Jump to content

Samsung Galaxy Watch Active2


Prime
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από "χιλιάδες" χρόνια επιτέλους επίσημα και στην Ελλάδα ECG Bloodpressure, σύμφωνα με το άρθρο

 

https://techblog.gr/gadgets/samsung-galaxy-watch-3-active-2-erchetai-kai-stin-ellada-to-neo-health-monitor-app/

 

https://news.samsung.com/global/samsung-expands-vital-blood-pressure-and-electrocardiogram-tracking-to-galaxy-watch3-and-galaxy-watch-active2-in-31-more-countries

Edited by argp
Link to comment
Share on other sites

Κουράζει που θέλει συνέχεια καλιμπραρισμα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κουράζει που θέλει συνέχεια καλιμπραρισμα...
Το έχουν προσθέσει ή θα το προσθέσουν δεν το είδα κάπου πώς κάνει μέτρηση;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

από φεβρουάριο λένε θα αρχίσει να γίνεται το update αυτό. απλά για όσους το έχουμε κάνει ήδη ποιος ξέρει τι θα γίνει. θα μας έρθει update με ανανεωμένες τις ίδιες εφαρμογές; θα δείξει.

The rollout will be a staged process starting from February 4.

‎https://www.gizmochina.com/2021/01/26/samsung-extends-ecg-blood-pressure-monitoring-to-31-more-countries/

Link to comment
Share on other sites

από φεβρουάριο λένε θα αρχίσει να γίνεται το update αυτό. απλά για όσους το έχουμε κάνει ήδη ποιος ξέρει τι θα γίνει. θα μας έρθει update με ανανεωμένες τις ίδιες εφαρμογές; θα δείξει.

The rollout will be a staged process starting from February 4.

‎https://www.gizmochina.com/2021/01/26/samsung-extends-ecg-blood-pressure-monitoring-to-31-more-countries/

Από τη στιγμή που έχετε αλλάξει region για να το περάσετε φαντάζομαι δεν θα έρθει κάτι. Απλά θα μπει και στις υπόλοιπες χώρες που αναφέρουν.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Κουράζει που θέλει συνέχεια καλιμπραρισμα...

 

Και εγώ το βαρέθηκα. Κρίμα να μην παίζει έτσι για τη μια στο τόσο που θα θες να πάρεις μέτρηση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το βαρέθηκα. Κρίμα να μην παίζει έτσι για τη μια στο τόσο που θα θες να πάρεις μέτρηση

 

Θαρρώ πως εσκεμμένα συμβαίνει αυτό για να έχει καλύτερες μετρήσεις

Link to comment
Share on other sites

Θαρρώ πως εσκεμμένα συμβαίνει αυτό για να έχει καλύτερες μετρήσεις

 

καλα σιγουρα δεν ειναι σαδιστες, θελουν να ειναι σιγουροι οτι θα δινει σχετικα σωστες μετρησεις ωστε αν αρχισει και υπαρχει αποκλιση να μην εχουν ευθυνη και κατηγορηθουν, ειναι και στα πλαισια ασφαλειας ισως αλλα ειναι κουραστικο ή αχρηστο αν μετα απο καιρο πας να το δουλεψεις και ουσιαστικα δε δουλευει..εγω πχ το παρατησα καθως δεν εχω καποιο θεμα που να θελει παρακολουθηση περα απο μια φαση το καλοκαιρι που οντως χρειαστηκα καρδιογραφημα πχ αλλα τωρα για μια απλη ενημρωση βαρεθηκα να το σεταρω αφου δεν εχω και πιεσομετρο σπιτι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλα σιγουρα δεν ειναι σαδιστες, θελουν να ειναι σιγουροι οτι θα δινει σχετικα σωστες μετρησεις ωστε αν αρχισει και υπαρχει αποκλιση να μην εχουν ευθυνη και κατηγορηθουν, ειναι και στα πλαισια ασφαλειας ισως αλλα ειναι κουραστικο ή αχρηστο αν μετα απο καιρο πας να το δουλεψεις και ουσιαστικα δε δουλευει..εγω πχ το παρατησα καθως δεν εχω καποιο θεμα που να θελει παρακολουθηση περα απο μια φαση το καλοκαιρι που οντως χρειαστηκα καρδιογραφημα πχ αλλα τωρα για μια απλη ενημρωση βαρεθηκα να το σεταρω αφου δεν εχω και πιεσομετρο σπιτι.

