Jump to content

TCL Plex


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mobile59 μια χαρα κανει update στις εφαρμογες που λες, δοκιμασε να καθαρισεις την μνημη απο το playstore μηπως φτιαξει.οσο για το netflix ,εχει μπει σαν εφαρμογη συστηματος πλεον....
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. βρήκα τελικά οθόνη, υποτίθεται αυθεντική από AliExpress, την περιμένω να έρθει.

 

δύο γνώμες θέλω από τη μικρή κοινότητα του Plex:

 

- θα προτείνατε κάποιο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη για την εργασία; το iRepair το αναλαμβάνει με 25 ευρώ, έχει κάποιος εμπειρία επισκευής για συσκευή χωρίς επίσημη υποστήριξη σε αυτούς.

 

- (για να μην ξανασπάσει και έχουμε τα ίδια) κάποια καλή πρόταση για tempered glass?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. βρήκα τελικά οθόνη, υποτίθεται αυθεντική από AliExpress, την περιμένω να έρθει.

 

δύο γνώμες θέλω από τη μικρή κοινότητα του Plex:

 

- θα προτείνατε κάποιο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη για την εργασία; το iRepair το αναλαμβάνει με 25 ευρώ, έχει κάποιος εμπειρία επισκευής για συσκευή χωρίς επίσημη υποστήριξη σε αυτούς.

 

- (για να μην ξανασπάσει και έχουμε τα ίδια) κάποια καλή πρόταση για tempered glass?

Για tempered glass δεν έχω ψάξει ακόμα μιας και καλά κρατάει η ζελατίνα που είχε επάνω. Ότι υπάρχει μάλλον μόνο στο ali express είναι, δεν έχω δει πουθενά αλλού για το κινητό αυτό αξεσουάρ.

Link to comment
Share on other sites

παρατηρω οτι οταν ερχεται μυνημα αναβει ενα μπλε φως γυρω απο την οθονη περιμετρικα σαν τυπου notification ....το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

mobile59 μια χαρα κανει update στις εφαρμογες που λες, δοκιμασε να καθαρισεις την μνημη απο το playstore μηπως φτιαξει.οσο για το netflix ,εχει μπει σαν εφαρμογη συστηματος πλεον....

 

την τριτη φορα τις εκανε,τις προηγουμενες δυο εκανε ολες τις αλλες αλλα οχι αυτες τις δυο.

Link to comment
Share on other sites

Να αυτό περιμένουμε να έρθει με ενημέρωση, το notification light, αλλα ενημέρωση δεν έρχεται. Τι έκδοση λογισμικού εχεις;
Link to comment
Share on other sites

Να αυτό περιμένουμε να έρθει με ενημέρωση, το notification light, αλλα ενημέρωση δεν έρχεται. Τι έκδοση λογισμικού εχεις;

 

δεν μου ηρθε παντως καμια ενημερωση - v2.0.2B.H,5 -ΛΕΕΙ αυτη εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

η 2.0.2b.h.9 λένε ότι έχει το notification light, χρήστες από Τουρκία και Αίγυπτο πριν δύο εβδομάδες. Εγω τίποτα ακόμα, όπως και οι υπόλοιποι Ευρωπαίοι!
Link to comment
Share on other sites

η 2.0.2b.h.9 λένε ότι έχει το notification light, χρήστες από Τουρκία και Αίγυπτο πριν δύο εβδομάδες. Εγω τίποτα ακόμα, όπως και οι υπόλοιποι Ευρωπαίοι!

 

εγω παντως εχω αυτο το περιμετρικο φως στην οθονη οποτε εχω μυνημα,δεν το ειχα πριν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε ξέρω αν θα "πιάνει" στο Plex, αλλά στο 10L λειτουργεί κανονικά. https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/#apk1597

Είναι link για Gcam χωρίς root κλπ. Απλά κατεβάζετε το APK (το πρώτο με κόκκινο χρώμα που έχει) και έχετε GCam.

Θεωρώ ότι θα δουλεύει καθώς είναι σχεδόν ίδια τα κινητά...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε ξέρω αν θα "πιάνει" στο Plex, αλλά στο 10L λειτουργεί κανονικά. https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/#apk1597

Είναι link για Gcam χωρίς root κλπ. Απλά κατεβάζετε το APK (το πρώτο με κόκκινο χρώμα που έχει) και έχετε GCam.

Θεωρώ ότι θα δουλεύει καθώς είναι σχεδόν ίδια τα κινητά...

