Jump to content

Κινητο εως 300 ευρω χωρις απαιτησεις.


Avitor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.

Θελω να παρω ενα κινητο μεχρι 300 ευρω χωρις τρελες απαιτησεις.

Να μιλαω θελω να εχει καλη εως πολυ καλη μπαταρια και χαμηλο sar αν ειναι ευκολο.

Επειδη κιολας δεν το εχω και πολυ(και δεν μ'ενδιαφερει κιολας) δεν θελω τρελα πραγματα με root-αναβαθμισεις και διαφορα αλλα τετοια κολπα οποτε οσο πιο χαλαρα ειναι τα πραγματα ν'ασχολουμαι οσο το δυνατον λιγοτερο με τετοια θεματα τοσο το καλυτερο.

Επισης να μην κολλαει θελω οπως εχω δει σε κατι φιλους οτι κανει κατι τρελα οποτε δεν ξερω αν ειναι θεμα επεξεργαστη.Αυτο που εχω δει ειναι το Samsung A70 αλλα δεν ξερω αν ειναι καλο η αν πρεπει ν'ανεβω σε κατι καλυτερο η ακομη και να κανω την δουλεια μου με κατι φθηνοτερο.

Θα το κρατησω χρονια μιας και δεν αλλαζω ευκολα κινητο οποτε οσο περισσοτερο μου κρατησει απο θεμα χαρακτηριστικων τοσο το καλυτερο.

Τι θα μου προτεινατε συμφωνα με αυτα που θελω?

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung μια χαρά είναι γι'αυτα που ζητάς. Από εκεί και πέρα μια καλή και φθηνή επιλογή είναι το xiaomi mi a3, περίπου στα 170€, για 2 χρονάκια θα σε βγάλει από άποψη χαρακτηριστικών. Κοντά στα 300€ δες και τα honor 20 και honor view 20 από best price, εξαιρετικά all around κινητά. Πάντως θα σου έλεγα να περιμένεις την Black Friday τέλος του μήνα, λογικά σε αυτό το budget θα έχεις πολλές επιλογές.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Redmi note 8 pro.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung μια χαρά είναι γι'αυτα που ζητάς. Από εκεί και πέρα μια καλή και φθηνή επιλογή είναι το xiaomi mi a3, περίπου στα 170€, για 2 χρονάκια θα σε βγάλει από άποψη χαρακτηριστικών. Κοντά στα 300€ δες και τα honor 20 και honor view 20 από best price, εξαιρετικά all around κινητά. Πάντως θα σου έλεγα να περιμένεις την Black Friday τέλος του μήνα, λογικά σε αυτό το budget θα έχεις πολλές επιλογές.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Σιγουρα θα περιμενω Black Friday αλλα θελω να 2-3 επιλογες για να τις παρακολουθω μεχρι τοτε.

Δεν θελω να παρω κινητο μονο για 2 χρονια αλλα πολυ παραπανω γιατι δεν αλλαζω συχνα.Θελω να μου κρατησει οσο το περισσοτερο γινεται ακομα και πενταετια και παραπανω αν ειναι δυνατον αν και μπορει να ειναι δυσκολο και το καταλαβαινω.

Θα δω και αυτα που μου προτεινεις τα Honor και ηθελα να σε ρωτησω αν ειναι καλυτερα του samsung κι αν εχουν χαμηλο sar.

Σ'ευχαριστω για τις προτασεις σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Redmi note 8 pro.

Ναι το κοιτουσα και αυτο να σου πω την αληθεια.

Ειναι καλυτερο απο το samsung?

Link to comment
Share on other sites

M9t pro. Σε βγάζει μπόμπα για 3 χρόνια

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Σε σχεση με τα Honor που προταθηκαν το Χiaomi Note 8 pro και το samsung ειναι καλυτερο?

 

Παιδια για να μου κρατησει ενα κινητο πανω απο 3-4 χρονια θα πρεπει να σκασω κανενα 1000αρικο φανταζομαι ε?

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ SAR το mi9t pro. Οκ δεν είναι τόσο τραγικό αλλά γιατί να το επιλέξεις.

