Jump to content

Λυπητερές ιστορίες (Τρακαρίσματα κ.λ.π.)


Hunter
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ημουνα σε ενα στενο και ηθελα να βγω σε μια λεωφορο κοιταζω αριστερα και ψιλοχαζευω απεναντι και ξεκιναω χωρις να κοιταξω μπροστα νομιζοντας οτι εχει ξεκινησει ο μπροστινος μου,

αλλα δεν ειχε ξεκινησει :(

και ετσι του την εχωσα :wacko:

εγω με atos απλα στραβωσε η πινακιδα μου αυτος με ford sierra παει ο προφυλακτηρας του :(

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • Απαντήσεις 222
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

http://img164.imageshack.us/img164/2278/image141pm.jpg

 

Πως με βρίσκετε; :confused:

Σταματημένος σε πάρκινγκ,πάω να ξεκινήσω και αντί να πάω λίγο μπροστά,κόβω τελείως το τιμόνι και βρίσκω σε ένα τοιχάκι 30 πόντων με αποτέλεσμα το παραπάνω.

Να προσέχεις τόσα χρόνια και να την παθαίνεις έτσι...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση από εμένα.

Προχθές έπεσε πίσω αριστερά μου ένας μεθυσμένος, έγινε δυνατό χτύπημα. Με γύρισε και έπεσα και σε ένα ακόμη παρκαρισμένο.

0.65 έβγαλε το αλκοτεστ για αυτόν και εγώ 0.

Σε οποιαδήποτε περίπτωση αυτός δεν είναι υπεύθυνος;

Link to comment
Share on other sites

Πισω αριστερα + μεθυσμενος = κατα πασα πιθανοτητα αυτος θα βγει υπευθυνος! ;)

Cool!:)

Ήθελα όμως να ρωτήσω πιο γενικά.

Ας πουμε εγώ πήγαινα και τον χτυπούσα τη στιγμή που οδηγεί και είναι μεθυσμένος.

Πάλι αυτός δεν θα είναι υπεύθυνος από τη στιγμή που δεν θα έπρεπε να βρίσκεται στο δρόμο;

Link to comment
Share on other sites

...εγώ ξαπλωμένη χαλαρά στο πίσω κάθισμα με τα πόδια στο τζάμι..

Τουλάχιστον δεν ήσουν στο μπροστά κάθισμα με τα πόδια στο μπροστά τζάμι, διότι καταλαβαίνεις τι κίνδυνο είχες ε; Μέχρι και να τραυματιστείς ΠΑΡΑ πολυ άσχημα....

Αν δεν ήσουνα και εντελώς ξυπόλυτη, αν έσπαγε το τζάμι (που τα πίσω συνήθως) δεν είναι και τόσο ασφαλείας όσο ο ανεμοθώρακας μπροστα...............

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Cool!:)

Ήθελα όμως να ρωτήσω πιο γενικά.

Ας πουμε εγώ πήγαινα και τον χτυπούσα τη στιγμή που οδηγεί και είναι μεθυσμένος.

Πάλι αυτός δεν θα είναι υπεύθυνος από τη στιγμή που δεν θα έπρεπε να βρίσκεται στο δρόμο;

 

Όχι. Αν είναι μεθυσμένος αλλά δεν φταίει...δεν φταίει. Τον πληρώνεις κανονικά και αυτός πληρώνει το πρόστιμό του που είναι μεθυσμένος.

Όπως και αν πέσεις σε ένα παράνομα παρκαρισμένο, το πληρώνεις κανονικά και το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να του κόψουν κλήση. (παρά το γεγονός ότι το παράνομα παρκαρισμένο λόγο αυτής της παράβασης ίσως με κοινή λογική να είναι συνυπαίτιο)

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον δεν ήσουν στο μπροστά κάθισμα με τα πόδια στο μπροστά τζάμι, διότι καταλαβαίνεις τι κίνδυνο είχες ε; Μέχρι και να τραυματιστείς ΠΑΡΑ πολυ άσχημα....

Αν δεν ήσουνα και εντελώς ξυπόλυτη, αν έσπαγε το τζάμι (που τα πίσω συνήθως) δεν είναι και τόσο ασφαλείας όσο ο ανεμοθώρακας μπροστα...............

 

Χμ...το γνωρίζω...γυρνούσαμε από ταξίδι και ήμασταν σε φάση σταμάτα ξεκίνα γι' αυτό και καθόμουν σε τέτοια στάση...

