Jump to content

Redmi Note 8T


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την EU έχω γι αυτό ρωτάω. Θυμάμαι παλιά στα Samsung άλλαζα της Rom με διαφορετικά Region σαν τα πουκάμισα, ενώ στα Xiaomi έχει περισσότερη διαδικασία.

 

Τώρα είδα ένα παλικάρι στο Facebook με eu του ήρθε μόλις τώρα η αναβάθμιση οπότε την έκαναν διαθέσιμη..

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή;

 

Την διανέμουν τυχαία σε μερικούς για αρχή, ανεξαρτήτως περιοχής.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

από τις 5 η ώρα που έκανα check είχε βγει η 12 σε μένα. μέχρι τώρα δεν παρατήρησα κάτι περίεργο

 

Ποια Rom έχεις την ΕU ή την MI;

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η EU;

 

Σαν beta stable, σε μερικούς χρήστες (τυχαία επιλογή). Η Global είναι ήδη διαθέσιμη σε όλους τους χρήστες, μέσω ΟΤΑ ή Fastboot.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι είδα είναι διαθέσιμη στο xda όποιος θέλει να την περάσει σαν recovery Rom. Χωρίς πολλά πολλά.
Link to comment
Share on other sites

Σαν beta stable, σε μερικούς χρήστες (τυχαία επιλογή). Η Global είναι ήδη διαθέσιμη σε όλους τους χρήστες, μέσω ΟΤΑ ή Fastboot.

 

Την πέρασα χειροκίνητα στο 8T της γυναίκας και το κινητό έγινε πιο γρήγορο γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε eu μπορούμε να περάσουμε χειροκίνητα την beta ή υπάρχει πρόβλημα;
Μπορείς να την περάσεις την beta global stable zip αρχείου μέσω του updater.

 

Μπορείς να βρεις στο xiaomifirmwareupdater.com/miui/willow

 

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την πέρασα χειροκίνητα στο 8T της γυναίκας και το κινητό έγινε πιο γρήγορο γενικά.

Μια επαναφορά εργοστασιακών θα ήταν απαραίτητο αν και προαιρετικό, ώστε να κάτσει καλά η ενημέρωση στη συσκευή και να μην έχει προβλήματα (και χωρίς επαναφορά οκ είναι, απλά το dark mode στο Google Assistant δείχνει κάπως άστα να πάνε, τίποτα το σοβαρό).

 

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ και μου φαίνεται λίγο πιο βαρύ το τηλέφωνο. Έχει κάτι λαγκ που και που
Link to comment
Share on other sites

Έχει λίγα κολλήματα όταν κατεβάζεις τη νέα γραμμή κατάστασης του MIUI 12 αλλά όχι και κάτι τραγικό. Πάντως ποιο καλύτερα πάει από το MIUI 11.

 

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Το Google Assistant πώς απενεργοποιείται με από την χρήση χειρονομίας; Όταν σερνω το δάχτυλο από την κάτω αριστερή ή δεξιά γωνία ανοίγει όλη την ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Το Google Assistant πώς απενεργοποιείται με από την χρήση χειρονομίας; Όταν σερνω το δάχτυλο από την κάτω αριστερή ή δεξιά γωνία ανοίγει όλη την ώρα.
Θα μπει σαν επιλογή σε μελλοντικές ενημερώσεις. Γιατί το 12ρι για το 8/8Τ έχει κάποιες ελλείψεις σε κάποια χαρακτηριστικά που έχουν οι άλλες συσκευές. Γενικά, είναι ένα χαρακτηριστικό του Android 10.

 

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φαίνεται να έχει αρκετή κατανάλωση στην μπαταρία.
Πράγματι, το παρατήρησα και εγώ. Πάντως άκουσα ότι και άλλες συσκευές υποφέρουν εκτός του 8/8Τ. Λένε ότι σε μελλοντική ενημέρωση θα το διορθώσουν.

 

