Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε καινούργια έκδοση για το facebook

270.0.0.43.120, για δοκιμάστε όσοι είχαμε πρόβλημα να δούμε αν έχουμε ακομα battery drain

 

Δεν είναι μόνο το Φβ. Εγώ που δεν το έχω εγκατεστημένο, δεν κλείνω τη μερα με 50-60% μπαταρία, την κλείνω με 30-40% με την ίδια χρήση

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν ξέρω πως... αλλα επανήλθε... γύρω στις 6.30 με 7 ώρες είναι πλέον το SoT

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργια έκδοση για το facebook

270.0.0.43.120, για δοκιμάστε όσοι είχαμε πρόβλημα να δούμε αν έχουμε ακομα battery drain

 

Η έκδοση είναι η 279. Μόλις απεγκατεστησα το Lite και γύρισα σε νορμαλ FB. Θα το αφήσω 3-4 ώρες και θα report-άρω ξανά γιατί η 277 και 278 με το καλημέρα, κυμαινόταν στο 65 με 82% .:ninja::!:

Edited by nyor
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν ξέρω πως... αλλα επανήλθε... γύρω στις 6.30 με 7 ώρες είναι πλέον το SoT

 

Η έκδοση είναι η 279. Μόλις απεγκατεστησα το Lite και γύρισα σε νορμαλ FB. Θα το αφήσω 3-4 ώρες και θα report-άρω ξανά γιατί η 277 και 278 με το καλημέρα, κυμαινόταν στο 65 με 82% .:ninja::!:

 

Ενα πρώτο καλό Feedback: Μετά απο 3ωρες χρήσης, unfrozen την επιλογή για την εφαρμογή απο την διαχείρηση της Μπαταρίας , ΧΩΡΙΣ την Εξυπνη Προστασία Κατανάλωσης Ενέργειας και με το app να τρέχει στο background, η μέρα με την νύχτα με τις 277 & 278! Μετα απο πολυ κράξιμο προφανώς το βρήκαν και πλεόν η 279, είναι σε υπερ του δέοντος νορμαλ επίπεδα σε μονοψήφια νούμερα, κοινώς 8,20% :rotfl::rotfl::wink::dance::up:

 

Το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν θα την αναβαθμίσω άμεσα ξανά :lol: Οσοι έιχατε θέμα με το FB προχωρήστε άφοβα σε αναβάθμιση, :kill:

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει, μπορεί να δοκίμασει κάποια απο τις προτεινόμενες μου gcam και ρυθμίσεις. Έχω γράψει δύο λόγια για τη κάθε μια ώστε να δειτε ποια θα σας ταιριάζει καλύτερα. Μεταξύ αυτών, στη μία έχω στήσει και ultrawide καθώς και tele lens. Θα βρείτε και module που τους ενεργοποιεί.

 

https://t.me/hellasmobiles/203846

 

(θα χρειαστείτε την εφαρμογή telegram απο playstore για να κατεβάσετε τα αρχεία)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που εβγαλα ενδοκοινοτικο αφμ βλεπω δυστηχως στο amazon οι τιμες εχουν εκτοξευθει για το συγκεκριμενο κινητο . Οποια προταση για να βρω το κινητο απο 400-450 ευρω θα ηταν ευπροσδεκτη .
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που εβγαλα ενδοκοινοτικο αφμ βλεπω δυστηχως στο amazon οι τιμες εχουν εκτοξευθει για το συγκεκριμενο κινητο . Οποια προταση για να βρω το κινητο απο 400-450 ευρω θα ηταν ευπροσδεκτη .
Έχεις ΠΜ

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ξεκλειδωσω τον bootloader για να καταβω μια έκδοση λογισμικού ή να περιμένω επόμενη ενημέρωση... Εκτός απο χειρότερη μπαταρία εχω και μικροκοληματα και δεν ξέρω τι παίζει

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... οι νυχτερινές φωτογραφίες... ή οι φωτογραφίες σε τεχνητό φως... κιτρινίζουν λίγο εεε??

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... οι νυχτερινές φωτογραφίες... ή οι φωτογραφίες σε τεχνητό φως... κιτρινίζουν λίγο εεε??

 

Με night mode έχει υψηλό κορεσμο κάτι που κάνει πιο έντονο το wb. Από την άλλη έχει και το καλύτερο αποτέλεσμα. Όταν το είχα έβγαζα με night και μετά με επεξεργασία στο gallery μείωνα saturation και το έκανα και λίγο πιο ψυχρό.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση δεν έχουμε αυτόν τον μήνα?