 

Κρατάω μόνο ότι δεν έχεις πιεσόμετρο σπίτι και να πας να πάρεις... πάρε ένα ηλεκτρονικό μπράτσου στα 50€. Δεν γίνεται να μην υπάρχει πιεσόμετρο σε κάθε σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Κρατάω μόνο ότι δεν έχεις πιεσόμετρο σπίτι και να πας να πάρεις... πάρε ένα ηλεκτρονικό μπράτσου στα 50€. Δεν γίνεται να μην υπάρχει πιεσόμετρο σε κάθε σπίτι.

Κοίτα είμαι 35, δεν μου είχε χρειαστεί ποτέ καθώς έχω πάντα χαμηλή πίεση. Ούτε το καλοκαίρι είχα θέμα με πίεση αλλά λόγω δουλειάς και πολλών καφέδων έφτασα ν έχω 150 παλμους καθιστος. Έκοψα καφέδες και είμαι οκ, πήγα και έκανα καρδιογραφημα κτλ και όλα καλά. Όμως από τότε ήθελα να παίρνω έτσι μια στο τόσο την πίεση αλλά βαρέθηκα να το φτιάχνω στο ρολόι. Θα πάρω ένα μόλις πατήσω τα 40

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χε χε... Επιτέλους του έδωσα την εικόνα που ήθελα και μάλιστα πολύ φτηνά με μπρασελέ και στεφάνι από Κίνα σε καλή ποιότητα όλα.

48fb9b58d4a32ae7117688b252b13bad.jpg325e92d359423cc507743876eba5ffc1.jpg

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά,

Πότε αναμένεται στο περίπου το update με το official ECG και BP;

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Πότε αναμένεται στο περίπου το update με το official ECG και BP;

Επειδή δεν έχω δει κάποια επίσημη ημερομηνία, ακολούθησε τις οδηγίες που έχω στο πόστ #343 και είσαι κομπλέ :D

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω δει κάποια επίσημη ημερομηνία, ακολούθησε τις οδηγίες που έχω στο πόστ #343 και είσαι κομπλέ :D
Αχαχα έχω ήδη περασμένο το ecg και bp (σκέψου ότι πιο πάνω έχω γράψει ολόκληρο οδηγό πως να τις περάσεις #267) απλά ήθελα να μήπως έχετε δει κάτι σχετικά με το official update μιας και μου την δίνει να είναι όλο το ρολόι στα ελληνικά και αυτές οι 2 εφαρμογές στα αγγλικά! (OCD)

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Έκανα πατάτα μάλλον ε; :O Συγγνώμη, δε γνώριζα οτι εσύ έγραψες τον οδηγό:X

 

 

Άραξε δεν έγινε κάτι! Αχαχα αλλά από ότι είδα από 22 Φλεβάρη θα γίνει σταδιακή αναβάθμιση σε watch 3 και active 2!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Άραξε δεν έγινε κάτι! Αχαχα αλλά από ότι είδα από 22 Φλεβάρη θα γίνει σταδιακή αναβάθμιση σε watch 3 και active 2!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο τις 4 Φλεβάρη δε λέγανε οτι θα ξεκινήσει η αναβάθμιση? Πόσο απαράδεκτη αυτή η Samsung ρε παιδί μου.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 4 Φλεβάρη δε λέγανε οτι θα ξεκινήσει η αναβάθμιση? Πόσο απαράδεκτη αυτή η Samsung ρε παιδί μου.
Από 4 Φλεβάρη άρχισε η αναβάθμιση σε παγκόσμιο επίπεδο. Δεν είναι η Ελλάδα με κάποιες δεκάδες χιλιάδες πελάτες (και αν...) στις πρώτες θέσεις όπως καταλαβαίνεις.

Υπάρχουν και άλλα κράτη με 100πλάσιο πληθυσμό και αριθμό πελατών που έχουν προτεραιότητα.

