Jump to content

Samsung Galaxy Watch Active2


Prime
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιο πρόβλημα μάλλον έχει γιατί εμένα και της γυναίκας μου τα active 2 είναι αρκετά πιο ρεαλιστικα.

629c0bb79bf5b192020aba7a34b13807.jpg

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τις θερμίδες στη ποδηλασία για παράδειγμα..Για 40 χλμ μέτριας έντασης, λέει ότι έκαψα 1800θερμιδες
Κοίταξε, παίζει τεράστιο ρόλο το σήμα που έχει το GPS. Είπαμε ότι είναι συνδιασμός του σήματος GPS και των καρδιακών παλμών.

Φυσικά τεράστιο ρόλο παίζει και το σημείο που είναι το ρολόι στον καρπό.

Και σε μένα τύχαινε τέτοιο στην αρχή αλλά μόλις το έσφιξα για να μη κρεμάει στον καρπό έφερνε σωστά νούμερα.

Όλα χρειάζονται καλό "σήμα"

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τις θερμίδες που καίω από το τρέξιμο ή από το περπάτημα νομίζω πως μου τις δείχνει σωστές το active 2 . Δεν έχω προσέξει κάποια απόκλιση και το χρησιμοποιώ καθημερινά για τέτοιες δραστηριότητες. Ανεβάζω και σχετικό screenshot.

Βέβαια έχω πάντα και το κινητό μαζί μου. Το ρολόι το έχω δεμένο στον καρπό έτσι ώστε να μη κουνιέται και περίπου ενάμιση δάχτυλο από τον καρπό όπως λένε οι οδηγίες.

Έχω γράψει και την ηλικία μου το βάρος μου κτλ. Και αυτά παίζουν ρόλο για τη σωστή καταγραφή των θερμίδων πιστεύω.

 

Τώρα κάτι άσχετο, απλά είδα πως έρχεται νέο update. Για να δούμε πότε θα έρθει στην Ελλάδα...

SamMobile: Galaxy Watch Active and Watch Active 2 getting new updates.

https://www.sammobile.com/news/galaxy-watch-active-2-new-updates-wi-fi-stability/

8ef64bf1ca4152788a46861d07b72d60.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ψαχνω για 2ο ασυρματο φορτιστη για το ρολοι να το εχω μαζι μου αλλα επειδη ο κλασσικος που εχει στο κουτί δεν τον βρισκω σε κανενα μαγαζι ξερει κανεις καποιον αλλο που να το φορτιζει δοκιμασμενα?
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ψαχνω για 2ο ασυρματο φορτιστη για το ρολοι να το εχω μαζι μου αλλα επειδη ο κλασσικος που εχει στο κουτί δεν τον βρισκω σε κανενα μαγαζι ξερει κανεις καποιον αλλο που να το φορτιζει δοκιμασμενα?

 

Δεν το πολυεψαξα αλλα νομίζω είναι ο αυθεντικός!!

https://www.skroutz.gr/s/25948734/%CE%91%CF%83%CF%8D%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%A6%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Watch-Active-2-44mm.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ψαχνω για 2ο ασυρματο φορτιστη για το ρολοι να το εχω μαζι μου αλλα επειδη ο κλασσικος που εχει στο κουτί δεν τον βρισκω σε κανενα μαγαζι ξερει κανεις καποιον αλλο που να το φορτιζει δοκιμασμενα?
Έχω πάρει αυτόν κι είναι μία χαρά. Καμία διαφορά από τον γνήσιο στη λειτουργία κ στην εμφάνιση.

€ 3,80 5%OFF | Wireless charging dock for Samsung Galaxy Watch 3 cable For Galaxy watch Active 1 2 Smart watch R500 R830 R820 R850 R840 charger

https://a.aliexpress.com/_mKsGkhR

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε αναβάθμισηeb6807c83fd1d4fd18dde34827ac7478.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Ψάχνομαι για ρολόι αυτές τις μέρες γύρω στο 150αρι.

Διαβάζω τα καλύτερα για το συγκεκριμένο.

Τι λέτε εσείς οι κάτοχοι?

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Ψάχνομαι για ρολόι αυτές τις μέρες γύρω στο 150αρι.

Διαβάζω τα καλύτερα για το συγκεκριμένο.