 

1η εβδομάδα του Αυγούστου. Έπρεπε να βγάλουν κάποια features από την Indian ROM γιατί έγινε τεράστιο θέμα (Clean Up Storage, Virus Scan κλπ) και θα αρχίσει το roll out soon.

 

https://www.rmupdate.com/2020/07/26/realme-july-2020-update/

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Με night mode έχει υψηλό κορεσμο κάτι που κάνει πιο έντονο το wb. Από την άλλη έχει και το καλύτερο αποτέλεσμα. Όταν το είχα έβγαζα με night και μετά με επεξεργασία στο gallery μείωνα saturation και το έκανα και λίγο πιο ψυχρό.

 

Έχεις δίκιο σε ευχαριστώ πολύ!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση δεν έχουμε αυτόν τον μήνα?
Από μέρα σε μέρα....

https://www.rmupdate.com/2020/07/31/realme-x2-pro-july-2020-security-patch-update/?fbclid=IwAR3_Gzwkh1OAFDiqtqNpkvkJJh0XV-BqK69TPzbMGKCTDc3-K09FpSaxtsM

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Security Update Ιουλίου κυκλοφόρησε μόλις:

 

Changelog:

 

UI Version: RMX1931EX_11.C.29

 

Security

 

● Updated Android security Patch: July, 2020

 

 

Game Space

 

● Optimized the probabilistic crash issue in Game Space

 

● Fixed the probabilistic setting data loss issue after update

 

 

Settings

 

● Optimized flight mode, Bluetooth status will not be affected after flight mode is turned on

 

● Fixed the probabilistic crash issue when enter settings

 

 

Bluetooth

 

● Fixed the voice jam issue when connected to Bluetooth headset using LDAC codec

 

● Fixed the low minimum volume issue when connected to the Bluetooth headset

 

 

System

 

● Fixed some interface display issue in dark mode

 

Source

https://c.realme.com/in/post-details/1289209766257623040?forumId=1056864863306907648&subForumId=1197159778845982720

 

Σύντομα Full Download Link (όσοι δεν το πάρουν άμεσα ΟΤΑ):

 

https://www.realme.com/eu/support/software-update

Edited by nyor
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Έκαναν αραγε καμία βελτίωση σε κάμερα και βίντεο;

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα την 29 με twrp. Με magisk 20.3 και 20.4 έχω bootloop. Μέχρι να βρεθεί λύση όσοι θέλετε root καλύτερα να περιμένετε.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φλασαρα με orange fox, εντάξει, διατήρησε το root, αλλά θέλει flash το vbmeta, για να ξεκολλήσει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φλασαρα με orange fox, εντάξει, διατήρησε το root, αλλά θέλει flash το vbmeta, για να ξεκολλήσει.
Δηλαδή να καταλάβω. Είχες την 28 rooted και Orange fox recovery. Φλάσαρες 29 και μετά vbmeta και άνοιξε κανονικά και κράτησε το root;

Εγώ τώρα είμαι με 29 και twrp χωρίς root. Και με 20.3 και 20.4 δεν ανοίγει το κινητό. Μόλις φλασάρω magisk uninstaller ανοίγει κανονικά. Καμία πρόταση;

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Το έχω root από την c26.

Είχα πρόβλημα με το twrp, και μου υποδειξε ένας, από εδώ το νήμα, ότι δουλεύει το orange fox, πράγμα που επιβεβαιώνω, ενδεχομένως να δουλεύει και το οποίο twrp.

( Αν δεν το φτιάξεις, κατέβασε το orange fox img, μπες στο twrp, κάτω δεξιά γράφει install img,, recovery,, orange..

Δεν χρειάζεται να φλασαρεις το orange, αφού έχεις ήδη twrp

Αν δεν ανοίγει, θα πρέπει format data, θα χάσει όλα τα δεδομένα...!!!!!!).

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φυσικά φλασαρα magisk 20.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το format data δεν το θέλω. Αλλά δεν βλέπω να το γλιτώνω. Δεν νομίζω ότι αλλάζει κάτι με twrp ή Orange fox. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oπως εσύ προσπαθούσα με twrp

Και μου υπέδειξε.. το orange fox.

Σου εύχομαι να το πετύχει!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...