Αυτό συμβαίνει πάντα και παντού και σε όλες τις εταιρείες. Κάποιες ούτε καν αναβαθμίζουν τα προϊόντα τους σε τέτοιες περιοχές...

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Απο τις 4 Φλεβάρη δε λέγανε οτι θα ξεκινήσει η αναβάθμιση? Πόσο απαράδεκτη αυτή η Samsung ρε παιδί μου.
Τουλάχιστον σε Πορτογαλικό που έχω εγώ από 22 Φλεβάρη διάβασα σε ένα site που είχαν βάλει στο xda!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σύμφωνα με γερμανικές σελίδες, οι δυο λειτουργίες θα είναι διαθέσιμες ΜΟΝΟ σε συνδυασμό με κινητό Samsung. Απλώς απαράδεκτη κίνηση, ακολουθά την Apple πιστά, τιμές, κλειστά συστήματα, φορτιστές που λείπουν, τα πάντα όλα. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σύμφωνα με γερμανικές σελίδες, οι δυο λειτουργίες θα είναι διαθέσιμες ΜΟΝΟ σε συνδυασμό με κινητό Samsung. Απλώς απαράδεκτη κίνηση, ακολουθά την Apple πιστά, τιμές, κλειστά συστήματα, φορτιστές που λείπουν, τα πάντα όλα. :mad:
Αν ισχύει αυτό πολύ άσχημο και πολύ κακό! Εγώ με το S20 δεν θα έχω θέμα αλλά οι υπόλοιποι που έχουν το ρολόι με Xiaomi η One Plus...... Πραγματικά απαράδεκτη και κρίμα γιατί έτσι δεν πάμε μπροστά αντιγραφοντας η μία την άλλη αντί να βλέπουμε κάτι διαφορετικό! Ήδη το s20 σε σύγκριση με το s21 οι διαφορές είναι ελάχιστες που διαφορά δεν βλέπεις στην καθημερινότητα!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

https://news.samsung.com/de/, ημερομηνία 3 Φεβρουαρίου.

Εδώ είναι αναρτημένο. Αλλά είδα και στην αγγλική έκδοση, ημερομηνία 26 Ιανουαρίου, στην υποσημείωση 3:

ECG and BP feature only to be used by 22 years+. Requires a Galaxy smartphone running Android 7.0 or above.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια ερώτηση:

Υπάρχει κάποια τρανταχτή διαφορά μεταξύ Active 2 και Watch 3;

Μου αρέσει πολύύύύύύύύύύύ περισσότερο το Active 2 αλλά το Watch 3 είναι πιο φρέσκο και ρωτάω μήπως η φρεσκάδα κρύβει κάτι το "ουσιαστικό".

 

Υ.Γ Το ουσιαστικό σε εισαγωγικά, γιατί η ουσία είναι διαφορετική για τον καθένα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Όχι έχουν το ίδιο hardware και για αυτό παίρνουν μαζί τις ίδιες αναβαθμίσεις. Μόνο εμφάνιση αλλάζει.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μια ερώτηση:

 

Υπάρχει κάποια τρανταχτή διαφορά μεταξύ Active 2 και Watch 3;

 

Μου αρέσει πολύύύύύύύύύύύ περισσότερο το Active 2 αλλά το Watch 3 είναι πιο φρέσκο και ρωτάω μήπως η φρεσκάδα κρύβει κάτι το "ουσιαστικό".

 

 

 

Υ.Γ Το ουσιαστικό σε εισαγωγικά, γιατί η ουσία είναι διαφορετική για τον καθένα.

 

 

Όχι έχουν το ίδιο hardware και για αυτό παίρνουν μαζί τις ίδιες αναβαθμίσεις. Μόνο εμφάνιση αλλάζει.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Έχει διαφορά στην εσωτερική μνήμη 8gb αντί για 4gb που έχει το active 2 και επίσης έχει 1gb ram αντί για 768mb! Η διαφορά σε καθημερινή χρήση δεν είναι μεγάλη για να δικαιολογεί την χρηματική διαφορά αλλά μπορεί το 3 να αντέξει λίγο περισσότερο και σε αναβαθμίσεις (λογικό) !! Εγώ στην θέση σου θα έπαιρνα αυτό που μαρέσει περισσότερο!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...