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγω τελικά εχθές την eu χειροκίνητα.. Στην αρχή μου φάνηκε βαρη το τηλέφωνο.. Με την ωρα όμως και αφού το δούλεψα έστρωσε και πάει σφαίρα. Dark mode τέλειο, launcher εχω τον Microsoft και δουλεύουν ολες οι χειρονομίες κανονικά. Μενού ειδοποιήσεις έχουν γίνει πιο όμορφα αν και αυτό είναι υποκειμενικό τι αρέσει στον καθένα. Η μπαταρία εμένα παιδιά το ίδιο με πριν και μάλιστα θα έλεγα και ελαφρώς βελτιωμένη. Επειδή κάνω σχεδόν πάντα την ίδια χρήση κάθε πρωί απο την ωρα που το βγάζω απο τη φόρτιση αυτή την ώρα έχω τουλάχιστον ενα 5% παραπάνω σε σχέση με ότι είχα τις προηγούμενες μέρες. Θα δείξει με τον καιρό. Όσοι έχετε θέματα κάντε ενα καθαρισμό και μια επανεκκίνηση της συσκευής.Αν πάλι δείτε πρόβλημα τότε μάλλον χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Εννοείται στις ρυθμίσεις της μπαταρίας σε οσες εφαρμογές δεν περιμένετε ειδοποιήσεις να βάζετε τη ρύθμιση να κλείνουν οταν βγαίνετε απο την εφαρμογή. Ram ειδα οτι αφήνει λιγότερη. Πριν συνήθως ειχα 2 giga free ενω τώρα γυρω στο 1,5 Βέβαια αυτό δεν είναι αναγκαία κακό γιατί σημαίνει οτι μπορεί να κρατάει στη μνήμη της εφαρμογές που χρησιμοποιώ χωρίς να κάνει επιθετικό κλείσιμο. Αυτά για πρωτη μέρα.. Θα δούμε τις επόμενες πως θα πάει. Πάντως για την ώρα εχω πολύ θετικές εντυπώσεις!!!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγω τελικά εχθές την eu χειροκίνητα.. Στην αρχή μου φάνηκε βαρη το τηλέφωνο.. Με την ωρα όμως και αφού το δούλεψα έστρωσε και πάει σφαίρα. Dark mode τέλειο, launcher εχω τον Microsoft και δουλεύουν ολες οι χειρονομίες κανονικά. Μενού ειδοποιήσεις έχουν γίνει πιο όμορφα αν και αυτό είναι υποκειμενικό τι αρέσει στον καθένα. Η μπαταρία εμένα παιδιά το ίδιο με πριν και μάλιστα θα έλεγα και ελαφρώς βελτιωμένη. Επειδή κάνω σχεδόν πάντα την ίδια χρήση κάθε πρωί απο την ωρα που το βγάζω απο τη φόρτιση αυτή την ώρα έχω τουλάχιστον ενα 5% παραπάνω σε σχέση με ότι είχα τις προηγούμενες μέρες. Θα δείξει με τον καιρό. Όσοι έχετε θέματα κάντε ενα καθαρισμό και μια επανεκκίνηση της συσκευής.Αν πάλι δείτε πρόβλημα τότε μάλλον χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Εννοείται στις ρυθμίσεις της μπαταρίας σε οσες εφαρμογές δεν περιμένετε ειδοποιήσεις να βάζετε τη ρύθμιση να κλείνουν οταν βγαίνετε απο την εφαρμογή. Ram ειδα οτι αφήνει λιγότερη. Πριν συνήθως ειχα 2 giga free ενω τώρα γυρω στο 1,5 Βέβαια αυτό δεν είναι αναγκαία κακό γιατί σημαίνει οτι μπορεί να κρατάει στη μνήμη της εφαρμογές που χρησιμοποιώ χωρίς να κάνει επιθετικό κλείσιμο. Αυτά για πρωτη μέρα.. Θα δούμε τις επόμενες πως θα πάει. Πάντως για την ώρα εχω πολύ θετικές εντυπώσεις!!!

 

Αυτό που έγραψες με τις εφαρμογές που δεν περιμένουμε ειδοποιήσεις να κλείνουν που το βρίσκεις;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έγραψες με τις εφαρμογές που δεν περιμένουμε ειδοποιήσεις να κλείνουν που το βρίσκεις;

 

Μπαταρία και απόδοση - εφαρμογή εξοικονόμηση ενέργειας - και μέσα εκεί μπαίνεις στην κάθε εφαρμογή ξεχωριστά και διαλέγεις τι θέλεις να κάνεις. Έχει 4 επιλογές. Σε αυτές που δεν περιμένεις ειδοποιήσεις και θέλεις να κλείνουν όταν βγαίνεις για να μην τρέχουν στο παρασκήνιο και καταναλώνουν μπαταρία διαλέγεις την τελευταία επιλογή κάτω που γράφει περιορισμός ενεργειών παρασκηνίου.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία και απόδοση - εφαρμογή εξοικονόμηση ενέργειας - και μέσα εκεί μπαίνεις στην κάθε εφαρμογή ξεχωριστά και διαλέγεις τι θέλεις να κάνεις. Έχει 4 επιλογές. Σε αυτές που δεν περιμένεις ειδοποιήσεις και θέλεις να κλείνουν όταν βγαίνεις για να μην τρέχουν στο παρασκήνιο και καταναλώνουν μπαταρία διαλέγεις την τελευταία επιλογή κάτω που γράφει περιορισμός ενεργειών παρασκηνίου.

 

Ευχαριστώ φίλε

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να διαγράψω τον Microsoft launcher και δεν διαγράφεται με τίποτα. Τι χάλι είναι αυτό; Έχει κανείς καμιά ιδέα πως να το κάνω απεγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να διαγράψω τον Microsoft launcher και δεν διαγράφεται με τίποτα. Τι χάλι είναι αυτό; Έχει κανείς καμιά ιδέα πως να το κάνω απεγκατάσταση;

Πώς γίνεται αυτό;

Αν πας στη διαχείριση εφαρμογών δεν δίνει επιλογή για απεγκατάσταση;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό;

Αν πας στη διαχείριση εφαρμογών δεν δίνει επιλογή για απεγκατάσταση;

 

Δίνει επιλογή να το διαγράψω αλλά δεν διαγράφεται. Γράφει αδυναμία αφαίρεσης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...