 

Όσο για τα υπόλοιπα περί "ποδαριών" έξω από το παράθυρο κτλ....εχμ...μάλλον καταλάβατε λάθος και αρχίσατε ολόκληρο διάλογο...φορούσα παπούτσιααααα!!! Τα παπούτσια μου ακουμπούσαν στο τζάμι ντε! Δεν είμαι από αυτούς...ή μάλλον αυτές...που βγάζουν τη γυμνη ποδάρα εκτός αυτοκινήτου! Έλεος δηλαδή...γυφτιά! Και μιλάω για πίσω τζάμι αυτοκινήτου που δεν ανοίγει (3θυρο car)!!! Και μετά από 4 ώρες ταξίδι σταμάτα ξεκίνα...είχα δικαίωμα να τεντώσω λίγο το πόδι (με το παπούτσι πάντα μαζί) ! Ουφ...πια! :D

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

lol

 

Ορίστε, πέσατε να τη φάτε την κοπέλα !!! αχαχαχαχ :):):)

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Καλα αμα γινει τρακαρισμα οπως εισαι ξαπλωμενη πισω,δυσκολευμαι να καταλαβω που θα βρεθουν τα διαφορα μελη σου.
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Φαγωθήκατε να με διαμελήσετε πάντως ε! Να 'στε καλά! Σταμάτα-ξεκίνα ήμασταν...τα μέλη μου θα έμεναν στη θέση τους, όπως και έμειναν (φτου φτου φτου)!
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αν είναι μεθυσμένος αλλά δεν φταίει...δεν φταίει. Τον πληρώνεις κανονικά και αυτός πληρώνει το πρόστιμό του που είναι μεθυσμένος.

Δηλαδή ένας μεθυσμένος μπορεί να κυκλοφορεί στο δρόμο;

Αυτός που τράκαρα εγώ ούτε που κατάλαβε από που βγήκα στον δρόμο όταν έπεσε πάνω μου.

Αν το πάω δικαστικά υπάρχει περίπτωση να χάσω δίκη;

Δεν σας περιγράφω πως έγινε το ατύχημα γιατί το σημείο που θέλω να εστιάσω είναι η μέθη του άλλου οδηγού.

Ξέρω οτι έχω δίκιο, δεν γνωρίζω όμως αν μπορώ να το αποδείξω.

Έχω και μάρτυρα, που τα είδε όλα εκτός αυτοκινήτου, αλλά είναι φίλος μου και νομίζω η κατάθεσή του δεν λαμβάνεται υπόψην.

 

Όπως και αν πέσεις σε ένα παράνομα παρκαρισμένο, το πληρώνεις κανονικά και το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να του κόψουν κλήση. (παρά το γεγονός ότι το παράνομα παρκαρισμένο λόγο αυτής της παράβασης ίσως με κοινή λογική να είναι συνυπαίτιο)

Έτσι έγινε και όταν η φίλη μου πήγε να το πει στον τροχονόμο, μόνο που δεν την έβρισε.

Link to comment
Share on other sites

Aν φταίει σίγουρα είσαι καλυμένος. Το ότι ο μάρτυρας είναι φίλος σου δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, σίγουρα όμως είναι καλό που υπάρχει. Δυστυχώς δεν γνωρίζω και εγώ περισσότερα, πάντως ο μεθυσμένος οδηγός όταν δεν φταίει δεν αντιμετωπίζεται με κάποιον ιδιαίτερο τρόπο, δικαιώνεται 100% και απλά υποβάλεται στο πρόστιμο που προβλέπεται για τη μέθη του.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ένας μεθυσμένος μπορεί να κυκλοφορεί στο δρόμο;

Αυτός που τράκαρα εγώ ούτε που κατάλαβε από που βγήκα στον δρόμο όταν έπεσε πάνω μου.

Αν το πάω δικαστικά υπάρχει περίπτωση να χάσω δίκη;

Δεν σας περιγράφω πως έγινε το ατύχημα γιατί το σημείο που θέλω να εστιάσω είναι η μέθη του άλλου οδηγού.

Ξέρω οτι έχω δίκιο, δεν γνωρίζω όμως αν μπορώ να το αποδείξω.

Έχω και μάρτυρα, που τα είδε όλα εκτός αυτοκινήτου, αλλά είναι φίλος μου και νομίζω η κατάθεσή του δεν λαμβάνεται υπόψην.

 

 

Έτσι έγινε και όταν η φίλη μου πήγε να το πει στον τροχονόμο, μόνο που δεν την έβρισε.

 

Είσαι σίγουρος οτι η ασφάλεια σου θα πληρώσει ΠΑΡΑΝΟΜΑ παρκαρισμένο αυτοκίνητο;;;; Δεν το νομίζω, τουλάχιστον όχι τόσο εύκολα.

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι η ασφάλεια σου θα πληρώσει ΠΑΡΑΝΟΜΑ παρκαρισμένο αυτοκίνητο;;;; Δεν το νομίζω, τουλάχιστον όχι τόσο εύκολα.

Kαλά αυτό είναι το λιγότερο καθώς πρόκειται για ένα πολύ παλιό βαν το οποίο χτύπησα στην πίσω γωνία του. Όπως καταλαβαίνεις η ζημιά είναι πολύ μικρή για αυτόν.

