Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε bill33 δεν έχει απ' ότι βλέπω γιατί σε άλλα xiaomi που έχω δει από κοντά την έχουν προσθέσει αυτή τη λειτουργία.Πιστευω το mi note 10 να την πάρει με τη miui12.

 

Το auto που εχει τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αυξομειώσεις την ένταση,το contrast,την οξύτητα των χρωμάτων κλπ.Το έχω δει σε mi 10, σε mi note 10 lite...
Link to comment
Share on other sites

για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να αγοράσει τη συσκευή από Ισπανία στα 350 ευρώ.

και αφού μιλάμε για Ευρώπη, σημαίνει πως δεν έχει έξοδα τελωνείου και η εγγύηση θα είναι δυο έτη.

https://gr.gizchina.com/2020/08/22/xiaomi-mi-note-10-available-deal-es-2/

 

Πήρα απάντηση στο ερώτημα που έκανα δυστηχώς.

Τυπογραφικό λάθος ήταν. Διορθώθηκε. Ευχαριστούμε για την επισήμανση.

Μέχρι στιγμής ισχύει ότι δεν θα κυκλοφορήσει εκτός Κίνας. Για οτιδήποτε νεότερο θα ενημερώσουμε.

 

η εγγύηση όμως θα καλύπτεται από το κατάστημα αγοράς (δλδ θα το στείλεις ισπανία αν πάθει κάτι). Να τα λέμε όλα μην νομίζει κανένας υπάρχει κάλυψη από "επίσημη αντιπροσωπία" (δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα στα ξαομι, επίσημος διανομέας υπάρχει).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Τωρα στις διακοπες πηρα το πακετο του Cosmote unlimited GB για 15 ημερες με 6,5 ευρω. Πρoσπαθωντας να κανω τη συσκευη μου hotspot για το κινητο της κορης διαπιστωσα οτι στο 5λεπτο ενω η συνδεση με το κινητο της κορης (το ιδιο εκανε ΚΑΙ με το κινητο της γυναικας) ηταν ενεργη, παρολα αυτα δεν μετεδιδα internet. Kαθε 5 περιπου λεπτα εκλεινα και ξανανοιγα τη συνδεση για να μπορεσω να μεταδωσω internet. Διαπιστωσε κατι παρομοιο κανεις??? (εννοειται ειχα εκτος ολους τους χρονικους περιορισμους η τους περιορισμους του ογκου των δεδομενων.) Εν ολιγοις μου εβγαλε τα συκωτια μεχρι να κατσει η κορη κανα μισαωρο στο tiktok. Αγανακτησα πραγματικα.

 

Επισης σχετικα με τα παραπανω post που διαβασα να πω οτι εχω δικιμασει καμια 10 αρια Gcam, Ultracam κλπ. με διαφορα .xml για νυχτα και μερα. Ε..η μαμα καμερα ειναι σαφως καλυτερη σε ολες τισ συνθηκες. Τελος οι gcam για μενα. Ισως λιιιιιιγο καλυτερο video να εχει η Footej camera (premium). Σε φωτογραφια ομως δεν υπαρχει αντιπαλος καμμια gcam.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις από γνωστή αλυσίδα όπως Kωτσοβολος, Γερμανός, public, plaisio, mediamarkt... έχει κανονικά 2ετη εγγύηση. Κάνω λάθος; Το πληρώνεις βέβαια αρκετά παραπάνω!
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις από γνωστή αλυσίδα όπως Kωτσοβολος, Γερμανός, public, plaisio, mediamarkt... έχει κανονικά 2ετη εγγύηση. Κάνω λάθος; Το πληρώνεις βέβαια αρκετά παραπάνω!

 

2ετή εγγύηση infoquest ναι

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάντως δεν χρειάζεται Gcam σε καμία περίπτωση. Η κάμερα είναι πολύ καλή μέρα και νύχτα.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος λεει οτι η gcam εινσι χειροτερη απο τη μαμα καμερα, συγνωμη αλλα ειναι ασχετος.

βαλτε burial 8 και το xml του dennis και ελατε μετα νσ το ξανασυζητγσουμε

Link to comment
Share on other sites

Mου φαίνεται αξίζει να πάει κανείς στο mi note 10 από το να δώσει αλλά 200 ευρώ τουλάχιστον και να πάει στο mi 10.
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε η MIUI 12.0.1.0.QFDEUXM Σταθερή.

 

Ψαχτείτε!!!

