Jump to content

TCL Plex


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς έγινε αυτό με το ηχείο, στα καλά καθούμενα δεν μπορεί να έγινε. Σίγουρα δεν σου έπεσε, δεν χτύπησε κάπου, ίσως νερό να μπήκε στην συσκευή; Κάτι πρέπει να έγινε. Εμένα παντός που μου έχει πέσει δύο φορές, ευτυχώς δεν έπαθε τίποτε και λειτουργεί σαν καινούργιο. Το έχω με τα εργοστασιακά θήκη και μεμβράνη. Δεν υπάρχουν πια στην αγορά έχει τελειώσει το στοκ και στο εξωτερικό, υπάρχουν πολύ λίγα κομμάτια και τιμές έχουν πάρει άνοδο. Η συσκευή παντός είναι κορυφαία σε όλα, ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι οι περισσότεροι την έχουμε αποκτήσει με €200! Είμαστε τυχεροί.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με το τιμολόγιο μου είχε βγει 135€. Πιο vfm δε γίνεται.

Μπα, δε μου έπεσε κάτω. Εκεί που έβλεπα νετφλιξ, ξαφνικά κόπηκε. Δεν είναι θέμα ρυθμίσεων βέβαια ή κάτι τέτοιο. Πάντως, αν το φυσήξω δυνατά, ακούγεται για πολύ λίγο και σταματάει ξανά. Να μάζεψε τόσο πολύ σκόνη μέσα, δύσκολο μου φαίνεται, γιατί το προσέχω κιόλας, αλλά ποιός ξέρει. Τώρα θα κανονίσω να το στείλω στο σέρβις να δούμε γιατί δεν διορθώνει αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με το τιμολόγιο μου είχε βγει 135€. Πιο vfm δε γίνεται.

Μπα, δε μου έπεσε κάτω. Εκεί που έβλεπα νετφλιξ, ξαφνικά κόπηκε. Δεν είναι θέμα ρυθμίσεων βέβαια ή κάτι τέτοιο. Πάντως, αν το φυσήξω δυνατά, ακούγεται για πολύ λίγο και σταματάει ξανά. Να μάζεψε τόσο πολύ σκόνη μέσα, δύσκολο μου φαίνεται, γιατί το προσέχω κιόλας, αλλά ποιός ξέρει. Τώρα θα κανονίσω να το στείλω στο σέρβις να δούμε γιατί δεν διορθώνει αλλιώς.

 

Ίσως δεν κάνει καλή επαφή για αυτό παίζει όταν το φυσάς.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ναι, αλλά δε μπορώ να το ανοίξω να το δω μόνος μου. Φοβάμαι να χάσω και την εγγύηση χωρίς λόγο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
νεος κατοχος κι εγω μετα απο το mate 10 που ειχα για 2μιση χρονια,πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες!ερωτηση προς τους κατοχους,η θηκη που εχει στην συσκευασια αξιζει η στην πρωτη πτωση θα την μαζευω κομματια μαζι με το κινητο;απο γυαλι εχετε καποια προταση;
Link to comment
Share on other sites

απο Βαρβαγιαννη στις Συκιές Θεσσαλονίκης το πήρες; πόσο; η θήκη είναι μια χαρά, οπως και η ζελατίνα, εμενα 3 φορές που μου έπεσε δεν έπαθε τίποτε, ημουν τυχερός. Υπάρχουν θήκες στην αντιπροσωπεία, μονο τηλεφωνικές παραγγελίες. με γειά θα το χαρείς. Edited by CaptainChris
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για Ρίχτερ μια ματιά στο Γερμανό. 129€ κοστίζει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για Ρίχτερ μια ματιά στο Γερμανό. 129€ κοστίζει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στον Γερμανό δεν υπάρχει καν στο site τους. Το είδες σε κατάστημα;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Στο site το είδα και εγώ σε αυτή την τιμή.αλλα έλεγε προσωρινά μη διαθέσιμο.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δει στο site λίγο πριν το γράψω εδώ.

Νομίζω ήταν διαθέσιμο τότε για αυτό το ποσταρα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η συσκευή μας αποκτά notification light μετά από ενημέρωση v202bh9
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να γράψω λίγο τις εντυπώσεις μου από την συσκευή.

Η αλήθεια είναι πως ήθελα να την αγοράσω και το χειμώνα, αλλά το φοβήθηκα, επειδή δεν γνώριζα καλά την μάρκα.

Ας αρχίσω με την ποιότητα κατασκευής η οποία είναι άριστη, κανένα παράπονο εδώ.

Στο performance και εκεί όλα τέλεια μέχρις στιγμής, γρήγορα και ακαριαία.

Τώρα στην οθόνη προερχόμενος από 2k super amoled (το προηγούμενο κινητό μου είναι το meizu pro 6 plus) τα πράγματα αρχίζουν και δυσκολεύουν. Σίγουρα πάρα πολύ καλή η οθόνη για ips, πολύ ωραία χρώματα, βαθύ μαύρο πολύ κοντά σε amoled, αλλά στο contrast και στην ανάλυση δεν το φτάνει. Στην κάμερα δεν έχω τραβήξει ακόμα πολλές φωτογραφίες αλλά μου έκανε εντύπωση η ποιότητα του ευρυγώνιου φακού.

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένος μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ηχείο μου το αντικατέστησε η εταιρία μες την εγγύηση και όλα εντάξει. Μια χαρά εξυπηρέτηση πάντως φαίνεται να έχουν. Το έστειλα και μέσω του eshop.gr που το είχα αγοράσει και δε πλήρωσα ούτε σεντ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει βελτιωθεί στον τομέα του after sales η εταιρεία πολυ.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

notification led πως γίνεται να αποκτήσει; Έχει και δεν είναι ενεργοποιημένα; Είναι δυνατόν;
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω το κινητό αλλά δεν νομίζω ότι εχει.μπορει να κάνω και λάθος.αλλιως υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που ανάβουν την οθονη,η το πίσω φλας

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Χρήστες από Τουρκία και Αίγυπτο που έχουν την συσκευή, λένε ότι στην τελευταία ενημέρωση η συσκευή αποκτά notification light τωρα το πώς και πού θα σας γελάσω. Οταν και αν έρθει και εδώ η ενημέρωση θα μάθουμε.
Link to comment
Share on other sites

Ενω μου κανει ολες τις ενημερωσεις των εφαρμογων δεν μου κανει ενημερωση δυο...το google chrome και το συστημα android webview,ξερει κανεις γιατι κ αν πρεπει να κανω κατι?
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα από τότε που το έκανα factory reset, παρατήρησα ότι δε μπορώ να απεγκαταστήσω το netflix. Δε ξέρω γιατί. Λες και είναι βασική εφαρμογή του συστήματος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to TCL Plex

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...