Τώρα που σκέφτομαι πάλι αυτό που έγινε τρέμω.:cry:

Σκέφτομαι πως θα το προχωρήσω το θέμα, αλλά θέλω να πατήσω σε πολύ σίγουρο δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Μία σχετικά απλή γρατζουνιά σε Audi A3 στον πίσω προφυλακτήρα (μόνο χρώμα, δεν είχε κάνει ούτε βαθούλωμα) και 210 ευρώ στο φανοποιείο. Τη στιγμή που ένας φίλος μου με Renault Megane ΙΙ πλήρωσε 250 ευρώ και είχε φάει όλο το αυτοκίνητο από την πόρτα του οδηγού μέχρι και το πίσω φως...
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που ακουμπήσετε παρκαρισμένο ΠΑΡΑΝΟΜΑ, καλέστε την τροχαία. Να γράψει αναφορά οτι ήταν αυτός παράνομα παρκαρισμένος, και μετά αφήστε την ασφάλεια να βγάλει άκρη. Χλωμό, χλωμότατο, από τη στιγμή που ήταν ΠΑΡΑΝΟΜΑ παρκαρισμένος η ασφάλεια σας να πληρώσει όλη τη ζημιά. Σε τέτοιες περιπτώσεις ΠΑΝΤΑ τροχαία.

 

Για πείτε κανένας που του έχει τύχει παρόμοιο περιστατικό...

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που ακουμπήσετε παρκαρισμένο ΠΑΡΑΝΟΜΑ, καλέστε την τροχαία. Να γράψει αναφορά οτι ήταν αυτός παράνομα παρκαρισμένος, και μετά αφήστε την ασφάλεια να βγάλει άκρη. Χλωμό, χλωμότατο, από τη στιγμή που ήταν ΠΑΡΑΝΟΜΑ παρκαρισμένος η ασφάλεια σας να πληρώσει όλη τη ζημιά. Σε τέτοιες περιπτώσεις ΠΑΝΤΑ τροχαία.

 

Για πείτε κανένας που του έχει τύχει παρόμοιο περιστατικό...

 

Eμένα μου έχει τύχει. Κάποιος @%$# παραβιάζει STOP και για να τον αποφύγω χτυπώ το παράνομα παρκαρισμένο (και ήταν κοντά σε διασταύρωση και απαγορευόταν η στάθμευση) Μάλιστα αν δεν υπήρχαν τα παράνομα παρκαρισμένα και θα τον είχα δει και αυτός δε θα σταματούσε στη μέση του δρόμου "για να δει".

 

Τί έγινε ακριβώς δεν ξέρω μιας και επιλήφθηκαν του θέματος οι γονείς

πάντως ο παράνομα παρκαρισμένος αποζημιώνεται 100% είτε από εμένα είτε από αυτόν που παραβίασε το STOP (νομίζω έχουν κινηθεί εναντίον αυτού που παραβίασε το STOP)

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρώ πολύ βλακώδες. Ο παράνομος είναι παράνομος. Δηλαδή συγγνώμη. Αν κάποιος έχει παρκάρει και έχει κλείσει το μισό δρόμο παράνομα, και περνώντας κανονικά τον γδάρω, θα τον ΠΛΗΡΩΣΩ και απο πάνω, ενώ έπρεπε να με πληρώσει ΑΥΤΟΣ;;; :mad:
Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Ναι... Θα τον πληρωσεις για την ζημια που του εκανες και αυτος με την σειρα του θα πληρωσει το προστιμο που πρεπει να πληρωσει για την παραβαση του! :ο
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω πεσει με το μηχανακι με αποτελεσμα να στραβωσουν τιμονια,πατιθρες, σκιμενες σελες και ολα τα πλαστικα σπασμενα(ηταν και ακριβο μεταλλικο το χρωμα)250 ευρω ζημια, και η ειρωνεια ειναι οτι επεσα στον δρομο που κατεβαινει σπιτι μου, γιατι χαζευα:stupid:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:shock: Σήμερα το πρωί στη Νέα Ιωνία Βόλου...

 

 

http://img240.imageshack.us/img240/6096/17050611399jq.th.jpg http://img108.imageshack.us/img108/7820/17050611149vr.th.jpg http://img133.imageshack.us/img133/5981/17050611161zt.th.jpg http://img235.imageshack.us/img235/1029/17050611173ln.th.jpg

 

 

Πρωταγωνιστές:

 

- Δύο ηλικιωμένες γυναίκες από την Ελβετία με ένα Άσπρο Φορτηγάκι-Τροχόσπιτο

(Πέρασε το "Stop" χωρίς να σταματήσει!!!:mad:)

 

- Μια κοπέλα με ένα μπλε Ford (πήγαινε κανονικά)

 

 

 

Ασθενοφόρα, Αστυνομία, Πυροσβεστικά ήρθαν σε 5 λεπτά! http://www.ellinadiko.com/forum/images/smilies/xeri_ok1ani.gif

 

Ευτυχώς δεν υπήρξαν τραυματισμοί...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...