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Οποιος λεει οτι η gcam εινσι χειροτερη απο τη μαμα καμερα, συγνωμη αλλα ειναι ασχετος.

βαλτε burial 8 και το xml του dennis και ελατε μετα νσ το ξανασυζητγσουμε

 

Η Burial beta 8 κρασαρει με ολα τα xml του Dennis που βρηκα για Note 10. Αλλα και με Makshow τα xml το ιδιο. Αν δεν τις φορτωσεις xml να κρασαρει, οι φωτο που βγαζει μαμα ειναι ετσι... https://ibb.co/vBHX45g

Μονο αν ενεργοποιησεις lib pacher απ τις ρυθμισεις βγαζει κανονικες φωτο.

Για βοηθα μας ρε σχετικε γιατι εμεις δεν ξερουμε..

Για δωσε το link με το xml του Dennis που λες να δουμε τι ψαρια πιανει..

Τelegram εχουμε.

Συγγνωμη εε??

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Η Burial beta 8 κρασαρει με ολα τα xml του Dennis που βρηκα για Note 10. Αλλα και με Makshow τα xml το ιδιο. Αν δεν τις φορτωσεις xml να κρασαρει, οι φωτο που βγαζει μαμα ειναι ετσι... https://ibb.co/vBHX45g

Μονο αν ενεργοποιησεις lib pacher απ τις ρυθμισεις βγαζει κανονικες φωτο.

Για βοηθα μας ρε σχετικε γιατι εμεις δεν ξερουμε..

Για δωσε το link με το xml του Dennis που λες να δουμε τι ψαρια πιανει..

Τelegram εχουμε.

Συγγνωμη εε??

@mi10XMLs ειναι το καναλι στο τελεγκραμ με τα xml. Το ρε σχετικε ελπιζω να μην ειναι ειρωνικο. Τα xml του ντενις, κρασαρουν μονο σε εσενα φιλε μου. Μην το γενικευεις. Το μονο που μπορω να σκεφτ. Ειναι οτι δεν εκανες διαγραφη δεδομενων στην εφαρμοφη. Για κανε το και ξαναδοκιμασε.

Σημερα βφηκε miui12. Δεν εκανα πολλα τεστ, παντως εξακολουθει η gcam να ειναι καλυτερη της μαμας εφαρμογης. Αυτα απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

@mi10XMLs ειναι το καναλι στο τελεγκραμ με τα xml. Το ρε σχετικε ελπιζω να μην ειναι ειρωνικο. Τα xml του ντενις, κρασαρουν μονο σε εσενα φιλε μου. Μην το γενικευεις. Το μονο που μπορω να σκεφτ. Ειναι οτι δεν εκανες διαγραφη δεδομενων στην εφαρμοφη. Για κανε το και ξαναδοκιμασε.

Σημερα βφηκε miui12. Δεν εκανα πολλα τεστ, παντως εξακολουθει η gcam να ειναι καλυτερη της μαμας εφαρμογης. Αυτα απο εμενα.

 

Φυσικα και δεν εκανα διαγραφη δεδομενων σε μια εφαρμογη (gcam) που εγκατεστησα πριν 2 λεπτα. Ποιος ο λογος να το κανω?????

 

EDIT..εκανα εκκαθαριση προσωρινης μνημης και εκκαθαριση δεδομενων. Τιποτα δεν αλλαξε. Βγαζει super extra noisy φωτο σαν το λινκ που ανεβασα πριν, εκτος και αν ενεργοποιησεις lib pacher. Με xml's εξακολουθει να κρασαρει. (Me miui 12 τα ιδια)

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζω και εγω τωρα!

Αντε να δουμε μηπως ομόρφυνε καθόλου το miui με την 12 γιατι σκεφτόμουν να το πουλήσω το κινητό

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζω και εγω τωρα!

Αντε να δουμε μηπως ομόρφυνε καθόλου το miui με την 12 γιατι σκεφτόμουν να το πουλήσω το κινητό

 

To πολυ πολυ να προσθεσαν κανα wallpaper. Mη περιμενεις εντυπωσιακες αλλαγες. Κατα 99% θα μεινει το ιδιο.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

To πολυ πολυ να προσθεσαν κανα wallpaper. Mη περιμενεις εντυπωσιακες αλλαγες. Κατα 99% θα μεινει το ιδιο.

 

extra animations, λιγες αλλαγες στα notifications και λίγες προσθήκες στις ρυμθίσεις...αυτό είναι όλο...