καλό! Μια χαρά δουλεύει!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πάντως σε άλλες χώρες έχουν γίνει update που εδώ δε τα πήραμε ακόμα. Και έχει μερικούς μήνες που έγιναν. Τι φάση;
Link to comment
Share on other sites

Για Android 11 δεν το βλέπω, η TCL μάλλον το εγκατελείψε το κινητό, επικεντρώνεται στα TCL 10, το Plex, ηταν ενα πείραμα πέτυχε και προχωράνε παρακάτω, αλλά δεν θα έπρεπε να αφήσουν χωρίς ενημερώσεις την συσκευή, οι εντυπώσεις που αφήνουν είναι πολύ κακές. Η συσκευη, ευτυχώς, είναι πολύ καλή και δεν έχει προβλήματα και λειτουργούν όλα μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Για Android 11 δεν το βλέπω, η TCL μάλλον το εγκατελείψε το κινητό, επικεντρώνεται στα TCL 10, το Plex, ηταν ενα πείραμα πέτυχε και προχωράνε παρακάτω, αλλά δεν θα έπρεπε να αφήσουν χωρίς ενημερώσεις την συσκευή, οι εντυπώσεις που αφήνουν είναι πολύ κακές. Η συσκευη, ευτυχώς, είναι πολύ καλή και δεν έχει προβλήματα και λειτουργούν όλα μια χαρά.

 

Για το Plex δεν νομίζω να το εγκατέλειψε. Μία ενημέρωση είχαν πει από 9 στα 10 και την πήρε. Επίσης όλα λειτουργούν μία χαρά όπως αναφέρεις. Οπότε δεν είναι ότι υπάρχει κάποιο bug και η εταιρία δεν δίνει την λύση.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

v2.0.2B.H.A κι άλλη ενημέρωση κυκλοφόρησε και μάλιστα σε Ευρωπαϊκές χώρες με security updates September, notification light. Εδω τίποτα ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Το notification light που αναφέρετε υπάρχει απο την έκδοση v2.0.2B.H.5, ανάβει ένα μπλέ φως περιμετρικά της οθόνης. Βέβαια αυτό δεν είναι το κλασικό notification light που περιμένετε, δηλαδή να φωτίζει η οθόνη μέχρις ότου δείτε την ειδοποίηση... είναι απλά ενα εφέ το οποίο δημιουργείτε όταν έρχεται μια ειδοποίηση πχ sms. Η επιλογή για την ενεργοποίηση υπάρχει στα Settings - Display - Notification Light (τέρμα κάτω). Απ'οτι γνωρίζω η συσκευή θα πάρει και την επόμενη έκδοση android, μέχρι τώρα πάντως η συσκευή με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο!!
Link to comment
Share on other sites

η TCL διαφημίζει της τελευταίες μέρες οτι οι συσκευές της εχουν always on display, ισχύει μήπως και για το Plex; εσείς πιυ πήρατε νέες ενημερώσεις μήπως έχετε και κάτι τέτοιο, εκτός του notification light;
Link to comment
Share on other sites

Το notification light που αναφέρετε υπάρχει απο την έκδοση v2.0.2B.H.5, ανάβει ένα μπλέ φως περιμετρικά της οθόνης. Βέβαια αυτό δεν είναι το κλασικό notification light που περιμένετε, δηλαδή να φωτίζει η οθόνη μέχρις ότου δείτε την ειδοποίηση... είναι απλά ενα εφέ το οποίο δημιουργείτε όταν έρχεται μια ειδοποίηση πχ sms. Η επιλογή για την ενεργοποίηση υπάρχει στα Settings - Display - Notification Light (τέρμα κάτω). Απ'οτι γνωρίζω η συσκευή θα πάρει και την επόμενη έκδοση android, μέχρι τώρα πάντως η συσκευή με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο!!

 

Πλάκα πλάκα καλό! Το είχα δει, αλλά φαντάστηκα θα ήταν καμιά βλακεία που θα αναβόσβηνε τα φλας και δε το είχα δοκιμάσει. Δε πιάνει πάντα βέβαια, αλλά οκ.

Link to comment
Share on other sites

εμενα αγορασμενο απο κοσμοτε εχει μεινει ακομα στην v2.0.2b.d.e.:(

κι εγώ το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα θήκη από ali express. Πήρα μία για το 10L και ταιριάζει γάντι. Σε διαστάσεις είναι ακριβώς ίδιο, και η μόνες διαφορές είναι στη θύρα για τα ακουστικά που είναι σε άλλο σημείο, αλλά μπορεί κάποιος εύκολα να ανοίξει τρύπα και στο smart key, που είναι στο 10L λίγο πιο πάνω. Εμένα δε με επιρρεάζει κανένα από αυτά τα 2 οπότε μου κάθησε μια χαρά η θήκη, δεδομένου ότι δεν υπάρχουν για το plex πέρα από κάτι ελεεινές universal.
Link to comment
Share on other sites

Καμια διαφορα απο την ενημερωση ; Eχει την λειτουργια να αναβει το πλαισιο στα μηνυματα σαν notification light ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to TCL Plex

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...