Τι λέτε εσείς οι κάτοχοι?

 

My S20 FE 5G Is Awesome

 

Johnny πάρτο με κλειστά μάτια. Το είχα πριν το watch 3 και σε λειτουργίες και μπαταρία δεν έχουν καμία απολύτως διαφορά. Ειδικά αφού έχεις samsung κινητό, θα το ευχαριστηθείς

Link to comment
Share on other sites

Johnny πάρτο με κλειστά μάτια. Το είχα πριν το watch 3 και σε λειτουργίες και μπαταρία δεν έχουν καμία απολύτως διαφορά. Ειδικά αφού έχεις samsung κινητό, θα το ευχαριστηθείς
Μόλις έκανα παραγγελία.

Αντε να δούμε.

Σε ευχαριστώ πολύ

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα παραγγελία.

Αντε να δούμε.

Σε ευχαριστώ πολύ

 

My S20 FE 5G Is Awesome

 

Καλορίζικο! Έχει τη φάση του, ειδικά με το πιεσόμετρο και το καρδιογράφημα

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Έχει τη φάση του, ειδικά με το πιεσόμετρο και το καρδιογράφημα
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Είναι αξιόπιστα αυτά τα 2 που αναφέρεις?

 

Παιδιά από θήκη γυαλί τι προτείνεται?

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Είναι αξιόπιστα αυτά τα 2 που αναφέρεις?

 

Παιδιά από θήκη γυαλί τι προτείνεται?

 

My S20 FE 5G Is Awesome

 

Όπως έχουν γράψει και τα παιδιά στο νήμα του watch 3, δεν μπορείς να βασίζεται αποκλειστικά, αλλά αποτελούν μια καλή ένδειξη

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Είναι αξιόπιστα αυτά τα 2 που αναφέρεις?

 

Παιδιά από θήκη γυαλί τι προτείνεται?

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Spigen.

Και για τζαμάκι και για θήκη.

 

Βασικά και τίποτα να μη βάλεις το πιθανότερο είναι να έχει μεν κάποια χτυπηματάκια αλλά να λειτουργεί οκ το ρολόι. Εξαρτάται από την καθημερινότητά σου.

 

Εγώ επειδή δεν εργάζομαι σε γραφείο αλλά καθημερινά το ρολόι βρίσκεται εκτεθειμένο σε χτυπήματα, σε νερά κτλ, έβαλα αυτά τα δύο. Θήκη και τζαμάκι της spigen και έχω το μυαλό μου ήσυχο.

 

Το αρνητικό με τη θήκη είναι πως καλύπτει και το κουμπί που βάζουμε το δάχτυλο για το ηλεκτροκαρδιογράφημα. Έτσι για να έχεις ηλεκτροκαρδιογράφημα πρέπει να την αφαιρείς τη θήκη και να την ξανατοποθετείς. Έχω προσέξει όμως πως όταν γίνεται συχνά αυτό, κάπως χαλάει η εφαρμογή της θήκης. Κάπως λασκάρει, οπότε έχω πάψει να τη βγάζω. Δε χρησιμοποιώ το ηλεκτροκαρδιογράφημα πλέον.

 

Το τζαμάκι επίσης τέλειο. Τοποθετείται πολύ εύκολα γιατί έχει μέσα η συσκευασία κάτι σαν οδηγό όπου ακουμπάς το ρολόι και τοποθετείς από πάνω το τζαμάκι και κεντράρεται σχεδόν αυτόματα.

 

Δε βγαίνει ποτέ το τζαμάκι και προφυλάσσει τέλεια το ρολόι, απλά το άσχημο είναι πως αφήνει σημάδια. Στο τζαμάκι προστασίας της spigen επειδή είναι κάπως σα πλαστικό ας πούμε σύντομα εμφανίζονται ψιλογρατζουνιές και τέτοια.

Εμένα δε με πειράζει αφού ξέρω πως προφυλάσσει το ρολόι αλλά κάποιους μπορεί να τους ενοχλεί.

Edited by unwise
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα παιδιά.

Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικες!4010ebe5820e8373cf658e05c4250061.jpg

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Ειδα ότι η spigen έχει θήκη με ελεύθερο το κουμπί για το ecg.

Υπάρχει πουθενά Ελλάδα?

 

Παιδια SpO2 δεν μετραει το ρολοι?