Για μένα mia3, redmi note7/8 αλλιώς a70

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με τα Honor που προταθηκαν το Χiaomi Note 8 pro και το samsung ειναι καλυτερο?

 

Παιδια για να μου κρατησει ενα κινητο πανω απο 3-4 χρονια θα πρεπει να σκασω κανενα 1000αρικο φανταζομαι ε?

 

Aναλογα τη χρήση που κάνει κάποιος. Εγώ θεωρώ ότι με μια συσκευή με επεξεργαστή 730 και άνω άνετα βγάζεις πενταετία....

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ SAR το mi9t pro. Οκ δεν είναι τόσο τραγικό αλλά γιατί να το επιλέξεις.

Για μένα mia3, redmi note7/8 αλλιώς a70

Nαι το ειδα κι εγω το sar απο το mi9t pro και το αποκλειω.

Και απο τα υπολοιπα που τσεκαρα λεω να παραμεινω η στο redmi note 8 η στο Α70 εκτος αν παιξει κατι αλλο σε πολυ χαμηλη το επομενο διαστημα.

H xiaomi εχει αλλο λειτουργικο σε σχεση με την samsung η ειναι ακριβως το ιδιο?

Δεν εννοω για το android και ισως δεν το εθεσα σωστα αλλα για την γενικοτερη λειτουργια με τα μενου μεσα στο κινητο ειτε για τα updates και την υποστηριξη που θα εχουν και τα δυο σαν κινητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aναλογα τη χρήση που κάνει κάποιος. Εγώ θεωρώ ότι με μια συσκευή με επεξεργαστή 730 και άνω άνετα βγάζεις πενταετία....

Ποια κινητα ειναι αυτα που μπορει να σου βγαλουν τοσο πολυ?

Link to comment
Share on other sites

Nαι το ειδα κι εγω το sar απο το mi9t pro και το αποκλειω.

Και απο τα υπολοιπα που τσεκαρα λεω να παραμεινω η στο redmi note 8 η στο Α70 εκτος αν παιξει κατι αλλο σε πολυ χαμηλη το επομενο διαστημα.

H xiaomi εχει αλλο λειτουργικο σε σχεση με την samsung η ειναι ακριβως το ιδιο?

Δεν εννοω για το android και ισως δεν το εθεσα σωστα αλλα για την γενικοτερη λειτουργια με τα μενου μεσα στο κινητο ειτε για τα updates και την υποστηριξη που θα εχουν και τα δυο σαν κινητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια κινητα ειναι αυτα που μπορει να σου βγαλουν τοσο πολυ?

 

Ολοι οι κατασκευαστές έχουν το δικό τους user interface στις συσκευές τους. Τα xiaomi από την άλλη μπορεί να διαφέρουν και μεταξύ τους ανάλογα με το αν είναι stock android ή όχι.

 

Επειδή δεν κάνεις καμιά τρομερή χρήση από ότι λες θεωρητικά όλες οι συσκευές σε καλύπτουν. Όσο για το sar είναι μια ένδειξη και δεν είναι σαφές το τι ισχύει στην πράξη. Στο pc steps είχε ανέβει και μια επεξήγηση ως προς το πώς μετράται.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το sar είναι εντός των επιτρεπτών ορίων δεν υπάρχει ο παραμικρός φόβος. Γι αυτό έχουν θεσπιστεί τα όρια. Από την άλλη το sar που αναφέρει ο κατασκευαστής δεν έχει και τόσο σημασία γιατί επηρεάζεται και από το ποσό καλό σήμα έχει το κινητό. Μπορεί ένα κινητό με χαμηλό sar να δουλεύει πάντα στο ανώτερο όριό του επειδή δεν έχει καλό σήμα και ένα με μεγαλύτερο ονομαστικό sar αλλά με καλό σήμα να δουλεύει σε χαμηλότερη τιμή sar. Όπως ανέφερε και ο φίλος παραπάνω υπάρχει άρθρο στο pcsteps που αναφέρεται αναλυτικά σε αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Και γω τι χω βάλει στο μάτι τo mi9 pro αλλά με φρενάρει το sar..

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι όντως στα επιτρεπτά όρια οι κινεζικές συσκευές?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...