Jump to content

Honor 9X


fotisbasm_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλα υποσχομενο και αξιος αντικαταστατης του 8x μιας και και το 8x δυστυχώς λογο αποκλειστικοτητας του Γερμανός δεν πολυ κυκλοφορησε, για να δουμε εδω περι αυτης της συσκευης, το πλαισιο το εχει σχεδον ιδια τιμη σκρουτζ και αυτο ειναι ενα ατου (περιπου 270ε)

Περιμενω νεα σας ποιος το πηρε αλλα και τι γνωμη εχετε

Link to comment
Share on other sites

Με Kirin 710 στα 270€?

 

Ακλαφτο θα πάει.....

 

 

Μόνο αν έχει σούπερ κάμερα

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το πηρε κανεις να μας πει εντυπωσεις?
Το δοκίμασα σε κατάστημα. Τι να συζητήσουμε; Ένα Huawei P Smart Z είναι στην ουσία με τις κάμερες του P30 lite και το χρέπι τον 710. Αν έβρισκαν τρόπο να φέρουν το πραγματικό 9X θα είχε νόημα η συζήτηση. Αυτό που το "βάφτισαν" στη ζούλα 9Χ, στα 199€ θα έπρεπε να λανσαριστεί και πολλά θα του ήταν. Θέλουν και 270...

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς gaaps

Σε ένα εξάμηνο δε.θα.πουλαει ούτε κολώνιες η Χαβάη στην Ευρώπη

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς gaaps

Σε ένα εξάμηνο δε.θα.πουλαει ούτε κολώνιες η Χαβάη στην Ευρώπη

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Καλά, με το "πουρουπουπού" που πέφτει απ τους πουλημένους ΑΡΔ σε site, forum, κανάλια κλπ... σε συνάρτηση και με διάφορους πελάτες-Ovis aries, μην το έχεις και τόσο σίγουρο. Θα συνεχίσει και να "βαφτίζει" πρώην (αδειοδοτημένα) κινητά αλλιώς και θα τα βγάζει ως νέα. Αν χαμηλώσει δε και τιμές και συνεχίσει και κάτι χαζοπροσφορές για να τσιμπάνε οι "τιμούλα;" μια χαρά θα συνεχίσει να πηγαίνει.

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και 4η παραλλαγή του ίδιου τηλεφώνου. Ζητάνε και 350€ γι αυτό τώρα!!!

 

https://m.gsmarena.com/huawei_p_smart_pro_unveiled_with_a_48mp_main_cam_and_16mp_popup_selfie_cam-news-40642.php

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Και 4η παραλλαγή του ίδιου τηλεφώνου. Ζητάνε και 350€ γι αυτό τώρα!!!

 

 

 

https://m.gsmarena.com/huawei_p_smart_pro_unveiled_with_a_48mp_main_cam_and_16mp_popup_selfie_cam-news-40642.php

Με 350 αγόρασα το ΟΡ7 8/256.....

 

ΈΛΕΟΣ

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πρέπει;

Μπορεί;

Η Huawei είναι εκτός Google πια.

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις αν το honor 9x θα αναβαθμιστει σε android 10 ?
Ναι θα αναβαθμιστεί, έχει ανακοινωθεί και επίσημα. https://www.google.com/amp/s/www.huaweicentral.com/emui10-eligible-devices/amp/

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα στη παρέα. Παιδιά ξέρουμε αν έχει notification Led?
Όχι φίλτατε δεν έχει...

 

Προσωπικά όμως θα ζήσω χωρίς αυτό αφού η κυρία προηγούμενη συσκευή που είχα δεν έμεινα ευχαριστημένος...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για το κινητάκι. Στις γνωστές αλυσίδες έχει €229 βλέπω. Στο Σκρούτζ ξεκινά γύρω στα €180. Έχει αγοράσει κανείς από Σκρούτζ; Παίζει να είναι branded/κάτι ανάλογο ή να δώσω το παραπάνω 50άρικο να έχω το κεφάλι μου ήσυχο;

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ρίξε μια ματιά και σε αγγελίες.

Υπάρχουν σφραγισμένα ελληνικής αντιπροσωπείας στα 170-180€.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζει καποιος-α αν υπάρχει εφαρμογή ηχητικης ειδοποιησης χαμενων κλησεων......που να λειτουργεί σωστά;

Επισης....εγκατεστημενες εφαρμογές...οπως η μεγεθυνση οθονης ( τριπλο αγγιγμα)....ενω ειναι ενεργοποιημενη.....παυει να λειτουργεί μετά από λίγο!