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου κόλλησε η κάμερα, στο τέλος έβγαλε μήνυμα για επανεκκίνηση της συσκευής....
νομιζα ότι αυτά τα κολλήματα τα έκανε σε προηγούμενες εκδόσεις λογισμικού και γενικά τα είχα ξεχάσει.

 

Πριν καμια βδομάδα όμως το ξανα-είδα και εγώ με λήψεις με HDR ενεργοποιημένο ή στη "pro" λειτουργία ή στα 108Mp (Δε θυμάμαι) δλδ γενικά σε μία λειτουργία που το ζόρισε μάλλον το λογισμικό.. :(

 

δυστυχώς είναι γεγονός ότι υπάρχει ακόμα θέμα και δεν είναι παιδικές ασθένειες των πρώτων εκδόσεων λογισμικού του κινητού (σε μερικούς λίγους μήνες κοντεύει χρόνος κυκλοφορίας του δεν το λες πλέον παιδική ασθένεια).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

νομιζα ότι αυτά τα κολλήματα τα έκανε σε προηγούμενες εκδόσεις λογισμικού και γενικά τα είχα ξεχάσει.

 

Πριν καμια βδομάδα όμως το ξανα-είδα και εγώ με λήψεις με HDR ενεργοποιημένο ή στη "pro" λειτουργία ή στα 108Mp (Δε θυμάμαι) δλδ γενικά σε μία λειτουργία που το ζόρισε μάλλον το λογισμικό.. :(

 

δυστυχώς είναι γεγονός ότι υπάρχει ακόμα θέμα και δεν είναι παιδικές ασθένειες των πρώτων εκδόσεων λογισμικού του κινητού (σε μερικούς λίγους μήνες κοντεύει χρόνος κυκλοφορίας του δεν το λες πλέον παιδική ασθένεια).

 

Σίγουρα πρόβλημα του miui12 είναι γιατί έχει καινούργια εφαρμογή για την κάμερα. Η οποία προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου. Θέλει 2 κινήσεις για να πας στο x5 τηλεφακο αντί για 1. Η επιλογή του μακρο φακού είναι από το υπομενού....ότι ναναι

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πρόβλημα του miui12 είναι γιατί έχει καινούργια εφαρμογή για την κάμερα. Η οποία προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου. Θέλει 2 κινήσεις για να πας στο x5 τηλεφακο αντί για 1. Η επιλογή του μακρο φακού είναι από το υπομενού....ότι ναναι

 

αυτό πάλι γιατί το έκαναν; :mad: εκεί που λες τι καλό το έχουν με ένα κλικ να το Χ5 τώρα το χαλάνε; Γιατί;

Για το μακρο δεν με νοιαζει γιατί να πω την αληθεια δεν μπορεσα να τον λειτουργήσω. Δύσκολα εστιάζω και το αποτέλεσμα δεν ειναι καλό, καλυτερα να cropάρω από τον Χ2 από απόσταση :(

 

παντως εγω αναφέρομαι στην έκδοση μιου 11 και εκεί κολλάει ενίοτε η κάμερα. παλαιά αρκετά συχνά. εσχάτως σπάνια.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Πηρατε ολοι την 12αρα?? Μου εβγαλε την αναβαθμιση χτες. Πατησα να την κανω και μετα απο 20 λεπτα ειδα οτι ειχε κολλησει στο 94%. Στο 40λεπτο ηταν ακομη εκει. Εκανα restart. Aπο κει και περα δεν μου βγαζει πια οτι υπαρχει αναβαθμιση. Δεν βρεθηκαν ενημερωσεις μου λεει.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Πηρατε ολοι την 12αρα?? Μου εβγαλε την αναβαθμιση χτες. Πατησα να την κανω και μετα απο 20 λεπτα ειδα οτι ειχε κολλησει στο 94%. Στο 40λεπτο ηταν ακομη εκει. Εκανα restart. Aπο κει και περα δεν μου βγαζει πια οτι υπαρχει αναβαθμιση. Δεν βρεθηκαν ενημερωσεις μου λεει.

 

Τέτοιες βλακείες τις κάνει το miui (μαζί με πολλές άλλες), λογικά θα στην ξαναβγάλει σε λίγες ημέρες

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

να μην αγχώνεστε να αναβαθμίσεις.. όταν ερθουν. μεχρι τότε καλά ειναι το υπάρχον. αλλωστε δεν ειναι ολες "αναβαθμίσεις" οι ενημερώσεις. πολλές κόβουν πράγματα και τελικά ειναι "υποβάθμιση" (εστω σε καποιους τομείς πχ ακούω για το ui της cameras)
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...