας τροπος με αλλαγη του csc χωρις να περασεις κατι μεσω odin αλλα δεν ξερω αν αυτο θα διορθωνε το θεμα με τα updates.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s20/firmware/SM-G980F/EUR/download/G980FXXS6DUBA/1495717/

 

Οριστε η Ελληνικη, λιγο πιο κατω στη σελιδα ηταν. Οποιας χωρας θελεις βαζεις δεν υπαρχει περιορισμος.

 

Επισης υπαρχει ενας τροπος με αλλαγη του csc χωρις να περασεις κατι μεσω odin αλλα δεν ξερω αν αυτο θα διορθωνε το θεμα με τα updates.

Αυτή τη βρήκα και σε ξανά ρωτάω εμένα το s20 είναι 5G με κωδικό G981 αντί G980 αυτή που μου λες. Μπορώ να την περάσω ?γιατι στα firmware για τα G981 δεν υπάρχει ελληνική.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού δεν κυκλοφορεί επίσημα στην Ελλάδα πως θα έχει ελληνική ROM;

 

Αν δεν έχεις ξαναπεράσει με odin δες κανένα βιντεακι να πάρεις μια ιδέα!!!

Μάλλον αυτό ισχύει που γράφεις. Και θα χρειάζεται κάθε φορά να περνάω ετσι κάθε update και να στήνω το τηλ από την αρχή ?αστο καλύτερα βαριέμαι. Μάλλον με βλέπω να το πουλάω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη βρήκα και σε ξανά ρωτάω εμένα το s20 είναι 5G με κωδικό G981 αντί G980 αυτή που μου λες. Μπορώ να την περάσω ?γιατι στα firmware για τα G981 δεν υπάρχει ελληνική.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον αυτό ισχύει που γράφεις. Και θα χρειάζεται κάθε φορά να περνάω ετσι κάθε update και να στήνω το τηλ από την αρχή ?αστο καλύτερα βαριέμαι. Μάλλον με βλέπω να το πουλάω.

Καλημερα φιλε μου.Και εγω το galaxy s20 5g εχω με γερμανικο firmware και παιρνει μια χαρα τις ενημερωσεις.Το οτι δεν υπαρχει ελληνικο firmware στο τηλεφωνο αυτο σημαινει οτι δεν κυκλοφορησε επισημα στην ελληνικη αγορα αλλα αυτο δεν ειναι προβλημα.Εγω σε καμια samsung συσκευη δεν ειχα ποτε ελληνικο firmware και επαιρνα παντα τα update και πιο γρηγορα μαλιστα.Ειμαι σιγουρος οτι εχεις δοκιμασει να κανεις μεσα απο τις ρυθμισεις manual update αλλα δεν σου βρισκει κατι?δοκιμασε το smart switch και συνδεσε το με υπολογιστη να δεις αν θα σου βρει update.Επισης πες μου πιο firmware φοραει το τηλεφωνο σου.Στο τελος δοκιμασε να βγαλεις την sim και να κανεις μια επαναφορα και να το στησεις χωρις sim την πρωτη φορα.Αυτα ενημερωσε μας για την εξελιξη και μην σκεφτεσαι να το πουλησεις.Το κινητο το εχω 2 μηνες και ειναι αψογο σε ολα και θεωρω συναγωνιζεται στα ισα το μικρο s21.

Edited by vaggelisp17
Link to comment
Share on other sites

Ούτε χειροκίνητα ούτε μεσω smart.

 

Οκ δοκιμασε αν δεν βαριεσαι να κανεις μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και να το στησεις απο την αρχη χωρις sim.Και εγω οταν το πηρα το κινητο το ανοιξα χωρις sim και παιρνω τα update κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ δοκιμασε αν δεν βαριεσαι να κανεις μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και να το στησεις απο την αρχη χωρις sim.Και εγω οταν το πηρα το κινητο το ανοιξα χωρις sim και παιρνω τα update κανονικα.

Να το στήσω πάλι με smart ? Μέσω cloud ? Η ένα ένα ?

Link to comment
Share on other sites

μολις κανεις την επαναφορα και ανοιξει το κινητο χωρις sim πηγαινε και κανε ενα manual update να δεις αν βρει update.Αν βρει κατεβασε το και αρχισε να στηνεις οπως θελεις.
Link to comment
Share on other sites

μολις κανεις την επαναφορα και ανοιξει το κινητο χωρις sim πηγαινε και κανε ενα manual update να δεις αν βρει update.Αν βρει κατεβασε το και αρχισε να στηνεις οπως θελεις.

 

Οκ σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

μολις κανεις την επαναφορα και ανοιξει το κινητο χωρις sim πηγαινε και κανε ενα manual update να δεις αν βρει update.Αν βρει κατεβασε το και αρχισε να στηνεις οπως θελεις.