 

υγ.οι υπεύθυνοι επικοινωνίας της εταιρείας μου είπαν δεν μπορούν να βοηθήσουν?! (καλα....θα πάρω τηλ. σε άλλη εταιρεία....μηπως αυτοί....ξερουν)!!!

Edited by kogia
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες καλησπέρα!

Ξέρετε πως ενεργοποιείται η μαύρη ρύθμιση στα menu (settings κλπ) και πως μπορω να το κανω να ανοίγει η οθόνη του απλά κάνοντας tap επάνω της και χωρίς να χρησιμοποιώ το πλαϊνό κουμπί;

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα!

 

Ξέρετε πως ενεργοποιείται η μαύρη ρύθμιση στα menu (settings κλπ) και πως μπορω να το κανω να ανοίγει η οθόνη του απλά κάνοντας tap επάνω της και χωρίς να χρησιμοποιώ το πλαϊνό κουμπί;

 

Σας ευχαριστώ!

Για μαύρο μενού καταρχάς, πρέπει να έχεις EMUI 10. Πας Ρυθμίσεις > Οθόνη και φωτεινότητα > Σκοτεινή λειτουργία

 

Για το 2ο που ζητάς δεν έχω βρει κάτι. Κι εγώ το ψάχνω αλλά δεν νομίζω να υπάρχει σαν επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχω το ΗΟΝΟR 9Χ δυο μηνες.......και προσπαθω να καταλαβω ποσο Μ Α Γ Ι Κ Η εταιρεια εινα η hyuawei !!!!!!!!!!!

 

π.χ οταν εγκαθιστω νεες εφαρμογες.........ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ..... αλλες οι οποιες ειναι ΠΡΟΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΕΣ και οχι μονο !!!!!!!!!! ε? τι? πως? (η λειτουργια του ενος χεριου.....η μεγεθυνση κ.α !!!!)

ΔΙΑΦΗΜΕΙΣΤΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!!!!!..........δεν χανονται τετοιες ευκαιριες!!

 

ΥΓ. το πηγα στο service στην μιχαλακοπουλου............και μου ελεγαν οτι να'ναι..........ΒΑΘΕΙΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ!!!

Edited by kogia
κοπηκε το μνμ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
"Παίζει" να υπάρχει κανείς άλλος εδώ που να έχει το ευρωπαϊκό 9X Pro, 6/256 με Kirin 810 και χωρίς GMS; Είναι διαθέσιμο στο Skroutz εδώ και λίγες εβδομάδες και το αγόρασα πριν μέρες.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εδώ και λίγες μέρες αγόρασα το 9x από Aliexpress με τον Kirin στα 135 ευρώ. Το πήρα για την σύζυγο και είναι τίμιο για τα χρήματα αυτά. Για περισσότερα χρήματα δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ίδια είναι ενθουσιασμένη, κυρίως με την χορταστικό οθόνη, σε σχέση με το mi a3 που είχε. Κατά τα άλλα δεν έχει ιδιαιτέρες απαιτήσεις, οπότε θα την καλύψει και με το παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Εχω android 10 και ψαχνω να βρω πως να κανω το fb και το messenger dark mode επειδη η λειτουργια force dark mode δεν υπάρχει στο κινητο.

Ξερει κανεις καποιο τροπο;

Σας ευχαριστω!

Edited by STK
Link to comment
Share on other sites

Εχω android 10 και ψαχνω να βρω πως να κανω το fb και το messenger dark mode επειδη η λειτουργια force dark mode δεν υπάρχει στο κινητο.

Ξερει κανεις καποιο τροπο;

Σας ευχαριστω!

 

 

Στις ρυθμίσεις -> Οθόνη και φωτεινότητα ->Σκοτεινή λειτουργία... τικάρισέ το και θα γίνουν όλα μαύρα.

Το messenger έχει dark mode που το επιλέγεις.

Το Viber επίσης έχει ρύθμιση.

Το fb προς το παρόν είναι άσπρο αλλά που θα πάει! Θα μαυρίσει και αυτό κάποια στιγμή. :D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε, το ειχα κανει αυτο αλλα νομιζα οτι το force mode θα κανει και το fb αλλα δεν πειραζει, ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 9X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...