Εδω μετρουσε το huawei band 4 που ειχα.....

a038181e9dddcfb6d8307047f764e3d1.jpg

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Είναι κάνεις από Θεσσαλονίκη που έχει galaxy active 2 44mm?

 

Εάν ναι τον περισσεύει καμία προστασία οθόνης ζελατινα γιατι δεν βρίσκω τπτ από Θεσσαλονίκη?

 

Φοράω spigen θήκη στο ρολόι και τα tempered από ότι ξέρω δεν είναι συμβατα.

Εννοείται θα το πληρώσω.

 

Συγκρίμενα γι αυτήν εδώ έψαχνα

Είχε 3 τεμάχια μέσα.

Σας ευχαριστώ πολύ.!07585c2592dc8bb98a03a6b113ff0ce7.jpg

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Είναι κάνεις από Θεσσαλονίκη που έχει galaxy active 2 44mm?

 

Εάν ναι τον περισσεύει καμία προστασία οθόνης ζελατινα γιατι δεν βρίσκω τπτ από Θεσσαλονίκη?

 

Φοράω spigen θήκη στο ρολόι και τα tempered από ότι ξέρω δεν είναι συμβατα.

Εννοείται θα το πληρώσω.

 

Συγκρίμενα γι αυτήν εδώ έψαχνα

Είχε 3 τεμάχια μέσα.

Σας ευχαριστώ πολύ.!07585c2592dc8bb98a03a6b113ff0ce7.jpg

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Στο Amazon υπάρχουν όλα και σε καλές τιμές.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Στο Amazon υπάρχουν όλα και σε καλές τιμές.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέχρι να έρθουν από εκεί θέλει 10 μέρες σχεδόν.

Αυτό είναι το κακό..

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να έρθουν από εκεί θέλει 10 μέρες σχεδόν.

Αυτό είναι το κακό..

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Έχει υπογραφεί συνεργασία της amazon με τα ΕΛΤΑ για άμεσες αποστολές, κλπ επειδή η amazon επεκτείνεται στην. Ελληνική αγορά.

Δεν ξέρω εάν ολοκληρώθηκε.

Να φανταστείς ότι έχουν βάλει κ ελληνικούς υπότιτλους κ ελληνικό UI στο prime video!

Σε συμβουλεύω να μπεις μέσα κ εάν επιλέξεις κάποιο προϊόν, σου γράφει επάνω δεξιά σε πόσες μέρες παραλαμβάνεις, τα μεταφορικά, τελική τιμή, κλπ.

Και πίστεψέ με ότι είναι ακριβέστατες οι πληροφορίες.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά help έχει το ρολόι τώρα 3 μέρες που δεν πατάει το touch ανοίγει από μόνο του εφαρμογές και ο αισθητήρας κάτω δεν ανάβει.του έκανα hard reset αλλά τίποτα.

επειδη του είχα κάνει αλλαγή για να βάλω το samsung pay σε Αγγλία θα μου το κάλυψη η εγγύηση? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help έχει το ρολόι τώρα 3 μέρες που δεν πατάει το touch ανοίγει από μόνο του εφαρμογές και ο αισθητήρας κάτω δεν ανάβει.του έκανα hard reset αλλά τίποτα.

επειδη του είχα κάνει αλλαγή για να βάλω το samsung pay σε Αγγλία θα μου το κάλυψη η εγγύηση? Ευχαριστώ.

 

Δεν είμαι σίγουρος αλλα σε προηγούμενα πόστ που διάβασα , κάποιος ανέφερε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση αν γίνει αλλαγή στο region.Τσέκαρε προηγούμενα πόστ καλού κακού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αλλα σε προηγούμενα πόστ που διάβασα , κάποιος ανέφερε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση αν γίνει αλλαγή στο region.Τσέκαρε προηγούμενα πόστ καλού κακού.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.το πήγα στην smartec την Τρίτη και μέσα σε 1 ώρα μου άλλαξαν πλακέτα και οθόνη.οποτε έγινε του κουτιού πάλι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.το πήγα στην smartec την Τρίτη και μέσα σε 1 ώρα μου άλλαξαν πλακέτα και οθόνη.οποτε έγινε του κουτιού πάλι

 

Και ξανά το ίδιο firmware με παλιά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...