Δυστυχώς δεν έγινε τίποτα. Τα ίδια μου λέει και μετά τη επαναφορά χωρίς κάρτα. Το λογισμικό είναι ενημερωμένο σε αυτή τη παλιά έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε πρεπει να κανεις εγκατασταση μεσω odin και χωρις sim. Μπορεις να βαλεις πχ εκδοση Φεβρουαριου για να τεσταρεις μετα οτι οντως θα παρει ενημερωση.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έγινε τίποτα. Τα ίδια μου λέει και μετά τη επαναφορά χωρίς κάρτα. Το λογισμικό είναι ενημερωμένο σε αυτή τη παλιά έκδοση.

Πολυ περιεργο να μην δεχεται ενημερωσεις.Η τελευταια λυση ειναι αυτη που προτεινε και ο φιλος μεσω odin και βλεπεις.Αν εισαι Αθηνα και αφου εχεις εγγυηση κανε ενα κοπο και πηγαινε στην smartec στο χαιδαρι.Ειναι σιγουρο οτι θα σου δωσουνε λυση.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο να μην δεχεται ενημερωσεις.Η τελευταια λυση ειναι αυτη που προτεινε και ο φιλος μεσω odin και βλεπεις.Αν εισαι Αθηνα και αφου εχεις εγγυηση κανε ενα κοπο και πηγαινε στην smartec στο χαιδαρι.Ειναι σιγουρο οτι θα σου δωσουνε λυση.

Ξεκινάω με Odin και ο θεός βοηθός.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω με Odin και ο θεός βοηθός.

 

οκ προχωρα απλα προσεχε πιο firmware θα βαλεις.Ο κωδικος της συσκευης μας ειναι g981b.

Link to comment
Share on other sites

οκ προχωρα απλα προσεχε πιο firmware θα βαλεις.Ο κωδικος της συσκευης μας ειναι g981b.

 

Ναι το πρόσεξα. Βάζω και τη προτελευταία για να δω αν θα κάνει update που είπε και ο φίλος πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

οκ προχωρα απλα προσεχε πιο firmware θα βαλεις.Ο κωδικος της συσκευης μας ειναι g981b.

Λοιπόν η προτελευταία έκδοση μπήκε μια χαρά αλλά πάλι δεν μου κάνει αυτόματα ότι υπάρχει πιο καινούργια έκδοση. Υπάρχει περίπτωση να την εμφανίσει αργότερα ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η προτελευταία έκδοση μπήκε μια χαρά αλλά πάλι δεν μου κάνει αυτόματα ότι υπάρχει πιο καινούργια έκδοση. Υπάρχει περίπτωση να την εμφανίσει αργότερα ?

 

Λογικα θα σου την εμφανισει.Δωσε λιγο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα περιμένω αλλά φοβάμαι ότι κάποιο πρόβλημα έχει η συσκευή.

 

Δεν νομιζω να εχει προβλημα η συσκευη σου..Εχεις το s20 5g με τα 12 η τα 8 gb?και η καρτα sim που εχεις σε ποια εταιρια ειναι?Εμενα η συσκευη αγοραστηκε απο ελλαδα με γερμανικο firmware dtm και με sim vodafone μια χαρα update παιρνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχει προβλημα η συσκευη σου..Εχεις το s20 5g με τα 12 η τα 8 gb?και η καρτα sim που εχεις σε ποια εταιρια ειναι?Εμενα η συσκευη αγοραστηκε απο ελλαδα με γερμανικο firmware dtm και με sim vodafone μια χαρα update παιρνει.

Νομίζω 12 gb που το βλέπουμε ?και κάρτα έχω cosmote

Link to comment
Share on other sites

Σωστά θυμόμουν 12 gd

 

ok το ιδιο τηλεφωνο εχουμε.Αν μπορεις κατεβασε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo και τσεκαρε στον δευτερο πινακα το csc code αν ειναι active.

Link to comment
Share on other sites

Βάζω φωτό να δεις και μάλλον το πρόβλημα έχει να κάνει την Vodafone έκδοση που φαίνεται ?

 

αυτο ειναι το προβλημα..στειλε και την σελιδα με τα firmware στο phone .info να δω τι εχεις βαλει.επισης στο mobile operator επρεπε να γραφει cosmote αλλα δεν γραφει.βλεπω περασμενο αγγλικο firmware και το update ειναι αυτο που εχεις το τελευταιο.Δεν εχει βγαλει ακομα μαρτιου.Να δες και εσυ https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s20/firmware/SM-G981B/VOD/download/G981BXXU6DUB5/1395082/

Edited by vaggelisp17
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...